Olympijské hry - ženy

Francie – Nigérie

87:62

konec (18:12, 44:27, 67:42)

30.07.2021, 10:20 • Saitama Super Arena, Tokio • Skupina B • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.26 15.0 4.39 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, ale rozhodně u textových přenosů z OH ještě zůstaňte. Dnes rozhodně nekončíme. (12:08:02)
Nigérie dnes nenavázala na dobře odehrané utkání proti USA, Francii nakonec podlehla o 25 bodů. Francouzky tahaly celé utkání ze delší konec provazu a v každé z prvních tří čtvrtin si vytvořily stále větší náskok. Až závěrečné dějství skončilo 20:20, avšak na konečném výsledku to rozhodně nic neznamenalo. Nigérie se na závěr skupiny střetne s Japonskem, zatímco Francii čekají hráčky Spojených států amerických.

Konec zápasu. (87:62)

39:59

V poslední sekundě přichází ještě jeden zásah Nigérie, takže konečné skóre je 87:62. (87:62)

39:48

Marine Johannesová uspěla při trestných hodech pouze jednou. (87:60)

39:41

Skóre z pohledu Nigérie alespoň částečně upravila Mohammedová, jejíž trojka byla přesvědčivě proměněna. (86:60)

39:16

Alex Duchetová se připomněla úspěšným zakončením za dva body. Dosáhnou dnes Francouzky na devadesát bodů? (86:57)

39:07

Ani akce Nigérie nebyla dotažena do úspěšného konce. Do konce utkání zbývá necelá minuta. (84:57)

38:30

Francie předvedla výtečnou kombinaci, na konci které byla střela Duchetové. Vzápětí získaly hráčky v bílých dresech díky doskoku míč znovu, ale koše se nedočkaly. (84:57)

38:16

Viděli jsme hned tři rychlé akce na obou stranách, po kterých přichází oddechový čas. Skóre je nyní na poměru 84:57. (84:57)

37:40

Gabbi Williamsová ale znovu ukázala, že je hráčka opravdu velkého kalibru. Perfektní střelou získala pro Francii další trojku. (82:53)

37:18

Šikovný průnik Afričanek skončil přesnou trefou za dva body. (79:53)

36:36

Macaulayová ale vzápětí na svůj dobrý předchozí počin nenavázala, když nevyužila ani jeden trestný hod. (79:51)

36:27

Povzbuzení pro Nigérii přichází z rukou Macaulayové, která trefila krásnou trojku. (79:51)

35:41

Pod košem zcela volná Grudaová svou šanci využila. Přidala další dva body na konto Francie. (79:48)

35:22

Velmi nepřesný hod teď předvedly hostující hráčky. Míč doputoval do zámezí, tudíž Francouzky budou mít dostatek času a prostoru na rozehrávku. (77:48)

35:06

Trojka v podání Fauthouxové taktéž byla velice pohledná. Vzápětí znovu uspěla Johannesová samostatným únikem. (77:48)

34:18

Johannesová přidává další dvojku. Ve druhé polovině zápasu je tato hráčka opravdu hodně vidět. (72:48)

34:04

Nigérie teď nevypočítala čas úplně nejlépe, a proto se do čtyřiadvaceti sekund dostat nedokázala. (70:48)

33:39

Sandrine Grudaová dostala od spoluhráček skvělý servis, neboť ty na sebe navázaly soupeřky a ona střílela úplně volná. Obruč ale byla proti dalšímu vstřelenému koši. (70:48)

33:12

Kaluová byla pod koš natlačena faulem. Provinila se Fauthouxová. Hostující hráčky zůstávají na balónu. (70:48)

32:36

Miyemová to znovu zkusila jako správná kapitánka. Její hod ale nebyl přesný, to stejné ovšem záhy platilo i na straně druhé. (70:48)

32:11

Francouzky trošku polevily a hned je to znát. Udělaly obrovskou chybu v defenzívě, a proto měla Amukamaraová opravdu jednoduchou práci. (70:48)

31:48

Nyingifaová se zbavila dvou hráček a poté si dokráčela až před koš. Svou trefu si opravdu vychutnala. (70:46)

31:13

Nigérie sice vzápětí snížila, ale znovu už jsou nebezpečné na polovině soupeřek basketbalistky Francie. (70:44)

30:45

Vukosavljevicová si odskočila k postranní čáře, odkud zamířila naprosto přesně. Trefila za tři. (70:42)

30:20

Dá se říct, že už před čtvrtou čtvrtinou bylo o vítězkách tohoto utkání jasno. Ovšem na olympijském turnaji se hraje o každý vstřelený koš, tudíž i tato pasáž bude velice důležitá. (67:42)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (67:42)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (67:42)

29:58

Dvě sekundy před koncem třetí čtvrtiny se ještě jednou trefují hostující hráčky. (67:42)

29:30

Francouzky ale pokaždé v tomto utkání skvěle odpovídají. To se jim povedlo i v této chvíli, když během pár sekund přesunuly těžiště hry. (67:40)

29:12

Mohammedová přesně přihrála pod koš Balogunové, která dokázala uspět. Nigérie se tedy dostává na čtyřicet bodů. (65:40)

28:47

Nyingifaová dnes tolik vidět není. Nyní se však dostala na hřiště a dostala prostor na pravé straně. Její pohotová rána ale trefila obruč. (65:38)

28:10

Kaluová z trestných hodů zamířila přesně jen jednou. Dopředu se už ženou domácí hráčky. (65:38)

27:54

Marine Johannesová perfektně a precizně zamířila po zbavení se soupeřky. Další tři body jdou tedy ve prospěch Evropanek. (65:37)

27:31

A stejné hráčce vyšel i hod z větší vzdálenosti, nicméně o trojku se jen o pár centimetrů nejednalo. (62:37)

27:08

Ezinne Kaluová rozhodně patří mezi nejlepší hráčky Nigérie. Nyní dvakrát uspěla z trestných hodů. (62:35)

26:56

Dva trestné hody jdou ve prospěch Nigérie. Hráčky z Afriky ale stále ztrácí propastný rozdíl a moc dobře už ví, že dnes to na vítězství stačit nebude. (62:33)

26:26

Marine Fauthouxová nejprve uspěla při trestném hodu a o chvíli později se zaskvěla i Johannesová, jejíž trojka musela potěšit rozhodně každého basketbalového fanouška. (62:31)

26:02

Francouzky rozhodně nikam nespěchají. Snaží se poctivě držet míč ve své moci a poté pálí z co nejpřipravenějších pozic. (58:31)

25:23

Po ztrátě Afričanek přichází další koš Francie. Náskok favorita utkání je už sedmadvacetibodový. (58:31)

24:54

Johannesová ukázala sebevědomí, když deset sekund před koncem limitu vypálila opravdu z uctivé vzdálenosti. Trefila však jen obruč. (56:31)

24:10

Kapitánka Francie nabídnuté příležitosti krásně využila. Francouzky se dostávají do stále vyššího a vyššího náskoku. (56:31)

24:10

Endene Miyemová sice byla faulována, ale i tak dokázala vsítit za dva body. Navíc ji tedy čeká trestný hod. (55:31)

23:55

Williamsová je při chuti. Znovu mířila z velké dálky, ale míč se nad obručí pouze zavrtěl, ovšem do koše nezapadl. (53:31)

23:33

Francii ale nedělá problém rychle odpovědět. Další dvojka přišla jen pár sekund po koši Nigérie. (53:31)

23:07

Ify Ibekweová dvakrát proměnila další trestné hody. Hostující hráčky tedy snížily na rozdíl dvaceti bodů. (51:31)

22:44

Grudaová pod košem ukázala přehled a z těsné blízkosti dokázala přesně zakončit za dva body. (51:29)

22:12

Poprvé v utkání Nigérie vstřelila dva koše po sobě z trestných hodů. Postarala se o to Kaluová. (49:29)

22:04

Miyemová se odhodlala ke střele z hranice tří bodů a rozhodně udělala dobře. Síťka se zavlnila opravdu znamenitě. (49:27)

21:10

Michelová vybídla Grudaovou, která se z levé strany nemýlila. První koš třetí čtvrtiny tedy střílí Francie. (46:27)

20:54

Michelová se jako tank natlačila před desku, avšak přesně zakončit nedokázala. V souboji s ni se navíc jedna z hráček v zeleném dresu zranila. (44:27)

20:20

Oba týmy předvedly ztráty, takže znovu hraje Nigérie. Uvidíme, co před košem Francie dokáže vymyslet. (44:27)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (44:27)
Máme za sebou polovinu zápasu a zatím jasně napřed jsou basketbalistky Francie, které tak kráčí za svým prvním vítězstvím na turnaji. Celé dvě čtvrtiny byly lepším celkem a Nigérii vlastně ani jednou do vedení nepustily.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (44:27)

19:58

Macaulayová trefila jen obruč, takže třináct sekund před koncem čtvrtiny Francie měla k dispozici útok. Ten proměnila. (44:27)

19:28

Gabbi Williamsová dvakrát proměnila trestný hod. (42:27)

19:06

Kapitánka Miyemová dostala přihrávku jako na stříbrném podnose, tudíž jí nedělalo problém toho využít přesným zakončením za dva body. (40:27)

18:46

Na svou pohlednou akci zareagovala jen jedním bodem. Francie moc dobře ví, že trestné hody nejsou silnou zbraní Nigérie, a proto jim nedělá problém je ve složitých situacích faulovat. (38:27)

18:46

Amukamaraová se skvěle prosmýkla mezi třemi soupeřkami, ale své sólo v body neproměnila. Nicméně čekají ji dva trestné hody. (38:26)

18:10

Macaulayová už byla zahnána, ale i tak trefila s noblesou. Francouzky ovšem rychle rozehrály a záhy se mohly radovat taktéž ze dvou bodů. (38:26)

17:27

Iliana Rupertová měla k dispozici dva trestné hody a proměnila je s obrovským přehledem. (36:24)

17:22

K vidění byly dvě trojky v rychlém sledu na obou stranách. Nejprve odskočila Francie, ale Nigérie se tímto rozhodit nenechala. (34:24)

16:47

Ezinne Kaluová měla k dispozici dva trestné hody, ovšem také ona proměnila pouze jeden. Tři minuty před koncem druhé čtvrtiny vede Francie o deset. (31:21)

16:36

Tři Francouzky se řítily na koš, ale nakonec si pomohly útočným faulem, přestože se to střídačce vůbec nelíbí. (31:20)

16:13

Francie sice těsně před košem soupeře balón ztratila, ale vzápětí jej dostala zpět. Skvělou práci odvedla Williamsová a další dva body pro zemi galského kohouta jsou na světě. (31:20)

15:51

Trestné hody celkem dělají hráčkám Nigérie potíže. Ani jednou v tomto utkání se netrefily v nich dvakrát po sobě. Nyní znovu přišel jen jeden bod. (29:20)

15:42

Grudaová zamířila naprosto přesně. Sice zřejmě chtěla docílit trojky, ale nohy měla ještě před územím, takže je to v uvozovkách jen za dva. (29:19)

15:07

Duchetová možná prováhala ideální moment k první střele, a proto její pokus přišel až spolu se sirénou. Trefila jen a pouze desku. (27:19)

14:52

V poslední minutě jsme se koše nedočkali. Akce na obou stranách totiž vyšly vniveč. (27:19)

13:52

Vukosavljevicová nejprve chtěla využít své výšky, ale to se jí tak úplně nepovedlo. Nicméně o chvíli později stejně trefila její spoluhráčka trojku, takže Francie opětovně odskakuje. (27:19)

13:08

Další dva body si mohly připsat stříbrné medailistky z posledního ME. Následně hrály jejich soupeřky až moc dlouho, vypršel jim čas k útoku. (24:19)

12:46

Duchetová delší dobu čekala před hranicí na trojku, ale ke střele se neodhodlala. Po doteku hráček z Nigérie Francie zůstává na míči. (22:19)

12:31

Kaluová předvedla opravdu skvělou poslední minutu. Svým kolegyním vystřelila hned čtyři body. Ty druhé dva navíc po obrovské chybě Francouzek, které se nyní chtějí oklepat, a proto si berou oddechový čas. (22:19)

11:51

Viděli jsme dva rychlé útoky na obou stranách, které vždy skončily přesným hodem za dva body. (22:15)

11:18

Sympatický pokus o trojku v podání Chartereauové zamířil pouze na desku. Nigérie získala míč a už pádí do útočných pozic. (20:13)

10:52

Amy Okonkwová z trestných hodů zamířila dobře jen jednou. (20:13)

10:32

Tchatchouangová se trefila čistě, takže domácí hráčky získávají klidný náskok na počátku druhé čtvrtiny. (20:12)

10:17

Fauthouxová se snažila přihrát do strany, ale její snaha byla zastavena. Balón opustil hrací plochu, ale Francie na něm stejně zůstane. (18:12)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (18:12)

10:00

První čtvrtina skončila. (18:12)

09:59

V úplném závěru čtvrtiny Francie ještě upravila skóre o dva body. K poradě tak půjde rozhodně spokojenější. (18:12)

09:40

Helena Ciaková zapsala druhý faul a vzápětí míří na střídačku. Do konce úvodní čtvrtiny schází jen něco málo přes dvacet sekund. (16:12)

09:22

Teď to Francouzky možná zbytečně uspíšily a pálily z nepřipravené pozice. Tohle košem skončit rozhodně nemohlo. (16:12)

08:56

Uspěla jen jednou. Nigérie alespoň tedy snížila na rozdíl čtyř bodů. (16:12)

08:55

Aisha Mohammedová vybojovala pro svůj celek první trestné hody tohoto utkání. (16:11)

08:36

Chartereauová se trefila z velké vzdálenosti za tři body, tudíž na lavičce Francie zavládla celkem velká euforie. Domácí se nenechaly zlomit rychlým vyrovnáním a znovu jsou napřed. (16:11)

07:57

Fauthouxová předvedla ukázkový blok a následně se společně se svými spoluhráčkami dostala do přečíslení. To Francie sehrála na jedničku. (13:11)

07:19

Okonkwová trefila nádhernou trojku. Přestože Nigérie prohrávala o osm bodů, utkání je nyní vyrovnané. (11:11)

06:56

Williamsovou zatím ve finální fázi hráčky v zelených dresech celkem dobře zdvojují, takže se příliš nemůže dostávat k zakončení. (11:8)

06:32

Endene Miyemová trefila jen jednou. Nigérie tedy už znovu míří dopředu a momentálně na hráčky v bílém ztrácí tři body. (11:8)

06:32

Endene Miyemová se natlačila pod koš a vybojovala další faul na svou osobu. Francie bude potřetí v utkání házet trestné hody. (10:8)

05:58

Chybu v obraně Francie s přehledem hostující hráčky potrestaly. Elonuová měla už jednoduchou práci. (10:8)

05:02

Nigérie se znovu mohla radovat z rychlé dvojky a o chvíli později vybojovala míč dokonce na polovině soupeřek. Balogunová taktéž uspěla, takže náskok Francouzek se tenčí. (10:6)

04:36

Sledovali jsme rychlé akce na obou stranách, které v obou případech skončily košem. Stav tedy v tuto chvíli je 10 ku 2. (10:2)

04:02

Williamsová uspěla v obou případech, takže Francie vede v necelé polovině první čtvrtiny už o osm bodů. (8:0)

04:00

Gabby Williamsová byla faulována, a proto ji následně čekají dva trestné hody. (6:0)

03:40

Nigérijky znovu moc dlouho nevydržely na polovině soupeře, jelikož o balón rychle přišly. Vzápětí se ke střele znovu odhodlala Duchetová, která opět uspěla za tři. (6:0)

02:57

O první koš dnešního utkání se stará Duchetová z hranice za tři body. (3:0)

02:44

Williamsová dlouho čekala, ale poté předvedla rychlý útok směrem na koš. Při pokusu o zakončení byla faulována, míč tedy zůstane v moci Francouzek. (0:0)

02:17

Sandrine Grudaová dvakrát házela trestný hod, avšak obruč byla vždy pro ní. Ani po více než dvou minutách se průběžný stav tedy nezměnil, koš jsme ještě neviděli. (0:0)

01:56

Francie se dostala do rychlého protiútoku, ale Grudaová z celkem příhodné pozice nezakončila dobře. Doskok se lépe povedl Nigérii. (0:0)

01:15

Opět se nám hra dostala ze strany na stranu a vždy letěla střela na obou stranách do obruče. Vzápětí přišel faul hostujících hráček. (0:0)

00:35

Ani úvodní akce Francie košem neskončila. Alix Duchetová minula z pozice pro trojku. (0:0)

00:13

Nigérie se hned dostávala vpřed, ale skóre se nezměnilo. Francouzky předvedly kvalitní doskok. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Utkání nám za malou chvíli začne. Nigérie nastoupí v zelených dresech, Francie v bílých.

Francie: Fauthouxová, Miyemová (C), Chartereauová, Grudaová, Ciaková, Michelová, Vukosavljevicová, Rupertová, Williamsová, Johannesová, Duchetová, Tchatchouangová

Nigérie: Okonkwová, Kunaiyiová-Akpanahová, Balogunová, Mohammedová, Amukamaraová, Elonuová (C), Nyingifaová, Chidomová, Kaluová, Macaulayová, Ogwumikeová, Ibekweová

Rozhodčí: Beker (AUS), Castillo (ESP), Abaakil (MAR).
Francii se úvodní zápas skupiny nepovedl. Úřadující stříbrné medailistky z posledního evropského šampionátu podlehly domácím Japonkám 70:74. Francouzky sice ještě v polovině utkání vedly, o triumfu domácích však rozhodla jejich skvělá třetí čtvrtina. Francie v dnešním utkání bude favoritem. Pakliže chce do dalších bojů postoupit, bude muset zabrat.

Reprezentantky Nigérie úvodní utkání taktéž prohrály. Na favorizované Američanky však nestačily o pouhých devět bodů, což je stále udržuje v reálném boji o další fázi turnaje.

Zajímavým faktem je, že tyto dvě země se potkaly na posledním MS v basketbalu žen 2018, kdy v semifinále skupiny o 5. – 8. místo Francie zvítězila 84:62. Francouzky nakonec skončily páté, Nigérijky osmé.
Přeji příjemné páteční dopoledne při sledování textového přenosu z basketbalového turnaje žen na OH v Tokiu. Dnes se nám v rámci skupiny B představí celky Francie a Nigérie. Startujeme v 10:20. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:20.