Tenis

Challenger Orléans (krytý tvrdý povrch)

Jiří Veselý (5) – Richard Gasquet (4)

2:1 6:7 (6), 6:4, 6:2

01.10.2021, 18:16 • Centrální kurt PDS, Orléans (FRA) • Čtvrtfinále • Vít Muzikář

Tipsport: 2.38 1.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jiří Veselý měl v první setu setbol, ale nakonec ho ve zkrácené hře prohrál. Ve druhém setu dokázal v předlouhém gemu brejknout Gasqueta na 3:2 a přes zakolísání, kdy po dvojchybě nabídl Francouzovi brejkbol na 5:5, přece jen dokázal servis udržet a vyrovnal na 1:1 na sety. Ve třetím setu Veselý nejprve brejkl Francouze na 3:2 a pak odvrátil čtyři brejkboly a brejk potvrdil. Následně přišel další brejk pro Čecha a ten už Richarda Gasqueta zlomil. Čech se v semifinále střetne s vítězem zápasu Holger Vitus Nodskov Rune – Henri Laaksonen. Děkujeme vám za pozornost a přejeme vám pěkný večer! (21:05:34)

Konec zápasu

6:2

Eso ven z kurtu znamená postup Jiřího Veselého do semifinále! Jirka si zařval a postupuje i přes nepřízeň francouzského publika!

40-0

Zkažený pokus o kraťas od Gasqueta zastavila síť a jsou tu tři mečboly pro Jiřího Veselého!

30-0

Osmnácté eso Veselého, tentokrát ven z kurtu.

15-0

Delší výměna, kterou ukončil zkažený bekhend Gasqueta, trefil jen síť.

5:2

Gasquet v opatrné výměně poslal míč z forhendu jen do sítě a Jiří Veselý půjde za stavu 5:2 ve třetím setu na vítězství v zápase!