Nizozemsko – Česko

1:1

konec (0:0)

17.09.2021, 20:45 • David Suchý

Je konec. Česká reprezentace usilovala o fantastický úspěch v podobě výhry nad favorizovaným Nizozemskem, nakonec je z toho cenná remíza 1:1. Česko se dostalo do vedení v úvodu druhého poločasu, domácí celek měl ovšem hodně času na případné vyrovnání. Nizozemsko se dostalo k obrovskému náporu a vyrovnání přišlo zhruba deset minut před koncem zápasu. I tak se pro Česko jedná o obrovský úspěch. (22:34:39)
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 14:1. Rohy: 17:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:6.

90+5

90+3

Bartoňová se postarala o provedení autového vhazování a sledujeme kombinaci českého celku.

90+1

Česko se daří držet míč daleko od své branky.

90

Nastavují se čtyři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Nizozemsku se před malým momentem povedlo vyrovnat a ještě zbývá dost času.

88

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Szewieczková, přichází Šlajsová.

87

Střídající Pelová se ihned dostala do zakončení, to ale poslala pouze do brankové konstrukce.

86

Pro volný míč si nyní seběhla Votíková, která posléze rozehrávala dalekonosným odkopem na opačnou polovinu.

84

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Van de Donková, přichází Pelová.

83

83. MIEDEMAOVÁ - 1:1

83

Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom je vyrovnáno! Nápor Nizozemska přinesl další vyloženou šanci, do které se dostala VIVIANNE MIEDEMAOVÁ, která konečně dostala míč za záda Votíkové.

83

Miedemaová se prezentovala nedovoleným zákrokem, česká brankářka nebude s rozehrávkou nikam pospíchat.

82

Roordová to nyní vzala na sebe, jenomže svůj pokus poslala daleko vedle branky a rozehrávat bude moci Votíková.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Česko je i nadále pod obrovským tlakem, na dosah ale má obrovské překvapení.

79

Sedmnáctý rohový kop pro Nizozemsko.

78

Nizozemsko zahrávalo další rohový kop, který přinesl další zakončení směrem na českou branku.

77

Spitseová obstarala další rohový kop, který přinesl další slušnou šanci pro domácí, jenomže znovu zasahovala Votíková.

75

Nizozemsko zahraje již patnáctý rohový kop, nápor domácích je opravdu hodně velký.

74

Spitseová prostřednictvím vysokého centru dokázala v pokutovém území najít Beerensteynovou, která mířila vysoko nad branku.

73

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Stašková, přichází Pochmanová.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Krejčiříková, přichází Černá.

72

Janssenové se také nepovedlo prostřelit český blok, míč pomalu a jistě směřuje na další rohový kop.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední dvacetiminutovku. Česko stále drží velice překvapivé jednobrankové vedení.

70

Martensová si tak dlouho hledala střeleckou pozici, až jí sice dokázala najít, jenomže trefila pouze bránící Szewieczkovou.

69

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Groenenová, přichází Spitseová.

67

Van De Donková rozehrála další rohový kop domácího celku, Miedemaová v těžké pozici ale nedokázala trefit branku.

66

Rohový kop pro český výběr, rozehrávat ho bude Szewieczková.

65

Nizozemsko má v posledních minutách velký tlak a česká brankářka Votíková si tak musela připsat další úspěšný zákrok.

64

Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází van de Sandenová, přichází Beerensteynová.

63

A po rohovém kopu měla před sebou dobrou pozici také Nouwenová, jejíž hlavička skončila na rukavicích Votíkové.

62

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Český výběr stále drží překvapivé vedení o jednu branku, ještě to bude mít hodně složité.

60

A ta přinesla vyloženou šanci pro Martensovou, která ovšem trefila pouze brankovou konstrukci.

59

Martínková si rovněž kousek od pokutového území pomohla nedovoleně, Nouwenová tak bude moci rozehrát standardku.

58

Roordová se po dalším nedovoleném zákroku ujala rozehrávky standardní situace, která nakonec nepřinesla nic nebezpečného.

57

V zajímavé pozici se před malým momentem ocitla domácí Nouwenová, které se ovšem nepovedlo trefit českou branku.

55

Na opačné straně to přehnala s agresivitou hostující Cahynová a pro změnu je tu standardka pro domácí celek.

53

Nouwenová si v souboji o míč pomohla nedovoleným způsobem, na zem totiž poslala hostující Staškovou. Necidová se ujme volného kopu.

52

Také v tomto případě se k rozehrávce postavila Roordová, která ovšem našla pouze hlavu připravené protihráčky.

51

Roordová dokázala v pokutovém území nakonec najít Nouwenovou, jejíž hlavička byla zablokována na další rohový kop.

50

Domácí celek se ihned pustil do útoku a je z toho další rohový kop.

49

Nizozemsko to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku, přesto do konce zápasu zbývá hodně času.

47

47. STAŠKOVÁ - 0:1

47

Česko právě vstřelilo branku!
A hned v úvodu druhého poločasu je tu vedoucí branka Česka! ANDREA STAŠKOVÁ se totiž s míčem dostala do palebné pozice a povedlo se jí prostřelit van Veendendaalovou.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzalo Česko.

46

Máme za sebou první poločas, který nám poměrně překvapivě nepřinesl ani jednu branku. Více ze hry pochopitelně mělo Nizozemsko, kterému se ovšem nedařilo ve finální fázi a na případnou první branku si bude muset ještě počkat.

45

45

Žlutou kartu dostává van der Gragtová (Nizozemsko).

44

Žlutou kartu dostává Krejčiříková (Česko).

44

Česká reprezentace nyní drží míč na své polovině a poločas se pokouší dohrát bez inkasované branky.

42

Roordová si pochopitelně vzala na starost i tuto rozehrávku. Její centr našel van der Gragtovou, která ale nevyzrála na Votíkovou.

41

Další rohový kop pro domácí celek.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.

37

Český výběr se pokoušel prodrat na polovinu soupeřek, tam si ovšem čistým způsobem počínala domácí Folkertsmaová.

35

Posléze si v pokutovém území našla volný předmět Groenenová, která to zkoušela přímo na branku, avšak ani ona nemířila přesně.

33

Miedemaová se dostala ke svému dalšímu střeleckému pokusu, ani tentokráte se jí ale nepovedlo trefit branku.

32

Tlak stoupá, je tu další rohový kop pro Nizozemsko.

31

Je za námi také třetina hry a na první branku tohoto zápasu stále marně čekáme, český celek zatím herně moc nezaostává.

29

Rohový kop se ale zrovna moc nepovedl. Posléze šla příliš agresivním způsobem do souboje hostující Dubcová.

28

Votíková před malým momentem vychytala van der Gragtovou, následovat bude další rohový kop.

27

Van Veendendaalová tak mohla rozehrávat od své branky a domácí reprezentace se dostala na opačnou polovinu.

26

Szewieczková poté zahrála první rohový kop českého celku, po kterém se do zakončení dostávala Stašková, která přestřelila branku.

25

Nizozemsko táhlo další útočnou akci, po které se do zakončení dostala van de Donková, které se nepovedlo zamířit přesně.

23

Je za námi zhruba dvacet minut hry, na první branku stále poměrně překvapivě čekáme, Nizozemsko má stále více ze hry.

22

Roordová to zkoušela centrem do pokutového území, kde si útočným faulem proti Staškové pomáhala Groenenová.

21

Nizozemsko se díky velkému tlaku dostává k dalšímu rohovému kopu.

18

Miedamaová se znovu dostala do pokutového území, kde její prudkou ránu dokázala zablokovat jedna z protihráček.

17

Do zajímavé šance se nyní dostala domácí van de Sandenová, která ovšem nechala vyniknout brankářku Votíkovou.

15

Český celek se nyní dokázal s míčem usadit na opačné polovině, kde momentálně sledujeme autové vhazování od Dlaskové.

13

Stašková si rovněž pomohla nedovoleným způsobem, její branka tak platit nemohla a odkopávat bude moci van Veendendaalová.

12

Nedovoleným zákrokem se přímo před zraky sudí prezentovala domácí van der Gragtová, které na zem poslal Martínkovou.

11

Je za námi úvodní desetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím branku nepřinesla, i když sledujeme značnou převahu Nizozemska.

9

O rozehrávku rohového kopu se postarala Roordová, která míč poslala pouze na hlavu protihráčky, jenž odvracel na další roh.

8

Nizozemsko si díky zablokovanému centru vybojovalo rohový kop.

7

Nizozemsko má i nadále více ze hry, zatím sledujeme kombinaci na polovině české reprezentace, která se zatím k ničemu moc nedostala.

4

Jako první se do střelecké pozice dostala domácí Roordová, která to měla z dobrého místa, avšak českou branku nedokázala trefit.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzala reprezentace Nizozemska.

1

Nizozemsko: van Veendendaalová (C) – Folkerstmaová, van der Gragtová, Nouwenová, Janssenová – Roordová, Van de Donková, Groenenová – van de Sandenová, Miedemaová, Martensová
Náhradníci: Dinklaová, Lorsheydová – Van Dongenová, Van Esová, Spitseová, Pelová, Baijingsová, Dijkstraová, Snoeijsová, Dekkerová, Beerensteynová, Kaagmanová

Česko: Votíková – Dlasková, Bertholdová (C), Necidová, Bartoňová – Krejčiříková, Cahynová, Dubcová – Stašková, Martínková, Szewieczková
Náhradníci: Růžičková, Vaníčková – Kotrčová, Šlajsová, Dědinová, Bužková, Pochmanová, Cvrčková, Ringelová, Chlastáková, Mrázová, Černá

Rozhodčí: Martinčićová (CRO) – Rodjaková-Karšićová (CRO), Petravićová (CRO).
Reprezentace Nizozemska má za sebou turnaj na Olympijských hrách, kde si počínala poměrně slušně. Povedlo se jí totiž postoupit ze skupiny až do čtvrtfinále, kde narazila na favorizovanou Ameriku. Duel nakonec dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém bylo úspěšnější právě USA, které se tak mohlo radovat z postupu do semifinále. Nizozemky tak budou v tomto duelu favoritkami, soupeřem bude česká reprezentace. Ta poslední zápas sehrála v polovině června, jednalo se ale pouze o přátelské utkání proti Polsku, které si odvezlo vysokou výhru poměrem 5:0. Faktem je, že oba celky se doposud ani jednou nepotkaly, a tak uvidíme, jak první střet dopadne.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Kvalifikace mistrovství světa žen má na programu souboj mezi Nizozemskem a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.