Olympijské hry - ženy

USA – Kanada

0:1

konec (0:0)

02.08.2021, 10:00 • Kašima Stadium, Kašima • Semifinále • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.8 3.27 5.53 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji Vám za pozornost. Na počtenou! (12:01:42)
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 9:1. Rohy: 12:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:6.
Kanada slaví postup do finále fotbalového turnaje žen na OH v Tokiu, ve kterém se střetne s lepším z dvojice Austrálie – Švédsko. Dnes vytěžila opravdu z minima maximum. První poločas z obou stran moc kvalitní nebyl, hrálo se bez střel na bránu. Ve druhé půli byly od střídání v 60. minutě lepší USA, ale jedinou branku utkání nakonec vstřelila z penalty Jessie Flemingová. V závěru trefila Američanka Carli Lloydová břevno, ale víc si už favoritky nevytvořily.

Kanada si zahraje poprvé v historii o olympijské zlato. Američanky se musí spokojit jen s bitvou o bronz.

90+4

90+4

Centr mířil do dobrých míst zhruba na penaltovém puntíku, ale v této pozici Američanky nebyly.

90+3

Na řadu přichází rohový kop. To je možná poslední šance USA s tímto zápasem ještě něco udělat.

90+3

Přesně dvě minuty před koncem druhého poločasu bude Adrianna Franchová vykopávat od vlastní brány.

90+2

Stále se však hráčky USA až přímo do vápna nedostávají. Navíc Julie Ertzová se provinila faulem, takže Kanaďanky budou šetřit další sekundy.

90+1

Ve druhém poločase se budou nastavovat čtyři minuty. Tento čas dělí Kanadu od zisku olympijské medaile.

90

Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Deanne Roseová, přichází Adriana Leonová.

89

Aut sice budou vhazovat Spojené státy americké, ale spokojenější s tímto bude Kanada, neboť je to velmi daleko od její brány.

88

Kadeisha Buchananová stačila včas odhlavičkovat centr mířící do vápna. O chvíli později přistál v pokutovém území Kanady další centr, který však jen proletěl do zámezí.

87

Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Christine Sinclairová, přichází Jordyn Huitemaová.

86

86. Břevno Lloydové

86

Carli Lloydová hlavičkovala po centru z levé strany přímo do břevna, od kterého se míč odrazil nad kanadskou bránu. Velká šance USA skončila neproměněna.