MONACObet liga

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová

2:3

konec (2:2)

07.08.2021, 17:00 • Mestský štadión Žiar nad Hronom • 3. kolo • Viktor Kalinács sk

Tipsport: 1.6 3.65 4.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Šláger kola Podbrezová zvládla a pripisuje si tri body po výhre 3:2 nad Banskou Bystricou. (18:49:19)

90+4

90+4

Godál s kŕčmi v úplnom závere, zopár sekúnd navyše sa bude nadstavovať.

90+3

Migaľov center sprava odstavil Godál. Galčík následne viedol brejk, napravo mal úplne voľného Grendela, avšak prihrávke sa vyhol, aby napokon loptu stratil.

90+2

Oravec hlavou odvrátil na Ľuptáka, lenže jeho koncovka bola zrazená.

90+2

Hruška zamedzil kontre dvaja na nikoho, keď vyšiel z brány a hlavou poslal loptu k Ľuptákovi. Na opačnej strane možno posledná šanca na vyrovnanie, Polievka zahrá roh.

90+1

Depetris si pýtal pokutový kop, to ale od Lukáša Dzivjaka žiadal veľa.

90+1

Nadstavujú sa tri minúty.

90

Zápas teraz pripomína skôr "prekopávanú". Domáci využívajú vyšších hráčov, aby sa ľahšie dostali pred šestnástku.

89

Na prelome predposlednej a poslednej minúty riadnej hracej doby Hruška nakopáva hlboko na polovicu protivníka.

88

Banskobystričania sa už k lopte nedostanú, tá totiž opustila hraciu plochu. Richard Ludha sa s rozohrávkou neponáhľa, akoby si svojou vedomou činnosťou aj pýtal žltú kartu za zdržiavanie.

87

Peter Kováčik a jeho taktický faul v strede poľa znamená žltú kartu.

87

Šikovné vedenie lopty od Adekunle Issu. Nigérijčan sa preštrikoval pozdĺž bránkovej čiary, z uhla však na dvakrát neprekvapil Hrušku. S dorážkou neuspel Grendel.

86

Depetris po ani nie minúte na ihrisku v ofsajde. Budeme zvedaví, ako sa Depetrisovi bude dariť pod Duklou.

85

Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Adam Hanes, prichádza David Depetris.
Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Jakub Šulc, prichádza Patrik Prikryl.

83

Defenzíva hostí sa už nikam neponáhľa. Aj preto si dal Bartoš s vhadzovaním riadne načas.

82

Adekunle Issa v pozícii na hlavičku, bol však priďaleko od brány na to, aby nejakým spôsobom prekvapil Hrušku.

80

80. Marek Kristián Bartoš - 2:3

80

Podbrezová dala gól!
Hruška dnes nie je dominantný vo vzduchu a domácim sa to vypomstilo! MAREK KRISTIÁN BARTOŠ vyskočil najvyššie po centri Galčíka z pravej strany a upratal loptu z desiatich metrov do siete!

80

Martin Slaninka s evidentným potiahnutím za dres. Slaninka pokazil akciu po pravej strane iba za cenu žltej karty.

78

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Matej Grešák, prichádza Vladimír Barbora.
Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Daniel Pavúk, prichádza Matej Oravec.

77

Nevydarený center hostí do ohňa, Hruška zasahovať nemusel.

76

Hanes bol neskoro v súboji s Grešákom, ktorého navyše trápia už aj kŕče. Je dosť možné, že Grešák na dnes dohral.

74

Karta sa ťahá až teraz. Dostáva ju Erik Grendel po faule na Hanesa. Skúsený záložník bol na ihrisku niečo vyše desať minút.

73

Willwéber prebrúsil členky Pavúka, za to sa pokojne mohla udeliť žltá karta. Za takýto zákrok by sa nehanbil ani Roy Keane.

72

Zaváňalo to ťahaním za dres, ale je to bez prerušenia hry. To isté aj na konci minúty, keď si MFK zopakovalo zahranie rovnakého typu štandardky.

71

Šulc z veľkého uhla len do Bakaľu, je z toho aspoň roh.

70

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Jozef Špyrka, prichádza Usman Adekunle Issa.

69

Hra je čoraz viac nervóznejšia, Kováčik opätoval faul Polievkovi spred minúty. Všetko je ale otvorené.

68

Lukáš Dzivjak púšťa hru po súboji Godála s Hanesom. Predtým to zaváňalo rukou na banskobystrickej strane.

67

Bol to práve striedajúci Grendel, ktorý chcel lišiacky prekvapiť Hrušku. Ten mal problémy s vyrazením lopty, napokon však Dukla odvrátila aj tento atak.

66

Zaujímavejšia situácia prichádza o dve minúty neskôr, keď Migaľa fauloval pri postrannej čiare. Štandardka z ľavej strany.

64

Grendel sa okamžite zapojil do kombinácie pred šestnástkou súpera, no k zakončeniu nedošlo.

63

Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Vladimír Kukoľ, prichádza Erik Grendel.

61

Zrážka Polievku s Bartošom, horšie vyzerá obranca Podbrezovej. V ostatných minútach sa viac nehrá ako hrá.

60

Willwéber s kusom smoly, keď trafil iba protihráča pri pokuse o rozohranie protiútoku.

59

Richtárech sa predral až do šestnástky, centroval na os ihriska, ale v správnom čase vystúpil Godál.

58

Domáci s rohovým kopom, Polievkov center trafili azda dvaja hráči, no lopta na bránu nešla.

58

Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Lukáš Kojnok, prichádza Martin Slaninka.

56

Na zemi zostáva Lukáš Kojnok, ktorý potrebuje aj ošetrenie svojich lekárov. Minimálne minútku sa hrať nebude, rozcvičuje sa Slaninka.

54

Sebavedomý mladík to z možno tridsiatich metrov skúsil priamo na bránu, mieril iba do múru...

53

Tentoraz ale nedovolený zákrok od Dukly. Chystá sa priamy kop, zahrávať ho bude Galčík.

51

Galčíkov center z pravej strany zo štandardky Hruška iba boxoval. Banskobystričania vyrazili dopredu, zastavil ich faul Grešáka. Až na žltú kartu po simulovaní Galčíka sme priamy trest za faul nevideli.

50

Iba defenzívny zákrok smer postranná čiara. Podbrezová bude vhadzovať.

49

Zmenil to Kováčik, ktorého presne mierený pokus pod brvno vytesnil na roh Matúš Hruška. Pekný moment, gólom nezaváňa, domáca jednotka mala všetko pod dohľadom.

48

Bartoš úspešne preniesol hru až na Grešáka na ľavom krídle. Podbrezová prvé tri minúty viac uzavretá.

47

Godál nechtiac zasiahol Šulca do brucha, voľný kop pre Banskú Bystricu pri postrannej čiare.

46

Začal sa druhý polčas.
Nad čas sa hralo zhruba dvadsať sekúnd. Banská Bystrica s Podbrezovou predvádzajú krásne futbalové divadlo. Na gól Galčíka reagoval Šulc, Hanes potom dostal domácich do vedenia, aby Pavúk na konci polhodiny ustanovil zatiaľ priebežný stav duelu na 2:2.

Druhý polčas sa začne približne o 18:01.

45+1

Prvý polčas sa skončil.

45

Vzruch pred Ludhom, keď jeden z hráčov Dukly stratil kopačku a pýtal si aspoň roh, ak nie penaltu. Arbiter však týmto spôsobom nechce zasahovať do priebehu stretnutia.

43

Adam Hanes v podobnej situácii ako pri svojom góle, po chybe Borisa Godála teraz ale zoči-voči Ludhovi neuspel, keď mladého brankára Podbrezovej iba trafil do tela pri koncovke z možno sedemnástich metrov.

42

Galčík pálil z hranice šestnástky, trafil len protihráča, horšie dopadol jeho kolega z útoku. Ďatko tvrdo nastrelený pri odkope domácich, hlavný arbiter okamžite prerušil hru, aby sa uistil, že Ďatko je v poriadku.

41

Banskobystričania sa ubránili ďalšej možnosti Podbrezovej. Tá s koncom polčasu naberá dych a rada by pridala aj tretí gól.

40

Hruška iba na dvakrát spracoval zrazený pokus, Polievka na opačnom konci síce vypichol loptu stopérovi, no tá sa odrazila už za bránu.

38

A znovu roh pre Železiarov, Hruška mal mierne problémy s riešením situácie. Dnes obaja brankári pod veľkým tlakom útočnej sily protivníka.

36

Podbrezovú vyrovnanie nakoplo a drží súpera v šachu. K dispozícii mala rohový kop, no piata zmena skóre sa zatiaľ nekonala.

35

35. Lukáš Migaľa (BBY), Matúš Hruška (BBY)

35

Takmer vlastný gól od Lukáša Migaľu, ktorý sa snažil "malou domov" poslať loptu bezpečne do náručia Hrušku. Ten však nebol v bráne, ale rovnako šiel po dlhom centri Podbrezovčanov, ktorý však skrotil Migaľa. Lopta bola rýchlejšia ako Hruška, no na šťastie Dukly smerovala len do žrde.

34

Niekoľko nepresností a súbojov v strede poľa, až prišla prihrávka na Hanesa na pravom krídle... Ofsajd.

32

Ľuboš Kupčík s akýmsi hokejovým bodyčekom na protihráča pri postrannej čiare. Zaváňalo to kartovým trestom, hlavný rozhodca ale všetko rieši dohovorom.

30

30. D. PAVÚK - 2:2

30

Je znovu vyrovnané! DANIEL PAVÚK dostal luxusný center na malé vápno, z voleja však ešte neskóroval. Dvaja stopéri ale boli príliš ďaleko, aby odkopli vyrazenú loptu po zákroku Hrušku a tak Pavúk na druhýkrát už doklepol loptu do siete.

29

Banská Bystrica trochu zaliezla do ulity a vyčkáva, čo urobí súper. Videli sme aj nevydarenú kontru Hanesa s Polievkom, v tomto je MFK extrémne silné.

27

Hostia avizujú ruku Kojnoka po ďalšom z centrov, Lukáš Dzivjak mlčí a ponecháva hru plynúť bez prestávky! To bola už druhá kontroverzná situácia pred Hruškom v tejto desaťminútovke.

26

Dva rohové kopy Podbrezovej, ani po jednom sme nevideli priame zakončenie.

25

Kukoľov nákop na opačnej strane dopadol podobne, rýchly atak Banskej Bystrice vyriešil pohotový Ludha pred Polievkom.

23

Center Hanesa iba na kopačku Podbrezovčanov, ktorí loptu napokon nechali doletieť až do autu.

22

Matej Grešák zostáva otrasený na trávniku po kontakte so súperom. Nie je to však nič vážne a po zhruba pol minúte môžeme pokračovať.

21

Roland Galčík padá v pokutovom území po súboji s Pišojom, za čo nie je nariadená penalta, ale žltá karta práve pre Galčíka za simulovanie.

20

Polievka z veľkého uhla síce mimo tri žrde, ale opäť to horelo v zadných radoch Železiarov. Neuveriteľné medzery.

19

Domáci sa neboja hrať s vysokým pressingom, ktorý Podbrezovej evidentne nevyhovuje. Rovnako, ako boli prekvapení gólom Banskobystričania už v tretej minúte, to isté stretlo aj hostí.

18

18. Adam HANES - 2:1

18

Banská Bystrica dala gól!
Štvrťhodinu sa Dukla iba hľadala, aby potom skórovala dvakrát v priebehu necelých troch minút! ADAM HANES trestá chybu Podbrezovej na ľavej strane obrany, nikým nekrytý sa dostal do veľkého vápna a delovkou pod brvno nedal Ludhovi šancu na zákrok!

17

Hanes mohol v krátkom časovom slede pridať ďalší gól, ale zvnútra šestnástky iba minul pravú žrď.

16

16. Jakub ŠULC - 1:1

16

Výborne zahraná štandardka, Polievka našiel JAKUBA ŠULCA, ktorý sa presadil aj napriek tomu, že bol zovretí medzi dvomi hráčmi. Gól z možno ôsmich metrov znamená, že začíname odznova.

14

Boris Godál nepúšťa cez seba Adama Hanesa, no len za cenu nedovoleného priestupku. Štandardka pre Banskú Bystricu z pravej strany, na starosť si ju vezme Róbert Polievka.

13

Willwéber vyslal nepresný pas vzduchom, guľaté teleso opustilo ihrisko za bránou Ludhu.

12

Dukla po dlhom čase usadená na útočnej polovici. Vicemajster ostatnej sezóny sa v doterajšom priebehu stále iba hľadá.

11

Grešák s pokusom o nacvičený signál doprostred šestnástky, takmer to aj vyšlo. Pozorne to celé sledovali Banskobystričania, ktorí neumožnili hosťom vystreliť.

11

Kováčik o minútu a pol neskôr už centroval z bránkovej čiary pred brankára súpera. Nebezpečenstvo odvrátil Richtárech iba za cenu rohu.

9

Až v tomto momente sa končí menší tlak Železiarov, Kováčik už nezastihol prihrávku na ihrisku, Hruška bude vykopávať.

8

Kukoľovi nevyšiel nákop do pokutového územia, Podbrezová ale zostáva pri lopte.

7

Polievka s prvým vážnejším prienikom z ľavej strany. Dostal sa cez dvoch protihráčov, ale na koncovku to už nebolo.

6

Hruška trochu pod tlakom, aj teraz musel čeliť Galčíkovi a to dokonca tak, že musel vybehnúť až na kraj šestnástky a hrať loptu inak ako rukami. Domáci to len tak-tak zvládli.

5

Veľký šok pre Banskú Bystricu, ktorá mohla reagovať po centri zľava, lenže Ludha nemal väčší problém so spracovaním lopty.

3

3. Roland GALČÍK - 0:1

3

Jednoduchá priamočiara akcia cez dve prihrávky na osi ihriska a máme tu gól! ROLAND GALČÍK sa zmocnil lopty pred šestnástkou, okabátil dvoch obrancov a už zvnútra veľkého vápna prestrelil aj Hrušku!

1

Výkop patril hosťom z Podbrezovej, ktorí dnes obliekajú biele dresy s bordovými prvkami. Banská Bystrica v tradičnej červenej.

1

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Richtárech, Ľupták, Šulc, Kupčík, Hanes, Polievka, Migaľa, Kojnok, Pišoja, Willwéber
Náhradníci: Nôta – Tóth, Uhrinčať, Jurčišin, Slaninka, Depetris, Prikryl, Vajda

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – D. Pavúk, Špyrka, Ďatko, Grešák, Kováčik, Godál, Bakaľa, Galčík, Kukoľ, Bartoš
Náhradníci: Rehák – Oravec, Grendel, Timošenko, Barbora, Talakov, Adekunle Issa

Rozhodca: Lukáš Dzivjak – Martin Vitko, Matej Zemko.
Ďalší súboj dvoch veľkých ašpirantov na postup do Fortuna ligy prichádza v treťom kole. Banská Bystrica bude v Žiari nad Hronom hostiť Podbrezovú.

Miernym prekvapením je, že ani jeden z dvojice celkov nemá na konte plný počet bodov. Dukla ostatný víkend remizovala bez gólov so Skalicou, predtým ale naložila sedmičku nováčikovi z Námestova. Podbrezová na druhej strane dokonca prehrala už v prvom kole proti inému nováčikovi. Vonku v Humennom nestačila po výsledku 0:1, odčinila to čiastočne domácim triumfom 2:1 nad Rohožníkom. Menším favoritom by vo vzájomnom zápase mali byť Banskobystričania, ale nechajme sa prekvapiť.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 3. kola II. ligy medzi MFK Dukla Banská Bystrica a FK Železiarne Podbrezová.

Stretnutie sa začne o 17:00.