konec (13:17)

01.08.2021, 14:30 • Skupina B • Milan Huppert

Tipsport: 1.31 9.49 4.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou. (16:05:20)
Švédsko se v posledním zápase skupiny B postaralo o překvapení, když si vyšláplo na Dány, kterým připravilo porážku napříč soutěžemi po devíti zápasech. Házenkáři švédského mužstva si výhru bezpochyby zasloužili. Na soupeře vlétli bez přehnaného respektu a už po poločase vedli rozdílem čtyř gólů. Ve druhém poločase se sice Dánové párkrát přiblížili na dostřel, ale Švédsko pak zase zabralo a odskočilo, aby v konečném zúčtování bralo vítězství o tři góly 33:30.

Ve skupině došlo k zajímavé situaci, kdy jsou tři týmy na osmi bodech. O postavení musela rozhodnout tabulka, která vyzněla nejlépe pro Dány, ti disponují v součtu zápasů s Egyptem a Švédskem kladným skóre +2. Egypt je na nule a Švédi mají -2, proto i navzdory dnešnímu vítězství postupují až z třetí pozice.
Dánsko – Švédsko 30:33 (13:17)
Nejvíce branek: Gidsel 5, J. Hansen 5/3, E. Jakobsen 4 – Carlsbogaard 6, Sandell 6, Lagergren 5. Rozhodčí: Schulze (GER), Tonnies (GER). Sedmimetrové hody: 4/3 – 0. Vyloučení: 1:6.

Konec zápasu. (30:33)

60

Tak se nestalo, Švédsko zvítězí. Zodpovědnost na sebe vzal Mikkel Hansen, jehož pokus k levému dolnímu rohu Palicka nohou vykopl do autu. (30:33)

59

Jim Gottfridson si neodpustil zaváhání a pokud Dánsko rychle skóruje, mohlo by alespoň mírně zdramatizovat závěr střetnutí. (30:33)

59

Dánové pravidelně odpovídají na zásahy soupeře, ale to nestačí. Holm skóroval střelou nad nohu brankáře, trefu ovšem pochopitelně vůbec neslaví. (30:33)

58

Navíc Albin Lagergren náskok navyšuje na čtyři góly. Povedené zakončení z levého křídla, nicméně Landin lehce zaspal, reagoval pozdě. (29:33)

57

Mikkel Hansen hecuje spoluhráče, po jeho brance čítá ztráta tři góly. Vzhledem k tomu, že do konce zbývají tři minuty, to je poměrně výrazné manko. (29:32)

57

Krásná branka Jonathana Carlsbogaarda. Naskočil přes obránce a zvládl zakončit k pravému dolnímu rohu. Landin neměl šanci. (28:32)

56

Každopádně hráči v červeném bojují do posledního výdechu. Nařízenou sedmičku přetavil Jóhan Hansen v gól střelou k levé tyči. (28:31)

55

Takové manko Dánové s největší pravděpodobností nesmažou. Jim Gottfridsson svým prvním gólem v utkání navyšuje na rozdíl čtyř gólů. (27:31)

55

Avšak v útoku neuspěli ani Dánové. Holm se sice protlačil za posledního obránce, jenže potom vpádu pravačkou přestřelil. (27:30)

54

Daniel Pettersson mohl Švédy přiblížit blíže vítězství, jenže střelu ze spojky dokázala zblokovat dvojice bránících hráčů. (27:30)

53

Oddechový čas pro Švédsko. (27:30)

53

Začínají slibně. Magnus Saugstup se procpal volnějším středem hřiště až ke gólové střele do levého dolního rohu. (27:30)

52

Dvě minuty pro Lagergrena. Dánové cítí poslední možnost s výsledkem něco udělat, odvolávají gólmana. (26:30)

52

Následuje další švédský gól! Albin Lagergren dostal do brejku nahrávku od Aggeforse, Landina propálil nad levou rukou. (26:30)

51

Důležitá reakce na inkasovaný gól v podobě Daniela Pettersona. Z levé spojky vystřelil nechytatelně na zadní tyč. (26:29)

51

Jóhan Hansen snižuje a rozdíl čítá poslední dvě branky! Dosud neporažené celek soutěže neřekl poslední slovo. (26:28)

50

Gidsel měl na pravačce snížení. Palicka jeho ránu neviděl, reagoval až na zvuk tyče, na níž balón skončil. (25:28)

49

Arbitři dnešního střetnutí vyloučeními rozhodně nešetří. Jako dalšího poslali mimo hru Sandella. (25:28)

48

V minisouboji Mensah vs. palicka uspěl první jmenovaný střelec. Švédského brankáře propálil pod levou nohou. (25:28)

47

agnus Landin si jde rovněž odsedět dvě minuty. Za dres zatáhl Darje až příliš prudce, rozhodčí neměli jinou možnost. (24:28)

47

Hodně vidět je také Sandell. Skočil a střílel překvapivě až krátce před dopadem. Landin míč pravačkou jenom ztečoval do vlastní brány. (24:28)

46

Výborná odpověď. Jóhan Hansen se taky zastřelil dostatečně, z levého křídla bezpečně přetavil v gól hod na zadní tyč. (24:27)

46

Lukas Sandell skóroval, přesto že Švédi hrají v oslabení. Ze spojky vystřelil levačkou do levého rohu, Landin reagoval příliš pozdě. (23:27)

45

Na lavici hanby si jde sednou Darj. Podklouzl a přitom omylem shodil unikajícího soka, i takové fauly se ovšem musí pískat. (23:27)

45

Gidsel snižuje zpět na rozdíl tří branek. Z devítimetrové vzdálenosti od brány pověsil balón do pravého horního rohu. (23:26)

45

Pellas vystřelil levačkou, trefil obránce. Míč se k němu šťastně odrazil, dorážka mu nedělala problémy. (22:26)

44

Na okamžik se Dánsko dotáhlo, nyní zase ztrácí. Do konce času ale ještě dost a po ráně Gidsela jsou zpět pouze o tři góly. (22:25)

43

Spoluhráče doplnil Jonathan Calsbogaard. Z oblíbené pozice, ze spojky, vyslal pověstnou dělovku, Landin neměl šanci. (21:25)

43

Daniel Pettersson využívá přesilovou hru, která není ještě ani ve třetině. Sběhl si z levé lajny na střed, uspěl hodem z pivota. (21:24)

42

Komplikace pro Dány v cestě za vyrovnáním. Na dvě minuty si jde za náraz do protihráče sednou Saugstrup. (21:23)

42

Favorit rozhodně nedá kůži lacino. Gidsen sebral zblokovanou střelu Möllgarda a sám již našel cestu míče až do sítě. (21:23)

41

Pellas způsobil sedmičku, kterou proměnil Jóhan Hansen s ledovým klidem dobře umístěným projektilem po levici gólmana. (20:23)

40

Akce střídá akci, stejně tak góly střídají góly. Pellas zkusil štěstí z pravého křídla a uspěl, byť míči výrazně pomohla nešťastná teč Jakobsena. (19:23)

39

První úspěch v utkání pro Holma. Natlačil se za posledního obránce a těsně před pádem na zem hodil míč levačkou mimo dosah pravé Palickovy nohy. (19:22)

39

Vedoucí celek nadále udržuje velké procento úspěšnosti při střelbě. Claar a střela jeho pravou rukou se odrazila od tyče do brány. (18:22)

38

Ofenziva dánských házenkářů táhne hlavně Landin, tedy co se se druhé půle týče. Palicku šokoval střelou mezi nohy. (18:21)

38

Góly se dnes zatím rozhodně nešetří. jeden švédský přidal do sbírky Darj, pravou rukou odhodil míč z pravé spojky do protějšího dolního rohu. (17:21)

37

Landin podruhé v krátkém časovém sledu. Viděl volný prostor po pravé straně, z křídla vystřelil nečekaně na bližší tyč. (17:20)

37

Jonathan Carlsogaard předvedl něco z umění. Ze spojky napřáhl, ale střelu ještě odložil. Vypálil až napodruhé a nechytatelně do levého dolního růžku. (16:20)

36

Druhý gól v krátkém časovém sledu pro Dánsko. Po špatné nahrávce sebral balón Landin a v protiútoku mířil do pravé šibenice. (16:19)

36

Parádní odpověď. Mensah utekl po pravé lajně do úniku a hravě si poradil i s Palickou, prostřelil jej mezi nohama. (15:19)

35

Daniel Pettersson a devatenáctý gól Švédska! Překvapivě zkusil zakončení k pravé tyči, jež bylo úspěšné. (14:19)

35

S Dány to začíná vypadat čím dál tím hůř. Jejich manko prohloubil Claar, a sice střelou ze spojky do pravého horního rohu. (14:18)

34

Jóhan Hansen se uvolnil na pravém křídle, odkud mířil na zadní tyč. Technický pokus se vykroutil těsně vedle branky. (14:17)

33

Krásnou individuální akci vymyslel Claar. protáhl se mezi třemi protihráče, obelstil i gólmana, ale oblouček k jeho smůle narazil do břevna. (14:17)

33

Andreas Palicka drží švédské tříbrankové vedení. Na střelu Holma skvěle viděl a špičkou pravé nohy míč vykopl. (14:17)

32

Menší komplikace pro Švédsko. Lukas Sandell stáhl k zemi protihráče a je vyloučen na dvě minuty. (14:17)

32

Claar zkusil střelu přes obránce. Ten ovšem balón zpomalil a Möller pak měl velmi snadnou práci se zákrokem. (14:17)

31

Dánové si jsou vědomi, že není nač čekat, proto hned od úvodu druhé půle hrají bez gólmana. A začínají výborně, gólem Mikkela Hansena. (14:17)

31

Začal druhý poločas. (13:17)
Druhý poločas začne přibližně v 15:23.
Švédští házenkáři drží po prvním poločase překvapivé vedení, které bezpochyby budou chtít ve druhém poločase za každou cenu udržet. Výsledek 17:13 je výsledkem hlavně velké efektivity, zatímco na turnaji dosud neporažení Dánové a konce prvního poločasu pro ně byl vysvobozením. Uvidíme, jak na průběh zareagují ve druhé polovině, zda zafunguje promluva trenéra.

30

První poločas skončil. (13:17)

30

V posledním možném okamžiku Gidsen vystřelil a míč šťastně doskákal až za Palickova záda. Tento gól by mohl na konci zápasu hrát klidně velkou roli. (13:17)

30

Oddechový čas se vyplatil. Sandell si sběhl pro přihrávku na křídlo, aby se pak posunul více na střed a propálil bezmocného Möllera. (13:17)

30

Oddechový čas pro Švédsko. (12:16)

29

Hansen proměnil s velkým přehledem. Počkal si na bezprostřední pohyb Palicky, načež mu poslal balón pod pravé víko. (12:16)

29

V závěru prvního poločasu si jde na dvě minuty odpočinou Hampus Wanne. Kromě faulu navíc způsobil sedmičku. (11:16)

29

Šance na další snížení. Petterson dlouho naznačoval, kam bude nahrávat. Toho si dobře všiml i Jensen, ten pas vystihl. (11:16)

28

Jakobsen se postaral o více jak třetinu dánských branek. Přidává čtvrtý kousek do sbírky, ale i tak je to málo, potřeboval by minimálně ještě dvakrát tolik. (11:16)

27

Hattrick kompletuje Lukas Sandell. Využil dobré práce spoluhráčů a z odkrytého prostoru dokázal poslat míč za záda gólmana. (10:16)

26

Když se nedaří, tak pořádně. Hansen měl možnost nížit zpět na rozdíl čtyř bodů sedmičkou, ale Palicka jeho střelu k levé tyči vychytal. (10:15)

26

Švédové naopak skórují při vlastním oslabení! Při hře bez brankáře pokusil štěstí Darj, míč se zastavil až o síť. (10:15)

25

Dánsko chtělo bleskově využít přesilovku, ale to se, zatím, nepovedlo. Rána Gidsela trefila jednoho z bránících hráčů. (10:14)

24

Vyloučení v týmu Švédsko (Fredric Pettersson). (10:14)

23

Dánové zkusili hrát bez gólmana, a to se jim málem vymstilo. Pokus přes celé hřiště zkusil Palicka, leč těsně minul. (10:14)

22

To se zatím nedaří, naopak ze švédských řad je hned několik střelcům, kteří dnes mají výbornou mušku. Nyní se dnes poprvé trefil Ekberg. (10:14)

21

Také Jakobsen se dnes střelecky dobře vyspal, nicméně sám na švédského soupeře nestačí. Potřebuje někoho strhnout s sebou. (10:13)

21

Sandell do zápasu nastoupil s velkou chutí! Podruhé se dostal k zakončení a může slavit druhý gól. (9:13)

20

Na hřišti dostal prostor také Sandell. A okamžitě se trenérovi odvděčil vstřelelým gólem z levé spojky. (9:12)

19

Toft Hansen přispěchal se svým druhým gólem v utkání. Poradil si s nástrahami obrany, balón přehodil přes dvojici hráčů a Palicka míč spatřil až v síti. (9:11)

18

Švédsko nemá pouze Carlsbogaarda. Velmi dobře umí vystřelit také Lagergren, což teď prokázal povedenou ránou o pravou tyč. (8:11)

17

Favorizovaní Dánové zatím překvapivě zaostávají. Jakobsen snižuje na rozdíl dvou branek, nicméně vedoucí celek skupiny chce určitě víc. (8:10)

17

Hampus Wanne s další trefou. Na levém křídle zakončoval z poměrně velkého úhlu, přesto míč procpal na zadní tyč. (7:10)

16

Blesková reakce. Albin Lagergren si vytvořil prostor přes hráče a podstřelem překvapil gólmana. (7:9)

15

Ovšem Dánové bojují srdnatě. Toft Hansen si okamžitě naběhl za obranu a protiútok vyřešil střelou pod nohu brankáře. (7:8)

15

Jonathan Carlsbogaard v první polovině prvního poločasu táhne švédskou ofenzivu. Na konto zapisuje další gól. (6:8)

14

Jakobsena dělily od vyrovnání centimetry. Z pravé spojky vypálil pořádnou dělovku, ale balón se od tyče odrazil zpátky do hry. (6:7)

14

Poprvé o sobě dal vědět obávaný švédský střelec Hampus Wanne. Křídelník vymyslel svou klasickou akci. Naskočení do brankoviště a střelu k bližší tyči. (6:7)

13

Gidsel si poradil se svým osobním strážcem a pak i sám před gólmanem. Balón poslal technicky kolem jeho pravé nohy. (6:6)

13

Co minuta, to gól. Jonathan Carlsbogaard ze své oblíbené pozice vyprodukoval tvrdou dělovku, jež div neprotrhla síť. (5:6)

12

Zatím sledujeme velmi dramatickou přestřelku. Hansen mohl nahrávat, ale vystřelil a vsítil gól s přispěním břevna. (5:5)

11

Další gól švédských házenkářů přidává Claar. Möller byl blízko, ale pravačkou na jeho střelu těsně nedosáhl. (4:5)

10

Švédové vyrovnávají na 4:4. Prosadil se Darj, jenž se trefil k levé tyči. (4:4)

8

Poprvé o sobě dal vědět Jakobsen. Vyměnil si balón s Hansenem a pak umístil míč nechytatelně do levé šibenice. (4:3)

7

Po žluté kartě rozehrál Hansen na Sagstrupa, který neměl jednoduchou pozici, ale poradil si. Zprava zamířil k protější tyči. (3:3)

7

Žlutá karta pro tým Švédsko (Max Darj). (2:3)

6

Jonathan Carlsbogaard si připravil střeleckou pozici na spojce. Pravačkou pak vypálil k levé tyči, kam brankář nedosáhl. (2:3)

5

Dlouho se reprezentace Švédska z vedení neradovala. Hned z dalšího útoku uspěl povedenou střelou mezi nohy brankáře Hansen. (2:2)

4

Albin Lagergren si řekl o přihrávku, kterou také dostal. Z pravého křídla naskočil do brankoviště a před dopadem poslal balón za záda gólmana. (1:2)

4

Nechybělo moc, aby Saugstrup strhl vedení zpět na stranu Dánska. Jeho rána skončila pouze na brankové konstrukci. (1:1)

3

Vyrovnáno! Claar vzal zodpovědnost na sebe a dobře udělal, tvrdou střelou z levé spojky rozvlnil síť. (1:1)

3

Žlutá karta pro tým Dánsko (Emil Jakobsen). (1:0)

2

Úvodní gól střílí favorizovaní Dánové. Na konci druhé minuty si našel prostor ke střele Hansena, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Palicky. (1:0)

2

Jenže nepřesnost přišla i na druhé straně. Saugstrup si neporozuměl s Jakobsenem, rozehrávku vystihl Petterson. (0:0)

1

První útok patřil házenkářům švédského národního týmu. Hampus Wanne už mohl střílet, ale volil nahrávku, kterou poslal mimo dosah spoluhráče. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Möller – M. Landin Jacobsen, E. Jakobsen, Saugstrup Jensen, Svan Hansen, Möllgaard Jensen, Mensah Larsen, H. Toft Hansen, M. Hansen, Toft Olsen, J. Hansen, Holm, Gidsel.

Švédsko: Palicka, Aggefors – Carlsbogaard, Darj, Ekberg, D. Pettersson, Wanne, F. Pettersson, Claar, Pellas, Lagergren, Gottfridsson, Sunnefeldt, Sandell.

Rozhodčí: Schulze (GER), Tonnies (GER).
Švédsko

Švédsko postoupilo na olympiádu skrze kvalifikační olympijský turnaj. Bylo nalosováno do skupiny k Německu, Alžírsku a Slovensku, přičemž na úvod sice pouze remizovali s Němci, ale zbylé dva konkurenty s přehledem porazilo a postoupilo z prvního místa.

Postup do čtvrtfinále Evropany nemine. Švédové mají na kontě po čtyřech zápasech šest bodů, za tři vítězství a porážku s Egyptem. V případě vítězství nad Dány ještě mají šanci být ve skupině i první.
Dánsko

Dánsko si účast na olympiádě v Tokiu zajistilo vítězstvím na mistrovství světa z před dvou let. Dánové na titul dosáhli poprvé v historii země, a to poměrně s přehledem, když v semifinále porazili Francii 38:30 a ve finále Nory 31:22.

Rovněž na olympijských hrách se potkali s výbornou formou. Ve čtyřech zápasech nenašli přemožitele a mají nakročeno k vítězství ve skupině, Švédové ovšem nebudou lehký oříšek.
Všem fanynkám a fanouškům házené přeju krásné nedělní odpoledne. Vítám vás při sledování turnaje mužů, u zápasu mezi Dánskem a Švédskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.