Tenis

WTA Birmingham (tráva)

Darja Kasatkinová (4) – Tereza Martincová (Q)

2:1 6:4, 2:6, 6:0

19.06.2021, 13:44 • Kurt Ann Jonesové, Birmingham (GBR) • Čtvrtfinále • Milan Huppert

Tipsport: 1.34 3.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:1; 6:0 - Darja Kasatkinová

6:0

Je konec! Darja Kasatkinová přetavila druhý mečbol ve vítězství, riskantní bekhend Martincové po lajně zapadl do deblového koridoru.

5:0

1:1; 5:0 - Darja Kasatkinová

5:0

Ve vzduchu visí kanár! Čtyřiadvacetiletý rodačka z Togliati totiž brejkbol proměnila v brejk. Vede tak 5:0 a půjde podávat na vítězství.

4:0

1:1; 4:0 - Darja Kasatkinová

4:0

Tři přímé body v řadě, není co řešit. Darja Kasatkinová potvrdila druhý brejk čistou hrou a je dvě hry od postupu do semifinále.

3:0

1:1; 3:0 - Darja Kasatkinová

3:0

Dlouhá hra končí vítězstvím Darji Kasatkinové! Ta tak vede 3:0 a v náskoku jsou schované dva brejky. Útok provedla skvěle od začátku do konce, vítězná smeč byla sladkou třešničkou na dortu.

2:0

Druhou příležitost k potvrzení brejku si již Darja Kasatkinová ujít nenechala. Forhendy pálila za strany na stranu, Martincová i přes velké úsilí běžela za posledním úderem protihráčky bez úspěchu.

1:0

Darja Kasatkinová dělá v úvodu třetího setu důležitý krok směrem k postupu do semifinále. V delší výměně udržela přesnější ruku, Martincová minula forhendem.

2:6

1:1; 2:6 - Tereza Martincová

2:6

O semifinalistce rozhodně až závěrečný třetí set! Čtyřiadvacetiletá rodačka vyprodukovala proti setbolu dvojchybu.

2:5

1:0; 2:5 - Tereza Martincová

2:5

Ruské hráčce se risk nevyplatil, zápas je zase o něco blíže rozhodujícímu třetímu setu. Forhendový return skončil v deblovém koridoru.

2:4

1:0; 2:4 - Darja Kasatkinová

2:4

Tereza Martincová zariskovala a return si oběhla na forhend. Jenže balónek poslala přímo do soupeřky, která pak ze stejné strany v klidu trefila volnou levou polovinu.

1:4

Čistá hra skutečně přichází. Šestadvacetiletá rodačka z Prahy využila vyššího úderu soupeřky k vítěznému křižnému bekhendu z levé strany.

1:3

1:0; 1:3 - Darja Kasatkinová

1:3

Darja Kasatkinová snižuje na 1:3, byť se gem zpočátku nevyvíjel v její prospěch. Servis umístila přesně na lajnu, Martincová bekhendovým returnem minula vymezený prostor.

0:3

1:0; 0:3 - Tereza Martincová

0:3

Potřetí v průběhu jedné hry zkazila Kasatkinová return. Tereza Martincová čistou hrou potvrdila brejk a vede už 3:0.

0:2

1:0; 0:2 - Tereza Martincová

0:2

S velkým štěstím pražská rodačka proměnila hned první příležitost na brejk a má tak skvěle nakročeno k zisku druhé sady! Její return odrazila páska nechytatelně na polovinu soupeřky.

0:1

1:0; 0:1 - Tereza Martincová

0:1

Tereza Martincová poprvé v zápase vede. Darja Kasatkinová měla dobře připravenou pozici pro úspěšné zakončení výměny, jenže forhend umístila mimo vymezené území.

6:4

První set je minulostí. Po servisu ven z dvorce Darja Kasatkinová zachovala chladnou hlavu při forhendu, který poslala křížem mimo dosah konkurentky.

5:4

0:0; 5:4 - Tereza Martincová

5:4

Také šestadvacetiletá rodačka z Prahy uzavřela gem na servisu esem. Snižuje na 4:5, po výměně stran bude odvracet konec setu na returnu.

5:3

Rodačka z Togliati potvrzuje brejk čistou hrou a je jediný gem od zisku prvního setu. Osmou hru uzavřela prvním esem celého utkání.

4:3

0:0; 4:3 - Darja Kasatkinová

4:3

Tereza Martincová si potřetí v zápase prohrála podání, ani teď bohužel neodkázala potvrdit brejk z předešlé hry. Křižný bekhend umístila o centimetry do zámezí.

3:3

0:0; 3:3 - Tereza Martincová

3:3

A začínáme prakticky od nuly. Stejně jako v předešlém gemu, tak i teď chtěla Kasatkinová odvrátit konec gemu slajzem, jenže i v tomto případě trefila pásku.

3:2

0:0; 3:2 - Tereza Martincová

3:2

Tereza Martincová snižuje na 2:3. Její ruská konkurentka chtěla zpomalit průběh výměny bekhendovým slajzem, tomu se postavila do cesty síť.

3:1

0:0; 3:1 - Darja Kasatkinová

3:1

Darja Kasatkinová potvrzuje brejk a vede 3:1. Martincová jí jako dnes již poněkolikáté zatlačila do defenzivy, jenže sama pak chybovala z forhendu.

2:1

0:0; 2:1 - Darja Kasatkinová

2:1

Proti brejkbolu Tereza Martincová vyprodukovala svou premiérovou dvojchybu, je tak znovu o brejk a gem pozadu.

1:1

0:0; 1:1 - Tereza Martincová

1:1

Třetí brejkbol Ruska odvrátit nedokázala, je vyrovnáno! Tereza Martincová dala do úderů velkou razanci, na poslední bekhend protihráčka odpověděla příliš dlouhým forhendem.