Francouzská Ligue 1 Uber Eats

ESTAC Troyes – Paris Saint-Germain

1:2

konec (1:2)

07.08.2021, 21:00 • Stade de l'Aube, Troyes • 1. kolo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 9.23 5.5 1.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Mějte se hezky a někdy zase u fotbalu na počtenou! (22:59:11)
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 3:15.
Fotbalisté PSG nakonec utrpěli výhru na hřišti nováčka z Troyes! Lehké to ale rozhodně neměli, domácí ESTAC jim byl v podstatě rovnocenným soupeřem.

Domácí nováček vstoupil do zápasu výtečně a v 10. minutě ho poslal po rohovém kopu přesnou hlavičkou do vedení Oualid El Hajjam. Hosté srovnali v 19. minutě, kdy Ander Herrera vysunul Achrafa Hakimího a ten dal svůj první gól v novém působišti. O dvě minuty později už Pařížané vedli. Herrera tentokrát našel Mbappého, který byl u míče dříve než vybíhající brankář a po jeho zpětné přihrávce skóroval Mauro Icardi. Pak mohl skórovat i Mbappé, jehož oblouček do prázdné brány vyhlavičkoval obránce. Domácí do konce poločasu kontrovali dvěma nebezpečnými střelami Riparta, které musel likvidovat brankář Navas.

Druhá půle dlouho nebyla tak zajímavá. Hosté hru kontrolovali a hrálo se téměř bez šancí. Hráči Troyes se ale v posledních deseti minutách přeci jen nadechli k náporu, ze kterého rezultovala řada rohů, nadějných závarů a také střela Riparta, kterou brankář Navas vytáhl na roh. Se závěrečným hvizdem se fotbalistům PSG asi hodně ulevilo.

90+3

90+2

Žlutou kartu dostává Pablo Sarabia (Paris Saint-Germain FC).

90+1

Druhá půle bude nastavena o tři minuty!

90+1

Další zákrok Keylora Navase, který vyrazil hlavičku Renauda Riparta po rohu! Hráči PSG mohou svému brankáři děkovat za to, že stále vedou!

90

Renaud Ripart parádně vypálil zhruba z 18 metrů. Jeho přízemní rána mířila k levé tyči, ale Navas tam skočil a vytěsnil míč na roh!

90

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Pablo Sarabia.

89

Domácí reklamovali ruku Mbappého v šestnáctce. Neúspěšně a Youssouf Koné si za protesty vysloužil žlutou kartu.

89

Moma Baldé pořádně prohnal Dialla. Hostující obránce mu míč nakonec vypíchl a bude z toho další rohový kop.

87

Hosté se ubránili, ale za chvíli se už valil na jejich bránu další útok. Přízemní centr Kaborého odkopl Kimpembe do autu.

86

Další roh pro Troyes! Nováček soutěže v závěru tlačí jeden z nejbohatších klubů planety.

85

Po rohovém kopu si našel odražený balón Issa Kaboré. Ten vystřelil vedle levé tyče.

84

Domácí se dostávají do závěrečného tlaku! Po standardní situaci Tardieua musel Navas boxovat. K odraženému míči se pak dostal Mama Baldé, který si došel pro roh.

83

Ten zahrával opět Tardieu, hosté ale odolali.

82

Issa Kaboré vběhl do šestnáctky z pravé strany a vybojoval pro domácí další roh.

81

Ze střední vzdálenosti střílel Kylian Mbappé. Jeho projektil prolétl tak metr nad břevnem.

80

Rohový kop zahrával Florian Tardieu, hosté míč odvrátili. Pře bránou PSG pak zůstal ležet Oualid El Hajjam, kterému pomáhal překonat křeč brankář soupeře Navas.

80

Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Yoann Touzghar, přichází Mykola Kucharevič.

80

Mama Baldé získal pro domácí roh v souboji s Diallem. Nejprve se ale bude střídat...

78

Hosté drží míč a z tohoto pohledu kontrolují hru. Jednogólový náskok jim ale jistotu nedává. Stačí jedna náhodná akce soupeře.

77

Hakimí se dostal s míčem k brankové čáře, odkud centroval. Domácí obrana si poradila.

76

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.

74

Držení míče – 41 % : 59 %

73

Zhruba dvacet minut před koncem drží PSG náskok, který si zajistilo už v prvním poločase.

72

Na centr Andera Herrery z pravé strany si naběhl Julian Draxler. Německý hráč ale hlavičkoval mimo.

71

Dobrý centr Tardieua, na který si nabíhali útočníci Troyes. Z pohledu PSG však zasáhl výtečně Kimpembe.

70

Mauro Icardi stáhl rukama na trávník Mamu Baldého a dostal za to žlutou kartu.

69

Druhému poločasu zatím schází nějaká větší akčnost. V tom prvním jsme viděli tři góly i zajímavé situace. Po změně stran šance scházejí.

67

Kylian Mbappé u brankové čáry vymotal hned dva protihráče a centroval na Hakimího. Po souboji s ním padl na trávník Koné a sudí píská útočný faul.

66

Pokusem o akrobatické zakončení se prezentoval Mama Baldé, který balón tečoval v pádu patou! Mezi tyče ho neusměrnil, ale rozhodně zajímavá myšlenka.

65

Kouamé táhl akci domácích. Počkal si na náběh Koného z levé strany, kterému předal balón. Centr levého obránce Troyes však skončil na prvním bránícím hráči.

64

Mauro Icardi na levém křídle nepřešel přes svého strážce. PSG ale zůstávají u míče.

63

Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Dylan Chambost, přichází Mama Baldé.

62

Youssouf Koné sebral čistým obranným zákrokem míč Hakimímu. Hosté budou vhazovat.

61

Ta mohla přijít po chybě domácího Kuamého, který namazal míč Mbappému. Ten se snažil nahrávat před bránu Icardimu, kam ale balón neprošel.

61

Za námi je hodina zápasu. Ve druhém poločase zatím čekáme na první gólovou šanci.

59

Centr Achrafa Hakimího zablokoval Florian Tardieu obličejem a nechce se mu vstávat z trávníku. Míč mu asi slušně nafackoval.

58

Hosté na přání svého trenéra vysunuli presink proti rozehrávce soupeře a vynutili si autové vhazování.

57

V zaplněném hledišti jsou slyšet především fanoušci PSG. Domácí asi nemají tak velký organizovaný kotel.

56

Hosté na hranici šestnáctky ztratili balón a útočnou akci se snaží rozjet celek Troyes.

55

Domácí útočili po levém křídle, ale přihrávka na Koného nebyla přesná. Vhazuje Hakimí.

53

Střely na bránu – 4:3

52

Domácí okamžitě po zisku míče vyrazili do přímočarého útoku. Centr Chambosta však našel jen brankáře Navase.

50

Chambostův roh hosté přestáli a mají míč na kopačkách.

49

Po Ripartově přihrávce z levé strany se míč odrazil k Dylanovi Chambostovi, který střílel z dobré pozice, ovšem míč srazil na roh Kimpembe!

49

Hakimího centr z pravé strany přelétl Icardiho a míč skončil v rukavicích brankáře Gallona.

47

Hosté hrají na začátku druhé půle s míčem na kopačkách.

46

Utkání pokračuje. Ani jeden z trenérů o přestávce neměnil sestavu.

46

Za námi je rozhodně zajímavý první poločas, po němž Troyes prohrává s Paris Saint-Germain 1:2. Domácí nováček vstoupil do zápasu výtečně a v 10. minutě ho poslal po rohovém kopu přesnou hlavičkou do vedení Oualid El Hajjam. Hosté srovnali v 19. minutě, kdy Ander Herrera vysunul Achrafa Hakimího a ten dal svůj první gól v novém působišti. O dvě minuty později už hosté vedli. Herrera tentokrát našel Mbappého, který byl u míče dříve než vybíhající brankář a po jeho zpětné přihrávce skóroval Mauro Icardi. Pak mohl skórovat i Mbappé, jehož oblouček do prázdné brány vyhlavičkoval obránce. Domácí kontrovali dvěma nebezpečnými střelami Riparta, které musel likvidovat brankář Navas.

45+2

45+1

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

45

Renaud Ripart dostal co proto od Achrafa Hakimího, který ho na půlce přišlápl. Rozhodčí to řeší žlutou kartou pro obránce PSG.

45

Teď už se domácí dostali k rozehrání avizovaného rohu. Centr Tardieua na přední tyči defenziva soupeře odvrátila.

44

Rozhodčí šel něco vysvětlit domácím pořadatelům. Zřejmě se mu nelíbí chování diváků v sektoru hostí.

43

Thilo Kehrer poslal míč na roh před nabíhajícím Touzgharem. Příležitost pro domácí ohrozit bránu PSG.

42

Domácí po zisku míče rychle vyrazili dopředu. Míč putoval na pravou stranu ke Kaborému, který odcentroval do rukavic brankáře Navase.

40

Hráči Paříže se snaží uklidnit hru a drží míč na své útočné polovině.

38

Zatím sledujeme zábavný fotbal, který má tempo a kvalitu.

36

Hosté zahrozili hned z protiútoku! Na Diallův přetažený centr z levé strany si na zadní tyči naběhl Julian Draxler, který halfvolejem zamířil nad.

35

35. Ripartovu pohotovou střelu vytáhl Navas.

35

A mohlo být srovnáno! Kaborého přihrávku z pravé strany tečoval Touzghar k Renaudovi Ripartovi, který z první pohotově pálil z hranice šestnáctky pod břevno! Naštěstí pro Navase balón letěl na střed brány a tak ho dokázal vyrazit zpět do hry.

34

Ze strany domácích to určitě není ustrašené. Pokud mohou, snaží se hrát dopředu. Hráči PSG to nebudou mít snadné.

33

Presnel Kimpembe postavil své tělo do cesty Yoannovi Touzgharovi, kterého složil hokejovým stromem. Následuje žlutá karta pro stopera PSG a účastníka nedávného EURA.

32

Achraf Hakimí měl napřaženo v pokutovém území, ale těsně před ním balón tečoval bránící Ripart! Ten se z pozice útočníka výtečně vrátil.

30

Fotbalisté Troyes se snaží vrátit do zápasu. Dalekonosná střela Dylana Chambosta skončila nad břevnem.

28

28. Ripartovu střelu vyrazil Navas.

28

Šance domácích! Youssouf Koné přihrál do šestnáctky Renaudovi Ripartovi, který střílel z levé strany po zemi k bližší tyči. Navas měl co dělat, aby tam byl včas!

27

Domácí mohli kontrovat po rohovém kopu. Z něj ale nic velkého nevytěžili.

26

Zdá se, že hosté se dostali do tempa a momentálně jsou jasně lepším týmem.

24

24. Mbappé mohl navýšit náskok PSG, míč vyhlavičkoval s prázdné brány obránce.

24

Mohlo to být už 3:1 pro PSG! Gauthier Gallon opět vyběhl daleko z brány proti Kylianovi Mbappému. Ten byl u balónu zase dříve a lobem ho posílal na odkrytou bránu. Za svého brankáře však zaskočil jeden z obránců, který míč vyhlavičkoval!

21

21. Mauro ICARDI - 1:2

21

Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Pařížané dokonávají bleskový obrat! Ander Herrera vyprodukoval další krásný pas za obranu. Kylian Mbappé se k balonu dostal dříve než vybíhající Gallon a byť se zahnal z pozice, ze které by mohl zakončovat, našel přihrávkou pod sebe MAURA ICARDIHO a argentinský kanonýr poslal zhruba z 10 metrů míč nad padajícího gólmana nováčka soutěže – 1:2.

19

19. Achraf HAKIMÍ - 1:1

19

Hosté srovnávají! Ander Herrera vysunul na pravé straně nabíhajícího ACHRAFA HAKIMÍHO, který se prosadil přes bránícího Koného a byť byl v už poměrně ostrém úhlu, bombou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Gallona.

18

Achraf Hakimí se ocitl na pravé straně pokutového území v ofsajdu. Míč pro domácí tým.

17

Karim Azamoum výborně v souboji s Mbappém, kterému vypíchl balón čistým skluzem.

16

Dylan Chambost posílal do pokutového území centr z hloubi pole. Ten skončil v rukavicích brankáře Navase.

14

Tohle byla solidní příležitost hostí! Po rychlé kombinaci zakončoval z levé strany pokutového území Ander Herrera, který mířil do boční sítě.

13

Dlouhá přihrávka za obranu hledala Mbappého. Balón však v pohodě lapil brankář Gauthier Gallon.

12

Domácí přestáli standardní situaci Kyliana Mbappého. Jeho centr odvrátila defenziva ESTAC.

10

10. Oualid El Hajjam - 1:0

10

Troyes právě vstřelilo branku!
Loňský šampión Ligue 2 se ujímá vedení proti hvězdnému souboru PSG! Na centr Dylana Chambosta od rohového praporku si naskočil trestuhodně nepokrytý OUALID EL HAJJAM, který hlavou míč poslal k levé tyči z pohledu bezmocného Navase.

9

Yoann Touzghar obral o míč váhajícího Kimpembeho a hnal se do velké šance. Ještě chtěl hledat Riparta, před nímž ale zachraňoval výtečným obranným zákrokem Thilo Kehrer!

7

Youssouf Koné posílal před hostující bránu centr od levé postranní čáry. Míč lapil Keylor Navas.

6

Achraf Hakimí vystihl domácí přihrávku, ale následně s míčem došel do autu. Vhazují tedy fotbalisté Troyes.

5

Kylian Mbappé kouzlil s míčem na levém křídle, ale do koncovky si netroufl. Následně tak zapojil do hry Danila Pereiru, jehož centr na Draxlera pohlídala obrana.

3

Dlouhá přihrávka hledala za hostující obranu nabíhajícího Yoanna Touzghara. Ten ale balón nezpracoval ideálně a následně byl odzbrojen.

2

Míč je zatím na kopačkách hráčů Paříže. Dá se očekávat, že budou mít více ze hry.

1

ESTAC Troyes: Gallon – Azamoum, Giraudon (C), El Hajjam – Tardieu – Kaboré, Kouamé, Chambost, Y. Koné – Ripart, Touzghar.
Náhradníci: Moulin – F. Krastev, Domingues, Lumeka, Kucharevič, M. Baldé, Mazou-Sacko, Kohon, Banhie-Zoukrou.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Hakimí, Kimpembe (C), Kehrer, A. Diallo – Danilo Pereira, Wijnaldum, A. Herrera – Draxler, Icardi, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico – Kurzawa, Rafinha Alcântara, Michut, Sarabia, Kalimuendo, Dina Ebimbe, Bitshiabu, Bitumazala.

Rozhodčí: Delerue – Debart, Finjean.
ESTAC Troyes:
Celek Troyes si naposledy zahrál mez elitou v sezóně 2017/18. Do Ligue 1 se tedy vrátil po třech ročnících ve druhé lize. Tu loni svěřenci kouče Laurenta Batllese vyhráli a zaslouženě tak slavili postup. Jejich hlavním cílem se bude v Ligue 1 letos udržet, ideálně se držet co nejdále od pásma sestupu. Pro nejvyšší soutěž se samozřejmě začalo i posilovat. Z Lille přišel na přestup záložník Rominigue Kouamé, který už loni v klubu hostoval. Z Dijónu dorazil křídelník Mama Baldé, z Nimes dvojice ofenzivních hráčů Nassim Chadli – Renaud Ripart, jako volný přišel levý bek Yasser Larouci, jenž působil v akademii Liverpoolu. Hodně si v Troyes slibují od teprve osmnáctiletého Metinha, za kterého brazilskému Fluminense na své poměry dobře zaplatili. Celkově bude ESTAC disponovat velmi mladým kádrem.

V přípravě sehráli hráči Troyes hned šest zápasů, všechny s domácími soupeři. Vyhráli pouze jednou, 2:1 na půdě Dijónu. V generálce uhráli remízu 1:1 s Bordeaux.
Paris Saint-Germain FC:
Bohatý pařížský celek v loňské sezóně překvapivě nedosáhl na titul. Nestačil na Lille. Vytouženým úspěchem pak neskončila ani pouť Ligou mistrů, v jejímž semifinále PSG vypadlo s Manchesterem City. V létě tak přišla další investice do kádru. Už tak nabytou soupisku doplnili ještě hvězdný stoper Sergio Ramos, který přišel po vypršení smlouvy v Realu Madrid. Z Interu Milán byl koupen pravý obránce Achraf Hakimi a po skončení kontraktu v AC Milan se pod Eiffelovku přesunul také brankář Gianluigi Donnarumma, který má velkou zásluhu na vítězství Italů na nedávném ME. Z Liverpoolu (a opět po konci smlouvy) pak do Paříže dorazil záložník Georginio Wijnaldum. K tomu samozřejmě musíme přidat stávající opory jako Neymara, Marquinhose, Kyliana Mbappého nebo Marca Verrattiho.

V přípravě na novou sezónu odehrálo PSG pět zápasů. Ty první ještě bez největších hvězd a posil, které odpočívali po EURU, Copa América nebo náročné sezóně. I proto uhrálo remízu 2:2 s třetiligovým Chambly. Přípravné období ukončili svěřenci Mauricia Pochettina plichtou 2:2 se Sevillou. Ostřejší start do sezóny jim pak nevyšel podle představ, když v Superpoháru podlehli 0:1 mistrovskému Lille. Nutno ale dodat, že k dispozici stále nebyli hráči jako Neymar, Mbappé, Ramos či Donnarumma.
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Konečně jsme se dočkali startu první z elitních evropských soutěží! 1. kolo má na programu francouzská Ligue 1 a já Vás provedu soubojem nováčka z Troyes s hvězdnými Paris Saint-Germain, který je na programu v sobotu večer. Nabušené pařížské mužstvo v loňském ročníku překvapivě nedosáhlo na titul a to bude chtít letos napravit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.