06.08.2021, 10:00 • Semifinále • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.52 8.2 3.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ve finále narazí Francie na vítěze souboje Norsko – ROV. (11:34:39)
Francie – Švédsko 29:27 (15:14)
Nejvíce branek: Zaadiová Deunaová 7, Niakatéová 5, Flippesová 3 – Westbergová 6/4, Hanssonová 5, Carlsonová 4. Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/4. Vyloučení: 2:2.
Je dobojováno! Prvním finalistou olympijského turnaje je Francie. Ta dnes odehrála velmi vyrovnané utkání se Švédskem a postupuje po vítězství 29:27. Francouzky musely v prvním poločase dotahovat, ale v jeho závěru se dostaly do vedení. I po čtyřiceti minutách se ještě Švédky držely, ale poté přišla rozhodující pasáž, ve které Francie dokázala odskočit. Velkou zásluhu na tom má také brankářka Darleuxová, která předvedla důležité zákroky.

Konec zápasu. (29:27)

60

Jenže ani Švédsko další útok nedohrálo do úspěšného zakončení. Francie tak může začít slavit postup do boje o zlato. (29:27)

60

Jenže Pineauová sedmičku zahodila! (29:27)

60

Francie už je hodně blízko. Třicet osm sekund pře koncem sice brankářka Švédska zasáhla, ale sudí nařídil sedmimetrový hod pro Francii. (29:27)

59

Oddechový čas pro Francii. (29:27)

59

Westbergová proměňuje sedmimetrový hod střelou do horního rohu. (29:27)

59

Hanssonová byla sama před prakticky prázdnou brankou, ale jedna ze soupeřek ji prakticky strhla na zem. Bude to další sedmička. (29:26)

58

Carlsonová rychlou brankou odpovídá a snižuje na rozdíl tří branek. Francie teď nikam spěchat nebude. (29:26)

58

Už dokonce o čtyři! Francie je hodně blízko k postupu do finále. (29:25)

57

Darleuxová si poradila s nízkou střelou a tři minuty před koncem drží Francii ve vedení o tři branky. (28:25)

57

Zaadiová Deunaová sice po kličce ztratila balanc, ale přesto střelou na zadní tyč překonala brankářku. (28:25)

56

Carlsonová se zjevila sama na brankovišti a rychlým zakončením snižuje na rozdíl dvou branek. (27:25)

55

Nocandyová dostala přihrávku do skvělé pozice a prudkou střelou kolem soupeřky se prosadila. (27:24)

54

Lassourceová si našla pozici na levé straně a prudkou střelou rozvlnila síť. (26:24)

54

Westbergová proměnila sedmičku a drží Švédsko v boji o postup do finále. (25:24)

29:27

Francie: Darleuxová, Leynaudová – Coataneaová, Edwigová, Flippesová, Foppaová, Lassourceová, Niakatéová, Nze Minková, Nocandyová, Sercienová-Ugolinová, Pineauová, Valentiniová, Zaadiová Deunaová.

Švédsko: Bundsenová, Rydeová – Blohmová, Carlsonová, Hagmanová, Hanssonová, Lindqvistová, Lagerquistová, Lundströmová, Petrénová, Robertsová, Thorleifsdóttirová, Westbergová.