27.07.2021, 18:00 • Lilleküla Stadium, Tallinn • 2. předkolo • Michal Raška

Tipsport: 5.12 3.6 1.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:55:57)
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:8.
Je konec. Legia Varšava zvítězila na půdě Flory Tallinnu 1:0 a celkově tak 3:1 a postupuje do 3. předkola, kde se utká s Dinamem Záhřeb. Ve 25. minutě měli domácí největší šanci, ale po centru z levé strany se míč odrazil ve vápně jen vedle brány. Ve 43. minutě šla Legia málem do vedení, ovšem hlavička Lopése minula svatyni Tallinnu. V 66. minutě dali domácí regulérní gól, který ale po chybě rozhodčího nebyl uznán. O minutu později se navíc trefili hosté, konkrétně Lopes. Konec zápasu si polský celek pohlídal a v 90+1. minutě ještě trefil břevno Luquinhas.

90+4

90+3

Po centru do vápna sice přišla hlavička domácího hráče, ale ta nebyla nijak nebezpečná.

90+2

Tomáš Pekhart nyní uviděl žlutou kartu za faul ve středu hřiště.

90+1

90+1. Luquinhas nastřelil horní tyč!

90+1

Luquinhas mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení, ale jeho pokus uvnitř vápna orazítkoval jen horní tyč!

90

Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90

Ale Legia je ve vzduchu jednoznačně lepším týmem a tak ani tento roh nebyl nebezpečný.

90

Nyní Flora ještě získala rohový kop z levé strany a může zdramatizovat konec zápasu.

89

Sappinen se sice dostal ke střele uvnitř vápna, ale trefil pouze soupeře.

88

Centr hostů sice letěl do vápna, ale Pekhart se k němu nedostal.

87

Další faul ze strany domácích, po kterém šel k zemi jako sťatý Martins.

86

Nákop ze strany estonského celku skončil jen v zámezí a následuje autové vhazování Legie.

85

Flora sice získala autové vhazování, které letělo do vápna, kde ale šel hostující hráč velmi ochotně k zemi a rozhodčí mu na jeho divadlo skočil.

84

Hostující obrana nyní pouze odkopává míče a chce si uhájit svůj náskok. Legia Varšava tak může hrát v klidu, neboť kdyby dostala dvě branky tak se jde do prodloužení.

83

Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Lopes, přichází Slisz.

82

Flora se snaží spěchat, ale stále nemá podporu z druhé vlny. Centr letící do vápna, kde je pouze jeden hráč, který tak nemá šanci něco vymyslet.

80

Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Zenjov, přichází Soomets.

80

Další ofsajd domácího hráče.

79

Ovšem standardní situace Tallinnu se vůbec nevyvedla a byl z toho protiútok, který ale nepřinesl nic.

77

Jedrzejczyk byl potrestán žlutou kartou za svůj faul.

76

Tallinn se sice snaží něco vymyslet, ale nepřesný nákop skončil opět jen v zámezí vedle brány.

75

Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Ojamaa, přichází Reinkort.
Střídání v týmu FC Flora Tallinn: ze hřiště odchází Lukka, přichází Kallaste.

73

Balón skončil v zámezí a následuje autové vhazování pro Legiu.

72

Legia Varšava se ocitla pod tlakem a následně odkopla míč jen do zámezí.

71

Tentokrát šla střela hostujícího hráče jen do zámezí a Igonen se postará o odkop.

70

Střídání v týmu Legia Varšava: ze hřiště odchází Emreli, přichází Pekhart.

67

67. Rafael Guimaraes Lopes - 0:1

67

Legia Varšava právě vstřelila branku!
Tak tohle je obrovský pech na domácí straně! Potom co jim byl odmáván hraniční ofsajd a gól neuznán přišla šance hostů, kdy poslal centr z pravé strany do vápna Juranović a následně úspěšně zakončoval RAFAEL GUIMARAES LOPES. Asistence: Josip Juranović.

66

66. Neuznaná branka Flory.

66

Domácí dávají gól, ale ten nakonec neplatí! Centr z levé strany byl zblokována a posléze přišlo nepovedené zakončení, která následně zakončil Zenjov, ale podle sudího měl stát v ofsajdu, ovšem ten spíše nebyl.

65

Ale standardní situace nic vážnějšího nepřinesla.

64

Nyní ovšem Flora získala rohový kop z pravé strany a tohle může být šance na vstřelení branky.

63

Lilander se postaral o další střelu ze strany domácích, ale ta neměla šanci na úspěch.

61

Brankář Igonen nyní získal míč po nepřesném nákopu soupeře.

60

Hodina hry je za námi a na branku stále marně čekáme.

58

Emreli se sice dostal ke střele, ale jeho pokus skončil v rukou Igonena.

57

Legia Varšava se ocitla v problémech při rozehrávce, ale nakonec z toho bude odkop od svatyně Boruce.

55

Lukka je dalším hráčem, který uviděl za svůj faul kartu žluté barvy.

54

Opět se Tallinn dostal dopředu, ale obrana Legie se ubránila. Druhá polovina zápasu ale zatím patří estonskému celku.

53

Flora zatím je ve druhé půli aktivnější, ale další střela skončila v moci brankáře Boruce.

51

Ovšem střela z přímého kopu skončila zblokována zdí.

50

Zenjov uviděl od sudího žlutou kartu a Legia Varšava získala přímý kop.

49

Po centru do vápna se sice domácí hráč procpal ke hlavičce, ale tu poslal jen nad svatyni Boruce.

47

Flora získala rohový kop z pravé strany a může se pokusit otevřít brankový účet zápasu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
První polovina zápasu je u konce a branky jsme se nedočkali. Ve 25. minutě měli domácí největší šanci, ale po centru z levé strany se míč odrazil ve vápně jen vedle brány. Ve 43. minutě šla Legia málem do vedení, ovšem hlavička Lopése minula svatyni Tallinnu.

45+2

45+1

Floře se nepovedlo dostat k míči po špatné přihrávce soupeře směrem k brankáři, neboť gólman Boruc byl u balónu dříve a odkopl jej.

45

Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

44

Tentokrát se Flora dostala dopředu a Zenjov už byl ve vápně na přihrávku z pravé strany, na kterou ale těsně nedosáhl, jinak by zakončoval ze dvou metrů.

43

43. Hlavička Lopése skončila těsně vedle brány Tallinnu!

43

V ochozech se pouze zahučelo, když se dostal po centru z rohu ke hlavičce Guimaraes Lopes, ale jeho zakončení šlo těsně vedle!

42

Mladenovič centroval z levého křídla, ale míč odvrátilo domácí mužstvo do zámezí a následuje rohový kop Varšavy.

41

Podpora útoku ze strany Tallinnu je zatím velice mizivá a Varšava se tak lehce dostává přes polovinu hřiště.

40

Opět se domácím nepovedlo ani projít přes polovinu hřiště a Legia Varšava je znovu u míče.

38

Wieteskova hlavička šla pouze nad svatyni Igonena, který tak nemusel zasahovat, ale tlačil míč očima nad břevno.

37

Standardní situace hostujícího mužstva ale nepřinesla nic vážnějšího, jelikož centr letící do vápna odvrátila Flora.

36

Luquinhas vybojoval pro hosty volný kop z pravé strany a tohle může být šance na úvodní branku.

34

Domácí obránce si tělem pohlídal letící míč do zámezí a následovat tak bude odkop od svatyně Igonena.

33

Emreli se opřel do míče uvnitř vápna z otočky, ale jeho pokus nakonec zamířil pár metrů vedle pravé tyče.

32

Legia Varšava získala autové vhazování na své polovině a posléze trochu zariskovala při rozehrávce, ale vše dobře dopadlo pro polský celek.

31

Rozhodčí Papapetrou nyní varoval Josuého po jeho faulu ve středu hrací plochy.

30

Následný rohový kop estonského mužstva nebyl nijak nebezpečný a následovat tak bude odkop od svatyně Boruce.

29

Opět se domácí procpali do šestnáctky Varšavy, ale následnou přihrávku před bránu odkopl do zámezí Wieteska.

28

Následně přišel nedovolený zákrok Martinse a to znamená, že u míče bude Flora.

27

Tentokrát si Legia vypracovala střeleckou příležitost, ale pokus Josuého byl zblokován.

26

Po centru z rohového kopu zakončoval osamocený Kuusk, ale ten svůj pokus poslal nad bránu Legie.

25

25. Velká šance Flory neskončila gólem.

25

A nakonec z toho byla obrovská šance, když přišel centr z levé strany před bránu, kde si jej málem srazil hostující hráč, ale nakonec balón skončil vedle brány!

24

Tallinn se následně vydal dopředu po levé straně.

23

Balón skončil po nepřesné přihrávce hostů jen v zámezí a Flora tak bude mít autové vhazování.

22

Zatím je tady odveta spíše zklamáním, neboť je většinu času u míče polské mužstvo, které se nikam nežene a Flora Tallinn vyčkává na možný protiútok.

20

Fanoušci na Lilleküla Stadium sice povzbuzují svůj celek, ale ten zatím nepředvádí nic nebezpečného.

18

Ale následně přišla ztráta míče, na což estonský celek čekal a vydal se dopředu, ovšem neměl podporu a z protiútoku tak nebylo nic nebezpečného.

17

Nyní už je opět u míče mistrovský celek z Polska, který si postupně vybojoval autové vhazování na polovině soupeře.

15

Luquinhas se chvíli poté dostal s balónem do vápna, ale jeho zakončení zblokoval domácí obránce a následně skončil balón u brankáře Igonena.

14

Kapitán domácího celku Vassiljev se nyní vydal směrem dopředu, ale poslední obránce zastavil jeho cestu.

13

Legia Varšava získala autové vhazování na své polovině a posléze se postupně dostala na polovinu Tallinnu.

12

Domácí trenér Jurgen Henn chce po svých hráčích větší aktivitu, jelikož se nyní míč zastavil u hostujícího gólmana Boruce, který s ním vyčkával, než se k němu přiblíží soupeř.

11

Legia Varšava přijela do Estonska s jednogólovým náskokem a snaží se tak hrát především opatrně a nenechat soupeře vstřelit branku.

10

Emreli se sice dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale tu poslal jen nad bránu Flory Tallinnu.

8

Flora se dostala do vápna soupeře, kde bylo pořádně živo, ale Sappinenova střela byla zblokována.

7

Sergei Zenjov se sice opřel do míče, ale jeho pokus letěl jen vedle brány Legie Varšavy.

5

Úvod zápasu nám zatím nepřináší nic vážnějšího a hraje se především ve středu hrací plochy.

3

Polský celek se sice dostal do vápna soupeře, ale Flora se dokázala ubránit.

2

Legia Varšava prozatím jen drží míč na své polovině a nikam se příliš nežene.

1

FC Flora Tallinn: Igonen – Lilander, Purg, Kuusk, Lukka – Poom, Vassiljev (C), Miller – Zenjov, Sappinen, Ojamaa
Náhradníci: Grunvald, Nomm – Hussar, Kallaste, Kuraksin, Reinkort, Seppik, Shein, Soomets, Valja

Legia Varšava: Boruc – Jedrzejczyk (C), Wieteska, Holownia – Juranovič, Martins, Josue, Mladenovič – Guimaraes Lopes, Emreli, Luquinhas
Náhradníci: Kochalski, Tobiasz – Abu Hanna, Kisiel, Muci, Nawrocki, Pekhart, Rose, Rosolek, Skibicki, Slisz, Wlodarczyk

Rozhodčí: Papapetrou – Petropoulos, Aptosoglou.
V odvetě 2. předkola se proti sobě utkají týmy FC Flora Tallinn a Legia Varšava. V prvním zápase šel polský celek do vedení už ve 3. minutě po brance Kapustky. Ovšem v 53. minutě srovnal Sappinen a vypadalo to na remízu, ale v 90+1. minutě rozhodl o výhře Legie Guimaraes Lopes. Dnes se ale bude hrát na Lilleküla Stadium v Tallinnu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Papapetrou a jeho asistenti Petropoulos a Aptosoglou. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.