5:2

konec (4:0)

24.09.2021, 19:00 • Vilnius Arena • Osmifinále • Vít Muzikář

Tipsport: 1.14 7.74 12.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Španělé budou hrát s lepším z dvojice Portugalsko – Srbsko. Buď dojde na reprízu finále posledního ME, nebo čeká Španělsko tým s trojicí, kterou moc dobře známe z 1. FUTSAL ligy (Kocić, Pršić, Radovanović). (20:54:44)
Španělé tak poráží český tým i ve čtrnáctém vzájemném zápase. Pro českou legendu Lukáše Rešetára to byl poslední duel na MS. Na další světový šampionát už podle svých slov nepojede.
Zápas podle všeho rozhodla skutečnost, že v prvním poločase měli Češi ze soupeře až přehnaný respekt. Ten ve druhé půli ze sebe setřásli a až do předposlední minuty, kdy Ortiz obral Slováčka a zakončil do prázdné brány, tak mohli reálně pomýšlet na prodloužení.
Český tým prohrává v osmifinále MS, stejně jako v roce 2012 o tři branky na svůj historický postup do čtvrtfinále si tak musí minimálně tři roky počkat. V prvním poločase Španělé dominovali, prezentovali se neskutečným presinkem a Češi vůbec nestíhali. Rozdíl mezi oběma týmy byl obrovský a vypadalo to na velký debakl. Ve druhém dějství ale hráli Češi jako vyměnění a mohou být hrdí na svůj výkon ve druhé půli. Snížili tečí Rešetára a Holým při powerplay na zadní tyč. Následně při pokračující powerplay mačkali finalisty posledního ME, ale spálili několik dalších vyložených šancí. Za zmínku stojí například obrovská příležitost Rešetára, který těsně minul vzdálenější šibenici, nebo Vnukův centr, který srazil brankář Herrero do přední tyče.

39:44

Zápas už se pouze dohrává. Česká cesta z kvalifikační skupiny na podzim 2019 až do osmifinále MS právě končí.

38:52

Češi si ještě vzali trenérskou výzvu. Těžko říci proč, ale za této situace už nemá člověk, co ztratit. Každopádně bez úspěchu, gól platí.

38:52

38:52 ORTIZ - 5:2

38:52

Španělsko právě vstřelilo branku!
ORTIZ napadal z levé strany Slováčka. Obral ho o míč a poslal balón do prázdné brány, Seidler se ještě snažil zachránit situaci ve skluzu, ale už bylo pozdě. Bez asistence.

38:40

Vnuk nacentroval z levé strany k bližší tyči a Seidler patou neproměnil další loženku českého týmu při powerplay!

38:29

Vnuk přihrál zleva pod sebe na Holého a jeho střelu srazili Španělé na roh.

37:57

Raya pod tlakem na pravé straně odehrál balón do autu, rozehraje Rešetár.

37:33

Holý sklepl pod sebe, Fernandez presoval Seidlera a ten trefil balón nečistě.

37:21

Gomez držel Koudelku u české střídačky, Holý se v dresu brankáře vrací na plac.

36:37

Seidler střílel z levé strany do kratší šibenice, tam zakročil brankář rukama.

36:13

Španělé hodně vystoupili. Seidler posunul balón na pravou stranu Holému a při jeho nástřel chyběly centimetry Vnukovi, aby na vzdálenější tyči snížil!

35:33

Vnukův centr z levé strany se odrazil od Herrera do přední tyče a potom ven.

35:18

Seidler namazal Španělům nepřesným pasem, ale ti z levé strany minuli branku.

35:01

Po centru Seidlera z levé strany se Španělé na poslední chvíli v brankovišti vrhli do střely Slováčka!

34:35

Koudelka odvedl skvělou práci proti Gomezovi a rozjel protiútok, byl několikrát faulován zezadu, přesto se nepískalo a rozhodčí ani nenechal výhodu. Jakmile to Koudelka zjistil, tak seřval hlavního japonského sudího a dostal kartu.

34:02

Zřejmě Bebe poslal nástřel Seidlera z pravé strany na zadní tyč do zámezí.

33:49

Seidler trefil Ortize z pravé strany, Holý kope aut z poloviny hřiště.

33:21

To je neskutečné, jak hrají Češi ve druhém poločase proti takovému týmu jako je Španělsko... Češi jsou snad vyměnění.

33:09

Seidler se omlouvá za ztrátu na levé straně a Vahala se vrací do brány.

32:54

Češi to celé vykombinovali na Holého sbíhajícího na levou stranu, ale Španělé ho zdvojili, Holý už si chystal míč na zakončení levačkou.

32:41

Vahala zasáhl nohou proti Gomezovi z levé strany a Češi jdou do powerplay.

32:17

Holý musel na polovině hřiště odevzdat, následně praktikují Češi vysoký presink.

31:52

Pokračuje čeksá powerplay s Holým v dresu brankáře.

31:29

31:29 HOLÝ - 4:2

31:29

Česko právě vstřelilo branku!
Seidler posunul MICHALU HOLÉMU a při jeho pokusu levačkou z pravé strany dobře uhnul Rešetár balónu směřujícímu ke vzdálenější tyči. Asistence: Michal Seidler.

31:09

Holý si vzal dres brankáře a je pátým hráčem při powerplay!

31:09

Češi si berou timeout.

31:01

Campos zakončoval z levé strany na přední tyč, tam byl rukama Vahala.

30:42

Koudelka rozehrál roh zleva na střed a David Drozd neproměnil zajímavou šanci z brankoviště.

30:20

Seidler zůstal za bekem na pravé straně, byl postrčený zezadu, ale kontroloval pád do reklamního panelu za brankou. Měl by být v pořádku a dvojice Radek Lobo – Marek Kopecký si může oddychnout.

29:50

Bebe viděl na levé straně Solana, ten střílel z otočky kolem Vnuka vedle bližší tyče.

28:42

Rešetár byl najednou na levé straně sám před Herrerem a o fous minul vzdálenější šibenici!

28:31

Rychlý kontr zakončil Bebe proti Vahalovi lobem zleva na zadní tyč, na čáře Slováček vykopával balón.

28:13

Dvojčata Drozoda si vyměnila balón, David měl ještě volného hráče na levé straně, pokus levačkou ale přizvedl nohou Chino.

27:38

Diazosvi se rozeběhl Raya na pravé straně, Vahala se nenechal obstřelit na šesti metrech. Španělé ještě reklamovali Vahalovu ruku mimo brankoviště.

26:50

Jako den a noc. Obrovský rozdíl ve výkonu českého týmu v prvním a druhém poločasu. Ve druhé půli to je vyrovnaná partie.

26:01

Češi měli kliku! Gomez sklepával na levé straně pod sebe na Mellada a ten z první zakončil do bližší tyče, načež se balón odrazil do vzdálenější tyče a pak směřoval před čáru. Rozhodčí se ještě šli podívat na VIR.

25:36

Vahala udělal na pravé straně kličku Melladovi a nahrával k přední tyči Rešetárovi, tomu odskočil balón od nohy za branku.

25:19

Jinak FIFA momentálně změnila střelce branky na Lukáše Rešetára a Martin Dlouhý tak odolává dál.

24:58

Vnuk neměl daleko k tomu, aby zpracoval křižnou nahrávku Vahaly zprava, jinak by byl sám před Herrerem.

24:41

Vahala si zakřičel při pasu na pivota a odehrál balón do bezpečí.

23:24

Perfektní Koudelkův centr z levé strany škrtal na zadní tyči Seidler o fous vedle brány.

23:23

Rozeběhnutého Koudelku fauloval Campos na středu zezadu. Češi hrají skvěle na začátku druhého poločasu a jako kdyby ztratili ze soupeře veškerý respekt.

22:57

Fernandez se skrčil proti Koudelkovi a ten přes něj přepadl, naštěstí je v pořádku.

22:01

22:01 REŠETÁR - 4:1

22:01

První střelu Seidlera z levé strany zablokoval zřejmě Fernandez, při druhém zakončení českého kanonýra tečoval LUKÁŠ REŠETÁR ke vzdálenější tyči. Web FIFA původně označil jako střelce gólu Michala Seidlera a to by znamenalo, že by se osamostatnil v počtu nastřílených branek za reprezentaci. Následně po změně FIFA byla branka připsána LUKÁŠI REŠETÁROVI. Asistence: Michal Seidler.

21:58

Vnukův centr z levé strany srazil Martinez na roh.

21:46

Seidler dostal balón od Vnuka do běhu na pravé straně, Herrero vyrážel na zadní tyči a Rešetárovi chyběl kousek, aby doklepl míč do prázdné brány!

21:34

Po střele Seidlera z levé strany do levé nohy Herrera, spálil Holý loženku první střelu i následnou dorážkou. Campos na poslední chvíli uklízel na roh!

21:11

Vnuk napodruhé nahrál zleva na pravou stranu Seidlerovi a z šestky napálil balón k přední tyči, kde zasáhl Herrero.

20:22

Nepřesná rozehrávka na Fernandeze na levou stranu skončila za českou brankou.

20:01

Pane jo, rozdíl mezi oběma týmy byl markantní. Češi si až na střelu Davida Drozda do pravé nohy Herrera a nástřel do brankoviště, který prodlužoval Rešetár do přední tyče, nevytvořili vůbec nic. Češi čekali na svůj první pokus 7,5 minuty. Hlavně v úvodu to byl obrovský kolotoč a Španělsko jasně demonstrovalo svou obrovskou individuální kvalitu. Španělé víceméně trestají jakoukoliv větší chybu. Dominují. Především jejich presink je neskutečný a čeští hráči na takové napadání rozehrávky nejsou vůbec zvyklí z české nejvyšší soutěže.

19:53

Češi chybovali v rozehrávce, Ortiz centroval z levé strany na zadní tyč, kde nescházelo mnoho, aby Diaz ve skluzu překonal Vahalu!

19:23

Holý na posledním obránci odhlavičkoval nahrávku na Solana a Španělé pokračují v tlaku.

18:43

Mellado se rozeběhl na levé straně a vymanil se z presinku plzeňské čtyřky, Češi nyní běhají hlavně bez míče.

18:12

Rána Bebeho levačkou z pravé strany přes Seidlera končí na bližší tyči.

17:49

Ortiz přihrál na pravou stranu a Mellado střílel levačkou z první do protipohybu Vahaly vedle vzdálenější tyče.

17:48

Vnuk fauloval pivota Solana, který se otáčel na pivotu ze středu na levou stranu a Španělé budou kopat volný přímý kop z devíti metrů. Španělé si berou timeout.

17:23

Vnuk vystihl nahrávku na polovině hřiště, ale pak se neprosadil proti poslednímu obránci.

16:45

Solano schoval střelu placírkou ze středu, Vahala vykopával balón pravou nohou, podle všeho toho moc neviděl.

16:23

Solano sklepával z pivota, následně byla střela levačkou Mellada z pravé strany zablokována.

15:54

Holý našel při rozehrávce jen sálovku Gomeze, pak Španělé nezakončili.

15:33

Centr z levé strany propadl českým brankovištěm, aut rozehraje Slováček na Vahalu.

14:52

14:52 FERNANDEZ - 4:0

14:52

Gomez obešel dva hráče na levé straně a nacentroval do brankoviště, u zadní tyče posílal ADOLFO FERNANDEZ balón do protější šibenice. Asistence: Raul Gomez.

14:22

Tolra si vyměnil míč na pravé straně a při centru do brankoviště, pohlídal Koudelka Gomeze.

13:55

Žlutou kartu dostává Vnuk (Česko).

13:54

Nahrávku z levé strany na střed na Fernandeze odkopává na poslední chvíli Vahala.

13:35

Držení míče v procentech – 58:42.

12:35

Vnuk se dožadoval penalty za ruku, hra plynula a Češi už si nemohli vzít výzvu, protože tu vyčerpali po druhém gólu Španělska.

12:04

12:04 RAYA - 3:0

12:04

Koudelka udělal velkou chybu, přišel o míč a situaci v podstatě tři na nikoho vyřešil Diaz špičkou sálovky na levou stranu a tam měl před sebou JOSE RAYA prázdnou branku. Asistence: Borja Diaz.

11:27

Vahala nahrál rychle křížem na pravou stranu na Davida Drozda, ten hledal Seidlera v brankovišti.

11:01

Zase perfektní presink Španělů přispěl k tomu, že Koudelka na pozici rozehrávajícího obránce odkopl míč za branku Herrera.

10:43

Vahala se zapojil do powerplay a přihrál na levou stranu, následoval nástřel Davida Drozda a Rešetár špičkou sálovky trefil bližší tyč!

10:34

10:34

Výhoz Vahaly na pivota Davida Drozda tečoval hlavou futsalista Chrudimi a Herrero potom poslal míč do autu.

09:46

Záruba namazal soupeři v rozehrávce, ale pokus z levé strany vyrážel tělem Vahala na šesti metrech.

09:04

Záruba se uvolnil na pravé straně proti Martinezovi, ale vypálil nad branku.

08:43

Koudelka zdvojil China s Vnukem, ten táhl protiútok, ale nedostal míč křížem na pravou stranu na Seidlera.

07:53

Rozehrávající hráč našel na levé straně Seidlera, ten centroval do brankoviště, kde ovšem nebyl nikdo v bílém.

07:40

Chino si rychle narazil na pravé straně a z hrany brankoviště mířil do boční sítě.

07:13

Tolra rozehrával z levé strany proti napadajícímu Seidlerovi do zámezí.

06:30

Je to s prominutím zatím obrovský kolotoč a Španělé disponují obrovskou indviduální kvalitou a fantastickým presinkem.

05:47

David Drozd střílel do pravé nohy Herrera, při protiútoku byl na pravé straně Chino víceméně sám před Vahalou, ale ten ho vystál na šestce.

05:11

To je neskutečný preisnk od Španělů. Češi nemají absolutně čas na rozehrávku. Nyní dobře napadal Mellado na levé straně a jeho střelu tečovala obrana vedle bližší tyče.

05:02

Gomez fauloval při presinku Zárubu.

04:50

Vahala kryje křižnou vyloženou šanci z levé strany!

04:18

04:18 GOMEZ - 2:0

04:18

Křižný nástřel z levé strany přes Holého a Vnuka dorazil RAUL GOMEZ napodruhé k pravé tyči. Češi ještě vzali výzvu a dožadovali se odvolání gólů kvůli tomu, že Vahala posunul levou tyč z pohledu střelce a brána byla vychýlena. Sudí ale gól uznali.

03:20

03:20 CAMPOS - 1:0

03:20

Martinez nacentroval z pravé strany na zadní tyč, kde Holý nepokryl RAULA CAMPOSE a ten zakončil do prázdné brány. Asistence: Adri Martinez.

02:31

Campos nastřeloval míč z pravé strany z jedničky do brankoviště, ale balón proskákal mimo hřiště. Na hřiště naskakuje plzeňská čtyřka.

02:17

Koudelka vypíchl balón Martinezovi z levé strany, ještě se dožadoval autu pro český tým.

01:31

Fernandez ranou z pravé strany minul bližší tyč a Češi se snaží přesunout na svou útočnou polovinu.

01:25

Španělé vysunuli presink a Vahala musel odkopávat na levou stranu do autu.

00:49

Martinez obešel Zárubu a zprava nachystal míč na levou stranu Ortizovi, ten přestřelil branku z prvního doteku.

00:34

Ortiz napadal Koudelku a po zaváhání českého týmu v rozehrávce útočí Španělsko.

00:10

Vahala stáhl centr z levé strany u zadní tyče do koše, naštěstí se dohodl s Davidem Drozdem.

1

Španělsko: Herrero (Juanjo) – Ortiz (C), Fernandez, Martinez, Campos – Diaz, Tolra, Gomez, Solano, Bebe, Chino, Raya, Mellado.

Česko: Vahala (Gerčák) – Koudelka, Záruba, Slováček, D. Drozd – Vnuk, Holý, Seidler, Rešetár (C), Křivánek, P. Drozd, Vokoun, Jošt.

Rozhodčí: Kozaki (JPN), Shepheard (AUS) – Mehrabi (IRN).
Vzájemné zápasy
Vzájemná bilance vyznívá jasně ve prospěch Španělů. Vyhráli všech třináct duelů při skóre 9:60. Naposledy se oba týmy střetly na velké akci na ME 2014, kdy v základní skupině zvítězili Španělé 8:1. Nejvíce startů proti Španělům (konkrétně jedenáct) má zapsaných legenda a ještě stále, společně s Michalem Seidlerem, historicky nejlepší střelec české reprezentace Martin Dlouhý. Z aktuálního českého kádru odehrál nejvíce zápasů proti Španělsku Lukáš Rešetár. Souboj se Španělskem si vyzkoušel hned třikrát.
Česko
Ze čtyř účastí na MS Češi vždy postoupili ze základní skupiny, ale ještě nikdy nehráli čtvrtfinále. Před devíti lety nestačili v osmifinále na Rusy 0:3. Radim Záruba včera přiznal, že jistou inspirací mohou být čeští volejbalisté, kteří před necelým týdnem porazili v osmifinále domácího světového šampionátu úřadující olympijské vítěze z Tokia Francouze.

Češi zatím v Litvě zdolali i díky čistému hattricku Michala Seidlera Panamu poměrem 5:1, pak podlehli pětinásobným mistrům světa z Brazílie 0:4. V neděli se představili proti Vietnamcům na remízu 1:1 se pořádně nadřeli. V 35. minutě šel soupeř do vedení poté, co Rešetár ztratil balón a Holý s Vahalou dostali v krátkém sledu jesle. Míč směřující pomalu, ale jistě do české sítě už ani nemohl zastavit čtvrtý Plzeňák tou dobou na palubovce Tomáš Vnuk. Nicméně o minutu později Seidler skvěle presoval a Rešetárova trefa do šibenice zajistila plichtu. Mimochodem i prohra o gól by Čechům stačila na postup, porážka o dvě branky už nikoliv.

Trenér Neumann byl po zápase k výkonu svých svěřenců hodně kritický. I samotný Vnuk uznal v rozhovoru pro svazový web, že víceméně jediným pozitivem je, že Češi postoupili. Vietnamci byli na český tým skvěle takticky nachystaní, výborně bránili a měli hodně nebezpečné brejky. Češi si vůbec nevěděli rady s hrou do plných.

Na dnešní zápas se reprezentace naladila blahopřáním kouči Neumannovi ke středečním jednapadesátým narozeninám, nebo návštěvou české ambasády v Litvě. Ještě můžeme zmínit, že zápasy českého národního týmu na MS pravidelně navštěvuje český velvyslanec v právě zmíněné pobaltské republice.
Španělsko
Španělé jsou obrovským papírovým favoritem tohoto zápasu. V žebříčku FIFA figurují na první pozici. Sedmkrát vyhráli evropský šampionát, dvakrát mistrovství světa. Na MS hráli mezi lety 1996-2012 pětkrát za sebou finále, což je šňůra, která nemá obdoby. Zlato získali v roce 2000, respektive 2004. Na posledním světovém šampionátu v Kolumbii porazili v osmifinále Kazachstán 5:2, následně vypadli ve čtvrtfinále s Ruskem 2:6.

Co se týče ME, tak Španělé na něm triumfovali v roce 2012 a 2016. Před třemi lety ve Slovinsku prohráli ve finále proti Portugalsku 2:3 po prodloužení. V 50. minutě rozhodl Bruno Coelho z nařízeného desetimetrového kopu. Utkání tehdy pískal jakožto hlavní sudí dlouhodobě nejlepší český rozhodčí Ondřej Černý.

Mimochodem Španělsko se může pochlubit tím, že španělská nejvyšší soutěž je dost možná nejlepší ligou v Evropě. Nejlepším střelcem jejího posledního ročníku se stal Slovák Tomáš Drahovský. Španělé disponují na tomto MS Adolfem, hráčem Barcelony, která hrála v loňské sezoně finále Ligy mistrů. I Adolfo nastupuje v národním týmu pod trenérem Vidalem (konkrétně od onoho zmíněného finále ME 2018). Vidal prohlásil pro web FIFA, že španělským cílem pro toto MS je zlatá medaile.
Hezký den, vítejte u textové reportáže z osmifinále MS ve futsalu, ve kterém se čeští futsalisté střetnou se Španěly. Začínáme v 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

5:2

konec (4:0)

Branky: 4. Campos (Martinez), 5. Gomez, 13. Raya (Diaz), 15. Fernandez (Gomez), 39. Ortiz – 23. Rešetár (Seidler), 32. Holý (Seidler)

Karty:   14. Vnuk (CZE), 35. Koudelka (CZE)

Rozhodčí: Kozaki (JPN), Shepheard (AUS) – Mehrabi (IRN)