HC Slovan Ústí nad Labem – HK Kralupy nad Vltavou

4:1

konec (1:0, 3:0, 0:1)

17.09.2021, 18:30 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 3. kolo • Jan Koudelka

V poslední třetině přišel o čisté konto domácí Tuček, když ho po chybě v obraně překonal Hanousek. Domácí si ale zbytek zápasu pohlídali a relativně pohodlně dokráčeli k vítězství. (20:31:46)

59:59

Poslední vteřiny zápasu poznamenala menší bitka s jedním mužem na každé straně.

59:43

Filip trefuje tyč.

58:51

Macek střílel z rohu.

58:15

Ústečtí mají možnost v klidu dohrát zápas po vyloučení kralupského kapitána.

57:52

Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Šimůnek – 2 min., podrážení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Cihelka.

57:20

Obrovská hrubice Kralup, kterou ale nedokázal, dnes velmi aktivní, Svoboda využít.

56:35

Ústí kombinuje v útočném pásmu, tempo hry postupně polevuje.

54:41

Šilhavý trefil nejspíše tyč Tučkovy svatyně, teď měl ústecký brankář štěstí.

52:50

Kotouč se postupně dostal až na volného Hrona, který v dobré pozici trefil pouze střed branky.

52:09

Polata to zkoušel z pravého kruhu, Němec chytá.

50:07

Tuček teď vyráží jednu střelu za druhou.

49:24

Zakázané uvolnění hostí.

49:14

Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Svoboda, jeho blafák ale Němec přečetl a puk vyrazil.

49:04

Nebezpečně se teď dostával do zakončení Cihelka.

48:44

Nebezpečné nahození Macela netrefilo bránu.

48:37

Bár zkusil pozornost Němce střelou z úhlu, ten ale lapačkou kryje.
Dnešní utkání sleduje 55 diváků.

46:37

Slovan po delší době v útoku, hra nyní ovšem postrádá větší přesnost.

45:54

Oddechový čas pro domácí.

45:54

Icing Slovanu.

45:05

Hosty branka nakopla a dál aktivně hájí útočné pásmo.

44:13

Kralupy právě vstřelily branku!
Teď už i Tuček popvé inkasuje a měl by si to vyřídit hlavně se svými beky, kteří nabídli kotouč MILOŠOVI HANOUSKOVI, který bez problémů zakončil – 4:1! Asistence: Dominik Šimůnek.

43:11

Tuček si je při dnešních zákrocích velmi jistý.

41:52

Macek ujel v oslabení a zakončil velmi nebezpečně, stadionem zaznělo cinknutí horní tyče.

41:26

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Macel – 2 min., podrážení).

41:08

Kredl to zkusil prudkou střelou, ale neuspěl.

40:20

Hron to zkusil od modré, Tuček pozorný.

40:02

I do třetice úvodní buly pro hosty.

40:01

Poslední dějství za chvíli začne.
Druhá třetina již byla na góly bohatší a domácí z ní odcházejí do šaten za stavu 4:0. Postupně se za Ústí prosadili Kredl, Macel a Tot. Na straně hostí navíc došlo ke střídání brankařů, Krále nahradil Němec.

40:00

39:30

Česnohlídek schytal při bloku tvrdou ránu do horní části těla a ujížděl hned na střídačku. Puk se tak dostal k úplně volnému Typoltovi, jenže ani on nedokázal skórovat a Tuček si tak stále drží nulu.

39:23

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Gašpar – 2 min., hákování).

39:09

Rozhodčí píská ofsajd při ústeckém snažení.

38:20

Šmíd zkouší pozornost Tučka, ten kryje.

37:59

Kralupští nic nevzdávají, hru naopak přitvrzují.

36:39

Němcův první zákrok nebyl vůbec jednoduchý, kotouč se jeho směrem odrazil po skrumáži před brankou, nakonec puk ale vyrazil do bezpečí.

35:06

Střídání v týmu HK Kralupy nad Vltavou: ze hřiště odchází Jakub Král, přichází David Němec.

35:06

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla rychle využitá přesilová hra, autorem branky je JAKUB TOT, na jeho střelu Král nedosáhl – 4:0! Asistence: Ondřej Polata a Aleš Macek.

34:57

Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Kratochvíl – 2 min., nedovolené bránění).

34:50

Možná zákrok tohoto večera! Hostující Král je také ve formě, nejprve vyrazil pokus Macela, k němu se puk ještě odrazil a naservíroval ho přímo před prázdnou branku, s dorážkou jednoho z domácích si pak poradil těžkým přesunem.

34:04

Česnohlídek se toho nebál a tvrdě vystřelil od modré, kotouč těsně minul levou tyč.

33:26

Hezká otočka Zajíce, po které bekhendem přestřelil Tučkovu branku.

32:14

Pískaný ofsajd domácího celku.

31:35

Jeden z kraluspkých beků teď žákovsky namazal na hůl JANA MACELA, který pěknou střelou navýšil náskok – 3:0! Asistence: Michal Svoboda.

30:58

Skvěle Tuček proti Šilhavému! Ten měl teď gól na zlatém podnosu, z mezikruží ovšem neprostřelil ústeckého gólmana.

30:05

Král radši přerušil hru a nechal si puk v lapačce.

29:30

Slovan teď dobře napadá rozehru hostí, k dobré střele chybějí vždy detaily.

28:11

Opět důležitý zákrok Tučka, dnes má zatím svůj den.

27:29

Stupka měl teď na holi snížení, Tuček ale rychle přemístil svůj beton a puk vyrazil.

27:10

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vlach – 2 min., držení).

26:51

Chyba v komunikaci mezi ústeckými hráči nabídla Kočímu parádní příležitost snížit, Tuček byl ale proti.

26:00

Hezkou akci teď předvedl Macel, který obehrál bránícího beka, na Král byl už ale krátký.

25:37

Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

24:40

Filip zabrnkal na nervy Tučkovi, když rozehrál pouze do brankové konstrukce.

23:51

Tot vystihl rozehru Kralup, puk mu ale následně sebral jeden z obránců.

22:49

V dobré šanci Svoboda, hosté jsou nyní poměrně opaření.

21:56

Z ničeho vytěžil teď Slovan maximum, puk se po souboji za bránou odrazil k úplně volnému DAVIDU KREDLOVI, který chladnokrevně zakončil – 2:0! Asistence: Aleš Bár.

21:46

Nyní nepřesná rozehrávka na obou stranách.

21:27

Ofsajd zastavuje rozvíjející se akci hostí.

20:20

Kralupy vstoupily do druhého dějství velmi aktivně, Šmídovu dělovku vyráží Tuček.

20:02

Úvodní vhazování opět pro hosty.

20:01

Všichni aktéři utkání jsou již na svých místech, nic nebrání startu druhé třetiny.
První střelu zaznamenali hosté z Kralup, poté ale převzali iniciativu domácí a i zásluhou tří přesilových her soupeře téměř k ničemu nepustili. V šestnácté minutě se navíc dokázal prosadit Jiří Špaček a zajistil tak Slovanu vedení 1:0.

20:00

19:54

Pěkný průjezd Filipa, který dokázal i vystřelit, s jeho pokusem si ale Král poradil a určil tak konečné skóre této třetiny.

18:35

Hron netrefil kotouč ideálně a málem z toho bylo přečíslení na druhé straně.

17:58

Hosté se zatím nemohou usadit před ústeckou brankou, hra zastavena, puk se dotkl ochranné sítě.

17:28

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Filip – 2 min., podrážení).

17:10

Těsný ofsajd zastavuje slibnou šanci domácích.

15:23

JIŘÍ ŠPAČEK získal ve svém pásmu puk a namířil si to směr kralupská branka, místo přihrávky na najíždějícího Kredla zvolil střelu a na Krále vyzrál – 1:0! Asistence: Aleš Bár.

14:50

Puk opět mimo ledovou plochu, hosté tak zřejmě přečkají i toto oslabení.

14:43

Ústecká střídačka reklamuje, že byl puk vystřelen přímo ven, rozhodčí ukazují, že byl kotouč tečován a nevylučují.

14:34

Polata zlomil hůl při pokusu o střelu.

14:10

Puk nejspíš na kralupské střídačce, hosté se tak osvobozují z tlaku.

13:33

Opět Svoboda při zakončení, tentokrát to zkoušel z první, gólman vyráží.

13:16

Svoboda namířil střelu zápěstím přesně do hrudi brankaře.

12:53

Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Sulík – 2 min., krosček).

12:46

Sulíka v dobré pozici vychytal Tuček.

12:12

Kredlovi střela od modré nevyšla.

11:40

Náhončík vyhazuje.

Tot tečoval Mackovo nahozená od modré a málem poslal svůj tým do vedení, ústečtí jsou nadále v útočném pásmu.

10:43

Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Zajíc – 2 min., vysoká hůl).

10:43

Ošklivý zákrok hokejkou na hlavu Tota.

10:09

Typoltovu střelu Tuček vyráží nad.

09:19

Kredl se teď ukázkově vrátil do defenzivy a znemožnil Sulíkovi zakončit.

08:40

Přihrávka rukou na straně domácích.

08:35

Nedoma zřejmě tečoval Polatovo nahození a byla z toho velmi nebezpečná šance domácích, puk nicméně skončil mimo branku Krále.

07:47

Macel zavezl kotouč a zkusil to od modré, branku ale netrefil.

06:41

Hron teď dobře postupoval útočným pásmem, puk mu ale ústecká obrana nakonec sebrala.

06:18

Potyčku za Tučkovou bránou uklidňují rozhodčí.

05:55

Ve velké šanci byl teď Polata, ten ale nedokázal nadvakrát z blízkosti prostřelit Krále.

04:55

Svoboda to zkoušel z ostrého úhlu, kotouč jen projel brankovištěm.

04:19

Hosté zatím Slovan k ničemu nepouští, skvěle brání střední pásmo.

03:50

Na zemi po tvrdém souboji Kredl, druhý faul se nepíská.

03:06

Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Hron – 2 min., nedovolené bránění).

02:00

Na steč mířil Vlach, ten se ovšem ukličkoval mezi kralupskými beky.

01:38

V obrovské šanci Zajíc, který nedokázal do branky dostat puk po skvělé přihrávce Kočího, Tuček vyráží.

00:40

Jako první to od modré vyzkoušel Hanousek, minul Tučkovu branku.

00:08

Icing Kralup.

00:02

Utkání odstartovalo, úvodní vhazování pro hosty.

00:01

Oba týmy jsou již připravené na modrých čarách, utkání za malou chvíli začne.
Dnešní utkání odstartuje zhruba za pět minut, domácí Slovan dnes hraje ve žlutém, hosté z Kralup přijeli v modré variantě svých dresů.

HC Slovan Ústí nad Labem: Tuček (Ježek) – Filip, Martínek, Hora, Polata (C) – Nedoma, Kredl, Špaček, Macek, Tot (A), Česnohlídek, Gašpar, Vlach, Bár, Macel (A), Kušej, Svoboda, Koval

HK Kralupy nad Vltavou: Král (Němec) – Hron, Kratochvíl, Šimůnek (C), Toulec, Šmíd (A) – Cihelka, Hanousek, Náhončík, Kočí, Typolt, Vorlíček, Stupka (A), Šilhavý, Zajíc, Sulík

29.11.2019 – Kralupy vs. Slovan – 3:2pp

Hosté z Kralup nad Vltavou jsou jediný tým, který zatím v letošní sezóně nezískal ani bod. Nejprve kralupští prohráli 4:2 na ledě Chrudimi. V druhém kole nevstřelili jediný gól na svém hřišti proti Kobře Praha. V tabulce se tedy drží na posledním šestém místě.
Domácí Slovan vstoupil do sezóny prohrou v Havlíčkovo Brodě, kde nedokázali žlutomodří vstřelit branku. V druhém kole ovšem dokázali ústečtí porazit soupeře z Chrudimi poměrem 3:1. V tabulce je Slovan o skóre předposlední.
V rámci třetího kola Ligy juniorů zajíždí na led Ústí soupeř z Kralup nad Vltavou. Oba týmy se utkaly naposledy dvacátého září 2020, kdy Kralupy zvítězily na svém stadionu 6:2. Domácí rychle vedli 3:0, Slovan ale dokázal začátkem třetí třetiny snížit na rozdíl jedné branky. Ve zbytku třetiny ovšem kralupští přidali další tři góly a zbytek utkání si pohlídali. V posledních šesti vzájemných zápasech vždy zvítězil domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

4:1

Branky a nahrávky: 16. Špaček (Bár), 22. Kredl (Bár), 32. Macel (Svoboda), 36. Tot (Polata, Macek) – 45. Hanousek (Šimůnek)

Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Povová