3:0

konec (25:21, 25:20, 25:15)

24.07.2021, 10:05 • Skupina A • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.02 13.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno! Japonsko na úvod domácího turnaje poráží Venezuelu 3:0 na sety. Venezuela se s favoritem držela prakticky jen do koncovky prvního setu. Od té doby začli Japonci dominovat. Venezuela se hodně trápila na servisu, kde vyrobila strašně moc chyb. Třetí sadu už Japonci proměnili v exhibici a dokráčeli si pro vítězství. (11:37:01)

Konec zápasu

25:15

Další mečbol už ale domácí Japonsko využívá a na úvod turnaje poráží Venezuelu 3:0!

24:15

Duel ještě bude pokračovat. Carrasco skvělou smečí drží Venezuelu v utkání.

24:14

Domácí Japonsko si vypracovalo luxusní porci deseti mečbolů!

23:14

Na opačné straně uspěl se svou smečí Oramas.

23:13

Sekita dostal parádní přihrávku na levou stranu a nechytatelnou smečí obstřelil blokaře.

22:13

Až nyní se Venezuela opět dočkala bodu. Smeč z pravé strany se otřela o čáru.

22:12

Série Japonců se stále nechce zastavit. Hráči Venezuely už jsou rezignovaní. Japoncům chybí k vítězství tři body.

21:12

Japonci si třetí sadu jednoduše užívají! Onodera vyslal prudkou smeč mezi dva soupeře.

20:12

Šimizu dostal přihrávku na pravou stranu. Od blokaře soupeře se míč odrazil pouze do autu.

19:12

Ocuka musel smečovat z hodně nevýhodné pozice na pravé straně a napálil míč do sítě. Challenge ale přisoudila bod Japoncům.

18:12

Nišida udělal chybu na podání a po delší době pohnul stavem na straně Venezuely.

18:11

Dominance Japonska stále pokračuje! Venezuela chybovala na příjmu, což nad sítí potrestal Takanaši.

17:11

Další úspěšný blok domácího mužstva! Japonsko už je opravdu hodně blízko prvnímu triumfu na turnaji.

16:11

Onodera uspěl na bloku, kde si vychutnal Ariase. Japonec svůj úspěch hlasitě oslavil.

15:11

Japonci ale dokázali zastavit nepříznivou sérii a získávají patnáctý bod. Fayola vletěl do sítě.

14:11

Přímý bod z podání pro Venezuelu! Jihoamerická země chce ještě zdramatizovat vývoj duelu.

14:10

Zbytečná technická chyba i na straně Japonska. Jeden z domácích se dotkl sítě.

14:9

Bod získává Venezuela.

14:8

Bod získává Japonsko.

13:8

Japonsko znovu vede o pět bodů! Valencia totiž ze skvělé pozice trefil smečí síť.

12:8

Onodera dostal krátkou přihrávku a okamžitě uklidil smeč do zadní části dvorce.

11:8

Venezuela ještě bojuje o zdramatizování duelu! Po úspěšném bloku snižuje na rozdíl tří bodů.

11:7

Canelo dokázal zastavit bodovou sérii Japonska prudkou smečí do zadní části kurtu.

11:6

Na straně Japonců nyní naskakuje jeden bod za druhým. Další nepřesná smeč Venezuelanů.

10:6

Šimizu nad sítí zablokoval další nepovedenou smeč soupeře.

9:6

Další hodně dlouhou rozehru zvládli o něco lépe Japonci, kteří si stále drží tříbodový náskok.

8:6

Japonsko mohlo znovu útočit, ale finální úder nebyl dostatečně prudký. Venezuela okamžitě trestá.

8:5

Blokaři Venezuely sice zasáhli na středu sítě, ale srazili míč pouze na svou polovinu.

7:5

Prostor na levé straně si našel Arias a smečí do zadní části kurtu vybojoval bod pro Venezuelu.

7:4

Navíc přichází Carrascova nepřesná smeč. Japonsko už vede o tři body.

6:4

Domácí odskakují na rozdíl dvou bodů! Takanaši uspěl se svou smečí po čáře.

5:4

Onodera opět přečetl Emersonovu smeč a připsal si úspěšný blok.

4:4

Stejným kouskem se blýskli i Japonci.

4:3

První zpackaný servis Venezuely ve třetím setu.

3:3

Venezuela nechce pustit domácí volejbalisty do trháku. Emerson zakončil smečí po čáře.

3:2

Domácí celek poprvé během třetího setu vede. Přetlačovanou nad sítí ovládl Onodera.

2:2

Japonsko je dnes v ofenzivě takřka nepolapitelné. Další smeč ze středu kurtu dopadla na čáru.

1:2

Išikawa poslal prudký servis do sítě.

1:1

Takanaši na pravé straně krásným lobem přelstil blokaře.

0:1

Do třetího setu vstupuje lépe Venezuela. Smeč z levé strany srazil japonský blokař do autu.

0:0

Začal třetí set.

25:20

Druhý setbol už Japonsko využívá a získává druhý set výsledkem 25:20!

24:20

První setbol Venezuela ještě odvrací! Challenge totiž odhalila, že smeč směřující do autu tečoval japonský blokař.

24:19

Japonsko má po nepřesné smečí Willnera pět setbolů!

23:19

Jamamoto smečoval z pravé strany. Trefil sice blokaře, ale od něj šel míč do autu.

22:19

V další dlouhé rozehře nakonec uspěla Venezuela. Odražený míč si nad sítí našel Oramas a s přehledem jej zatloukl na zem.

22:18

Domácí se krůček po krůčku přibližují k triumfu ve druhé sadě. Japonci uspěli útokem z pravé strany.

21:18

Carrasco dostal přihrávku na pravou stranu a japonský blokař jeho smeč přizvedl do autu.

21:17

Arias sice obětavě blokoval, ale od jeho pravé ruky se míč odrazil do autu.

20:17

Onodera opět pokazil podání.

20:16

Při další rozehře ale rozhodčí postřehl dotek jednoho z hráčů v bílém se sítí.

19:16

Venezuela ještě zkouší zdramatizovat závěr druhé sady. Tentokrát uspěl blok na levé straně.

19:15

Stejný počin také na straně domácího Japonska.

19:14

Klasický obrázek na straně Venezuely – servis do sítě.

18:14

Fayola musel smečovat pod hodně ostrým úhlem, ale i s kusem štěstí dostal míč přes síť.

18:13

Po sérii zpackaných servisů přichází eso!

17:13

Sekita smečoval z pravé strany. Jeho prudkou smeč přizvedl blokař do autu.

16:13

Naprosto stejný servis do sítě předvedl i domácí Onodera.

16:12

Jenže přichází další zcela zbytečná chyba na podání.

15:12

Carrasco překvapil Japonce útokem z druhého úderu. Jeho rána dopadla na čáru.

15:11

Japonci si s přehledem drží svůj náskok. Šimizu byl nad sítí nekompromisní.

14:11

Oramas dostal přihrávku na levou stranu a křížnou smečí nedal Onoderovi nárok.

14:10

Další chyba na podání! Tentokrát síť napálil Arias.

13:10

Takahaši to přehnal s délkou přihrávky na levou stranu a poslal míč do autu.

13:9

Vzápětí ale Venezuela darovala Japoncům bod chybou na podání.

12:9

Oramas si našel vysokou přihrávku a zasmečoval mezi dva blokaře.

12:8

Oddechový čas pro Venezuelu.

12:8

Další úspěšný blok Japonců. Išikawa je ve druhém setu prakticky všude.

11:8

Japonsko podruhé během druhé sady vede už o tři body. Trenér Venezuely se ještě pustil do debaty s rozhodčím.

10:8

Japonci si opět připravili pozici pro útok a zakončili rozehru smečí na levou stranu.

9:8

V jedné z delší rozeher dnešního souboje si na vysokou přihrávku počkal Verdi a chytře sklepl míč za blokaře.

9:7

Je tady další úspěšná smeč z levé strany. Domácí Japonsko opět vede o dva body.

8:7

Onodera zastavil nepříznivou sérii Japonců a s přehledem zasmečoval.

7:7

Je vyrovnáno! Druhý úspěšný blok v řadě.

7:6

Venezuela snižuje na rozdíl jediného bodu. Poprvé ve druhém setu uspěl Fayola na bloku.

7:5

Arias smečoval po čáře. Míč sice dopadl do autu, ale byla tam teč domácího blokaře.

7:4

Išikawa se tlačil za přihrávkou k síti, opřel se do míče pravačkou a vybojoval další bod.

6:4

Servis Japonců doplachtil za čáru.

6:3

Išikawa smečoval ze zadní části kurtu a jeho smeč srazil soupeř jen do autu.

5:3

Japonci v obraně znovu bojovali jako lvi, jenže na ránu Carrasca už recept nenašli.

5:2

Domácí už vedou dokonce o tři body! Smeč Venezuelců tentokrát mířila mimo kurt.

4:2

Fayola měl na ruce jasnou smeč, ale nepochopitelně napálil míč do sítě.

3:2

Také Japonci předvedli svou první chybu na podání ve druhé sadě.

3:1

Navíc přichází technický chyba na straně Venezuely.

2:1

Jenže v útoku jsou dnes Japonci skvělí! Takanaši zasmečoval kousek za síť.

1:1

Verdi uspěl v přetlačované nad sítí a šikovným dotykem posunul míč na polovinu Japonska.

1:0

Fayola zahájil druhou sadu chybou na podání.

0:0

Začal druhý set.

25:21

Druhý setbol už Japonsko využívá a získává první sadu výsledkem 25:21!

24:21

První setbol domácího celku ještě Venezuela odvrací. Nepovedený servis.

24:20

Domácí Japonsko má k dispozici kvarteto setbolů!

23:20

Takahaši na levé straně s přehledem zasmečoval po čáře.

22:20

Carrasco ze středu opět vsadil na razanci a krásnou smečí ještě snížil.

22:19

Domácí jsou tři body od zisku úvodní sady. Venezuela Japonsku darovala bod chybou.

21:19

Fayola táhne Venezuelu bodově. Urostlý volejbalista opět snížil na rozdíl dvou bodů.

21:18

Další povedená smeč do zadní části dvorce.

20:18

Fayola trefil smečí jednoho z blokařů, ale od něj se míč odrazil do autu.

20:17

Jenže Japonci se v závěru prvního setu rozehráli k dobrému výkonu. Takanaši byl nad sítí jistý.

19:17

Venezuela se po delší době dočkala bodu. Fayola tentokrát se smečí křížem uspěl.

19:16

19:16

Takanaši pravou rukou zablokoval prudkou smeč Fayoly a Japonsko odskakuje do vedení o tři body.

18:16

Na pravé straně navíc přichází úspěšný blok Japonců. Domácí celek jde do koncovky první sady v lepší pozici.

17:16

Šimizu chytrým dotykem nad sítí překvapil soupeře a Japonsko se znovu vrací do vedení.

16:16

16:16

Je vyrovnáno! Parádní návrat domácího mužstva do boje o první sadu! Na tvrdou smeč do zadní části neměli hráči Venezuely odpověď.

15:16

Už je to jen o jeden bod! Japonci si dokázali pomoci esem.

14:16

Šimizu parádní smečí středem snižuje na rozdíl dvou bodů.

13:16

Venezuela odskakuje do vedení o tři body! Japonci mají v první sadě problémy s přesností.

13:15

Verdi dostal přihrávku na levou stranu a vytloukl japonský blok.

13:14

Armando napálil servis jen do sítě.

12:14

Oddechový čas pro Japonsko.

12:14

Venezuela odskakuje na rozdíl dvou bodů! Na levé straně totiž uspěli blokaři.

12:13

Japonsko mělo k dispozici dobrý útok, ale smeč z pravé strany o kousek minula dvorec.

12:12

Drama pokračuje! Fayola zasmečoval z levé strany pod neskutečným úhlem.

12:11

Carrasco už pomalu slavil získaný bod, ale jeho smeč o malý kousek minula zadní lajnu.

11:11

Nišida to při servisu přehnal s jeho délkou.

11:10

Japonci zopakovali kousek venezuelského hráče a opět vedou.

10:10

Fayola dostal rychlou přihrávku na střed, musel smečovat hodně za tělem, ale zvládl to na jedničku.

10:9

Další chyba na podání! Japonci tak získávají bod zdarma.

9:9

Venezuelané hlasitě oslavují každý získaný bod! V první sadě hraje Venezuela s favorizovaným Japonskem vyrovnanou partii.

9:8

Takahaši dostal vysokou přihrávku na pravou stranu a zasmečoval mezi dvojici soupeřů.

8:8

Japonci se znovu snažili blokovat, ale tentokrát se od nich odrazil míč do autu.

8:7

Na druhý pokus uspěl na pravé straně japonský blok. Japonsko se opět dostává do vedení.

7:7

Chyba na servisu také na venezuelské straně.

6:7

Armando dostal přihrávku na pravou stranu a s tečí blokaře poslal míč do autu.

6:6

V útoku se ale Japoncům daří velmi dobře. Další pěkná smeč po čáře.

5:6

Vzápětí však přichází další chyba na podání.

5:5

Japonsko nechce soupeře nechat odskočit. Takanaši krásně přehodil soupeře.

4:5

Oramas zvolil prudký servis a zapisuje eso!

4:4

Nišida chtěl riskovat na podání, ale přehnal to s jeho délkou.

4:3

První chyba Venezuely na podání.

3:3

Japonci sice dokázali zablokovat útok soupeře, ale od blokaře se míč odrazil do autu.

3:2

Tohle byla opravdová paráda! Jamauči smečoval z těžké pozice, ale posadil míč na čáru.

2:2

Takanaši dostal přihrávku na levou stranu a švihem zasmečoval kousek za síť.

1:2

Venezuela hraje v úvodu utkání hodně aktivně. Další smeč přizvedl jeden z Japonců jen do autu.

1:1

Išikawa dostal přihrávku na pravou stranu a s přehledem zasmečoval.

0:1

Domácí Japonci vstoupili do utkání na servisu. Úvodní podání ale zaplavalo až do autu.

0:0

Oba týmy už dorazily na hřiště. Japonci budou hrát v červeném, zatímco Venezuela zvolila bílé dresy.
Start utkání se o několik minut opozdí.

Japonsko: Fuji, Išihawa, Nišida, Onodera, Ocuka, Ri, Sekita, Šimizu, Takahaši, Takanaši, Jamamoto, Jamauči

Venezuela: Arias, Canelo, Carrasco, Fayola, González, Mata, Oramas, Quijada, Rodríguez, Valencia, Velazquez, Verdi.
Favoritem dnešního souboje je jednoznačně domácí Japonsko. Japonci v letošním vydání Ligy národů obsadili jedenáctou pozici. Dokázali v ní porazit třeba Itálii nebo silné Rusko. V posledních dvou duelech proti USA a Slovinsku však Japonci nevybojovali ani set.

Venezuela je na tom mnohem hůře. Na olympijský turnaj se dostala přes jihoamerickou kvalifikaci. V té porazila Chile, poté v páté sadě padla s Kolumbií, ale v posledním duelu nedovolila ani set Peru. Na konci května se pak Venezuela hned třikrát střela s Brazílií. Ani v jednom z duelu ale neuhrála ani set.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům volejbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání olympijského turnaje mužů mezi Japonskem a Venezuelou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:25.

3:0

Japonsko: Fuji, Išikawa, Nišida, Onodera, Ocuka, Ri, Sekita, Šimizu, Takahaši, Takanaši, Jamamoto, Jamauči