Olympijské hry - ženy

Norsko – Jižní Korea

39:27

konec (18:10)

25.07.2021, 09:15 • Národní sportovní hala, Tokio • Skupina A • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 1.15 13.0 6.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60

V poslední sekundě se trefuje Kristiansenová. Norsko čtyřicítku nepřekoná, dostalo se ale hodně blízko. (39:27)

60

Balón nyní zmizel v dolním rohu norské svatyně, kam ho z brejku uklidila Ha-rang Čo. (38:27)

60

Poslední minutu základní hrací doby osmatřicátým gólem Norska otevírá Henny Reistadová. (38:26)

59

Také Korea nyní nabídnutou sedmičku proměnila v gól, na čáru se tentokrát postavila Hä-in Sim. (37:26)

59

Vyloučení v týmu Norsko (Marit Rösberg Jacobsenová). (37:26)

59

Na Reistedovou navazuje Solbergová-Isaksenová, asistenci si připisuje její jmenovkyně v kleci. (37:25)

58

Po dvou neproměněných norských sedmičkách konečně přichází gól, trefila se Reistedová. (36:25)

58

Vyloučení v týmu Norsko (Nora Mörková). (35:25)

57

Pozor, mezi střelkyně se nově zapisuje i brankářka Jižní Koreje Hui Ču, která balón poslala do prázdné branky přes celé hřiště! (35:25)

56

Skandinávkám chybí pět zásahů do magické čtyřicítky, Kristiansenová brejkem nepohrdla. (35:24)

56

Znovu Ju-ra Čong, Norky se pokusí rozjeté Jihokorejky zchladit oddechovým časem. (34:24)

55

Žlutá karta pro realizační tým Jižní Koreje. (34:23)

55

Branku nyní dává Ju-ra Čong, dění na palubovce spíš než házenou připomíná basketbalové klání. (34:23)

54

Po delší době jsme viděli sedmičku, která končí brankou. Mi-kjong I snižuje deficit svého národního týmu. (34:22)

54

Vyloučení v týmu Norsko (Kari Brattset Daleová). (34:22)

53

Oftedalová rozšiřuje své střelecké portofilo, Norsko bude zřejmě atakovat čtyřicet zásahů. (34:21)

53

Začíná to trochu připomínat exhibici, třetí gól v utkání si na svůj účet zapisuje Rju Un-hui. (33:21)

52

Jižní Korea díky přesné trefě Un-hje Kang překonává hranici dvaceti zápasů v zápase. (33:20)

52

Pátý gól pro Kristiansenovou, tempo v Tokiu po klidné pasáži znovu nabírá na obrátkách. (33:19)

51

Či-in Čong našla skulinku v norské brance, která jí dovolila balón poslat do sítě. (32:19)

51

Série norských přihrávek končí další brankou, pod kterou se podepisuje Mörková. (32:18)

50

Un-hje Kang přesilovku bleskově přetavuje v gól, jedná se o první korejský gól po sedmi minutách hry. (31:18)

50

Vyloučení v týmu Norsko (Henny Ella Reistadová). (31:17)

50

Na konto Daleové putuje už jedenáctá branka, která ukončuje chvilkové střelecké ticho. (31:17)

46

Korejská obrana se už úplně rozpadla, Reistadová k brance prakticky nakráčela. Další zásah. (30:17)

46

Daleová přibližuje svůj tým ke třiceti brankám, a to jsme teprve v polovině druhého dějství. (29:17)

45

Sanna Solbergová našla na pravé straně volnou Skograndovou, která zavěsila přesně do sítě. (28:17)

44

Hra je hodně otevřená, branka střídá branku. Po delší době se znovu prosadila Reistadová. (27:17)

43

Sedmičky jsou dnes jedinou disciplínou, ve které Korejky nad svými protihráčkami dominují. Tentokrát ji v zásah přetavila Kjong-min Kang. (26:17)

43

Kari Daleová skóruje, pro skandinávskou pivotku se jedná už o devátou trefu v zápase. (26:16)

42

Gól vstřelil tým Norsko (Stine Bredal Oftedalová). (25:16)

42

Znovu Su-min Čchoi, Norsko v Tokiu vede už "jen" o osm branek. (24:16)

41

Su-in Čchoi si pro protihráčky připravila rychlou odpověď, Korea znovu se sokem srovnala krok. (24:15)

41

Kristiansenové se ve druhém poločase daří, momentálně je asi nejvýraznější hráčkou Norska. (24:14)

40

Nepovedená rozehrávka Solbergová poslala Kangovou do brejku, který končí čtrnáctým gólem Koreje. (23:14)

40

Skograndová pronikla po pravé straně před branku a její následná rána se od země odrazila do sítě. (23:13)

39

Devátou minutu druhé půle brankou otevírá Kristiansenová, Norsko svému soupeři znovu utíká. (22:13)

38

Mörkovou gólmanka vychytala, na Daleovou ale pár sekund nato byla znovu krátká. (21:13)

37

Vyloučení v týmu Jižní Korea (Un-hje Kang). (20:13)

35

Povedená pasáž hry pro Koreu, na rozdíl sedmi branek snižuje Un-hui Rju! Uvidíme drama? (20:13)

34

Stejná hráčka se trefuje podruhé v rozmezí minuty, tentokrát Solbergovou překonala z křídla. (20:12)

34

Ju-ra Čong proměňuje nařízenou sedmičku v gól a aspoň trochu zmírňuje norský náskok. (20:11)

33

Norky si jdou za vítězstvím, druhý gól v zápase si na své konto připisuje Kristiansenová. (20:10)

32

Kari Daleová je první úspěšnou střelkyní druhého poločasu, Norsko se blíží hranici dvaceti branek. (19:10)

30

Deset sekund před koncem protihráčky svým prvním gólem v zápase zdraví Oftedalová. (18:10)

30

Poslední minuta prvního poločasu! (17:10)

28

Frafjordová poslala krátkou přihrávkou do úniku Herremovou, akce znovu končí brankou. (17:10)

27

Ha-rang Čo vyskočila nad obránkyni a v pádu uklidila balón vedle nohy Solbergové. (16:10)

27

Jihokorejky přistupují k obraně zodpovědněji než dosud, na aktivní Daleovou to ale stále nestačí. (16:9)

24

Reistadová se poprvé v utkání zapisuje mezi střelkyně, a to v poslední sekundě čtyřiadvacáté minuty. (15:9)

24

Hä-in Sim je dnes zatím nejaktivnější hráčkou svého celku a ranou ke vzdálenější tyči snižuje. (14:9)

22

V Tokiu góly znovu padají jako na běžícím páse, po skvělém zákroku Solbergové hned z následného protiútoku pálila přesně Daleová. Dnes už popáté. (14:8)

21

Mi-kjong I poslala balón ze sedmi metrů do tyče, od které se však odrazil za brankářku. (13:8)

21

Defenzíva papírově hostujícího celku znovu zaváhala, Herremová tentokrát skóruje z brejku. (13:7)

20

Korejkám to sice vepředu nelepí tak jako Norkám, ale bezzubé nejsou. Hä-in Sim přidává další gól. (12:7)

19

Daleová na sebe stáhla dvě protihráčky a uvolnila cestu Herremové, která se bez obtíží prosadila. (12:6)

18

Že by se Korea vracela do hry? Un-hje Kang přetavila krátkou kombinaci před brankou v další gól. (11:6)

17

Korejský střelecký půst ukončuje Hä-in Sim, jejíž střela zaletěla do levé dolní části klece. (11:5)

16

Norky nedají korejské gólmance spát, přesně do levého vinglu poslala balón Mörková. (11:4)

15

Po pár minutách se opět ozývá Kari Daleová, která znovu uklidila míč za bezradnou Čong. (10:4)

13

Přihrávka na křídlo a zásah, tak vypadala akce Korejek. Trefila se Su-min Čchoi. (9:4)

12

Skograndová se prosazuje podruhé v utkání a posílá Norky do šestibrankového vedení. (9:3)

11

Herremová svůj rychlý brejk završila lehkou ranou do dolního rohu a nutí korejský tým vzít time-out. (8:3)

10

Evropský celek začíná Korejkám utíkat, střelu z křídla se prosadila Stine Skograndová. (7:3)

9

Podruhé Mörková, tentokrát to měla těžší. Musela se probít skrz defenzívu soupeřek. (6:3)

8

Mörková nyní rozšiřuje hubený náskok svého celku zásahem opuštěné korejské svatyně. (5:3)

7

Třetí zásah pro Kari Daleovou, která na klubové úrovni nastupuje za maďarský Györ. (4:3)

7

Papírově hostující tým se ale stále drží ve hře, Rju Un-hui se zapisuje mezi úspěšné střelce. (3:3)

6

...od které se ale balón vrátil zpět do její ruky, následná dorážka už do sítě prošla! (3:2)

6

Vyloučení v týmu Jižní Korea (Hä-in Sim). (2:2)

5

Jenže Norsko odpovídá dvěma brankami Daleové v rozmezí dvaceti sekund, je vyrovnáno! (2:2)

5

Gól vstřelil tým Norsko (Kari Brattset Daleová). (1:2)

4

Ránu Reistadové brankářka zastavila, následný výpad z dílny Mi-kjong končí dalším gólem! (0:2)

2

Vyloučení v týmu Norsko (Veronica Egebakken Kristiansenová). (0:1)

1

Sim Hä-in otevírá střeleckou listinu utkání gólem z devíti metrů, balón letěl k pravé tyči. (0:1)

39:27

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Kristiansenová, Frafjordová, Skograndová, N. Mörková, Oftedalová, Daleová, Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Tomacová.

Jižní Korea: Hui Ču, Čin-Hui Čong – Son-pil Wong, Un-hui Rju, Čin-i Kim, Či-in Čong, Ju-ra Čong, Kjong-min Kang, Hä-in Sim, Un-hje Kang, Su-min Čchoi, Ha-rang Čo, Mi-kjong I.

Rozhodčí: C. Bonaventurová, J. Bonaventurová (FRA).