Hlinka Gretzky Cup

Švédsko – Finsko

4:3

konec (1:1, 1:2, 2:0)

07.08.2021, 17:00 • FOSFA Aréna, Břeclav • O 3. místo • Michal Hladký (@michalxhladky)

Tohle je od nás z Hlinka Gretzky Cupu 2021 vše, těšíme se zase za rok. (19:23:08)
Švédští hráči se fotí s pohárem za třetí místo a slaví. A mají co, bronz totiž obhajovali z roku 2019.
Švédská radost může propuknout! Ale že to byl zápas. Tři korunky ještě pět minut před koncem prohrávaly o gól a asi by nikdo netipl, že by mohly duel ovládnout ještě v základní hrací době. Švédská osmnáctka dnes nebyla lepším celkem, Finové měli ze hry daleko více, jenže selhali v produktivitě.

Švédsko právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš! Finové nedokázali využít velkého závaru před švédskou svatyní, a tak se mohli pokusit zaútočit Švédi. Ti byli o poznání přesnější, a to díky přesnému zásahu Fabiana WAGNERA. Asistence: Rasmus Rudslätt, Elias Salomonsson.

58:52

Finové mají v závěru třetí třetiny navrch. Švédi se spíše brání a vyhazují puky do středního pásma.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:31

Jonathan Lekkerimäki udělal oblouk kolem útočné třetiny, načež vyzval ke střele Mattiase Hävelida. Jeho projektilu chybělo málo, Kokko to neměl jednoduché.

55:14

Hraje se nahoru, dolů. Oba celky by nerady, aby zápas musel jít do prodloužení či nájezdů. Tam už je to víceméně loterie.

54:13

A drama je na světě! Podruhé v zápase se zapsal mezi střelce Tim ALMGREN, který hned po buly napálil kotouč pod břevno. Bez asistence.

54:06

Vyloučení v týmu Finsko (Kasper Halttunen – 2 min., podrážení).

52:34

Jak jsem chválil Kemella, tak tentokrát to trochu přehnal. Z téhle situace neměl šanci vybruslit, což se potvrdilo. Zbytečná ztráta.

51:26

Rasmus Vuorinen si u finské střídačky počkal na Linuse Hemströma, kterého zastavil nádherným kanadským bodyčekem. Švéd odchází z ledu na střídačku v předklonu.

50:26

Isac Born protečoval kotouč do útočného pásma, kam ale poté směřoval osamocen.

4:3

Branky a nahrávky: 16. Almgren (Öhgren), 38. Bystedt (M. Hävelid, Öhgren), 55. Almgren, 60. Wagner (Rudslätt, Salomonsson) – 5. Heinonen (Nyman), 24. Männistö (Raiman, Kulonummi), 40. Kemell (Lassila, Kulonummi)

Švédsko: Albihn (H. Hävelid) – Good Bogg, Salomonsson (A), Pettersson, M. Hävelid (A), Odelius, Fransson, Degnell – Carlsson, Östlund (C), Lekkerimäki – Öhgren, Bystedt, Hemström – Almgren, Wagner, Rudslätt – Jansson, Born, Styf.

Finsko: Kokko (Lukkarinen) – Heinonen, Grönlund, Kulonummi (A), Laakso, Salin, Vuorinen, Vesala – Kemell (A), Lassila (C), Kaskimäki – Vuorio, Rönni, Nyman – Lundell, Bau, Halttunen – Männistö, Raiman, Hokkanen – Järventie.

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Rampir, Rožánek

04:54 FIN 0:1 Heinonen (Nyman)
12:42 FIN 2 Rönni, držení
15:52 SWE 1:1 Almgren (Öhgren)
18:01 FIN 2 Vesala, vysoká hůl
23:15 FIN 1:2 Männistö (Raiman, Kulonummi)