Mistrovství Evropy

Belgie – Portugalsko

1:0

konec (1:0)

27.06.2021, 21:00 • La Cartuja Stadium, Sevilla (ESP) • Osmifinále • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.49 3.24 3.19 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji krásný zbytek večera! (23:08:09)
Fauly: 14:9.
Je konec! Úřadující šampióni končí na letošním EURU už v osmifinále, v němž podlehli Belgii 0:1. Jediný gól zápasu padl na konci poměrně nezáživné první půle, kdy Thorgan Hazard z dálky překvapil brankáře Patrícia. V průběhu druhého dějství si Portugalci vytvořili znatelný tlak, který přinášel šance hlavně v závěrečné desetiminutovce zápasu. V ní Rúben Dias prudce hlavičkoval jen do středu brány, Guerreiro nastřelil tyč a Andrému Silvovi zase ukradl gólovku gólman Courtois. V nastavení pak ještě mířil těsně vedle Félix.

Postup Belgie byl vykoupen zraněním Kevina De Bruyneho, který musel střídat v úvodu druhé půle a možná také Edena Hazarda. Kapitán týmu se při odchodu ze hřiště držel za zadní stehenní sval.

90+6

90+5

Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Leander Dendoncker.

90+5

90+5. Ani Félixova střela nepřinesla vyrovnání.

90+5

João Félix si na hranici šestnáctky narazil míč se spoluhráčem a vypálil těsně vedle pravé tyče z pohledu brankáře Courtoise! To byla možná poslední šance Portugalců...

90+4

Belgičané v hokejovém přečíslení 3 na 2. Přihrávku Carrasca však zablokoval Danilo!

90+4

Už i Pepe je na hrotu. Zoufalý nápor Portugalců vrcholí.

90+2

Z velké dálky střílel nepřesně Bruno Fernandes. Úřadujícím mistrům Evropy čas rychle utíká.

90+2

Po sraženém centru Oliveiry zůstanou Portugalci v útoku. Budou vhazovat.

90+1

Utkání bude prodlouženo o pět minut! Podaří se Portugalcům vyrovnat, nebo se budou radovat Belgičané?

89

Nadějný brejk Belgie nakonec k ničemu nevedl. Lukaku nahrál Yannickovi Carrascovi, který si ale netroufl jít do zakončení. Vyhnal se s míčem daleko do strany a pak o něj přišel.

88

88. Ronaldovo prodloužení sebral André Silva, jenže Courtois byl na zemi včas.

88

Nyní Cristiano Ronaldo vyhrál hlavu pro Andrého Silvu. Tomu ukradl šanci Courtois, který bleskově vyběhl a dokázal míč nadvakrát zkrotit!

88

Meunier dokázal pokrýt náběh Ronalda, který by na zadní tyči zakončoval v gólové šanci!

87

Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Yannick Carrasco. Hazard se při odchodu držel za stehenní sval, zřejmě tam tedy byly i zdravotní důvody.