po s.n. (1:2) (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

11.09.2021, 17:00 • 1. kolo • Adam Bagar

Tipsport: 1.6 5.0 3.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro tuto chvíli z Poruby vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek sobotního večera a zase někdy na počtenou. (19:40:36)
Ambiciózní Poruba vstoupila do nové sezony porážkou 2:3 po nájezdech s Šumperkem. RT TORAX sice dvakrát vedl, ale Draci našli vždy odpověď a obrat dokonali v dramatických nájezdech.

David KOHÚT - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým DRACI PARS ŠUMPERK. Obrovské nájezdové drama v Porubě rozsekl v osmé sérii DÁVID KOHÚT, který mířil přesně nad Muštukovsovu lapačku a vystřelil Šumperku hodně cenné vítězství 3:2.

Samostatné nájezdy začínají.
Jako první pojedou Draci, konkrétně David Kohút.
Ani pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách nerozhodlo, drama v Porubě rozseknou až samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:54

Vachovcova střela byla ztečována do rohu kluziště, už se nejspíš v prodloužení nic nestane.

64:20

Poruba za brankou váhá s rozehrávkou.

63:44

Tak přece jen zahrozili i domácí, střelu Korkiakoskiho tečoval Bitten, ale jen do míst, kde operoval Mokry.

63:21

Pěnčík v situaci dva na jednoho volil střelu a protáhl Muštukovse.

63:04

Špačkova zadovka Tomana nenašla, Mokry je v těchto chvílích prakticky bez práce.

62:35

Vidíme řadu nepřesností na obou stranách, prodloužení jde do své druhé poloviny.

61:54

Macuh po drzém průniku ztroskotal na betonech domácího gólmana.

61:35

RT TORAX zastavuje v nadějné situaci hvizd čárového sudího. Ofsajd.

61:20

Píská se přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

61:05

Kohút se přes bránícího hráče natlačil až před Muštukovse, Draci jsou zatím v prodloužení nebezpečnější.

60:24

Kindl si odstavil porubskou trojici, dostal se do ideální střelecké pozice, ale kotouč mu v poslední chvíli sjel z hole.

60:01

Po tříminutové přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení se třemi hráči v poli na obou stranách.
Poruba po trefě Michala Hoťka sahala po tříbodovém triumfu, jenže 37 sekund před koncem základní hrací doby poslal utkání do prodloužení Rok Macuh.

60:00

59:57

Poruba se snaží něco vymyslet, ale už nemá čas. Duel půjde do prodloužení.

Rok MACUH - 2:2

59:23

Draci právě vstřelili branku!
Tak tohle si Poruba za rámeček jistě nedá. Rok MACUH se po návratu z trestné lavice zapojil do útoku, dostal přihrávku od Šilhavého a ač bráněn, dokázal střelou do horní části klece překonat Muštukovse. Velká radost na straně Draků, je vyrovnáno. Asistence: Daniel Spratek, Vojtěch Šilhavý.

59:13

Hosté jsou v plném počtu.

59:00

Domácí už zase v poklidu kombinují v útočné třetině.

58:32

Draci opět zahrozili i ve vlastním oslabení, Kohút viděl mezírku v horní části porubské branky, ale Muštukovs si vše ohlídal.

57:57

Husa střílel od modré, Mokry vyrazil, ale Gřeš se z následné dorážky na brankovišti neprosadil a trefil jen připraveného gólmana.

57:30

V oslabení zahrozil rychlonohý Žálčík, Muštukovs chytá.

57:13

Tak tohle může hosty pořádně mrzet. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby inkasují 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Rok Macuh.

56:58

Domácí dlouhý čas drželi kotouč za Mokrého brankou a ušetřeili tak cenné sekundy.

56:16

Draci zkusili pozornost Muštukovse po přejetí modré, vhazuje se po levici porubského gólmana.

55:59

Porubští posunuli kotouč aspoň do středního pásma. Čeká nás hodně dramatická koncovka utkání.

55:22

Poruba díky obětavosti přestála těžké chvíle, do střely lehl po Tomanovi také Houdek.

55:02

Vachutka dostal nabito, ale střela z první mu vůbec nesedla.

54:27

Toman výborně zblokoval Drtilovu střelu od modré, ale Draci dál okupují útočné pásmo.

53:49

Poruba se osvobozuje.

53:22

Ale bylo to s faulem. Draci mají ideální šanci na vyrovnání, na lavici hanby usedá Jiří Brodek – 2 minuty za hákování.

53:10

Furch se pokoušel najít najetého Kratochvíle, kterému chyběly jenom centimetry.

52:21

Žovinec sám před Mokrým, ale ten výborně vykryl střelecký úhel a domácí bek tak neměl moc možností, kam kus černé pryže procpat.

51:44

RT TORAX se sám připravil o útočné pásmo. Ve třetí třetině hra plyne hodně rychle.

50:53

Porubská obrana úplně zapomněla na volného Vachutku, který dostal přihrávku mezi kruhy, ale z ideální střelecké pozice přestřelil.

50:33

Bekhendový pokus Brodka nemohl mladému šumperskému brankáři nadělat problémy, vhazuje se po jeho levici.

49:59

Jenyš posílal puk do brankoviště Draků, kde ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

49:27

Kozák spíš jen nahodil kotouč na Mokrého, aby vybojoval pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

48:43

Draci se nemohou k ničemu dostat, ale po zakázaném uvolnění Poruby budou nastěhováni v útočné třetině.

48:00

Hra teď rychle plyne, Šumperk má už jen dvanáct minut na to, aby smazal manko.

47:15

Oba tábory fanoušků se neustále starají o důstojnou atmosféru v RT TORAX Areně.

46:28

Pokračuje se ve hře, Draci jsou v plném počtu.

46:25

Kotouč končí na šumperské střídačce, kde smolně zasáhl Macuha. Věřme, že útočník Draků bude v pořádku.

45:56

Hosté se osvobozují, vyhazují puk až za Muštukovsovu branku.

45:30

Poruba se drží v útočné třetině, ale chybí tomu znovu přesnost.

44:28

Poruba si zahraje další přesilovku, vysokou holí se provinil Ludvík Rutar, který od sudího Šudomy vyfasoval 2 minuty.

44:00

Rozhodčí vracejí porubské hráče ze střídačky, pískají zakázané uvolnění.

Michal HOTĚK - 2:1

43:22

Poruba právě vstřelila branku!
Pěkná akce domácích. Tomáš Gřeš jen posunul puk na MICHALA HOŤKA, jenž udělal blafák a k tyči zasunul puk za Mokrého. Nechyběl ani jeho klasický oslavný jednorožec. Poruba vede 2:1. Asistence: Tomáš Gřeš.

42:55

Poruba vstoupila do třetího dějství aktivněji.

41:59

Pěnčík nahozením ze středního pásma Muštukovse příliš neohrozil.

41:05

Žovincova dělovka končí až na zadním mantinelu, Mokry nemusel zasahovat.

40:49

Šumperský brankář si připisuje další zákrok, když jen tak tak dokázal udržet kotouč před brankovou čarou.

40:29

Gřeš po straně nabral rychlost a vyzkoušel pozornost Mokrého, jenž nadvakrát zkrotil kotouč pod svou lapačku.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 11:11, celkově 19:15.
Další třetina začne přibližně v 18:41.
V RT TORAX Areně máme za sebou čtyřicet minut hry. Skóre je nadále nerozhodné, ale už se nám aspoň posunulo. Skóre otevřel v přesilové hře Pavel Jenyš, ale vyrovnat dokázal Petr Kratochvíl. Třetí dějství tak slibuje zajímavou podívanou.

40:00

39:59

Poruba tak dlouho vymýšlela, až se už ke střele nedostala.

39:09

Březák dostal nabito na modrou, Muštukovs jeho pokus nadvakrát zkrotil.

38:30

Porubští si teď nerozuměli a poslali kotouč přes všechny čáry.

38:02

Ale síly na ledě se nám vyrovnají. Zbytečný faul ve středním pásmu předvedl Rok Macuh, sudí Dědek ukazuje podražení.

37:27

A Draci si svou aktivitou vynutili přesilovku. Na lavici hanby usedá Michal Hotěk – 2 minuty za vysokou hůl.

36:54

Hosty vstřelená branka očividně nabudila, Pěnčík v rodícím se přečíslení netrefil puk.

36:10

Poruba posílá kotouč přes všechny čáry, vhazovat se bude znovu před domácím gólmanem.

35:15

35:15 Petr KRATOCHVÍL - 1:1

35:15

Tomáš Drtil se dostával do zajímavé pozice, ale zajel s pukem až za branku. Tím však vyhnal Muštukovse ze své pozice, poslal přihrávku naslepo zpátky do brankoviště, kde už měl lehkou práci PETR KRATOCHVÍL. V RT TORAX Areně máme vyrovnáno. Asistence: Tomáš Drtil.

34:49

Pěnčíkův pokus od modré zablokoval Špaček, lotyšský brankář tak byl bez práce.

34:07

Na opačné straně si připisuje už jedenáctý zákrok v této třetině Vojtěch Mokry.

33:28

Žálčík si rovnal puk do střelecké pozice, ale přes porubskou obranu se nedostal, navíc zlomil hůl a prchá střídat.

33:14

Muštukovs raději přikryl kotouč před dotírajícími Draky.

33:00

Kus černé pryže skončil mezi střídačkami, hra je opět přerušena a bude se vhazovat před Mokrým.

32:37

Kanko na Kozákovu střílenou přihrávku nedosáhl, kotouč končí v lapačce mladého gólmana Draků.

32:07

A další icing, tentokrát na šumperské straně. V posledních momentech je k vidění znovu řada nepřesností.

31:33

Zakázaným uvolněním se provinili i domácí hokejisté, vhazovat se bude po levici Muštukovse.

30:40

Drakům nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

29:53

Kohút se dobře nezorientoval před Muštukovsem, hra se opět otáčí na druhou stranu před Mokrého.

29:00

A Poruba pokračuje v tlaku, druhá třetina zatím patří jí.

28:07

28:07 Pavel JENYŠ - 1:0

28:07

Pět sekund před koncem šumperského trestu se domácí přece jen prosazují a vedou 1:0. Guman na pravé straně nabral rychlost, Vachovec protečoval kotouč na volného PAVLA JENYŠE a ten mířil naprosto přesně za záda šumperského gólmana. Asistence: Michal Vachovec, Tomáš Guman.

27:40

Ani Vachovcova teč po střílené přihrávce od modré si prostor mezi třemi tyčemi nenašla.

26:51

Poruba obstřeluje šumperskou branku, ale její pokusy jsou zatím dost nepřesné.

26:12

Poruba si zahraje druhou přesilovku, menším trestem za hákování se provinil Jakub Řezáč.

26:06

Kindl ani nadvakrát na porubského gólmana nevyzrál, při dorážce už byl v hodně těžkém úhlu.

25:35

Na druhé straně musel být pozorný Muštukovs po střele Drtila i následné dorážce Vachutky.

24:40

Korkiakoski dostal přihrávku do úniku, jenže neměl potřebnou rychlost a nic z toho tak pro RT TORAX nebylo.

23:59

Brodek málem zaskočil Draky, když plácl do poskakujícího kotouče, který skončil jen těsně vedle branky.

23:23

Na opačné straně vystřelil Vildumetz, ale jen do připraveného gólmana Poruby.

23:14

RT TORAX pokračuje v aktivitě, Korkiakoskiho pokus končí v Mokrého lapačce.

22:39

Bitten se po pravé straně šikovně dostal až před Mokrého, ale byl už v těžkém úhlu a nepropasíroval tak kotouč do branky.

21:55

Poruba začala druhou část živěji. Kotouč ale nyní opustil hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

21:07

Vypadá, že bude v pořádku. Po svých, i když s bolestivou grimasou, zamířil na střídačku.

21:07

Kozákova rána od modré trefila Březáka, který se skácel k ledu. Hra je přerušena, věřme, že šumperský obránce bude v pořádku.

20:58

Vildumetz namazal Gumanovi přímo mezi kruhy, ale porubský útočník tohoto dárku nevyužil.

20:24

Gřeš posunul puk na Korkiakoskiho, který střelou zápěstím trefil Mokrého do masky. Hra je přerušena.

20:01

Oba celky i rozhodčí jsou na ledě, vše je připraveno na start druhého dějství.
Další třetina začne přibližně v 17:47.
V Porubě máme za sebou první třetinu, v níž Šumperk potvrdil, že jeho výborné výsledky z přípravy nebyly náhodné. Ambicióznímu domácímu favoritovi je zatím víc než vyrovnaným soupeřem. Gól jsme ale prozatím neviděli.

20:00

19:39

Stloukal tečoval před Mokrým, ale jen do jeho betonů. Zdá se, že v první části branku neuvidíme.

19:00

Závěr třetiny je plný nepřesností.

18:19

Zmatky v porubském obranném pásmu. Muštukovs se za brankou nepohodl s obráncem, ale Vachutka toho využít nedokázal.

17:35

Špaček po přejetí červené čáry vyzkoušel pozornost Mokrého a vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování v útočné třetině.

16:39

Poruba v útočné třetině, ale Šumperk dobře brání a znovu jí nic nedovolil.

15:45

S Hrachovského propagačním pokusem od modré nemohl mít lotyšský brankář v dresu Poruby žádné problémy.

14:52

Toman se mezi obránci šikovně dostal do střelecké pozice, ale z mezikruží přestřelil.

14:35

Šumperk přečkal úvodní oslabení zápasu bez brankové újmy a hraje v plném počtu.

14:13

Kozák nabil na kruh Gumanovi, ale i s jeho tvrdou ranou si šumperský brankář poradil.

12:35

Nyní se ale útočným faulem provinil Tomáš Vildumetz a Porubu čeká dvouminutová přesilovka.

12:19

A do třetice. Poruba zatím moc neví, co má proti aktivnímu soupeři hrát.

12:00

A znovu stejná situace.

11:51

Poruba poslala puk přes všechny čáry, Draci zůstávají v útočné třetině.

11:08

Pěnčík to nyní překombinoval a poslal přihrávku do země nikoho.

10:22

Muštukovs si připisuje další zákrok po střele Kratochvíla, která ale příliš gólové parametry neměla.

09:45

Hosty opět zastavuje hvizd čárového rozhodčího Hranoše, jenž signalizuje ofsajd.

08:43

Houdkova střela od modré neohrozila Mokrého, který v pátečním utkání mezi Olomoucí a Mladou Boleslaví kryl záda Janu Lukášovi.

08:01

Porubští fanoušci si připravili choreo, za které sklidili potlesk hostujících příznivců.

07:37

Šumperk v zajímavě rodící se akci zapomněl puk u útočné modré, hra je opět přerušena pro ofsajd.

07:19

Teď se pro změnu píská zakázané uvolnění, kterého se dopustil RT TORAX.

06:58

Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

06:42

Poruba okupovala útočné pásmo, ale k ničemu se nedostala, a tak u puku jsou opět Draci.

06:00

Hraje se v solidní atmosféře, o kterou se starají nejen domácí příznivci, ale i skupinka přibližně dvaceti šumperských fanoušků.

05:05

Pěnčík nabruslil do útočné třetiny a pokusil se překvapit Muštukovse, který nakonec po teči jednoho z obránců nemusel zasahovat.

04:15

Guman šikovně tečoval před Mokrým, ale rovněž mimo prostor tří tyčí. Zatím sledujeme zajímavý, rychlý hokej.

03:40

A znovu agilní Žálčík v akci. Tentokrát obkroužil porubskou klec, ale k jejímu ohrožení se nakonec nedostal.

02:26

Petr Kanko se dostal za šumperskou obranu, ale v dobré střelecké pozici netrefil branku Draků.

01:29

Zachytal si ze střídačky i náhradní brankář Brízgala, vhazuje se po Muštukovsově pravici.

00:41

V hodně zajímavé pozici se ocitl šumperský navrátilec Lukáš Žálčík, ale před Muštukovsem nedokázal přehodit jeho beton.

00:18

První útočnou akci Poruby zastavuje hvizd čárových – ofsajd.

00:01

Oba týmy už jsou na ledě, utkání může každým okamžikem začít.

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – Husa, Szathmáry, Žovinec, Kozák (A), Urbanec, T. Voráček, M. Houdek – Korkiakoski, Bitten, Gřeš – Stloukal, Vachovec (C), Guman – Špaček, Toman, Jenyš – Brodek, Hotěk, Kanko (A).

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (M. Holík) – Drtil (A), Pěnčík, Hrachovský, Březák, L. Rutar, Řezáč – Vachutka, D. Kindl (C), Žálčík (A) – Vildumetz, Macuh, Šilhavý – A. Furch, Kohút, P. Kratochvíl – Scheuter, Spratek, L. Kučera – Antoníček.

Rozhodčí: Dědek, Šudoma – Gančarčík, Hranoš.
Utkání budou řídit jako hlavní rozhodčí pánové Michal Dědek s Ondřejem Šudomou, na čarách jim budou pomáhat Milan Gančarčík s Michaelem Hranošem.

HC RT TORAX Poruba 2011

Celkem osm přípravných duelů si zahrála Poruba před startem nového ročníku. Porážky střídala s prohrami. Dvě utkání sehrála s Kopřivnicí (výhry 5:3 a 8:0), s polským celkem Jastrzebie (prohra 1:3 a výhra 4:3 po nájezdech) a s Prostějovem (výhry 4:3 a 2:1). Následně ještě po jednom zápase s Tychy (prohra 3:4 po nájezdech) a Zvolenem (prohra 2:5).
I v letošní sezoně má Poruba ty nejvyšší ambice. V minulém ročníku se ostravský celek dostal až do semifinále, kde vypadl s pozdějším vítězem Chance ligy Kladnem.

DRACI PARS ŠUMPERK

Šumperk mohl v minulé sezoně děkovat, že se nesestupovalo. Obsadil předposlední sedmnáctou pozici. Ta už v letošním ročníku bude sestupovou pozicí.
I Šumperk odehrál celkem osm přípravných zápasů. Na začátku se utkal s Novou Pakou (snadná výhra 4:1), s prvoligovými Vítkovicemi taky sehrál dobrou partii (prohra 4:5), proti Plzni naopak dokázal překvapit výhrou 3:1! Následovalo dvojutkání s Přerovem (prohra 2:3 po prodloužení a výhra 3:1). Další dva zápasy odehrál se Vsetínem (výhra 4:1 a prohra 4:5 na nájezdy). Generálkou na start ročníku byl zápas proti Frýdku-Místku (výhra 3:2 po nájezdech).
V letošní sezóně už se bude sestupovat a postupovat do Extraligy. Formát je následující: prvních šest týmů se dostanou rovnou do čtvrtfinále play off, čtyři celky si to pak mezi sebou rozdají v předkole play off. Týmy na jedenácté a dvanácté pozici ukončí základní část. Třináctá a čtrnáctá pozice znamená baráž o udržení a poslední tři týmy budou rovnou sestupovat!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:3

Branky a nahrávky: 29. Jenyš (Vachovec, Guman), 44. Hotěk (Gřeš) – 36. P. Kratochvíl (Drtil), 60. Macuh (Spratek, Šilhavý), rozh. náj. Kohút