Příprava NHL

Dallas Stars – Colorado Avalanche

3:1

konec (1:0, 1:0, 1:1)

08.10.2021, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 2.1 3.9 2.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas je za námi a přestože jsme v poslední části mohli vidět dvě branky, byla perioda jednoznačně méně atraktivní. Utkání se ale nejvíc vyrovnalo právě v této části hry. J.T. Compher na konec ještě vykřesal naději pro Colorado, ale tu zahodil pouhých jedenáct sekund poté svou brankou do prázdné svatyně Roope Hintz. (04:32:48)

58:48

Ne, ne a ne. Žádné drama se konat nebude. ROOPE HINTZ po přihrávce Pavelského už jen poslal kotouč do odkryté klece a podtrhuje dnešní utkání. Asistence: Joe Pavelski.

58:34

Že by drama na konec? J.T. COMPHER se prosadil při power play bez brankáře a snižuje na rozdíl jediné branky! Asistence: Andre Burakovsky a Samuel Girard.

58:33

Colorado v posledních minutách hodně tlačí. Burkaovsky se už málem prosadil po střele zápěstím z pravé strany. Na poslední chvíli se Chudobin přesunul.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny prívě probíhají.

57:23

Joe Pavelski pálil z pravého kruhu, ale jeho rána byla zablokována Pavelskum

57:18

Roope Hintz zavezl míč od útočné třetiny, ale nikdo ze spoluhráčů mu nepřijel, a tak ho jen odevzdal.

56:22

Jamie Benn se před brankou soupeře postavil na vhazování a vyhrál ho. Dallas tak kombinuje v brance.

56:04

Radek Faksa pálil z mezikruží, ale těsně nad!

55:26

Arťom Anisimov zase kotouč přenechal a daroval Dallasu Starts před střední pásmem Colorada.

54:41

Andrej Sekera nebezpečně přenechal soupeři kotouč za svou brankou.

53:21

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., hákování).

53:02

O kotouč skvěle zablokoval Andrej Sekera, který nakonec dojel až do útočné třetiny.

52:52

Roope Hintzova rána mířila jen nad branku Colorada.

51:45

Hit zopakoval Radek Faksa, který sestřelil Jacka Jonsona.

51:06

Martin Kaut si připsal velmi dobrý druhý hit, tentokrát se jeho obětí stal Joel Hanley.

50:15

Střele Denise Gurianova byla zablokována Megnou, Logan O'Connor zase střílel jen do boční tyče.

50:04

Druhá polovina třetí třetiny se nám vyrovnává. Začalo zase hrál i Colorado, které očividně nakopla přesilovka.

49:44

Benn vyhrál vhazování proti Jaysonu Megnovi.

49:02

Luke Glendening v obranné třetině parádně přebral kotouč.

48:56

Tentokrát boční síť nastřelil hostující Artěm Anisimov.

47:38

obrovský tlak v přesilovce vyvíjí Colorado na Dallas. Chudobin ale vyráží jednu ránu za druhou, a je už jedno či od Comhera, Ranty nebo Burakovského.

47:19

Compher vyhrál buly na pravé straně. Kotouč se po chvíli dostal k Girardovi, který ale neuspěl.

47:01

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hákování).

47:00

Po dlouhé době si zachytal i Chudobin, a to v rychlém sledu hned dvě rány. Nejprve od Burakovského, následně taky od Megny.

46:15

Esa Lindell potáhnul kotouč a vypálil ho na branku, ovšem za záda gólmana Colorada ho nedostal.

45:25

Další ostrý hit Girarda, tentokrát na Joela Kivirandtu.

45:12

Samuel Girard ostře trefil Jason Robertsona, který se pomalu zvedá z ledu.

44:55

Jason Robertson se také trefil pouze do boční sítě! Dallas pokračuje v brutální aktivitě.

44:05

Denis Gurianov se dostal do výtečné pozice, ale byla z toho nakonec jen boční sítť.

43:41

Megna se dostal až do mezikruží, kam taky dostal kotouč a pálil. Lindell ho ale zablokoval.

43:28

Další hot v podání Esa Lindella na Tysona Josta.

43:00

Glendening Martinu Kautovi oplatil hit ze druhé třetiny.

42:10

I Hanley kootuč nechal za sebou a soupeři ho v podstatě daroval.

41:15

John Klingberg kotouč přenechal soupeři při svém vlastním útoku

40:53

Poslední perioda hned začala dvěma střelami Dallasu, se kterými si Kuemper poradil.

40:01

Úvodní buly poslední třetiny vyhrálo Colorado, přesněji Comher.

40:01

Druhá třetina je za námi. Obraz hry se úplně změnil a Dallas se dostal do tempa. Oproti první třetině střílel skoro pořád právě Dallas, byl na puku, nepouštěl soupeře skoro do ničeho. Coloradu povolil jen tři střely, sám vypálil čtrnáctkrát a přidal jednu branku

40:00

39:05

Joel Kiviranta odevzdal kotouč před vstupem do třetiny.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:24

Hanley ale Chudobina zahránil, když skočil do tvrdé rány Jacka Johnsona.

38:23

Anton Chudobin nerozehrál vůbec dobře a poslal kotouč přímo k soupeři.

37:49

Klingberg nebezpečně odevzdal kotouč před vlastní brankou. Nakonec z toho ale nic nebezpečného nebylo.

37:12

John Klingberg pálil těsně nad svatyni hostujícího týmu.

36:22

Kautova bomba srazila k zemi Mira Heiskanena.

35:45

Kautova rána byla zablokována Joelem Hanleym.

35:19

Bowen Byram se ani nesnažil a jen odevzdal kotouč soupeři za svou brankou.

34:45

Kuemper se musí nyní v brance hodně obracet. V rychlém sledu ho prověřili Heiskanena a Suter.

34:06

John Klingberg Pálil těsně nad branku Darcyho Kuempera.

33:30

Hintzovo nahození z levého kruhu letělo mimo branku.

33:04

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Alex Newhook – 2 min., nedovolené bránění).

32:44

Ranta se parádně proletěl do střely Heiskanena a zablokoval ji.

31:34

John Klingberg to zkoušel zápěstím od modré, ale neuspěl.

31:15

Jason Robertson pálil od modré čáry. Kotouč skončil jen na boční síti Kuemperovy branky.

30:43

Pavelsého rána zápěstím z mezikruží byla jednoduše vyražena Kuemperem.

29:16

J.T. Compher vyhrál vhazování před svou brankou a okamžitě kotouč odpálil na druhou stranu.

29:16

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Jayson Megna – 2 min., nedovolené bránění).

28:26

Dallas navyšuje a jde do dvoubrankového vedení! JASON ROBERTSON se prosadil technickou ránou z pozice kousek od levé tyče. Asistence Denis Gurianov a Joe Pavelski.

28:04

Od modré to technicky zkusil John Klingberg, ovšem proti skvělému Kuemperovi neměl šanci.

27:18

Alex Newhook se snažil protáhnout kolem levého mantinelu. To se mu ale nepovedlo a ještě přitom ztratil kotouč.

26:51

Radek Faksa se prosadil na buly proti Alexi Newhookovi.

26:04

Tvrdý hit zaznamenal Joel Kiviranta na Jacoba MacDonalda.

25:42

Jamie Benn pálil, ale jeho bomba byla zablokována Tysonem Jostem

25:21

Erik Johnson přenechal puk velmi zbytečně soupeři.

24:47

Další dvě bomby zápěstím měl na svědomí Hintz. Kuemer je zatím hlavní hvězdou druhé třetiny.

24:07

Helm vyhrál tváří v tvář Hintzovi buly.

24:06

Klingbergova dělovka od modré byla zastavena v brankovišti Kuemperem.

23:39

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (J.T. Compher – 2 min., držení).

23:26

A další tvrdý bodyček, který zaznamenal Blake Comeaua na Bowena Byrama.

22:40

Benn zablokoval parádně střelu Erika Johnsona.

22:10

A následně s ostrým hitem předvedl Sampo Ranta proti Andreji Sekerovi.

21:48

tyson Josh sestřelil k ledu Joela Hanleyho.

21:15

Dallas má nástup do druhé třetiny opravdu dobrý. Burakovského ránu zablokoval Hintz a Stars jdou opět do útoku.

20:31

Miro Heiskanen potáhl kotouč a vypálil ze středu, ovšem opět ho vychytal Kuemper.

20:29

Blake Comeau pálil z pravého kruhu zápěstím, ale Kuemper ho pohodlně vychytal.

20:01

První třetina je minulostí. Viděli jsme v ní atraktivní ofenzivní hokej. Více střeleckých pokusů zaznamenal hostující tým, který byl i mírně lepším, ale branku nevstřelil, což se naopak Dallasu povedlo. Raffl rozvlnil sítě ve třinácté minutě. Zatím je ale ještě hodně času do konce.

20:00

19:31

Jacob MacDonald se řítil do zajímavé akce, kterou ovšem nakonec řešil jen přenecháním kotouče.

19:00

Zbávý už jen minutka z první třetiny.

18:39

Jason Robertson parádně získal kotouč v útočném pásmu a z toho může dalas těžit. Střelu Klingberga vyrazil vyrážečkou Kuemper.

17:55

Dallas odstřeluje v přesilovce bránu soupeře. Nyní se o to pokusil zase Hintz, ale kotouč letěl kousek nad břevno.

17:37

Roope Hintz v přesilovce pálí už potřetí. Nyní byl nejblíže, ale kotouč poslal kousíček od horní tčky.

17:22

Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Jacob MacDonald – 2 min., podrážení).

17:06

Po chvíli Glendening ostře sestřelil Michaila Malceva.

16:38

Dallas se po delší době dostal ke střele, kterou ale ani neposlal na branku. Byla totiž zablokována Jackem Johnsonem.

16:35

Ale Newhook naopak kotouč parádně vybojoval z držení soupeře u mantinelu a okamžitě s ním vyjel dopředu.

16:14

Samuel Girard po nepřesnosti poslal kotouč přímo na holi soupeře.

15:58

Denis Gurianov tentokrát velmi tvrdě bodyčekoval Erika Johnsona.

15:10

Murray si z levého kruhu sjel do mezikruží a prověřil zblízka pozornost Chudobina.

14:51

Benn se rychle oklepal a vybojoval kotouč, který ale následně zase přenechal soupeři.

14:46

Krásný hit předvedl Ryan Murray na Jamieho Benna.

-41:59

Z mezikruží blízko brány napřáhl Joe Pavelski, ale Darcy Kuemper byl připraven.

13:34

Roope Hintz se ujal vhazování proti J.T. Compherovi, který souboj o puk prohrál. Dallas ale při přechodu do pásma zastavil ofsajd.

12:44

MICHAEL RAFFL zaznamenává první zápis do tabulky střelců a otevírá skóre dnešního zápasu. Bez asistence.

11:47

Sampo Ranta zase pálil pouze mimo branku. Respektive do její boční sítě.

11:04

Tak toto bylo nepříjemné! Erik Johnson nasadil brutální, leč v rámci pravidel, hit Joemu Pavelskému.

09:43

Malcev ukradl kotouč ve vlastní třetině a okamžitě přejel do úniku. Pak si ale se spoluhráči nepohlídal postavení mimo hru.

09:28

Další dva pokusy po střelách zápěstním měli na svědomí Malcev a Byram, ale oba si vylámali zuby na perfektně chytajícím domácím gólmanu.

08:15

Newhookova rána z levého kruhu skoro od mantinelu byla opět vyražena Chudobinem.

07:37

Vyloučení v týmu Dallas Stars (Michael Raffl – 2 min., hákování).

06:48

Podobně to dopadlo při nynějším pokusu z vrcholku pravého kruhu od Jaysona Megny.

06:19

Darren Helm to žkoušel z mezikruží rychle po přihrávce hned z první. Zápěstní střela byla vyražena Antonem Chudobinem.

05:32

Dvě nepřesné střely měli na svědomí hráči Colorada Avalanche. Jak Sampo Ranta ta Michail Malcev vůbec netrefili zařízení.

04:02

Alex Newhook parádně ukradl kotouč a poslal do šance Joshe, který byl po svém pokusu zlevého kruhu vychytán.

03:48

Naopak z velkého úhlu nyní vyslal kotouč z nápřahu Roope Hinzt. Jeho silný pokus však skončil jen na gólmanovi.

03:36

Rayn Murray si najel k modré čáře a odtamtud poslal zajímavou střelu zápěstím, kterou vykryl Chudobin.

03:11

Benn vyhrál buly před svou brankou, ale následně Colorado získalo puk zpět do své moci.

02:47

Snad první střela Dallasu v utkání. Dostal se ní Martin Kaut, kterého ale zablokoval Tanner Kero.

02:07

Anisimov se postavil na buly proti Glendeningovi přd svou brankou a byl úspěšný. Kiviranta ho ale následně rychle odzbrojil.

01:10

Colorado se dostalo do další střelecké pozice. Z mezikruží pálil Bowen Byram po velkém nápřahu, ale úspěšný nebyl.

01:02

Bowen to zkusil dělovkou od modré čáry z levé strany od mantinelu. Jeho zápěstní střela ale byla Chudobinem vychytána.

00:31

Oba týmy začaly ostrou hrou už od začátku utkání. Helm vrazil do Klingberga, chvíli předtím zase Kero do Erika Johnsona.

00:01

První buly v utkání vyhrál Jamie Benn a tedy tým Dallasu Starts. Proti němu byl postaven J. T. Compher.

00:01

COLORADO AVALANCHE

Změn v kádru Coloráda bylo od června podstatně více. Dokonce až devatenáct hráčů už dres Avalanche neobleče. Z toho patnáct hokejistů ale bude nosit jiný dres ve stejné soutěži. Na velký odsun hráčů se logicky muselo zareagovat i hodně příchody, a proto se v Coloradu nově objevíc čtrnáct hráčů. Jedná se o Barrona, Fontaina, Englunda, Burkeho, Smithse, Anisimova, Olaussona, Murraye, Sikuru, Matteaua, Kuempera, Helma, McKeowna, MacDermida a Matseva.

Colorado zatím sehrálo čtyři přípravné zápasy a z toho hned ve třech z nich prohrálo. Nejprve těsně proti Vegas (3:4), následně vyhrálo s Minnesotou (6:4). Minnesota si ale v opakovaném zápase už s Coloradem poradila (3:1) a nakonec ho znovu porazilo Las Vegas (7:4).
DALLAS STARS

Tým Dallasu se po nepovedené loňské sezóně trochu promíchal. Deset hráčů ho opustilo. Fedun, Dowling, Pysyk, Cogliano, a Dickinson odešli do jiných týmů NHL. Oleksiaka si vybral v rozšiřovacím draftu Seattle. Bow odešel dokonce do kladna, Stephens je volný hráč a Vatanen a Mascherin se stěhovali do Evropy.

Naopak od června přišlo do týmu sedm hráčů, všichni z jiných týmů NHL. Jedná se o Holtbyho, Sutera, Petrovice, Borgmana, Glendeninga, Hakanpuu a Raffla.

Příprava týmu zatím není nejlepší. Z pěti zápasů vyhrál Dallas jen dva. Nejdříve přišla prohra St. Louis Blues, následně 3:4 a 3:6 s Floridou Panthers. Poslední dva duely ale úspěšné byly. Domácí výhry 6:3 a 3:1 Dallas zaznamenal s Arizonou, respektive St. Louis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:1

Branky a nahrávky: 13. Raffl, 29. Robertson (Gurianov, Pavelski), 59. Hintz (Pavelski) – 59. Compher (Burakovsky, Girard)

Dallas Stars: Chudobin (Hotlby) – Benn, Comeau, Faksa, Glendening, Gurianov, Hanley, Heisanen, Hintz, kero, Kiviranta, Klingberg, Lindell, Pavelski, Radulov, Raffl, Robertson, Sekera, Suter

Colorado Avalanche: Kuemper (Johansson) – Anisimov, Bowers, Burakovsky, Byram, Compher, Girard, Helm, E. Johnson, J. Johnson, Jost, Kaut, MacDonald, Malcev, Megna, Murray, Newhook, O'Connor, Ranta

07:37 DAL 2 Raffl, hákování
12:44 DAL 1:0 Raffl
17:22 COL 2 MacDonald, podrážení
23:39 COL 2 Compher, držení
28:26 DAL 2:0 Robertson (Gurianov, Pavelski)
29:16 COL 2 Megna, nedovolené bránění