Damir Džumhur – Filip Horanský

2:0 6:4, 6:3

20.07.2021, 18:28 • 1. kolo • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.71 2.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Filip Horanský tak na tomto podujatí vypadáva a v druhom kole sa nepredstaví. O účasť v druhom kole na tomto turnaji ešte bojuje Andrej Martin.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný večer! (19:47:07)

Koniec zápasu

6:3

GEM, SET, ZÁPAS Damir Džumhur! Filip Horanský nezvládol servis na udržanie sa v tomto zápase a tak prehráva druhý set pomerom 3:6! V druhom sete neudržal náš tenista dva svoje servisy a to bol nakoniec ten zlomový moment.

40-30

Damir Džumhur pri servise súpera získava mečbal!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Príde gembal, či mečbal.

15-30

Loptu získava Horanský.

15-15

Po 15, tento úder Džumhura končí v aute.

15-0

Dôležitý servis nezačal Slovák úspešne, súper zahral presný return.

5:3

Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny čistou hrou potvrdil brejk a v druhom sete vyhráva 5:3! Filip Horanský musí podávať na udržanie sa v tomto zápase.

40-0

Presný skrátený úder od podávajúceho tenistu, sú tu tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0

Džumhur bol na sieti úspešný a získava druhý fiftín v rade.

15-0

Forhend slovenského tenistu končí v aute, Džumhur začal cestu za potvrdením brejku úspešne.

4:3

Koniec prestávky, podávať bude Damir Džumhur.

4:3

Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:3

Filip Horanský neudržal tento servis a je tu teda prvý brejk v druhom sete! Damir Džumhur vyhráva 4:3 v druhom sete a uvidíme, či získaný brejk dokáže aj potvrdiť.

A-40

Damir Džumhur získava brejkbal!

40-40

Nedokázal ho však využiť a tak sa pôjde v tomto geme cez zhodu.

30-40

Presným servisom získava Horanský gembal.

30-30

Dva fiftíny v rade získava aj Horanský. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0

Slovenský tenista nedokázal úspešne reagovať na return súpera, na servise tak prehráva o dve loptičky.

15-0

Horanského forhend končí v aute, slovenský tenista nezačal tento servis úspešne.

3:3

Damir Džumhur čistou hrou vyrovnáva na 3:3 v druhom sete!

40-0

Tri gembaly pre podávajúceho tenistu.

30-0

Horanského úder zastavila páska, Džumhur vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Džumhur zahral priamy bod.

2:3

2:3

2:3

Slovenský tenista využíva hneď prvý gembal a ujíma sa vedenia 3:2 v druhom sete!

15-40

Filip Horanský zahral presný skrátený úder a získava dva gembaly.

15-30

Priamy bod, Horanský opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Džumhur bol na sieti úspešný, po 15 na oboch stranách.

0-15

Filip Horanský teraz musel cez druhý servis, ale zvládol ho a získava tento fiftín.

2:2

Tretí gembal však už dokázal Džumhur premeniť a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!

40-30

Pokus o skrátený úder Džumhurovi nevyšiel, aj druhý gembal je minulosťou.

40-15

Čistá hra to nebude, Horanský zahral presný return z forhendu.

40-0

Ďalší kvalitný servis od Džumhura a ten prináša tri gembaly.

30-0

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

15-0

Loptu získava Džumhur.

1:2

1:2

1:2

Slovenský tenista ukončil tento gem priamy bodom a v druhom sete vyhráva 2:1!

30-40

Horanský ukončil výmenu dlhým forhendom do autu, prvý gembal je minulosťou.

15-40

Priamy bod a Horanský získava dva gembaly.

15-30

15-15

Dlhšiu výmenu zakončil Džumhur úderom do pásky, po 15.

15-0

Tento servis slovenský tenista nezačal úspešne, súper vytiahol presný return.

1:1

Damir Džumhur tento gembla využíva a tak aj s miernymi komplikáciami si prvý servis v druhom sete udržal – 1:1!

A-40

Presný dropšot od Džumhura, ďalší gembal.

40-40

Horanský si počkal na sieti a presným smečom odvracia aj tento gembal svojho dnešného súpera.

A-40

Dlhšiu výmenu ukončil Horanský úderom do pásky.

40-40

Slovenský tenista sa včas presunul na sieť a skráteným úderom odvrátil aj druhý gembal, ide sa cez zhodu.

40-30

Presným returnom Horanský prvý gembal odvrátil.

40-15

Horanského dlhý forhend končí v aute, podávajúci tenista získava dva gembaly.

30-15

30-0

Forhend slovenského tenistu končí v sieti, Džumhur vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Džumhur musel cez druhý servis, ale zvládol ho a výmenu ukončil pekným dropšotom.

0:1

Ten druhý od siete však už využíva a ujíma sa vedenia 1:0 v druhom sete!

30-40

Následne však poslal dlhý forhend do autu, čiže prvý gembal nevyužil.

15-40

Filip Horanský vybojoval od siete dva gembaly.

15-30

Džumhur zahral presný return a získava prvý fiftín v druhom sete.

0-30

Slovák pokračuje priamym bodom a vyhráva o dve loptičky.

0-15

Druhý set nám už začal, Horanský ukončil výmenu presným skráteným úderom.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Filip Horanský.

0:0

Momentálne prebieha úprava kurtu a tak sa prestávka medzi prvým a druhým setom trocha natiahne.

0:0

6:4

Damir Džumhur využíva hneď prvý setbal a prvý set vyhráva 6:4! Filip Horanský začal úvodné dejstvo úspešne a po brejku vyhrával o dva gemy. Tento jeho náskok však súper zmazal a celé sa to zlomilo v siedmom geme, kde náš tenista neudržal servis a jeho súper to už úspešne dotiahol do víťazného konca v prvom sete. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set.

40-15

Priamy bod a Damir Džumhur získava dva setbaly!

30-15

Po druhom servise sa podávajúci tenista presunul na sieť a presným úderom opäť vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Džumhur chcel zakončil výmenu presným smečom, ale ten poslal len do pásky, po 15.

15-0

Horanského nízky bekhend končí na páske.

5:4

5:4

5:4

Filip Horanský napokon zvládol tento servis a v prvom sete sa udržal. Damir Džumhur však za stavu 5:4 môže prvý set ukončiť!

30-40

Na sieti bol úspešnejší Džumhur a prvý gembal tak odvrátil.

15-40

Slovenský tenista získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

15-30

15-15

Po 15 na oboch stranách, Horanský teraz predviedol kvalitný servis.

15-0

Džumhur zahral presný return, dôležitý servis tak Horanský nezačal úspešne.

5:3

Damir Džumhur dokázal aj po druhýkrát potvrdiť brejk a v prvom sete vyhráva 5:3! Filip Horanský ide podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve.

40-15

Prichádza ďalší kvalitný servis Džumhur, takže tu máme dva brejkbaly na potvrdenie brejku.

30-15

Horanský sa prezentoval presným returnom.

30-0

Tenista z Bosny a Hercegoviny zahral presný skrátený úder a na servise vyhráva o dve loptičky.

15-0

Priamym bodom zahájil Džumhur cestu za potvrdením brejku.

4:3

4:3

4:3

Filip Horanský nebol úspešný na sieti a tak je druhý brejkbal premenený! Damir Džumhur získava druhýkrát v prvom sete podanie nášho tenistu a vyhráva 4:3 v prvom sete!

40-30

Teraz však svoj úder poslal von z kurtu, prvý brejkbal je minulosťou.

40-15

Džumhur zahral presný bekhend po čiare a získal tak dva brejkbaly!

30-15

30-0

Horanský musel cez druhý servis a výmenu potom opäť zakončil len do pásky. Prehráva tak pri svojom podaní o dva fiftíny.

15-0

Nízky forhend slovenského tenistu zastavuje páska.

3:3

Damir Džumhur si opäť pomohol servisom a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete!

40-30

Priamy bod a tak tu je gembal.

30-30

Slovenský tenista bol teraz na sieti úspešný, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Horanský sa pokúsil o lob súpera, ale loptička napokon končí v tesnom aute.

15-15

Teraz sa to otočilo a na sieti bol úspešný podávajúci tenista, po 15.

0-15

Úspešný nábeh na sieť od Horanského, jeho súper nezačal tento servis úspešne.

2:3

2:3

2:3

Víťazným forhendom ukončil Horanský tento gem a na svoje konto si pripisuje druhú čistú hru v tomto zápase, v prvom sete vyhráva 3:2!

0-40

Na sieti bol úspešný slovenský tenista a získava tri gembaly.

0-30

Džumhur poslal dlhý úder do autu, druhý fiftín v rade pre Horanského.

0-15

Priamym bodom zahájil Horanský piaty gem prvého setu.

2:2

Damir Džumhur druhý gembal už využil, úspešne potvrdil brejk a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete! Začína sa tak odznova, Slovák nevyužil dobrého štartu a tak uvidíme, ako sa úvodné dejstvo bude ďalej vyvíjať.

40-15

Horanský využil zlého postavenia súpera na sieti a prvý gembal odvrátil, čistá hra to tak nebude.

40-0

Presný skrátený úder od podávajúceho hráča, prichádzajú tri gembaly.

30-0

Džumhur pokračuje priamym bodom a vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Veľmi pekná výmena z oboch strán, úspešne ju zakončil Džumhur víťazným forhendom.

1:2

1:2

1:2

Druhý brejkbal je už využitý, na return súpera reagoval Horanský úderom do pásky a tak brejk nepotvrdil! Damir Džumhur si vzal späť stratené podanie a uvidíme, či sa mu na rozdiel od Horanského podarí brejk potvrdiť – 1:2!

A-40

Na skrátený úder súpera už Horanský nedokázal reagovať a je tu druhý brejkbal!

40-40

Džumhur poslal dlhý úder do autu, brejkbal nevyužil a prvýkrát v tomto zápase sa ide cez zhodu.

40-30

Forhend slovenského tenistu zastavila páska! Damir Džumhur získava brejkbal.

30-30

Džumhur poslal dlhý úder von z kurtu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Od siete zahral Horanský nevynútenú chybu a prehráva tak opäť na servise o jeden fiftín.

15-15

Druhé eso na konte nášho tenistu, po 15.

15-0

Cestu za potvrdením brejku nezačal Horanský úspešne, tento jeho forhend končí v aute.

0:2

Po druhom servise súpera ukončil Horanský výmenu víťazným forhendom a tak si berie hneď prvý Džumhurov servis v tomto zápase! Slovenský tenista vyhráva v prvom sete 2:0 a bude podávať na potvrdenie brejku.

15-40

Filip Horanský sa úspešne presunul na sieť a presným úderom získava dva brejkbaly!

15-30

Ten prichádza teraz a to po priamom bode.

0-30

Výborný return od Horanského, jeho súper prehráva na servise o dve loptičky a stále čaká na prvý fiftín v tomto zápase.

0-15

Džumhur sa pokúsil o skrátený úder, ale ten končí na páske. Aj tento fiftín tak patrí Horanskému.

0:1

Filip Horanský predviedol výborný prvý gem, ukončil ho priamym bodom a čistou hrou sa ujal vedenia 1:0 v prvom sete!

0-40

Ďalší presný servis a sú tu tri gembaly.

0-30

Je tu prvé eso nášho tenistu, vyhráva tak v tomto úvodnom geme o dva fiftíny.

0-15

Forhend Džumhura zastavila páska, prvý fiftín v zápase patrí Horanskému.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvý začne na servise náš tenista Filip Horanský.
Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Čoskoro by sa tak toto stretnutie malo začať.
Prajem príjemný večer! Dnes je na programe prvé kolo mužského tenisového podujatia v chorvátskom Umagu, na turnaji kategórii ATP sa zúčastnia aj dvaja slovenskí tenisti a to Andrej Martin a Filip Horanský.

Filipa Horanského čaká v prvom kole Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny. Vzhľadom na postavenie v rebríčku je favoritom tohto stretnutia Džumhur. My však veríme, že ďalej postúpi náš tenista.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:45.