3:0

konec (25:21, 25:16, 25:15)

29.07.2021, 02:00 • Ariake Arena, Tokio • Skupina B • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.01 16.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji příjemné sledování dnešního programu Her a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:23:20)
Utkání je u konce. Třetí set měl podobný průběh, jako ten druhý – Italky si vybojovaly mírný náskok, který je uklidnil pro pozdější pasáž. Dobře vystavěnými útoky a kvalitní obranou na síti nedaly soupeřkám mnoho možností na vzdor a dokráčely tak k očekávané výhře. Itálie zvítězila 3:0, ve skupině B má plný počet bodů, naopak Argentina stále čeká na svůj první vyhraný set.

Konec zápasu

25:15

Je dobojováno, poslední potřebný bod zajistila Egonuová, ta smečovala od pravého kůlu a Argentinky její prudký úder nevybraly.

24:15

Setboly a mečboly svou smečí od levého kůlu vybojovala Syllaová.

23:15

Zbrklý útok z prvního útoku od Egonuové, ta poslala míč zcela mimo vyznačený prostor.

23:14

Dobře postavený útok na pravou stranu, Folieová útočila do poodkrytého prostoru.

22:14

Pěkným obloučkem přes natažené bloky si bod připsala Bulaich Simianová.

22:13

Smeč Bulaich Simianové šel od pásky mimo kurt, Italkám schází k výhře tři body.

21:13

Chirichellaová vytloukla argentinské bloky, Italkám teď vychází prakticky vše.

20:13

Něco podobného předvedla i Syllaová a Nizetichová se za základní čárou snažila marně. Tohle vybrat nešlo. Argentina si při opravdu nepříznivém stavu bere další oddechový čas.

19:13

Přes prsty argentinského bloku zaútočila Bosettiová a už je to o šest bodů.

18:13

Ta však kazí...

17:13

Zase tu máme lehké snížením na podání jde Nizetichová.

17:12

Nedorozumění na straně Argentiny v tom, kdo bude vybírat technický oblouček Bosettiové, míč tak spadl na palubovku.

16:12

Míč po útoku Argentiny sice skončil v zámezí bylo to však s tečí, takže máme sníženo.

16:11

Útok Mercadové do anténky, bod pro Itálii.

15:11

Přes bloky procpala míč na druhou stranu Caterina Chiara Bosettiová.

14:11

Sorokaiteová zahrála krátké podání, míč skončil v síti.

14:10

A už o čtyři, Egonuová přes dvojblok vytáhla smeč křížem.

13:10

Bosettiová měla snadnou pozici pro útok, je to zase o tři.

12:10

Folieová byla na středu zastavena blokem, míč zůstal na straně Itálie.

12:9

Třetí eso v řadě se nekonalo, bod bere Argentina po pěkném obloučku Bulaich Simianové.

12:8

A další eso Eleny Pietriniové.

11:8

Eso Pietriniové. Trenér Argentiny reaguje rostoucí ztrátu oddechovým časem.

10:8

Ta pak o pár okamžiků později zahrála o mnoho lépe a po vysokém výskoku a smeči přes blok připsala desátý bod pro Itálii.

9:8

Egonuová byla v síti, rozhodčí tak přerušil výměnu a přisoudil bod Argentině.

9:7

Kříž Folieové, Lazcanová se po míči natahovala marně.

8:7

Bulaich Simianová zastavuje nápor Italek útokem zleva.

8:6

A zase Pietriniová, tentokrát navíc útočila z nepříliš dobré pozice. Přesto se ji povedlo míč složit.

7:6

Za Itálii se nekompromisním útokem předvedla Pietriniová.

6:6

Mayerová sklepla míč na opačnou stranu překvapivou ulejvkou a srovnala skóre.

6:5

Egonuová dostala až mnoho času na útok a ačkoli soupeřky dělaly, co jen mohly, prudkou smeč nevybraly.

5:5

Nizetichová nedostala míč na opačnou stranu, situaci trochu podcenila a hrála jej až příliš pozdě.

4:5

Vzápětí ale připisuje i chybu na podání, míč zastavila síť.

4:4

Eso Egonuové a máme zase srovnáno.

3:4

Chirichellaová zaútočila středem a byla úspěšná.

2:4

Bosettiové je odpískán tažený míč, takže bod zdarma pro Argentinu.

2:3

Vytlučený dvojblok Itálie, Argentinky vstoupily do třetího setu hezky aktivně.

2:2

Chyba na podání ze strany Herreraové Rodriguezové.

1:2

Bosettiová byla na síti zastavena dvojblokem Argentiny, ta jde do vedení.

1:1

Sama však vzápětí poslala podání do sítě.

1:0

O první bod třetí sady se postarala svým útokem Pietriniová.

0:0

Začal třetí set.
Druhý set byl o poznání jasnější, už od úvodu si Itálie budovala náskok, který ji pomohl ke klidnější hře v útoku. Italky se opětovně opíraly o rozmanité kombinace a v obraně o rychle postavené bloky. Jsou tak jeden set od další výhry ve skupině B.

25:16

No a nakonec rozhodující bod připsaly po neprostupném bloku, na kterém ztroskotala Nizetichová. Itálie vede 2:0 na sety.

24:16

První je odvrácen u sítě, nyní ale budou mít Italky možnost útočit.

24:15

Eso Italek přináší velkou hromadu setbolů.

23:15

Blok Italek si našel prostor v zadní straně pole Argentiny, bod jde za Folieovou.

22:15

Egonuová smečovala po lajně a Fortunaová byla proti jejímu útoku bezmocná – tohle vybrat nezvládla.

21:15

Podání Chirichellaové šlo těsně vedle.

21:14

Další bod pro Itálii, Nizetichová dělala, co jen mohla ale odražený míč nestihla.

20:14

Egonuová smečovala z druhé vlny a byl hlášen těsný aut. Video však ukázalo, že míč dopadl na čáru! Bod pro Itálii. Argentina si před koncovkou setu bere oddechový čas.

19:14

Chirichellaová připisuje svůj další povedený útok středem a sama jde podávat.

18:14

Lazcanová snižuje po nabíhané smeči na pravé straně.

18:13

S trochou štěstí smečovala Pietriniová, míč se od pásky odrazil do ruky blokařky a šel k zemi.

17:13

Dvojblok Itálie skončil snad jen centimetry v autu, hráčky se tomu jen hořce usmívají.

17:12

Rychle uhraný útok na střed, Chirichellaová jej zdařile zakončila smečí.

16:12

Nizetichová snižuje z levé strany.

16:11

Po dlouhé rozehře si vzala poslední slovo Itálie, připravila si řádně útok a od pravého kůlu smečovala Egonuová.

15:11

Itálie připisuje bod po vytlučených blocích soupeřek.

14:11

Hodně nepovedený útok Egonuové, tohle letělo několik metrů do autu.

14:10

Vytlučený dvojblok Itálie, na podání jde Bulaich Simianová.

14:9

Folioeová útočila do otevřeného pole, Argentina nestačila postavit blok!

13:9

Egonuová útočila od pravého kůlu do autu. Už je to jen o čtyři.

13:8

Ač se Orrooová snažila, nepříliš povedenou přihrávku nevybrala. Bod teď bere Argentina.

13:7

Další bod pro Itálii, Egonuová připisuje pro svůj tým povedený blok.

12:7

Dvojblok Itálie zastavil Mercadovou a míč byl nekompromisně sražen k zemi. Argentina si za nepříznivého stavu bere oddechový čas.

11:7

Útok Folieové šel sice do autu, míč však tečovala Mercadová.

10:7

Něco podobného se povedlo i Argentinkám, Lazcanová snižuje.

10:6

Vytlučené bloky Argentiny, Italky vedou již o čtyři body.

9:6

Nizetichová podávala pouze do sítě.

8:6

Vzápětí se pokusila o něco podobného, jenže tentokrát byla až moc dlouhá.

8:5

Z druhé vlny se ke smeči vznesla Egonuová a dokázala si přes dvojblok najít volný prostor.

7:5

Egonuová posílá podání do sítě.

7:4

Podání se nepovedlo ani na druhé straně Farriolové.

6:4

Dlouhé podání Fahrové.

6:3

Rozhodčí ukázali, že Nizetichová zakončila mimo, což potvrdilo i jestřábí oko.

5:3

Orooová přidává další bod svižným útokem z levé strany.

4:3

Nizetichová dostala další šanci bodovat, tentokrát ji ale zastavily natažené ruce Egonuová a Fahrové.

3:3

A je vyrovnáno po smeči Nizetichové od levého kůlu.

3:2

Vzápětí mohla Fahrová smečovat hned z první, jenže míč poslala pouze do pásky!

3:1

Blok Fahrové zastavuje snahu Argentiny o vyrovnání.

2:1

Egonuová na pravé straně doslova procpala smeč na opačnou stranu, Argentinkám míč při pokusu o příjem spadl na palubovku.

1:1

Své druhé podání ale posílá do sítě.

1:0

První bod druhého setu berou Italky. Orroová zůstává na servisu.

0:0

Začal druhý set.
První set přinesl vyrovnaný volejbal, ve kterém se sice Argentina dostala dvakrát do mírného náskoku, v obou případech o něj ale přišla a koncovku sady si Italky pohlídaly několika rychlými útoky a hlavně neprostupnými bloky. Set pak zakončila Fahrová esem a Itálie vede 1:0.

25:21

A esem Fahrové končí první set! Tohle bylo stylové zakončení.

24:21

Smečí na levé straně zařizuje Orroová tři setboly pro Itálii.

23:21

Až moc dlouhé podání Pietriniové.

23:20

Nepropustný dvojblok Itálie zastavil Rodriguezovou, je to o tři.

22:20

Po několika dobrých blocích na obou stranách si vzala slovo Egonuová a od pravého kůlu zatloukla do palubovky prudký hřebík. Argentina si v koncovce setu bere oddechový čas.

21:20

Přesně na lajnu posadila svou smeč Egonuová. Itálie zase vede.

20:20

Rodriguezová ale ihned srovnává po smeči křížem.

20:19

Rychlý útok Itálie, po přihrávce Orroové smečovala Fahrová.

19:19

Tohle bude zřejmě přetahovaná o každý bod, o vyrovnání se smečí postarala Mercadová.

19:18

Eso Danesiové!

18:18

Egonuová své lehké zaváhání napravila v následující výměně, měla dokonale připravený útok středem a předvedla drtivou smeč.

17:18

Útok Rodriguezové po levé straně, Egonuová se po míči natahovala marně.

17:17

Po několika dobrých příjmech smečí zakončila výměnu argentinská strana a je zase vyrovnáno.

17:16

Mercadová pro změnu zahrála servis mimo kurt.

16:16

A to samé se stalo i na druhé straně Egonuové.

16:15

Mayerová posílá podání do sítě.

15:15

Křížný útok Egonuové šel do autu, a bylo to bez teče. Takže zase srovnáno.

15:14

A další povedené zastavení v podání Itálie, tentokrát nad sítí úřadovala Bosettiová. Oddechový čas pro Argentinu.

14:14

Dvojblok Itálie zastavil Mercadovou, míč srazily ruce Pietriniové.

13:14

Pietriniová posilá své podání pouze do sítě.

13:13

A už je vyrovnáno, útok Mercadové po lajně šel těsně mimo.

12:13

Další bod Itálie, náskok soupeřek se srazil na jediný bod.

11:13

Fahrová dostala přihrávku na střed a bleskovou smečí snižuje.

10:13

Už je to o tři, na pravé straně smečovala mimo kurt Fahrová.

10:12

Do dvoubodového náskoku dostává Argentinu u pravého kůlu Mercadová. I tentokrát to šlo přes dvojblok.

10:11

Přetahovaná o každý bod pokračuje dvojblok překonala Rodriguezová.

10:10

Zase vyrovnáno, tentokrát po útoku pravou stranou.

9:10

Prostřelený blok Itálie, tentokrát Pietriniové bránění nevyšlo.

9:9

Máme srovnáno, o devátý blok Itálie se svým dokonalým blokem postarala Pietriniová.

8:9

Vzápětí ale Nizetichová poslala podání mimo kurt.

7:9

Čisté eso Nizetichové! Italky si berou oddechový čas.

7:8

Nedorozumění Italek nad sítí, přihrávku na smeč Danesiová minula.

7:7

Nizetichová své zaváhání napravila, z první sklepla míč nad sítí na opačnou stranu.

7:6

Nizetichová neprošla levou stranou, zapracoval povedený blok Italek.

6:6

Smeč Jihoameričanek přes prsty Danesiové, zase je srovnáno.

6:5

Argentinkám nyní nevyšel příjem po poměrně snadném míči Bosettiové a míč jim spadl na palubovku.

5:5

A je srovnáno po útoku od levého kůlu, bloky vytloukla Nizetichová.

5:4

Bod přímo z podání od Farriolové, Argentina stáhla náskok soupeřek na jediný bod.

5:3

Zatím sledujeme velice rychlý volejbal, výměny jsou svižné.