Tenis

OH - dvouhra muži (tvrdý povrch)

Diego Schwartzman (8) – Tomáš Macháč

2:0 6:4, 7:5

27.07.2021, 05:13 • Kurt č. 1, Ariake Tennis Park, Tokio • 2. kolo • Patrik Sandev (@Thimpu25)

Tipsport: 1.23 4.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:0; 7:5 - Diego Schwartzman

7:5

V setu vítězí Schwartzman. Tuhý boj skončil. Argentinec zaznamenal winner, který definitivně ukončil tohle utkání. To nebylo pro Schwartzmana jakožto jasného favorita vůbec jednoduché. Ale situaci nakonec přece ustál.

6:5

1:0; 6:5 - Diego Schwartzman

6:5

V gemu vítězí Schwartzman. Tohle je velká škoda. Macháč se s favoritem utkání držel velmi dlouho v rámci tohoto gemu, jenže ten nakonec využil chyby svého soupeře. Další aut zkrátka srazil českému tenistovi definitivně vaz. A je tak blízko vyřazení.

5:5

1:0; 5:5 - Diego Schwartzman

5:5

V gemu vítězí Schwartzman. Čech zariskoval, return každopádně poslal pouze mimo kýžený a chtěný prostor dvorce. Argentinec srovnal stav. Na podání jde nyní Macháč.

4:5

1:0; 4:5 - Tomáš Macháč

4:5

V gemu vítězí Macháč. Eso! Macháč tenhle dlouhý gem nakonec urval pro sebe. Znovu ukázal, že když je přesný a agresivní, může Schwartzmanovi hravě konkurovat. Klidně se můžeme dočkat nějakého překvapení.

4:4

1:0; 4:4 - Tomáš Macháč

4:4

V gemu vítězí Macháč. Tohle byla opravdu zvláštní hra ze strany Schwartzmana. Jako by si myslel, že má už výhru v kapse. Ale nemá! Macháč si bere ztracené podání zpět.

4:3

1:0; 4:3 - Diego Schwartzman

4:3

V gemu vítězí Schwartzman. Další brejkbol už Macháč neodvrátil. A Argentinec si pořádně zařval, když Čech zahrál do sítě. Teď je blkízko postupu on. Potřebuje k tomu uhrát ještě dva gemy, navíc nyní bude podávat.

3:3

1:0; 3:3 - Diego Schwartzman

3:3

V gemu vítězí Schwartzman. Divoká výměna, oba tenisté vyprodukovali několik tvdých úderů. Nakonec se zaradoval Schwartzman, který zahrál Macháčovi na záákladní čáru a ten si pak neporadil.

2:3

1:0; 2:3 - Tomáš Macháč

2:3

V gemu vítězí Macháč. A nakonec český tenista ukončil tenhle gem druhým esem v pořadí. Opravdu sampytický výkon Čecha. Dokázal i proti zkušenému soupeři dvakrát odvrátit brejkbol. A dostává se opětovně do vedení.

2:2

1:0; 2:2 - Diego Schwartzman

2:2

V gemu vítězí Schwartzman. Esem ukončil Argentinec tenhle gem a srovnal skóre. Macháč jako by zase přestal být agresivní, Argentinec toho v mnoha případech využil.

1:2

1:0; 1:2 - Tomáš Macháč

1:2

V gemu vítězí Macháč. I přes druhý servis se Čech perfektně prosasdil. Čistá hra pro něj. Rozhodně by měl využít každých slabších momentů soupeře. A těch nyní má Schwartzman požehnaně.

1:1

1:0; 1:1 - Tomáš Macháč

1:1

V gemu vítězí Macháč. Mohlo se zdát, že Schwartzman bude mít utkání pod kontrolou, ale nemusí tomu tak být. Budiž příkladem tenhle gem. Čech i za na oko ztraceného stavu dokázal uspět.

1:0

1:0; 1:0 - Diego Schwartzman

1:0

V gemu vítězí Schwartzman. Špatné zprávy pro Čecha, ztratil na úvod druhého setu svůj servis. Míček poslal mimo kurt, už poněkolikáté. Schwartzman hraje v pohodě, v důležitých chvílích je zkrátka on tím lepším.

6:4

1:0; 6:4 - Diego Schwartzman

6:4

V setu vítězí Schwartzman. Argentinec si už tuhle šanci uniknout nenechal. Zatím potvrzuje roli favorita, na dvorci je přece jenom o něco lepším hráčem. Macháč se snaží hrát odvážně, bohužel mnohdy zbytečně chybuje. A asi právě tahle skutečnost zatím rozhoduje o jeho porážce.

5:4

0:0; 5:4 - Tomáš Macháč

5:4

V gemu vítězí Macháč. Paráda! Ačkoli měl český tenista k dispozici druhý servis, zahrál eso! Schwartzman si zkrátka na další úspěch v tomto setu bude muset počkat. Každopádně za pár okamžiků se chystá na své podání.

5:3

0:0; 5:3 - Diego Schwartzman

5:3

V gemu vítězí Schwartzman. Macháč zahrál až za základní čáru, Argentinec se opravdu začíná rozehřívbat do optimální teploty. A chybí mu jen kousek od výhry v setu prvním.

4:3

0:0; 4:3 - Diego Schwartzman

4:3

V gemu vítězí Schwartzman. Trpělivá hra Argentince slavila úspěch. Nakonec Macháč jako by neudržel čistou hlavu v důležitý moment a poslal míček do sítě. Podruhé tak ztratil své podání.

3:3

0:0; 3:3 - Diego Schwartzman

3:3

V gemu vítězí Schwartzman. Ten tvrdě zapodával v klíčovou chvíli a podržel svoje podání. Čech je každopádně zatím rovnocenným soupeřem. uvidíme, na jak dlouho, zda mu elán vydrží i v minutách následujících.

2:3

0:0; 2:3 - Tomáš Macháč

2:3

V gemu vítězí Macháč. Perfektní práce českého tenisty. Dobré podání, následný pohodový útok. Schwartzman neměl moc šancí úspět. Na kurtu nyní nepůsobí dominantním dojmem, jak by se dalo očekávat předem.

2:2

0:0; 2:2 - Tomáš Macháč

2:2

V gemu vítězí Macháč. Tohle byl krásný úder do rohu kurtu! Macháč si bere ztracené podání po přestávce zpět na svou stranu. Rozhodně pozitivní zpráva pro Čecha.

2:1

0:0; 2:1 - Diego Schwartzman

2:1

V gemu vítězí Schwartzman. Argentinec poslal míček po returnu přesně na čáru, jeho dobré počínání potvrdilo i jestřábí oko. Argentinec je zatím na kurtu lepším hráčem. Čech bude muset hlavně zpřesnit svou hru, aby uspěl. První brejkbol je na světě.

1:1

0:0; 1:1 - Diego Schwartzman

1:1

V gemu vítězí Schwartzman. Ten i přes druhé podání vybojoval tenhle gem. Jeho sok zareturnoval do sítě. Zatím je tenhle zápas rychlý. Macháč zřejmě dělá více chyb, ale se soupeřem se nedrží úplně špatně. Připomeňme, že Čech je velkým outsiderem.

0:1

0:0; 0:1 - Tomáš Macháč

0:1

V gemu vítězí Macháč. Krásným křižným forhendem skrz dvorec ukončil český tenista trenhle gem. Bezpochyby se Macháč neprezentuje zatím špatným tenisem. Uvidíme, jestli mu elán vydrží i v následujících minutách.