3:1

konec (1:0, 1:1, 0:0)

20.07.2021, 18:00 • Vierumäki Sport Institute • Jan Prošek

Tipsport: 1.55 5.2 3.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česko bylo střelecky aktivnější, na branku Finska vyslalo 31 střel, ale ujala se jen jediná. Naopak Finsku na tři góly stačilo 20 střeleckých pokusů.

Ve třetí třetině Česko přestřílelo Finsko vysoko 17:5, ale na zdramatizování zápasu to nestačilo. (20:16:53)
Finsko vyhrává tento zápas 3:1. Domácí hráči se díky brankám Sedoffa a Koskely dostali do vedení 2:0. Za český tým následně dokázal snížit Pajer ve 28. minutě. V poslední vteřině se trefil Simontaival, který stanovil konečný výsledek na 3:1. Českému týmu v závěru zápasu nelze upřít snahu o vyrovnání, ale Meriläinen dnes inkasoval jen jednou.

59:59

59:59 Kasper SIMONTAIVAL - 3:1

59:59

Finsko právě vstřelilo branku!
V poslední vteřině hry dostal kotouč do branky střelou ze svého pásma KASPER SIMONTAIVAL. Asistence: Samuel Helenius.

59:47

Zakázané uvolnění Finska.

59:45

Nyní už opravdu mnoho času Česku nezbývá. Tlačí se do zakončení, kombinuje v útočném pásmu. Urban neprostřelil obránce.

59:00

Poslední minuta hry ve třetině.

58:30

Česko kombinuje v útočném pásmu, ale finský celek hraje velmi dobře defenzivně. Urbanova střela byla zblokovaná.

57:58

Bednář se vrátil do branky, jakmile jeho spoluhráči vybojovali puk zase odjel na střídačku.

57:58

Nyní se píská ofsajd Česku, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

57:20

Další rychlá česká akce středem ale výraznější šanci nepřinesla, hrát tak může Finsko.

56:50

Rána Novákova od modré čáry, postrádala přesnost. Následně Finsko dostalo hru do středního pásma.

56:46

Finsko zkoušelo trefit prázdnou branku, což se nepodařilo. Píská se icing.

56:10

Česko hraje v šesti, zkouší to bez brankáře.

56:07

Oddechový čas pro hosty.

56:07

Další práce pro domácího brankáře, finský Meriläinen si poradil i s tímto pokusem českého týmu.

55:41

Mnoho času už Česku na vyrovnání nezbývá, nyní nedokázalo proměnit početní výhody.

55:29

55:07

Meriläinen nevěděl, kde má kotouč, ale měl štěstí, byl pod betonem a za brankovou čáru se nedostal. Sudí následně přerušili hru.

54:36

Oba týmy tedy střídají a na led jdou odpočinutí hráči.

54:50

Hokejisté Česka se usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Malát čekal na přihrávku, ale soupeři do rozehrávka sáhli, a tak vyhodili.

53:49

David Jiříček pálil z mezikruží, jeho dobrá a tvrdá rána jen o malý kousek minula cíl. Brankář by na puk nedosáhl.

53:29

Vyloučení v týmu Finsko (Aleksi Heimosalmi – 2 min., držení).

53:14

Hostující celek stále prohrává o jednu branku a před malou chvílí neproměnil početní výhodu.

53:10

52:17

Tomáš Urban vyslal na branku soupeře dva dobré pokusy od modré čáry. Obě rány ale viděl brankář Finska, který puk zastavil.

52:07

Českou akci nyní zastavuje špatný přechod do útočného pásma, vhazovat se bude v neutrální zóně.

51:31

Český tým hraje přesilovku, ale musí znovu rozehrávat od své branky. Finská čtveřice velmi dobře napadá.

50:50

Vyloučení v týmu Finsko (Samu Tuomaala – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

50:18

Pavel Novák to zkoušel individuálně po levé straně, ale přes finského obránce se do zakončení neprotlačil.

50:00

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Finsko stále vede o jednu branku.

49:34

Hra je přerušena, vhazovat se bude před finským brankářem. Český tým je nyní lepším týmem, ale optickou převahu se mu zatím nedaří proměnit.

49:00

Finsko nyní hraje pasivněji, po rychlé akci se do útočného pásma chtěl dostat Sedoff, ale na dlouhou přihrávku nedosáhl.

48:31

Vyloučení v týmu Finsko (Eetu Liukas – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Česko (Lukáš Vrhel – 2 min., hrubost).

48:20

Český tým hraje nyní aktivně, tlačí se do zakončení, je lepší v osobních soubojích. Meriläinen ale drží své spoluhráče v těsném vedení.

47:07

47:07 Neproměněný nájezd.

47:07

Domácí Eetu Liukas jel samostatný nájezd, který neproměnil. Jeho rána se od tyče odrazila mimo branku.

47:07

Vyloučení v týmu Česko (David Jiříček – trestné střílení, podrážení).

46:43

Vyloučení v týmu Finsko (Aatu Räty – 2 min., podrážení).

46:35

Lukáš Pajer vedl zajímavou akci, ale byl faulovaný při přechodu do útočného pásma.

45:44

Tomáš Urban dobře napadal finskou rozehrávku, ale aktivní hrou se ke kotouči dostat nedokázal.

45:43

Buly před finskou brankou, oba týmy posílají na led nové formace. Meriläinen musí být pozorný.

45:16

Finský brankář při výjezdu za branku ztratil hokejku, ale drobného zaváhání maskovaného muže nedokázali hráči v červených dresech využít.

44:50

Český tým se rychle dostal do útočného pásma. Následovala střela z pravé strany, ale Meriläinen byl připravený a dokázal si poradit.

44:05

Koskela čekal na modré čáře na přihrávku. Volného kolegy si všiml spoluhráč a rychle mu poslal přihrávku. S následnou ránou si v pohodě poradil brankář Bednář.

43:12

Český tým rozehrává od své branky, puk nahodil do útočné třetiny, ale tam byli první finští obránci. Směr hry se tedy rychle otáčí.

42:41

Likas se pohyboval před brankou, clonil gólmanovi, ale rána od modré čáry byla hodně nepřesná. Puk byl zblokovaný do ochranné sítě.

41:52

Jiří Ticháček pokračoval v akci, kotouč dostal za branku, ale jeho spoluhráči nedokázali výrazněji ohrozit brankáře Finska.

41:26

Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

40:26

Roni Hirvonen se přes českou obranu dostal poměrně snadno do střelecké pozice, ale jeho ránu betonem dokázal vykopnout brankář Bednář.

40:01

Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Finsko se ve druhé třetině dostalo do dvoubrankového vedení, trefil se Koskela. Za Česko snížil Pajer. Další šance už hráči neproměnili, a tak po dvou třetinách vede Finsko 2:1.

40:00

39:45

Už se pravděpodobně nic nestane v této třetině.

39:25

Špatná finská rozehrávka, ale hráči v červeném toho nedokázali využít.

39:07

Bednář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

39:00

Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, kotouč mají pod kontrolou domácí hokejisté.

38:20

Meriläinen dokázal zastavit puk po rychlé české akci, zakončující hráč byl příliš blízko brankáři, a tak puk nezvedl.

37:17

V poklidném tempu se dohrává druhá třetina. Mírně aktivnější je tým Finska, ale na nějakou výraznější šanci čeká.

36:55

Český tým hraje v plném počtu, Finsko si výraznější šanci v přesilovce vypracovat nedokázalo.

36:40

Domácí se usadili v útočném pásmu, nyní to zkoušel Puutio, ale neuspěl.

34:55

Vyloučení v týmu Česko (Jakub Šedivý – 2 min., nedovolené bránění).

34:27

Meriläinen našel po střele jednoho z českých hráčů kotouč v rukavici. Vhazovat se tedy bude před jeho brankou.

34:10

Buly před brankou českého týmu, který situaci zvládl.

33:10

Karri Aho měl velkou šanci, byl sám před brankou. V rozhodující chvíli mu puk odskočil od hokejky. Vypálit tedy nedokázal.

32:52

Michal Hrádek to vzal na sebe. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale finský brankář si dokázal poradit. Buly před jeho brankou.

32:00

Icing se nepíská, čeští obránci jsou poněkud překvapení, ale musí pokračovat ve hře. Založili rychlou akci, na jejímž konci stál Lukáš Pajer. Jeho rána byla zblokovaná.

31:44

Hra je přerušena pro zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou českého týmu. Bednář musí být připravený.

31:10

Santeri Koskela vedl finskou akci, ale přes českou obrannou dvojici do zakončení projít nedokázal.

30:40

Česko oslabení dokázalo odbránit, Finsko sice hrálo aktivně, ale navýšit náskok se mu nepodařilo.

30:29

30:06

Puutio mohl zakončovat, ale rozhodl se pro pokračování akce, následně přihrával nepřesně.

30:00

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, český tým si sice dokázal už prosadit, ale stále prohrává o gól a hraje v oslabení.

29:00

Domácí se usadili v útočném pásmu, od modré čáry pálil Aleksi Heimosalmi, ale jeho rána postrádala přesnost.

28:51

Bednář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Český tým nyní hraje v početní nevýhodě.

28:29

Vyloučení v týmu Česko (Michael Kroutil – 2 min., vysoká hůl).

27:56

27:56 Lukáš PAJER - 2:1

27:56

Česko právě vstřelilo branku!
Teď už to českému týmu vyšlo a je sníženo. Střelou z křídla se prosazuje LUKÁŠ PAJER. Nejednalo se o nějak výrazně tvrdou ránu, ale puk si cestu do branky našel. Asistence: Sebastian Malát.

27:37

Roni Hirvonen nahodil puk za českou branku a šel spolu se spoluhráči vystřídat. Finská formace byla na ledě už dlouho.

27:07

Hraje se spíše ve středním pásmu, mnoho vyložených šancí k vidění není. Finsko vede o dva góly a hraje klidněji.

26:28

Jan Myšák se objevil před brankou, dostal přihrávku a pokoušel se o rychlou střelu. Jeho ránu finský brankář vyrazil ramenem nad.

25:55

Český tým se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale finská obrana mu nedává mnoho prostoru. Svozil marně čekal na pas na modré.

24:08

24:08 Kasper KOSKELA - 2:0

24:08

Finsko navyšuje své vedení, puk se po střele odrazil od tyče před branku, kde zůstal volný. Tam byl jako první KASPER KOSKELA, který dokázal dorážet do odkryté části branky. Asistence: Kasper Simontaival a Aatu Räty.

22:43

Lukáš Pajer ujížděl po levé straně, dostal se na kruhu k zakončení. Jeho projektil končí vedle branky. Meriläinen zasahovat nemusel.

21:45

Finsko musí za svou branku, odkud rozehrává, Vrhel se pokoušel vybojovat puk, ale to se mu nepodařilo.

21:25

Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do útočného pásma stabilněji.

20:57

Zakázané uvolnění vrací hru před českou branku. Finsko má tedy možnost usadit se po vyhraném buly v útoku.

20:20

Česko se nyní dostalo do útočné třetiny, kde se pokouší vypracovat si výraznější šanci. Urban byl volný před brankou, ale přihrávku nedostal.

20:01

Finsko díky brance Sedoffa z osmé minuty vede po první třetině nad českým týmem o jednu branku. Česko si nějaké příležitosti dokázalo vypracovat, ale nedokázalo překonat dobře chytajícího Meriläinena v brance Finska.

20:00

19:40

Už se pravděpodobně nic nestane.

19:21

18:45

Pavel Novák atakoval finskou rozehrávku, následně jeho spoluhráči promáchli při pokusu o střelu z mezikruží.

18:34

V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina, ve které jsme zatím viděli jednu jedinou branku.

18:18

Malát se vrací do hry, český tým další oslabení zvládl.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:40

Kaspel Puutio pálil od modré čáry, hostující brankář na jeho střelu dobře viděl, a tak dokázal v pohodě zasáhnout.

17:16

Bránící se čtveřice vyhazuje přes všechny čáry, oba týmy tak mohou vystřídat.

16:53

Finsko hraje v závěru třetiny přesilovku, dostalo se k zakončení, ale český brankář si se střelou z pravé strany poradil.

16:11

Vyloučení v týmu Česko (Sebastian Malát – 2 min., podrážení).

16:01

Další úspěšný zákrok domácího brankáře, puk kryje po situaci dva na jednoho. Ani tuto příležitost český tým nevyužil.

15:34

Meriläinen dokázal pochytat oba pokusy, které na něj český tým vyslal z bezprostřední blízkosti.

14:55

Domácí hokejisté znovu vyhazují přes všechny čáry, kotouč má Bednář za svou brankou.

14:38

Pavel Novák pálil od modré čáry, jeho projektil poměrně snadno kryje brankář Finska. Česko nyní hraje aktivně v útočné třetině, ale na výraznější šanci čeká.

14:10

Finsko vyhodilo až za českou branku, a tak musí hráči v červeném rozehrávat od své branky. Postupně se dostali do útočného pásma.

13:52

Vyloučení v týmu Finsko (Kasper Simontaival – 2 min., vysoká hůl).

13:36

V oslabení hraje Finsko velmi dobře, nyní se dostalo do útočného pásma, kde kombinuje. Následně se Česko dostalo do ofsajdu.

13:17

Finský brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Vyloučení prvního hráče se blíží ke konci.

12:51

Leevi Mariläinen výborně vytáhl gólovou střelu českého hráče. Tomáš Urban to snad byl, kdo zakončoval do odkryté části branky, ale gólman se natáhl a puk ukryl do rukavice.

12:12

Finská trojka se zatím v pohodě brání. České sice kombinuje, ale na výraznější šanci čeká.

12:00

Česko hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji usadit v útočném pásmu.

11:26

Vyloučení v týmu Finsko (Eetu Liukas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

11:19

Vyloučení v týmu Finsko (Roni Hirvonen – 2 min., podrážení).

11:09

Michal Hrádek to zkoušel individuálně, ale do šance se nedostal.

10:30

Bránící se čtveřice vyhazuje přes všechny čáry, oba kluby nyní střídají.

10:04

Znovu David Jiříček od modré čáry, jeho rána končí nad. Následný jeho pokus byl zblokovaný a Finsko vyhazuje.

09:30

Nyní si přesilovku vyzkouší také český tým, který ovšem čeká na nějakou výraznější šanci. Rána Jiříčka od modré nebyla přesná.

09:16

Vyloučení v týmu Finsko (Aatu Jämsen – 2 min., podrážení).

08:36

Finská aktivní hra pokračuje dál, Koskela se dostal k zakončení, jeho rána končí vedle branky.

07:20

07:20 Christoffer SEDOFF - 1:0

07:20

Finsko v přesilovce otevírá skóre, s první střelou si český brankář dokázal poradit, akce pokračovala dál, a pak odražený puk do odkryté části branky poslal neobsazený CHRISTOFFER SEDOFF. Asistence: Aatu Räty a Aleksi Heimosalmi.

07:08

Brankář Bednář nechtěl rozehrávat, a tak v pohodě přerušil hru. Buly před jeho brankou.

06:30

Český tým hraje v oslabení, Finsko má naopak možnost dnešní první přesilové hry. Kotouč poskakoval před brankou, ale nikdo ho nedokázal přesněji trefit.

06:14

Vyloučení v týmu Česko (Lukáš Stehlík – 2 min., hákování).

05:51

Roni Hirvonen zůstal volný před českou brankou, přijal přihrávku a rychle zakončoval. Jeho ránu kryje v pohodě český brankář.

05:19

Bednář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Sledujeme klidnější pasáž hry.

04:30

Valtteri Koskela si najel před branku, dostával přihrávku na střed hrací plochy, ale byl příliš rychlý a puk nechal za sebou.

03:59

Český tým rozehrával od své branky, Ivan Ivan vedl útočnou akci, ale k zakončení se on ani jeho spoluhráči nedostali.

03:10

Eemil Viro vedl individuální akci finského celku, následně se jeden z hráčů dostal do zakončení, ale Bednář byl připravený. Buly před brankou českého týmu.

02:44

Oliver Kapnen se dostal do dobré střelecké pozice, jeho ránu ramenem vyrazil Bednář do ochranné sítě. Bude se vhazovat.

02:03

Oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hokejisté. Domácí Suni dostal puk do útočného pásma, následně pokračoval v akcií po přihrávce spoluhráče, ale šanci si nevypracoval.

01:34

Jiří Ticháček čekal na modré čáře na přihrávku, spoluhráči vybojovali puk za brankou, ale přihrát mu nedokázali.

01:10

Český tým přišel ve středním pásmu o puk, toho využilo Finsko k rychlé protiakci, ale defenzivní řada v červeném si v pohodě dokázala poradit.

00:25

Stanislav Vrhel otočil směr hry a nahazoval na branku domácího celku. Rána byla před brankou zblokovaná, gólman zasahovat nemusel.

00:10

Úvodní buly pro Finsko, které se rychle dostalo do útočného pásma.

00:01

Hymny jsou minulostí, zápas za malý moment začne.

Finsko: Meriläinen (Markkanen) – Viro, Heimosalmi, Koskela, Ottavainen, Määttä. Puutio (A), Aho, Sedoff – Mäenpää, Hirvonen (C), Simontaival – Koivunen, Helenius (A), Lambrert – Jämsen, Räty, Tuomaala – Liukas, Kapanen, Suni – Koskela

Česko: Bednář (Postava) – Krutil (A), Svozil, Šedivý, Jiříček, Moravec, Hrádek, Ticháček, Pinkas – Myšák (C), Koláček, Novák – Konečný, Urban (A), Stehlík – Pajer, Ivan, Malát – Kos, Vrhel, Chlouba – Szturc.
Úvodní zápas turnaje už český tým odehrál včera. Finsko do 19 let dokázal porazit poměrně jednoznačně 4:1. O výhře Česka rozhodla třetí třetina, do níž vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1. Česko ale dalo tři góly, a tak se nakonec radovalo z výhry 4:1. Utkání vyšlo na výbornou Janu Myšákovi, který zaznamenal hattrick. Právě on se výrazně podílel na výhře týmu ze srdce Evropy.
Nominace české reprezentace
Brankáři
Michal Postava (Přerov), Jan Bednář (Acadie-Bathurst, QMJHL), Jakub Málek (Vsetín).

Obránci
Ondřej Baláž (Litvínov), David Jiříček (Plzeň), Stanislav Svozil (Kometa Brno), Jan Hampl, Jakub Šedivý (oba Benátky nad Jizerou), David Moravec (Mladá Boleslav), Michal Hrádek (Pardubice), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Michael Krutil (Rockford, AHL).

Útočníci
Josef Koláček, Lukáš Pajer, Tomáš Urban (všichni Litoměřice), Jakub Konečný (Sparta Praha), Lukáš Stehlík (Litvínov), Sebastián Malát (Plzeň), Tomáš Chlubna, Pavel Novák (oba České Budějovice), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Ivan Ivan, Martin Ryšavý (oba Vítkovice), Stanislav Vrhel (Lahti, Finsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Jan Myšák (Laval, AHL), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko).
Česká hokejová reprezentace do dvaceti let hraje ve finské vesnici Vieruäki přípravný turnaj.

Program turnaje

19.07.2021 (14:00) – Finsko U19 vs. Česko U20 1:4
20.07.2021 (18:00) – Finsko U20 vs. Česko U20
22.07.2021 (17:30) – Švýcarsko U20 vs. Česko U20
23.07.2021 (17:30) – Česko U20 vs. Švýcarsko U20
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Finsko a Česko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:1

Branky a nahrávky: 8. Sedoff (Räty, Heimosalmi), 25. Koskela (Simontaival, Räty), 60. Simontaival (Helenius) – 28. Pajer (Malát)

Česko: Bednář (Postava) – Krutil (A), Svozil, Šedivý, Jiříček, Moravec, Hrádek, Ticháček, Pinkas – Myšák (C), Koláček, Novák – Konečný, Urban (A), Stehlík – Pajer, Ivan, Malát – Kos, Vrhel, Chlubna – Szturc

06:14 CZE 2 Stehlík, hákování
07:20 FIN 1:0 Sedoff (Räty, Heimosalmi)
09:16 FIN 2 Jämsen, podrážení
11:19 FIN 2 Hirvonen, podrážení
11:26 FIN 2 Liukas, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
13:52 FIN 2 Simontaival, vysoká hůl
16:11 CZE 2 Malát, podrážení
24:08 FIN 2:0 Koskela (Simontaival, Räty)