0:2

konec (0:1, 0:1, 0:0)

23.09.2021, 18:30 • Arena Mytishchi, Mytišči • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.4 4.13 2.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na počtenou! (20:54:01)

Hity: 15 – 13
Chabarovsk podruhé v sezoně vítězí. Dnes slaví na venkovním kluzišti, proti Kunlunu dokázal uspět poměrem 2:0 po brankách útočníků Alexejeva a Zyrjanova. Oba góly byly velmi podobné, forvardi Amuru totiž vždy dokázali ujet defenzívě Kunlunu a následně zavěsili. Pozici nejhoršího celku soutěže tak po dnešku přebírá Kunlun, který zůstává na čtyřech získaných bodech.

59:49

Luke Lockhart těsně promáchl u zadní tyče. Vypadá to, že vstřelené branky se domácí dnes nedočkají.

59:36

Teď už má ale velmi málo času. Wong drží puk za brankou soupeře.

59:16

Nahození Jakea Cheliose bylo tečováno mimo brankový prostor. Kunlun se ale snaží něco vymyslet.

58:52

Ze strany čínského týmu je to ale prozatím bez střelby. S nadějemi Chabarovsku to už vypadá velmi dobře.

58:24

Lazušin už přijel na střídačku, takže šestý hráč domácích naskočil na hrací plochu.

57:55

Domácí stále nemohou hrát bez brankáře, neboť se trvaleji těžce usazují v útočné třetině.

57:26

Kaneův pokus z pravé strany vůbec nebyl špatný. Útočník domácích střílel z otočky a posléze se puk odrazil na brankoviště. Tam ale lépe zapracovali obránci Amuru.

56:48

Kunlunu byl odpískán ofsajd, tudíž vhazovat se bude ve střední třetině.

56:14

Gleb Zyrjanov si splnil defenzivní úkoly na jedničku. Kotouč následně jen posunul do útočného pásma domácích.

55:14

Cory Kane vystřelil zápěstím do připraveného brankáře hostů, který raději nerozehrával. Bude se vhazovat v útočném pásmu Red Star.

54:25

Čas domácím stále rychleji a rychleji utíká. Útočníci Kunlunu stále velmi složitě hledají recept na defenzívu Chabarovsku v čele s brankářem Alikinem.

53:04

Ryan Sproul zavezl puk do útočného pásma a následně rychle vypálil. Jeho rána však o pár centimetrů zadní tyč minula.
Dnešní utkání sleduje 289 diváků.

52:35

Andrej Alexejev hledal u zadní tyče úplně volného Šarova, ale přesnější kombinaci hostů chybělo pár centimetrů.

51:39

Jason Fram pomohl ofenzívě svou aktivitou u mantinelu, avšak přesnou pobídku do předbrankového prostoru nevyprodukoval.

51:05

Obránci v červených dresech si sice předávali puk u modré čáry, skulinku vhodnou k zakončení ale nenašli.

50:29

Vyhozený puk doputoval k brance Lazušina, který touš okamžitě rozehrál do strany.

50:02

49:32

49:32 Neuznaná branka domácího Yipa

49:32

Už už se domácí radovali z přesilovkové trefy, ale jejich radost z gólu Brandona Yipa zkazila trenérská výzva hostů. Ti měli pocit, že jeden z hráčů Kunlunu stál v brankovišti, což se nakonec potvrdilo.

48:46

Pokus Brandona Yipa z levé strany skončil několik desítek centimetrů nad horní tyčí.

48:29

Spencer Foo znovu dostal prostor mezi kruhy. Jeho rána ale skončila na rameni Alikina, jenž chytá opravdu výborné utkání.

48:02

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Danil Fajzullin – 2 min., podrážení).

47:44

Chabarovsk vyhodil puk tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Daleko více se zaměřuje na obranu a vychází mu to kvalitně.

47:04

Spencer Foo prudce pálil z mezikruží. Trefil však jen pohotový levý beton hostujícího brankáře.

46:13

Zach Yuen si hledal puk na levém kruhu, jenže přesně na hůl jej nedostal. Kunlun záhy musel opustit útočné pásmo.

45:40

Český bek Mašín se už vrátil na led, takže Amur přečkal i další oslabení. Nyní jej od vítězství dělí jen 14 minut.

45:09

Z přesilové hry Kunlunu zbývá už zhruba jen třicet sekund. Ryan Sproul se pokusí založit útočnou protiakci.

44:32

Zatím se domácí do pořádné střelecké pozice nedostali. Čtveřice hráčů Chabarovsku výtečně brání.

43:39

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dominik Mašín – 2 min., hákování).

42:53

Alexandr Šarov bekhendem odklidil touš do středního pásma. Hosté tedy mají chvíli vhodnou k vystřídání.

42:18

Dnes aktivní Christopher Seto nabízel puk k zadní tyči, ale tam jej jeho spoluhráči netrefili ideálně. Kunlun ale setrvává v útočném pásmu.

41:31

Domácí už mají nejtěžší chvilky za sebou. Zase hrají v plném počtu.

41:18

Z prostoru mezi kruhy vyslal Radan Lenc rychlou střelu zápěstím. Lazušin ale úspěšným zásahem odolal.

40:24

Chabarovsk začal třetí třetinu podle očekávání v tlaku, neboť hraje přesilovku pěti proti třem. Danil Fajzullin z ostrého úhlu těsně minul.

40:01

Chabarovsk ve druhé třetině ještě o gól navýšil své vedení, takže po čtyřiceti minutách má k výhře výrazně blíže. Prosadil se v oslabení, když Šarov vybídl Zyrjanova, který v samostatném úniku s přehledem uspěl. Kunlun potřebuje najít recept na obranu i brankáře Amuru, neboť dnes opravdu tahá za kratší konec provazu.

Střely na bránu po 2. třetině: 20 – 26

40:00

39:46

Dominik Mašín se dostal ke střele od modré čáry. Jeho pokus ale skončil na bruslích bránících hráčů.

39:31

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Žuej-nan Jen – 2 min., příliš mnoho hráčů).

39:26

Hráči Red Star se ale zatím velmi dobře brání. Dosud nepustili hosty do jejich útočného pásma.

39:00

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Parker Foo – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

38:44

Tentokrát budou hrát přesilovku hosté, kteří díky své aktivitě v útočné zóně drží ponechanou výhodu.

37:55

Valerij Vasiljev si přehodil puk na střed a následně rychle zápěstím vystřelil. Rameno Lazušina bylo v pohotovosti.

37:27

Inkasovaný gól byl opravdu studenou sprchou pro domácí, kteří teď nestačí. Chabarovsk se rozjel do dvou rychlých akcí po křídlech.

36:07

36:07 Gleb ZYRJANOV - 0:2

36:07

Chabarovsk právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají dvoubrankového vedení! Alexandr Šarov v oslabení přistrčil puk na hůl GLEBA ZYRJANOVA, který ujel defenzívě Kunlunu a sám před Lazušinem si poradil nejlépe, jak mohl. Krásná klička. 0:2. Asistence: Alexandr Šarov.

35:22

Radan Lenc osvobodil svůj tým vyhozením puku přes všechny čáry. Amur může prostřídat.

34:56

Domácí celek má další šanci na srovnání skóre. Začátek početní výhody ale tráví na kotouči před Lazušinem.

34:31

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Arťom Železkov – 2 min., vražení na hrazení).

34:24

Seto neměl podporu spoluhráčů, a proto jen posunul puk za bránu Chabarovsku.

33:48

Hned čtyři hráči v bílých dresech si ve chvíli, kdy už domácí hráč opustil trestnou lavici, sjeli k brankovišti. Přihrávku zpoza brány ale nikdo nezpracoval.

32:45

Přesilovku ale načal už i Chabarovsk, který má zhruba minutu na její využití.

32:23

Přesilovka Kunlunu netrvala dlouho, nicméně nyní už čínský celek znovu úřaduje v útočném pásmu.

31:40

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Spencer Foo – 2 min., podrážení).

31:17

Až nyní se domácí pořádně usadili v útočném pásmu. Co ve své přesilovce dokáží vymyslet?

30:37

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Valerij Vasiljev – 2 min., hákování).

29:58

Střela Jakea Cheliose se odrazila k úplně volnému Joshi Nichollsovi, který pohotově střílel po bráně Chabarovsku. Je možné, že hostujícímu brankáři pomohla i tyč.

29:10

Obrovskou šanci měl na levém křídle Christopher Seto, který ve velké rychlosti prchl sám na Alikina. Touš tlačil do šibenice, úspěšný ale nebyl.

28:34

Kane se dral mezi dvěma obránci Chabarovsku, ale kotouč si v rozhodujícím okamžiku nezpracoval ideálně.

27:41

Andrej Alexejev rozhodně nepředvedl špatné střídání. Dvakrát vybojoval puk v útočné třetině a poté jej vždy přesně nabil spoluhráči ke střele.

26:54

Vladimir Butuzov jen těsně minul zadní tyč domácí branky. O pár sekund dříve ale předvedl velmi sympatickou kličku, kterou musel potěšit oko nejednoho hokejového fanouška.

26:11

Tyler Wong si z prostoru mezi kruhy řekl o přihrávku, ale poté touš netrefil ideálně.

25:22

Amur si vytvořil celkem solidní tlak v útočném pásmu. Další ránu od modré vyslal Jordán, jenž přední tyč o chlup netrefil.

25:07

Alexandr Lazušin dokázal znovu výtečně zasáhnout. Tentokrát si ramenem pokryl střelecký pokus Gleba Zyrjanova.

24:32

24:25

Danil Fajzullin si krásně odskočil na vrchol pravého kruhu, ze kterého velice tvrdě napřáhl. Pohotový pravý beton Lazušina ale byl připraven.

23:55

Alexandr Gorškov pálil z levého kruhu. Jeho ránu dokázal Lazušin zachytit do lapačky.

23:26

Dvojice hráčů Kunlunu pořádně zatopila pod kotlem v útočném pásmu. I v oslabení tedy domácí umí zahrozit.

22:49

Jeden z hostujících hráčů rychle zastrkával puk směrem na bránu. Poté na pravé straně vyplaval David Tomášek, který se ale k volnému puku nedostal.

22:32

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Mikael Tam – 2 min., podrážení).

21:49

Chabarovsk zatím velmi dobře brání střední pásmo. Hokejisté v červených dresech hledají skulinky, ale ty k vidění tak často nejsou.

21:03

Další akce domácích skončila nepřesnou přihrávkou na útočné modré čáře.

20:24

Jake Chelios se dostal ke střeleckému pokusu z voleje. Bránu však netrefil, takže Alikin mohl zůstat klidný.

20:01

Za námi je dvacet minut. Jednobrankovým náskokem se po první periodě mohou chlubit hosté, kteří v 19. minutě skórovali zásluhou Andreje Alexejeva. Jedná se o vyrovnané utkání, při kterém měly své šance obě strany. Uvidíme, jakým stylem bude utkání pokračovat.

Střely na bránu po 1. třetině: 12 – 13

20:00

19:47

Domácí už také hrají v plném počtu. Za pár sekund nám první třetina skončí.

19:03

Nyní už Amur rozestavil své přesilovkové postavení. Celek v bílých dresech si rychle předává puk z hole na hůl.

18:30

18:30 Andrej ALEXEJEV - 0:1

18:30

Hosté se při hře čtyř proti čtyřem dokázali prosadit. Prostor za defenzívou si našel ANDREJ ALEXEJEV, který v samostatném úniku zvolil dlouhou kličku do forehandu, při které zastrčil puk k tyči. 0:1. Bez asistence.

18:16

Ryan Sproul se vydal do útočného pásma, ale při svém snažení byl až příliš osamocen.

17:47

Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Parker Foo – 2 min., podrážení).

17:28

Začátek přesilovky nesehrál čínský celek vůbec špatně. K ráně z první na pravém kruhu se dostal Werek, jehož pumelice skončila na Alikinově hrudi.

16:44

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ruslan Pedan – 2 min., hákování).

16:39

I Christopher Seto se dostal do velmi kvalitní pozice mezi kruhy. Jevgenij Alikin skvěle zasáhl betonem.

16:22

Danil Fajzullin stál na hranici brankoviště, ale pokus od modré čáry tečovat nedokázal. Další úspěšný zákrok pro Alexandra Lazušina.

16:02

Ani závar před Alikinem první brankou neskončil. Dorážející Parker Foo těsně minul bližší tyč.

15:06

Velká šance Chabarovsku na vstřelení úvodního gólu. Michal Jordán si najel na pravý kruh do výborné pozice, avšak Lazušin dokázal proti němu rychle vykopnout pravý beton.

14:35

Vasiljevova střela zápěstím z velké dálky se od lapačky Lazušina pouze otřela. Kotouč poté naštěstí pro domácí doskákal za bránu.

13:59

Domácí odpalují kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Šest minut před první sirénou se bude vhazovat v útočné třetině Chabarovsku.

13:24

Roman Byčkov se od modré čáry opřel do kotouče, ale ten skončil několik čísel vedle brankového prostoru.

12:09

Tomášek se už vrátil na led. Amur své první oslabení dokázal přežít bez inkasování.

11:59

Tyler Wong si stáhl puk na střed a poté vypálil. Projektil se mu ale příliš nevydařil, takže pro Alikina se nejednalo o žádné větší starosti.

11:28

Ryan Sproul nahodil kotouč k teči. Ta před Alikinem opravdu přišla, ale gólman úspěšně zakročil.

10:39

Alexandr Šarov přečetl přihrávku k modré čáře a následně vybídl spoluhráče do brejku. Ten jen o kousek minul bekhendem, takže Chabarovsk ukázal, že v přesilovce soupeře umí být nebezpečný.

10:09

Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (David Tomášek – 2 min., podrážení).

09:49

Úvodních deset minut utkání bylo z obou stran spíše opatrných. Nikdo nechce udělat chybu, a je to znát.

09:13

Alexandr Lazušin podržel puk pod svou výstrojí. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v obranném pásmu Kunlunu.

08:53

Josh Nicholls si chytře počkal na přistrčení z hole Ryana Sproula. Jakmile si puk zpracoval, okamžitě vystřelil. Jeho rána ale skončila v lapačce Jevgenije Alikina.

08:12

Cory Kane dokázal dostat puk ze útočnou modrou čáru. Následně ale rána jeho spoluhráče Cheliose nepřišla.

07:36

Hokejisté v červených dresech, tedy domácí, kombinovali zhruba dvacet sekund v útočné třetině. Do střelecké pozice se ovšem nedostali.

06:59

Tomášek sice zajímavě míchal s pukem v rohu útočného pásma, ale poté byl od něj čistě odstrčen.

06:22

Danil Fajzullin se probil k ráně zleva. Lazušin na puk moc dobře viděl, ale nakonec měl problémy. Určitě uvítal, že černá guma zamířila nad břevno.

05:42

Matvej Zaseda si špatně přikopl puk, tudíž dopředu mohli jet domácí. Kotouč však jen nahodili za bránu, kde si Alikin stačil dojet.

04:58

Gleb Zyrjanov se po chybě domácí obrany zjevil sám v mezikruží. Rychle se obtočil, ale svou ránu přesně nenamířil.

04:14

Tvrdý pokus z ostrého úhlu dopadl na levý beton Alexandra Lazušina. Mírný nápor Amuru dokázal Kunlun přežít.

03:28

Tyler Wong si sjížděl na pravou stranu útočného pásma, avšak tvrdou přihrávku svého kolegy nezpracoval. Chabarovsk měl štěstí.

02:36

Tečované nahození od modré čáry v podání domácích zapadlo jen kousek nad horní tyč. Alikin situaci jistil.

01:59

Amur už znovu operuje v útočné třetině. Jordán dostal puk k modré čáře, ale na střelu to neměl ideálně.

01:18

Na opačné straně se úplně sám na bránu soupeře hnal Vladimir Butuzov. Lazušin však svůj první zákrok v utkání zvládl na jedničku.

01:02

Luke Lockhart se dostal ke střele z levého kruhu. Alikin musel dávat pozor, avšak celou situaci vyrážečkou zvládl.

00:17

Hned dva hráči Chabarovsku se srazili na útočné modré čáře. Vpřed tak mohl Werek, který ale neměl dostatečnou rychlost.

00:01

Red Star Kunlun: Lazušin (J. Smith) – Sproul (A), Chelios, Yuen, Fram, Bartley (A), Tam, Jen – S. Foo, Lockhart, P. Foo – Wong, Werek, Yip (C) – Nicholls, Kane, Squires – Seto, J. Chu, Riche.

Amur Chabarovsk: Alikin (Jevgrafov) – S. Těreščenko, Mašín, Pedan, Jordán (C), Korjagin, V. Vasiljev, Byčkov – Fajzullin, A. Gorškov, Zubov (A) – Lenc, Tomášek, V. Butuzov (A) – Šarov, Zyrjanov, Alexejev – Michasjonok, Zaseda, Železkov.

Rozhodčí: Hribik, Akuzovskij – Bersenjov, Zacharov.

AMUR CHABAROVSK

Hokejisté Chabarovsku jsou zatím nejhorším týmem celé KHL. V osmi odehraných duelech získali pouhé tři body, tudíž momentálně mají na kontě 1 výhru v základní hrací době, 1 prohru v nastaveném čase a hned 6 porážek. Po domácí výhře nad Čerepovcem prohrál Chabarovsk dvě utkání v řadě. Poměrem 2:6 nestačil na Magnitogorsk a poté prohrál 1:5 s Petrohradem. Nejproduktivnějším hráčem týmu je David Tomášek, jenž posbíral v osmi zápasech pět bodů za tři branky a dvě asistence.

RED STAR KUNLUN

Čínský celek si v tabulce moc dobře nevede. Nachází se o příčku před Chabarovskem na předposledním místě Východní konference, navíc dnes tedy uvidíme souboj dvou nejhorších týmů KHL. Hokejisté Red Star si připsali čtyři porážky v řadě, podlehli totiž Jekatěrinburgu, Ufě, Čeljabinsku a Novosibirsku. Naposledy bodovali před necelými dvěma týdny, kdy doma dokázali porazit Soči po prodloužení. V produktivitě týmu si nejlépe vede Brandon Yip, který posbíral už pět branek a dvě asistence.
Přeji příjemný čtvrteční večer při sledování textového přenosu z KHL. Dnes se od 18:30 můžeme těšit na souboj mezi Red Star Kunlun a Amurem Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.