15.07.2021, 11:09 • Osmifinále • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.82 1.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ďakujeme za pozornosť, pekný zvyšok dňa! (12:25:23)

Koniec zápasu

6:4

GEM, SET, ZÁPAS Norbert Gombos! Slovenský tenista ukončil tento zápas presným bekhendom a vyhráva druhý set pomerom 6:4 a po výbornom výkone počas celého zápasu postupuje do štvrťfinále na tomto turnaji, kde jeho súperom bude lepší z dvojice Fognini – Carballes Baena.

40-15

Slovenský tenista získava dva mečbaly po priamym bode!

30-15

Loptu získava Gombos.

15-15

Po 15 na oboch stranách, Ruusuvuori poslal presný return na čiaru.

15-0

Cestu za víťazstvom v tomto zápase zahájil Gombos úspešne.

5:4

Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

5:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4

Fínsky tenista zahral druhé eso v rade a znižuje na 4:5! Norbert Gombos ide podávať na víťazstvo v tomto zápase.

0-40

Emil Ruusuvuori si pomohol esom a získava tri gembaly na udržanie sa v tomto zápase.

0-30

Tesný aut z rakety nášho tenistu, Fín vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Dôležitý servis zahájil Ruusuvuori úspešne.

5:3

Norbert Gombos ukončil tento gem priamym bodom a v druhom sete vyhráva 5:3! Emil Ruusuvuori musí podávať na udržanie sa v tomto zápase.

40-15

Ruusuvuori teraz úspešne zahral na sieti a presne reagoval na skrátený úder nášho tenistu.

40-0

Ďalší presný úder po čiare od slovenského tenistu, úspešný bekhend prináša tri gembaly.

30-0

15-0

Gombos sa opäť prezentuje výborným bekhendom presne na čiaru.

4:3

4:3

4:3

Presným bekhendom po čiare ukončil Ruusuvuori tento gem a znižuje na 3:4 z jeho pohľadu v druhom sete!

30-40

Gembal pre fínskeho tenistu.

30-30

Ale Gombos opäť vyrovnáva, po 30. Ruusuvuori spravil dvojchybu.

15-30

Servis na telo, Ruusuvuori znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Forhend fínskeho tenistu zastavila páska, po 15 na oboch stranách.

0-15

Priamym bodom zahájil Ruusuvuori tento gem.

4:2

Norbert Gombos pochybe súpera potvrdzuje brejk a ujíma sa vedenia 4:2 v druhom sete!

40-15

Priamy bod a prichádzajú dva gembaly na potvrdenie brejku.

30-15

Dlhšiu výmenu zakončil úspešne Gombos a znova tak pri svojom servise vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Loptu získava Ruusuvuori.

15-0

Cestu za potvrdením brejku zahájil Gombos úspešne od siete.

3:2

3:2

3:2

A ten aj využíva! Ruusuvuori poslal úder von z kurtu a Norbert Gombos získava prvý brejk v druhom sete a ujíma sa vedenia 3:2!

A-40

No a teraz tu máme brejkbal pre Gombos, fínsky tenista zahral bekhend do pásky!

40-40

Ale teraz na sieti bol úspešný Gombos a tento gem stále pokračuje ďalej.

40-A

Ruusuvuori bol úspešný na sieti a získava druhý gembal.

40-40

Ten je však nevyužitý, Gombos presným bekhendom poslal tento gem na zhodu.

30-40

Priamy bod a Ruusuvuori má k dispozícii gembal.

30-30

Brejkbal zatiaľ neprichádza, Ruusuvuori zahral presný servis a je to po 30 na oboch stranách.

30-15

15-15

Dlhšiu výmenu zakončil presným forhendom náš tenista, po 15 na oboch stranách.

0-15

Priamym bodom sa teraz prezentoval Ruusuvuori.

2:2

Na druhý pokus je však už slovenský reprezentant úspešný a vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!

40-15

Fín zahral presný return a tak to čistá hra od nášho tenistu nebude.

40-0

Aut z rakety Ruusuvuoriho prináša tri gembaly pre Gombosa.

30-0

Gombos zahral presný bekhend na čiaru a vyhráva o dva fiftíny pri svojom servise.

15-0

Priamym bodom zahájil Gombos tento gem.

1:2

1:2

1:2

Emil Ruusuvuori od siete úspešne zakončil tento gem a v druhom sete sa ujíma vedenia 2:1!

15-40

Čistá hra to nebude, Gombos zahral presný bekhend.

0-40

Ďalší priamy bod a sú tu tri gembaly.

0-30

Ruusuvuori si pomohol servisom a po priamom bode vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Páska zastavila nízky forhend Gombosa, fiftín pre podávajúceho tenistu.

1:1

Priamym bodom zakončil Gombos tento gem a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete!

40-30

Gembal pre slovenského tenistu.

30-30

Ruusuvuori s úspešným úderom na čiaru a je to po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

15-15

Po 15 na oboch stranách, Ruusuvuori z dobrej pozície poslal bekhend do autu.

0-15

Svoj prvý servis v druhom sete nezahájil Gombos úspešne, jeho dlhý úder na konci výmeny putoval do autu.

0:1

Hneď prvý gembal Emil Ruusuvuori využíva a ujíma sa vedenia 1:0 v druhom sete! Vstup do druhého setu Ruusuvuori zvládol úspešne.

15-40

Eso od fínskeho tenistu.

15-30

Norbert Gombos sa presnul na sieť, ale odtiaľ ho Ruusuvuori úspešne preloboval.

15-15

Gombos umiestnil svoj úder presne na čiaru, po 15 na oboch stranách.

0-15

Emil Ruusuvuori otvoril druhý set priamym bodom.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Emil Ruusuvuori.

0:0

6:2

Do tretice všetko dobre! Norbert Gombos už tretí setbal využil, prvý set ukončil priamym bodom a pomerom 6:2 získava úvodnú sadu hry! Slovenský tenista jasne dominoval v prvom sete, aj keď jeho záver si dosť skomplikoval. Uvidíme, čo ponúkne druhý set.

A-40

Norbert Gombos po chybe súpera získava tretí setbal!

40-40

Zhoda.

40-A

Emil Ruusuvuori získava druhý brejkbal, keďže bekhend od Gombosa končí v aute!

40-40

Ani ten však slovenský tenista nevyužíva, prvý set tak pokračuje ďalej.

A-40

Druhý setbal od siete pre Gombosa!

40-40

Return fínskeho tenistu končí v aute, takže je tu opäť zhoda.

40-A

No a pozor! Aut z rakety Gombosa a Ruusuvuori získava prvý brejkbal v tomto zápase a má tak šancu ešte prvý set predĺžiť!

40-40

Zase hrala páska proti nášmu tenistovi, takže prvý set sa zatiaľ nekončí a sme na zhode.

40-30

Správne je tá prvá možnosť, Gombos môže ukončiť prvý set!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Tak, príde setbal, či brejkbal.

15-30

Páska hrala proti nášmu tenistovi, tento fiftín získal Ruusuvuori zadarmo.

15-15

Forhend slovenského tenistu končí v tesnom aute, po 15 na oboch stranách.

15-0

Cestu za víťazstvom v prvom sete zahájil Gombos priamym bodom.

5:2

5:2

5:2

Ruusuvuori sa prezentoval dvojchybou a Norbert Gombos tak získava druhý brejk v tomto zápase a za stavu 5:2 v prvom sete bude podávať na jeho víťazstvo!

40-30

Je tu brejkbal pre slovenského tenistu!

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Druhý fiftín v rade pre Gombosa po výbornom prechode na sieť.

15-15

Presný return z rakety slovenského tenistu, po 15.

0-15

4:2

Je tu prvá čistá hra v tomto zápase, zaznamenáva ju Norbert Gombos, ktorý v prvom sete vyhráva 4:2!

40-0

Ďalší kvalitný servis od Gombosa a prichádzajú tak tri gembaly.

30-0

Pokračuje priamym bodom a vyhráva o dve loptičky.

15-0

Aj tento servis zahájil Gombos úspešne a získava prvý fiftín tohto gemu.

3:2

3:2

3:2

Veľká škoda, toto bol tesný aut z rakety nášho tenistu, takže Emil Ruusuvuori znižuje na 2:3 z jeho pohľadu v prvom sete!

30-40

Ruusuvuori poslal dlhý forhend do autu a k dispozícii má posledný gembal.

15-40

Teraz sa však už Gombos prezentoval presným returnom a prvý gembal súpera odvrátil.

0-40

Fín pokračuje vo veľmi kvalitnom servise a získava tri gembaly.

0-30

Pokračuje priamym bodom a vyhráva o dva fiftíny.

0-15

Svoje prvé eso na konto si teraz pripisuje aj Ruusuvuori z Fínska.

3:1

Následne však už slovenský tenista zakončil tento gem priamym bodom a ujíma sa vedenia 3:1 v prvom sete!

40-15

Znova to však čistá hra od Gombosa nebude, po nevynútenej chybe stratil prvý gembal.

40-0

Prvé eso v tomto zápase na konte nášho tenistu a to prináša tri gembaly.

30-0

Fín sa pokúsil o lob, ale ten bol nepresný a Gombos pri svojom podaní vyhráva o dva fiftíny.

15-0

Ruusuvuoriov nízky forhend zastavila páska.

2:1

2:1

2:1

Emil Ruusuvuori musel v závere tohto gemu cez druhý servis, ale zvládol to úspešne a po presnom údere na čiaru získava prvý gem a znižuje stav v prvom sete na 1:2 z jeho pohľadu!

15-40

Dva gembaly pre podávajúceho tenistu.

15-30

Fín si pomohol priamym bodom a opäť vyhráva v tomto geme o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách, presný forhend do protipohybu súpera zahral Gombos.

0-15

Ruusuvuori zahral presný forhend po čiare, tento svoj servis tak odštartoval úspešne a to ziskom fiftínu.

2:0

Slovenský tenista výborne zahral na sieti a druhý gembal už využíva, čím potvrdil brejk a vyhráva v prvom sete 2:0!

40-15

Norbert Gombos musel cez druhý servis, výmenu následne zvládol lepšie Ruusuvuori a tak to čistá hra nebude.

40-0

Dlhšiu výmenu zakončil Ruusuvuori do pásky, Gombos získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

30-0

Slovenský tenista získal druhý fiftín v rade po presnom víťaznom bekhende.

15-0

Cestu za potvrdením brejku zahájil Gombos úspešne, jeho súper poslal dlhý forhend do autu.

1:0

Do tretice všetko dobre, tento brejkbal už slovenský tenista dokázal premeniť vďaka chybnému bekhendu súpera a ujíma sa vedenia 1:0 v prvom sete!

A-40

Tretí brejkbal pre Gombosa, teraz po presnom forhendovom údere!

40-40

Gombos umiestnil presný bekhend na čiaru a dlhý prvý gem stále pokračuje ďalej.

40-A

Tretím fiftínom v rade si Ruusuvuori vybojoval gembal.

40-40

Gombos poslal nepresný úder do autu a nevyužil teda ani druhý brejkbal. Hneď v úvode stretnutia sa ide cez zhodu.

40-30

Forhend slovenského tenistu končí na páske, prvý brejkbal je minulosťou.

40-15

No a hneď na úvod stretnutia prichádzajú dva brejkbaly! Ruusuvuori sa prezentoval nevynútenou chybou a má ťažkú pozíciu v prvom geme.

30-15

Norbert Gombos sa prezentoval presným forhendovým returnom a opäť pri servise súpera vyhráva o jeden fiftín.

15-15

Dlhšiu výmenu zakončil Gombos nepresným bekhendom do autu, po 15 na oboch stranách.

15-0

Ruusuvuori musel cez druhý servis, po ňom odpovedal na return súpera úderom do pásky.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvý začne na servise fínsky tenista Emil Ruusuvuori.
Obaja tenisti sú už prítomní na kurte a venujú sa svojej rozcvičke pred zápasom.
Vítam všetkých fanúšikov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Norbert Gombos a Emil Ruusuvuori. Predbežný začiatok je naplánovaný na 11:00.

V týchto dňoch prebieha tenisové podujatie vo švédskom Båstade, kde sa odohráva mužský turnaj kategórie ATP. Na ňom má svoje zastúpenie aj Slovensko.

Norbert Gombos sa prekvapivo dostal do druhého kola, teda do osemfinále. V prvom kole stál proti silnejšiemu Cuevasovi, ktorému v prvom sete podľahol hladko 1:6, ale celý zápas ešte dokázal otočiť vo svoj prospech a tak pred odchodom na olympiádu si ešte svoj pobyt vo Švédsku predĺži. V druhom kole sa proti nemu postaví Emil Ruusuvuori z Fínska, s ktorým Gombos odohral doposiaľ dva zápasy a v oboch zvíťazil. Ten posledný sa odohral koncom mája a podľa vypísaných kurzov bude Gombos v tomto zápase miernym favoritom.