Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)

Belgie - Kanada

9:1

konec (1:1, 1:0, 5:0, 2:0)

29.07.2021, 03:00 • Oi Hockey Stadium, Tokyo, Japonsko • Skupina B • Lukáš Losleben (@Losli2298)

Belgičané pokračovali v trendu třetí čtvrtiny. Svého soupeře v závěrečné části k ničemu nepustili a naopak nasázeli ještě další dvě branky. V dnešním zápase tak vítězí vysoko 9:1 a zůstávají na turnaji stoprocentní. Kanada naopak zaznamenává čtvrtou porážku, což znamená, že se z posledního místa skupiny B po tomto utkání neodlepí.

14

Další trestný roh pro Belgii po zásahu nohy jednoho z Kanaďanů.

14

Trestný roh pro Belgii po faulu brankáře Kindlera.

13

Vanasch předvedl proti střele Johnstona z trestného rohu vynikající zákrok hokejkou.

12

Van Dorenův pokus z ostrého úhlu zlikvidoval Kindler.

11

Další trestný roh pro Belgii po zásahu nohy jednoho z kanadských obránců. Javorové listy se snažily výrok sudího reklamovat, avšak neúspěšně.

10

Belgie právě vstřelila branku!

Belgičané přidávají devátý gól. Charlierovu střelu úspěšně tečoval FLORENT VAN AUBEL.

7

Druhý trestný roh hráči Belgie nepromarnili. Prosadil se TOM BOON s přispěním jednoho z kanadských obránců.

6

Tentokráte Belgičané neskórovali. Dockier pálil mimo. Belgičané ovšem budou mít další příležitost.

6

Trestný roh pro Belgii po vysoké holi Ho-Garcii.

2

Johnstonovu ránu zastavil hokejkou Vanasch. První trestný roh Kanaďanů tak končí neúspěchem.

2

Trestný roh pro Kanadu po faulu na Wallace.

Belgičané předvedli ve třetí čtvrtině gólovou smršť a odskočili na šestibrankové vedení. Kanaďané vypadají odevzdaně. Tento zápas se pro ně zatím vyvíjí hororovým způsobem.

15

V poslední minutě třetí čtvrtiny přidávají hráči Belgie další gól. CEDRIC CHARLIER uplatnil důraz v předbrankovém prostoru a poslal míček za brankovou čáru.

14

Další nebezpečný útok zakončoval Charlier, míček jen těsně minul levou tyč Kindlerovy branky.

13

Belgičané se rozstříleli. Na rozdíl pěti branek zvýšil SIMON GOUNGNARD po nešťastné teči Kirkpatricka.

11

A je to 5:1! Další využitý trestný roh v podání ALEXANDERA HENDRICKXE, jenž přízemní střelou poslal míček k pravé tyči Kindlerovy svatyně.

10

Trestný roh pro Belgii po faulu Kirkpatricka.

9

Parádní teč belgického kapitána FELIXE DENAYERA znamená tříbrankový náskok!

6

Zajímavá střela od Pearsona z levé strany skončila jen těsně vedle Vanaschovy branky.

2

SEBASTIEN DOCKIER přidává svoji druhou branku v zápase po přesné prudké ráně zpoza plného kruhu!

1

Trestný roh pro Belgii po faulu Garaliuka na de Sloovera.

Máme za sebou polovinu zápasu mezi Belgií a Kanadou. Zápas je herně vyrovnaný, nicméně šťastnější jsou zatím hráči Belgie, a to díky trefě Dockiera, jenž zajistil svému týmu vedení. Podaří se Kanadě vyrovnat či Belgičané ve zbývajících částech zápasu odskočí na vícegóĺový náskok?

14

Tentokráte byl ovšem SEBASTIEN DOCKIER úspěšný, když využil perfektní přihrávky před branku. 2:1!

14

Výborná šance Dockiera, jenž se ocitl sám před Kindlerem. Kanadský brankář předvedl výborný zákrok.

11

Boothroyd zakončil přesně, avšak kvůli nebezpečné hře Wallace gól neplatí.

10

Parádní individuální akce Wallace vedla k zakončení Pearsona. Vanasch ovšem udržel vyrovnaný stav.

V první čtvrtině jsme viděli vcelku vyrovnanou bitvu, čemuž odpovídá i prozatimní výsledek. Belgičané se sice dostali do vedení zásluhou Hendrickxe, avšak přesná rána Pearsona zajistila vyrovnání. Uvidíme, jak se utkání bude dále vyvíjet.

15

Kanada právě vstřelila branku!:

Tentokráte byl MARK PEARSON úspěšný poté, co se nikým nehlídaný dostal až před Vanasche, jemuž nedal střelou nad rameno šanci.

12

Tentokráte se ALEXANDER HENDRICKX nemýlil. Zpoza plného kruhu propálil Kindlera mezi nohy.

12

Hendrickxova rána skončila na noze jednoho z Kanaďanů. Trestný roh se bude zahrávat ještě jednou.