05.10.2021, 18:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • Michal Břuchanský

Tipsport: 5.44 5.46 1.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:01:10)
Česká a slovenská stopa
Martin Bakoš (SOC)
– 0+0, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:48.
Střely na branku: 14 – 27 (5:8, 1:12, 8:7).
Je dobojováno. Soči zůstane i po patnáctém utkání v sezóně na třech výhrách a na úplném chvostu Západní konference. Na domácím ledě proti Ufě ani jednou neskórovalo. Za prvních čtyřicet minut si nevypracovalo vesměs žádné šance a zároveň nabralo dvougólové manko. Góly Naumenkova a Sannikova tým Salavatu uklidnily. Třetí třetinu si hosté pohlídali a zásluhou Hartikainena ještě zvýšili na konečných 3:0.

59:51

Dvakrát za sebou to nevyšlo ani zprava. Sražený pokus Ruděnkova přistál v ochranné síti. Metsola o nulu už asi nepřijde.

59:22

Z mely při vhazování vznikla jedna Peťkovova možnost na snížení. Metsola byl na zakončení z úhlu opět nachystán.

59:12

Dát tři góly za 48 vteřin je skoro nemožné. Přesto si domácí kouč bere oddechový čas. Zřejmě se bude hrát šest na čtyři bez brankáře Treťjaka.

59:12

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Markus Granlund – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hřiště).

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:32

Oba týmy střídají. David Rundblad vyčkává s rozehrávkou zpoza vlastní branky. Soči už ví, že se ani dnes z chvostu tabulky neposune.

57:53

Zakázané uvolnění Soči. To je ve třetí třetině asi nejčastější důvod k přerušování. Buly mezi Alalykinovi a Glotovem.

57:03

Pavel Šen domácí frustraci nezmírnil. Ba naopak, byl mu odpískán ofsajd.

56:08

Muchamadullin řešil drobné potíže na útočné modré čáře. Než aby propadnul, tak si radši vyjel do středu hřiště.

55:25

Feoktistov tak dlouho váhal s přihrávku přes osu, až mu ji jedna z hostujících hokejek vypíchla zpátky do středního pásma.

54:41

Metsola nehodlá povolit ani čestný úspěch. Po dalším úspěšném zákroku ho od čistého konta dělí něco málo přes pět minut.

53:21

53:21 Teemu HARTIKAINEN - 0:3

53:21

Ufa právě vstřelila branku!
Nikita Kamalov podlehl napadání na zadním mantinelu. Granlund si povyjel před branku, kde na Treťjaka sice nevyzrál, ale dorážející TEEMU HARTIKAINEN se už nezmýlil. Asistence: Markus Granlund.

0:3

Branky a nahrávky: 28. Naumenkov (Hartikainen), 37. Sannikov (Lisovec, Alalykin), 54. Hartikainen (M. Granlund)

HK Soči: Treťjak (Hellberg) – Miščenko, Jaks, J. Alexandrov, Rundblad, Kamalov, Valencov, Zorkin – Peťkov, Točickij (C), Bakoš – P. Šen, Vicharev (A), Ruděnkov – Žabrejev, Jakimov, Garajev – Feoktistov (A), Glotov, Lipon – Bakanov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Muchamadullin, P. Larsen, Koledov, Naumenkov, Zubarev, Panin (C), J. Birjukov, Lisovec – M. Granlund, S. Manninen, Hartikainen (A) – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Baškirov, Chochrjakov, Platt – V. Lukin, Alalykin, Sannikov.

Rozhodčí: Vasiljev, Gašilov – Ivanov, Černyšjov

Diváci: 2 989

12:32 UFA 2 Alalykin, hákování
15:34 SOC 2 Zorkin, držení
16:42 SOC 2 Kamalov, vysoká hůl
27:49 UFA 0:1 Naumenkov (Hartikainen)