Irina Maria Baraová – Kristína Kučová

1:2 6:2, 6:7 (3), 6:7 (5)

05.08.2021, 11:39 • Osmifinále • Filip Kosnáč sk

Tipsport: 2.09 1.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je to neskutočne vydreté víťazstvo pre Kristínu Kučovú, ktorá si po premenenom mečbale aj poplakala. Osemfinále trvalo 186 minút, čo je ešte o čosi dlhšie ako ich vzájomný zápas z pred dvoch týždňov. Po prvom sete, v ktorom dominovala rumunská tenistka sa zdal byť obrat takmer nemožný. Ale Kučová vystupňovala svoju hru a kľúčové momenty v tajbrejkoch zvládla. Rozhodnúť mohla aj skôr, keď v rozhodujúcom sete mala výhodu brejku, ale nepotvrdila ju. Fantastický obrat predviedla v tajbrejku, keď prehrávala už 1:4, ale napokon v ňom zvíťazila 7:5. Podobná dráma ako v Gdyni a opäť mal rovnakú víťazku, ktorou je na našu radosť Kristína Kučová, ale zasa aj dve trpké prehry pre Baraovú. Kristínu Kučovú čaká vo štvrťfinále prijateľná súperka Mayar Sherifová z Egyptu. Ja vám ďakujem za pozornosť a budem rád, ak budete sledovať slovenských tenistov v našich online prenosoch znova nabudúce! (14:50:30)

Koniec zápasu

6:7

Je koniec, keď Kučová zakončila neskutočnú drámu smečom na sieti a víťazí v rozhodujúcom tajbrejku nad domácou tenistkou Irinou Mariou Baraovou 7:5!

5-6

Bude ho mať Kučová, ktorá si prišla na sieť pre víťazný volej!

5-5

Ale Kučová výhodu zahodila úderom do siete a v nasledujúcej výmene sa rozhodne o tom, kto získa prvý mečbal!

4-5

Veľký obrat pokračuje, pretože Baraová nezvládla prehodiť Kučovú na sieti a je dve loptičky od víťazstva!

4-4

To sa darí, keď si pripisuje víťazný úder a je vyrovnané 4:4!

4-3

Kučová sa ubránila a dokázala vybojovať dôležitý bod, lenže potrebuje získať aj podanie Baraovej.

4-2

Strany sa menia za stavu 2:4 z pohľadu Kučovej, keďže aj ona zahrala priamy bod.

4-1

Nepresný return Kučovj a Baraová je v komfortnom vedení 4:1.

3-1

Je to naozaj ťažké pre Kučovú, ktorá sa teraz nevie presadiť v dlhých výmenách a prehráva 1:3.

2-1

Baraová vyhadzuje forhend, ale má výhodu minibrejku.

2-0

To je široké od Kučovej, ktorá mala čas na úder, ale nedokázala ho poslať na pravú čiaru.

1-0

Obidve dávajú do toho úplne všetko, Kučová neuspela vo veľmi dlhej výmene, keď ju zastavila sieť.

6:6

O víťazke tohto maratónskeho zápasu rozhodne tajbrejk, keďže Kučová si ho zaistila winnerom.

40-A

Sú to vypäté výmeny a Kučová ich zvláda aj psychicky, keďže dorazila súperku tvrdým úderom.

40-40

Ale opäť je Baraová dve loptičky od postupu, keďže Kučová pokazila druhý úder.

30-40

Ale je tu gembal, keďže Baraová pokazila slajzovaný bekhend do siete.

30-30

Kučová už bez šance, keď už nebude plytvať sily dobiehaním krátkych loptičiek a Baraová má mečbal na dosah.

15-30

Kučovej pomáha zle trafený forhend a sme blízko k rozhodujúcemu tajbrejku.

15-15

Baraová sa mohla priblížiť k mečbalom, ale nezvládla vysokú loptičku, ktorú zahrala do outu.

15-0

Kučová bojuje o tajbrejk, ale začína nepresným bekhendom.

6:5

Koniec prestávky, podávať bude Kristína Kučová.

6:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:5

Rumunská tenistka zvládla kritickú hru, keď odvrátila dva brejkbaly a dostáva sa do vedenia 6:5. v rozhodujúcom sete.

A-40

Pokazený smeč Kučovej, ktorý ju za tohto stavu môže veľmi mrzieť, lebo mohla mať ďalší brejkbal.

40-40

Dôležitý gem pokračuje, keďže Kučová zahrala úder do protipohybu Baraovej.

A-40

Priamy bod a je tu výhoda pre Baraovú.

40-40

Baroaová dobehla skrátenie a Kučová ju nedokázala prehodiť, takže je tu zhoda.

30-40

Rumunská tenistka zvládla prvý odvrátiť vo výmene, v ktorej Kučová kazí.

15-40

Dva brejkbaly pre Kučovú po chybe Baraovej z bekhendu!

15-30

Ešte bližšie je po ďalšej zvládnutej výmene, keď na sieti zahrala víťazný bekhend.

15-15

Kučová by chcela zabojovať o brejkbaly, približuje ju k tomu víťazný úder.

15-0

Na podaní začína rumunská tenistka efektívnym skrátením.

5:5

Ideme ďalej, Baraovej bekhend do siete a v rozhodujúcom sete je vyrovnané 5:5.

30-40

Slovenská tenistka to zvládla, keďže dobehla skrátenie a na sieti sa nemýlila, ale musí sa poriadne vydýchať.

30-30

Je to dlhé od Kučovej, ktorá je na podaní v rovnakej situácií ako bola Baraová pred chvíľou.

15-30

Znova sa Baraová neudržala v hre nervov a jej bekhend letel do outu.

15-15

Odpoveďou je úder po čiare, ktorý Baraovej nedal šancu.

15-0

Kučová už podáva na udržanie v zápase a začína zbytočnou chybou.

5:4

5:4

5:4

Rumunská tenistka môže oslavovať, pretože zvládla ťažký gem na podaní a vedie 5:4 v rozhodujúcom sete.

40-30

Ale Baraová vyťahuje eso naozaj v kritický moment.

30-30

Kučová sa povzbudzuje po rýchlom údere, ktorým sa približuje k brejkbalu.

30-15

Baraová išla do hry len cez druhé podanie, ale Kučová nič nevymyslela a vyhodila úder mimo.

15-15

Aspoň niečo si Kučová vynahradila v nasledujúcej výmene, keď prinútila Baraovú k chybe z bekhendu.

15-0

To je obrovská škoda, že Kučová prehrá výmenu v ktorej odbehá tak veľa, ale na sieti pokazila technický forhend.

4:4

Je to veľká bitka ako pred dvomi týždňami v Gdyni, ktorá sa bude opäť rozhodovať v napínavej koncovke tretieho setu, Kučová sa doťahuje na 4:4.

15-40

Baraová nevie urobiť posledný krok, ktorým by výmenu zakončila a je z toho ďalšia chyba.

15-30

Tie výmeny sú naozaj obdivuhodne dlhé aj za tohto stavu a Kučová zvláda druhý náročný moment za sebou.

15-15

Je to veľký boj, tentokrát Kučová búšila do súperky, ktorá nakoniec pokazila forhend.

15-0

Kučová nezačína svoje podanie dobre, lebo vyhodila bekhend do outu.

4:3

4:3

4:3

Kučová toho už mala dosť a posledný úder jednoducho zariskovala, ale letel za základnú čiaru a Baraová otáča, takže je vo vedení 4:3.

40-15

Baraová sa môže dostať do vedenia, keďže zahrala presný bekhend.

30-15

Málo chýbalo, aby aj tento úder zmestila Kučová na pravú čiaru.

15-15

Reakcie Kučovej je víťazný úder k základnej čiare.

15-0

Fanúšikovia opäť ožívajú, pretože cítia, že sa Baraovej začína dariť, aj teraz zahrala krásny dropshot.

3:3

Zlá voľba smeru úderu, keď mala zahrať Kučová na sieti po čiare a nie krížom, čo otočilo túto výmenu v prospech Baraovej, ktorá si berie stratené podanie späť a vyrovnáva na 3:3.

40-30

Ale chyba Kučovej znamená brejkbal pre Baraovú, ktorá môže zareagovať na stratené podanie ideálnym spôsobom.

30-30

Dôležitý priamy bod Kučovej, ktorá musí zvládnuť náročný gem.

30-15

Rumunská tenistka zrýchlila výmenu forhendom a to jej stačilo na zakončenie výmeny.

15-15

Na druhej strane Kučová potrebuje potvrdiť brejk, Baraová jej pomohla nevynútenou chybou.

15-0

Braová si je vedomá, že musí niečo zmeniť a takto by to išlo, pretože Kučovú vo výmene pretlačila a zahrala smeč.

2:3

2:3

2:3

Je to tam, Baraovej obranný úder sa už nezmestil do kurtu a Kučová má výhodu brejku v treťom sete, dostáva sa do vedenia 3:2!

30-40

Prvý z nich Baraová odvrátila volejom z forhendu.

15-40

Veľmi dlhá výmena pre Kučovú, ktorá predsa len bola aktívnejšia a má zaslúžene dva brejkbaly!

15-30

Že by teraz mohla Kučová niečo vymyslieť, pretože Baraovej nevyšiel bekhend po čiare.

15-15

Ale registrujeme dvojchybu po dlhej dobe a pripisuje si ju Baraová.

15-0

Obidve hráčky sa v rozhodujúcom sete zatiaľ dokážu skoncentrovať na podanie, Kučová pomohla súperke chybou.

2:2

Forhend do siete z rakety Baraovej, preto sa Kučová znova doťahuje a vyrovnáva na 2:2.

15-40

Baraová sa rozhodla pre tvrdý return z forhendu, ale ten jej napadá ako na začiatku zápasu.

15-30

Až v tejto chvíli sa Baraová presadila, keď sa jej otvoril priestor na bekhend po čiare.

0-30

Výborne zvolený úder do protipohybu, ktorý znamená víťazný úder pre Kučovú.

0-15

Na podaní Kučová v rozhodujúcom sete stále stopercentná, keď sa dokáže presadiť útočnou hrou.

2:1

2:1

2:1

Rumunská tenistka si výmenu rozohrala dobre a zakončila ju dropshotom, takže sa dostáva do vedenia 2:1 v rozhodujúcom sete.

40-15

Dva gembaly pre rumunskú tenistku, keďže Kučová trafila sieť.

30-15

Ale Kučová mohla dokázať v tejto chvíli viac, lenže druhé podanie Baraovej nevrátila do hry.

15-15

Baraová odpovedá víťazným forhendom.

0-15

Kučová pôsobí v treťom sete na returne nebezpečnejšie, aj teraz dokázala rozhodnúť výmenu winnerom.

1:1

Čistá hra zakončená smečom, preto je vyrovnané 1:1 a zápas trvá už dve hodiny.

0-40

Dobrý začiatok na podaní pre Kučovú v treťom sete, ktorá pridáva víťazný obojručný bekhend.

0-30

Kučová si pripisuje ďalší bod vďaka pritlačenému úderu.

0-15

Nezvládnutý retun Baraovej na začiatku tretieho setu.

1:0

Baraová posadila loptičku z bekhendu presne na pravú čiaru a vstupuje do tretieho setu podržaným podaním.

40-30

V nesprávny moment sa rozhodla Kučová pre skrátenie, okrem toho aj prevedenie úder bolo zlé a loptička skončila v sieti.

30-30

Ale Kučová sa nehodlá vzdať, lebo tentokrát sa na sieti dokázala presadiť volejom.

30-15

Víťazný forhend pre Baraovú, ktorú dopredu ženú rumunskí diváci.

15-15

V nasledujúcej výmene mala navrch rumunská tenistka, ktorá dokázala presne zaútočiť.

0-15

Tretí set začala Kučová vydareným returnom, ktorý Baraová nevrátila.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Irina Maria Baraová.

0:0

0:0

Druhý set bol ako na húpačke. Najprv mala výhodu brejku Baraová, ale nepotvrdila ho, a potom mohla dopodávať set Kučová, ale nezvládla to a nakoniec sme sa dočkali tajbrejku, ktorý už Kučová zvládla. Obidve tenistky vložili veľmi veľa fyzických síl do tohto druhého setu, ale podstatné je, že ho zvládla slovenská tenistka, čo môže pomôcť jej psychike do tretieho setu a naopak rumunskej tenistke tento výsledok veľmi nepomôže.

6:7

Veľmi dlhý druhý set, ktorý trval 63 minút vyhráva Kristína Kučová v tajbrejku pomerom 7:3, keď ho uzavrela nekompromisným víťazným úderom a budeme svedkami tretieho setu!

3-6

Prvý na podaní nezvládla premeniť, pretože pustila Baraovú do ofenzívy, ktorá si vynútila chybu slovenskej tenistky.

2-6

Opäť vyhodený bekhend rumunskej tenistky a Kučová má štyri setbaly!

2-5

A po pokazenom bekhende Baraovej je z toho vedenie 5:2, k tomu ešte dvakrát podáva Kučová!

2-4

Minibrejk ako prvá pred výmenou strán získava Kučová, ktorá na sieti nezaváhala a chýbajú jej ešte tri body.

2-3

Stále sme nevideli stratené podanie, Kučová sa dostáva do vedenia 3:2 vďaka winneru.

2-2

Teraz mala Baraová šancu, lenže nevyšiel jej return druhého podania Kučovej.

2-1

Aj druhý bod na podaní rumunská tenistka zvládla, dobehla kratší úder Kučovej a rozhodla bekhendom.

1-1

Baraová odpovedá nechytateľným kraťasom.

0-1

Kučová ho začína podržaným podaním, keď dokázala pritlačiť úder presne na ľavú čiaru.

6:6

Lenže ideme do tajbrejku, pretože Baraová si ho zabezpečila víťazným forhendom po čiare,

40-30

Opäť agresívne poňatie Kučovej, ktorá zahrala víťazný úder.

40-15

Kučová ešte nechce do tajbrejku a na sieti dokázala Baraovú prinútiť k chybe.

40-0

Dokonca šanca na čistú hru, keďže Baraová zahrala krásny volej.

30-0

Tajbrejk sa približuje presnom dropshote, ktorý sa Kučová ani nesnažila dobehnúť.

15-0

Priamy bod pre Baraovú, ktorá si potrebuje udržať podanie, aby dostal druhý set do tajbrejku.

5:6

5:6

5:6

Nevydarený bekhend Baraovej a Kučová má istý tajbrejk v druhom sete, pretože vedie 6:5.

40-A

Kučová súperke nič nedaruje a dostáva sa k výhode vďaka aktívnej hre.

40-40

Bude z toho boj cez zhodu, lebo Baraová dokázala vytiahnuť kvalitný forhend.

30-40

Bekhend po čiare Baraovej zafungoval a predlžuje gem.

15-40

Dva gembaly pre Kučovú, ktorá si vynútila chybu Baraovej.

15-30

Z obrany sa Baraová dostala a dokázala rozhodnúť výmenu forhendom.

0-30

Dlhý bekhend Baraovej, ktorá zaútočila po čiare, ale netrafila.

0-15

Odvážny dropshot za daného stavu vyšiel a Kučová začína podanie ziskom bodu.

5:5

Defenzívny lob Kučovej letel do tesného outu, takže je vyrovnané 5:5 v druhom sete.

40-30

Ešte je tu nejaká šanca pre Kučovú, ktorej pomohla Baraová vyhodeným bekhendom.

40-15

Ďalšia chyba z rakety Kučovej a zdá sa, že set bude pokračovať.

30-15

Priamy bod pre Baraovú.

15-15

Ale nenadviazala naňho, keďže ďalší úder končí za základnou čiarou.

0-15

Kučová si môže druhý set vybojovať v tejto hre a začína víťazným úderom z ťažkej pozície.

4:5

4:5

4:5

Kučová poslala loptičku do siete a Baraová znižuje na 4:5, preto druhý set bude minimálne ešte gem pokračovať.

40-30

Je to druhá možnosť a Baraová sa môže zachrániť na poslednú chvíľu v druhom sete.

30-30

V tejto chvíli príde veľmi dôležitý, ktorý rozhodne o setbale alebo brejkbale.

30-15

Ďalšia nezvládnutá výmena a rozhodujúci set sa Kučovej vzďaľuje.

15-15

Ale dvojchyba nie je dobrým momentom.

0-15

Agresívna hra Kučovej svedčí a začína dôležité gem winnerom.

3:5

Víťazný return, takže Kučová vedie 5:3 a bude podávať na vynútenie si rozhodujúceho setu!

40-A

Útok Kučovej a je z toho štvrtý brejkbal po víťaznom údere!

40-40

Ale slovenská tenistka nevyriešila situáciu dobre na sieti a nevyužíva ani tretiu šancu.

40-A

Dvojchyba prináša tretí brejkbal pre Kučovú!

40-40

Rovnakým spôsobom odvrátila Baraová aj druhý, keďže zahrala nedobehnuteľný kraťas.

30-40

S týmto skrátením sa nedalo nič robiť a jeden brejkbaly je minulosťou.

15-40

Vyhodený bekhend Baraovej a veľké dva brejkbaly pre Kučovú!

15-30

Veľmi dobre vyriešená situácia z pohľadu Kučovej, ktorá si verila na sieti a bola chytrejšia ako Barová.

15-15

Tentokrát stačil presný return, ktorý Baraová nevrátila do kurtu.

15-0

Kučová sa rozhodla zariskovať, ale trafila do outu.

3:4

3:4

3:4

Víťazný úder Kučovej znamená, že si slovenská tenistka drží podanie čistou hrou a dostáva sa do vedenia 4:3.

0-40

Vyzerá to dobre pre Kučovú, ktorá sa dostáva k trom gembalom vďaka agresívnym úderom.

0-30

Dobrá taktická varianta od Kučovej, ktorá si pritiahla súperku na sieť a zahrala do otvoreného priestoru víťazný úder.

0-15

Nevynútená chyba z forhendu Baraovej začína siedmy gem.

3:3

Potlesk pre domácu Baraovú, ktorá si prišla po smeč a doťahuje sa na 3:3 v druhom sete.

40-15

Kučová bola vo výraznej defenzíve a nezachránil ju ani lob, ktorý doletel za základnú čiaru.

30-15

Priamy bod Baraovej pomáha sa dostať trochu do lepšej situácie na podaní.

15-15

Ale keďže viac riskuje, tak prichádzajú aj chyby ako v tejto chvíli.

0-15

Kučová výrazne spresnila returny a pridáva winner,

2:3

2:3

2:3

Napokon jej stačil útok, ktorý jej prináša vedenie 3:2 v druhom sete a hneď to je veselšie pre slovenskú tenistku.

30-40

Ani druhý gembal Kučová nevyužila, pretože poslala úder do priestoru pre štvorhru.

15-40

Až teraz Baraová pretrhla sériu prehraných fiftínov, keďže Kučová kazí obojručný úder.

0-40

A vzápätí ukončila výmenu druhým úderom a má tri gembaly.

0-30

Kučová sa rozbehla, pridáva ďalší winner k základnej čiare.

0-15

Piaty bod v rade pre Kučovú po priamom bode.

2:2

Stačil jej jediný, pretože pridáva ďalší víťazný return a vyrovnáva na 2:2!

15-40

Dvojchyba znamená dva brejkbaly pre Kučovú, ktorá ich nutne potrebuje využiť!

15-30

Kučová všetko dala do returnu, ktorý bol víťazný.

15-15

Asi prvý nevydarená koncovka na sieti od Baraovej, ktorá pokazila volej.

15-0

Rumunská tenistka potvrdzuje výhodu brejku a Kučová na začiatok chybuje.

2:1

2:1

2:1

Baraová rozhodla returnom z forhendu a v druhom sete vedie 2:1 s brejkom, takže so šancami Kučovej to už nevyzerá ružovo.

40-15

Ale Baraová je od základnej čiary istá a Kučová nezvládla úder, ktorý poslala do siete a čelí dvom brejkbalom.

30-15

Priamy bod prichádza vhod.

30-0

Dvojchyba a Kučová bude mať problémy na podaní.

15-0

Diváci aplaudujú, pretože Baraová zahrala nádherný krátky bekhend, ktorý Kučová nedobehla.

1:1

Kuočvá ukončila gem chybou do siete a Baraová vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

A-40

Šanca stále neprichádza, lebo tentokrát Baraová predviedla svoj bekhend po čiare.

40-40

Kučová sa dostáva na zhodu, keďže Baraová netrafila bekhend podľa predstáv.

40-30

Je to úplná otočka v geme po presnom forhende.

30-30

Dlhý úder Kučovej a Baraová nepúšťa slovenskú tenistku k brejkbalom.

15-30

Škoda chyby z returnu, pretože sa Kučová mohla dostať aspoň do výmeny.

0-30

Kučová ukázala rýchlosť a dobehla kraťas, následne na sieti zahrala úspešný volej.

0-15

Úder Kučovej doletel k ľavej čiare a bol konečným v tejto výmene.

0:1

Prvý gem končí nepresnosťou Baraovej, takže Kučová vstupuje do druhého setu o dosť lepšie ako do prvého a vedie 1:0.

30-40

Baraová vo výmene na nič nečakala a dokázala ju zakončiť víťazným forhendom.

15-40

Dvojchyba Kučovej a gem bude pokračovať.

0-40

Ani tento return netrafila Baraová do kurtu a Kučová má k dispozícii tri gembaly.

0-30

Nepresný bekhend Baraovej a mohol by to byť dobrý začiatok pre Kučovú.

0-15

Priamy bod pre Kučovú na úvod druhého setu.

0:0

Kučová sa v závere setu trochu zlepšila, tak dúfajme, že jej výkon sa bude postupne zvyšovať a Baraovej znižovať, pretože inak slovenská tenistka nemá veľkú šancu na obrat.

0:0

6:2

To už je dlhé od Kučovej, ktorá zahrala loptičku za základnú čiaru a Baraová predsa len ukončuje set, ktorý získala pre seba výsledkom 6:2!

A-40

Chyba do siete od Kučovej a štvrtý setbal pre Baraovú.

40-40

Kučová sa stále nevzdáva a gem dostáva na zhodu po víťaznom obojručnom údere.

40-30

Všetko alebo nič z pohľadu Kučovej, ktorá netrafila return na čiaru a Baraová má tretí setbal.

30-30

Lenže sú to naozaj fyzicky náročné výmeny a posledná skončila chybou Kučovej z dobiehaného forhendu.

15-30

Ešte z toho niečo môže byť pre Kučovú, ktorá toho veľa vybehala a dokázala zakončiť na sieti.

15-15

Ale odčinila ju víťazným bekhendom do protipohybu Kučovej.

0-15

Baraová začína podanie na víťazstvo v prvom sete prvou dvojchybou v zápase.

5:2

5:2

5:2

Baraovej forhend letel do siete a ešte nie je koniec prvého setu, keď Kučová odvrátila dva setbaly a upravila na 2:5.

40-A

Priamy bod znamená výhodu pre Kučovú.

40-40

Víťazný bekhend Kučovej do protipohybu Baraovej a gem je na zhode.

40-30

Prvý je odvrátený po aktivite Kučovej.

40-15

Po presnom returne z forhendu prichádzajú dva setbaly pre Baraovú.

30-15

Lenže potom bola prikrátka na dropshot Baraovej a setbaly sú veľmi blízko.

15-15

Veľmi ťažké pre Kučovú niečo robiť s týmto stavom, ale aspoň teraz rozhodla tvrdým úderom.

15-0

Ďalšia neuveriteľná defenzíva rumunskej tenistky, ktorá sa napokon dočkala chyby Kučovej.

5:1

To je naozaj nádhera od Baraovej, ktorá si dokázala poradiť s technickým bekhendom a vedie 5:1 v prvom sete.

40-30

Práska zastavila úder Kučovej, takže gembal pre Baraovú.

30-30

Baraová vyťahuje po prvýkrát v zápase bekhend po lajne, ktorý jej zaistil bod.

15-30

Ale krásny tenis aj v podaní Kučovej, ktorá sa tiež na sieti nemýlila a môže zabojovať o ďalšie brejkbaly.

15-15

Baraová dokázala prelobovať Kučovú a na sieti sa zdá byť dnes stopercentná.

0-15

Lepší začiatok pre Kučovú v šiestom geme, keďže Baraová pokazila hneď druhý úder z bekhendu.

4:1

4:1

4:1

Kučová skrátila hru, ale nestačilo to a Baraová výmenu dohrala na sieti, takže vedie 4:1 v prvom sete o dva brejky.

A-40

Baraová si nakročila do kurtu a zahrala už po niekoľkýkrát víťazný return z forhendu.

40-40

Ale tesný out Kučovej predlžuje piaty gem.

40-A

Presný bekhend Kučovej do ľavého rohu a slovenská tenistka otáča na výhodu.

40-40

Nádej stále žije, lebo ďalšia chyba Baraovej z forhendu.

40-30

Aj druhý sa podarilo Kučovej odstrániť, pretože Baraová prestrelila bekhend.

40-15

Prvý brejkbal nevyužíva, keďže loptička išla do siete z forhendu Baraovej.

40-0

Víťazný forhend Baraovej, ktorá si chce ihneď zobrať stratené podanie späť.

30-0

Baraová tlačila a prinútila Kučovú k chybe, takže ani tento gem nevyzerá dobre pre slovenskú tenistku.

15-0

Gem na podaní začína Kučová úderom do siete.

3:1

Brejk však prichádza vďaka chybe Baraovej z bekhendu, preto je znížené na 1:3 z pohľadu Kučovej.

30-40

Kučová sa rozhodla zariskovať z returnu, ale netrafila.

15-40

Ale perfektný kraťas už znamená dva brejkbaly pre Kučovú!

15-30

Priamo na základnú čiaru z bekhendu od Baraovej, Kučová bez šance.

0-30

Krásny return Kučovej, ktorý ju približuje k brejkbalom.

0-15

Kučovej sa oplatilo behať, keďže Baraová chybovala z forhendu.

3:0

3:0

3:0

Znova víťazný forhend z returnu a Baraová nemohla vstúpiť do zápasu lepšie, pretože vedie 3:0 s dvomi brejkami.

A-40

Ale nevynútená chyba Kučovej prináša opäť brejkbal pre Baraovú.

40-40

Ten Kučová odvracia rovnakým spôsobom a zahrala winner po dlhej dobe.

A-40

S tým sa nedá nič robiť, neskutočné kladivo z forhendu priamo z returnu a brejkbal pre rumunskú tenistku.

40-40

Baraová hrá výborne z forhendu, ktorý dnes píše a pripisuje si z neho ďalší víťazný úder.

30-40

Dlhý return z forhendu a konečne gembal pre Kučovú.

30-30

Dôležitý bod pre Kučovú, ktorá si počkala na chybu Baraovej zo slajzovaného bekhendu.

30-15

Baraová je takmer všade, dobehla krátku loptičku a ešte zahrala víťazný forhend.

15-15

Ale druhá dvojchyba darovala fiftín Baraovej.

0-15

Bekhend trafený rámom rakety od Baraovej, ktorý znamená bod pre Kučovú po dlhšej dobe.

2:0

Dlhý úder z rakety Kučovej, takže čistá hra pre Baraovú, ktorá rýchlo odskakuje do vedenia 2:0 v prvom sete.

40-0

Vynikajúci prechod rumunskej tenistky z obrany do útoku, ktorý zakončila forhendom po čiare.

30-0

Kučová sa nedostala do výmeny, keďže return poslala do siete.

15-0

Baraová hrá naozaj veľmi sebavedomo, znova sa dostala na sieť, kde hrá krásne voleje.

1:0

Veľká chyba na sieti od Kučovej, ktorá nezvládla umiestniť volej hocikam do kurtu, a tak prehráva hneď svoje prvé podanie.

A-40

Následne prichádza druhý brejkbal Baraovej po bombe z forhendu po čiare.

40-40

Kučová nestihla limit 25 sekúnd na podanie, takže dostala warning od empajrového rozhodcu a očividne nie je spokojná.

40-40

Brejkbalová šanca je odvrátená priamym bodom.

A-40

Baraová zahrala krátky volej z ťažkej pozície a Kučová loptičku síce dobehla, ale nedostala cez sieť.

40-40

Kučovej uletel bekhend do outu a na podaní bude musieť ísť cez zhodu.

30-40

Prvá dvojchyba pre Kučovú hneď v úvodnom geme.

15-40

Kučová sa držala na základnej čiare a Baraová ako prvá chybovala z bekhendu.

15-30

Ľahký bod priamo z podania.

15-15

Dobre rozohraná výmena tentokrát nebola dotiahnutá do konca od Kučovej, pretože trafila sieť.

0-15

Víťazný úder pre Kučovú z obojručného forhendu.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Obe hráčky sa už pripravujú na kurte a zápas nám za okamih začne.
Vítam všetkých slovenských tenisových priaznivcov pri sledovaní osemfinálového zápasu na turnaji WTA v Kluži, v ktorom budeme sledovať počínanie Kristíny Kučovej proti domácej tenistke Irine Marie Baraovej. Kučová by rada nadviazala na posledný turnaj v Gdyni, v ktorom si zahrala prvýkrát finále na okruhu WTA, ale neuspela v ňom proti belgickej teniste Zanevskej. Prvú prekážku v Kluži Kučová zvládla na výbornú, keď povolila tureckej tenistke Buyukakcayovej iba dva gemy v zápase. Baraová tiež zvládla svoj prvý zápas jednoznačne v dvoch setoch proti nemeckej tenistke Friedsamovej. Jediný vzájomný zápas týchto dvoch tenistiek sa odohral práve pred dvomi týždňami v Gdyni, kde po veľkej dráme slávila postup v troch setoch Kučová, keď otočila v rozhodujúcom sete z 2:4 na 6:4. Dúfajme, že rovnakú víťazku bude mať aj dnešné osemfinále, ale Baraová doma bude chcieť Kučovej oplatiť nedávnu trpkú prehru.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:30.