Statistiky:
Závod na 100m M
1. Akani Simbine (RSA) 10,08 s
2. Chijindu Ujah (GBR) 10,10
3. Emmanuel Matadi (LBR) 10,16
4. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI) 10,16
5. Michael Rodgers (USA) 10,25
6. Arthur Cissé (CIV) 10,35
7. Cejhae Greene (ANT) 10,39
8. Jak Ali Harvey (TUR) 10,46
Dálka Ž
1. Ivana Spanovićová (SRB) 6,74 m
2. Malaika Mihambová (GER) 6,82 m
3. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 6,79
4. Chantel Maloneová (IVB) 6,65
5. Nastassija Mirončiková-Ivanovová (BLR) 6,61
6. Larissa Iapichinová (ITA) 6,45
7. Laura Stratiová (ITA) 6,29
8. Caterine Ibargüenová (COL) 6,10
Závod na 5000m M
1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 12:48,45 min
2. Hagos Gebrhiwet (ETH) 12:49,02
3. Mohammed Ahmed (CAN) 12:50,12
4. Mohamed Katir (ESP) 12:50,79
5. Justyn Knight (CAN) 12:51,93
6. Joshua Cheptegei (UGA) 12:54,69
7. Birhanu Balew (BRN) 12:57,71
8. Robert Kiprop Koech (KEN) 13:12,56
9. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:17,96
10. Telahun Haile Bekele (ETH) 13:18,29
11. Stewart McSweyn (AUS) 13:20,11
12. Isaac Kimeli (BEL) 13:21,66
13. Muktar Edris (ETH) 13:25,98
14. Iliass Aouani (ITA) 13:28,09
15. Matthew Ramsden (AUS) 13:32,37
Ryan Gregson (AUS)
Abdelaati Iguider (MAR)
Henrik Ingebrigtsen (NOR)
Skok o tyči Ž
1. Anželika Sidorovová (ANA) 4,91 m
2. Irina Žuková (BLR) 4,71
3. Katerina Stefanidiová (GRE) 4,66
4. Angelica Bengtssonová (SWE) 4,66
4. Holly Bradshawová (GBR) 4,66
6. Robeilys Peinadová (VEN) 4,66
7. Tina Šutejová (SLO) 4,56
8. Angelica Moserová (SUI) 4,56
Roberta Bruniová (ITA) bez měřeného pokusu
Závod na 200m Ž
1. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,06 s
2. Marie-Josée Ta Louová (CIV) 22,58
3. Mujinga Kambundjiová (SUI) 22,60
4. Dalia Kaddariová (ITA) 22,86
5. Beth Dobbinová (GBR) 22,88
6. Dafne Schippersová (NED) 23,03
7. Gloria Hooperová (ITA) 23,25
8. Sarah Atchová (SUI) 24,43
Závod na 1500m Ž
1. Sifan Hassanová (NED) 3:53,63 min
2. Faith Kipyegonová (KEN) 3:53,91
3. Laura Muirová (GBR) 3:55,59
4. Gabriela Debuesová-Staffordová (CAN) 4:00,46
5. Winnie Nanyondová (UGA) 4:00,84
6. Eilish McColganová (GBR) 4:02,12
7. Elise Vanderelstová (BEL) 4:02,63
8. Lemlem Hailuová (ETH) 4:03,24
9. Esther Guerrerová (ESP) 4:03,67
10. Katie Snowdenová (GBR) 4:03,86
11. Gaia Sabationiová (ITA) 4:04,23
12. Ciara Mageeanová (IRL) 4:04,32
13. Rababe Arafiová (MAR) 4:04,72
14. Federica del Buonová (ITA) 4:08,58
Aneta Lemieszová (POL) DNF
Solange Andreia Pereiraová (ESP) DNF
Závod na 110m př. M
1. Omar McLeod (JAM) 13,01 s
2. Andrew Pozzi (GBR) 13,25
3. Wilhem Belocian (FRA) 13,31
4. Devon Allen (USA) 13,32
5. Shane Braithwaite (BAR) 13,46
6. Lorenzo Perini (ITA) 13,63
7. Paolo Dal Molin (ITA) 13,64
8. Pascal Martinot-Lagarde 14,26
Závod na 100m př. Ž
1. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) 12,38 s
2. Devynne Charltonová (BAH) 12,80
3. Elvira Hermanová (BLR) 12,85
4. Megan Tapperová (JAM) 12,94
5. Luminosa Bogliolová (ITA) 12,99
6. Pia Skrzyszowská (POL) 13,03
7. Pedrya Seymourová 13,51
Elisa Maria di Lazzarová (ITA) DNF
Koule M
1. Tomas Walsh (NZL) 21,47 m
2. Amin Sinančević (SRB) 21,60
3. Leonardo Fabbri (ITA) 21,71
4. Filip Mihajlević (CRO) 21,39
5. Michal Haratyk (POL) 20,90
6. Tomáš Staněk (CZE) 20,32
7. Zane Weir (ITA) 20,06
8. Konrad Bukowiecki (POL) 19,23
Závod na 100m př. Ž
1. Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) 12,38 s
2. Devynne Charltonová (BAH) 12,80
3. Elvira Hermanová (BLR) 12,85
4. Megan Tapperová (JAM) 12,94
5. Luminosa Bogliolová (ITA) 12,99
6. Pia Skrzyszowská (POL) 13,03
7. Pedrya Seymourová 13,51
Elisa Maria di Lazzarová (ITA) DNF
Závod na 3000m M př.
1. Soufiane El Bakkali (MAR) 8:08,54 min
2. Bikila Tadese Takele (ETH) 8:10,56
3. Mohamed Tindouft (MAR) 8:11,65
4. Ahmed Abdelwahed (ITA) 8:12,04
5. Chala Beyo (ETH) 8:12,35
6. Osama Zoghlami (ITA) 8:14,29
7. Djilali Bedrani (FRA) 8:15,87
8. Yemane Haileselassie (ERI) 8:16,75
9. Louis Gilavert (FRA) 8:19,79
10. Albert Chemutai (UGA) 8:23,96
11. Abdelhamid Zerrifi (FRA) 8:25,74
12. Yohanes Chiappinelli (ITA) 8:27,86
13. Jean-Simon Descagnés (CAN) 8:39,47
Conseslus Kipruto (KEN) DNF
Wilberforce Chemiat Kones (KEN) DNF
Závod na 400 metrů mužů
1. Anthony José Zambrano (COL) 44,76 s
2. Davide Re (ITA) 45,80
3. Matthew Hudson-Smith (GBR) 45,93
4. Zachiti Nene (RSA) 46,23
5. Ricky Petrucciani (SUI) 46,24
6. Edoardo Scotti (ITA) 46,38
7. Vladimir Aceti (ITA) 46,55
Machel Cedenio DNF
Závod na 400m př. Ž
1. Femke Bolová (NED) 53,44 s
2. Anna Ryžikovová (UKR) 54,19
3. Jessica Turnerová (GBR) 54,79
4. Wenda Nelová (RSA) 55,20
5. Sara Slott Petersenová (DEN) 55,21
6. Linda Olivieriová (ITA) 55,63
7. Ayomide Folorunsová (ITA) 56,92
8. Tia-Adana Belleová (BAR) 58,36
Hod diskem Ž
1. Sandra Perkovićová (CRO) 68,31 m
2. Yaimé Pérezová (CUB) 66,82
3. Kristin Pudenzová (GER) 64,42
4. Marija Toljová (CRO) 63,28
5. Claudine Vitaová (GER) 62,72
6. Liliana Cáová (POR) 62,30
7. Denia Caballerová (CUB) 61,33
8. Daisy Osakueová (ITA) 56,20
Program
18:45 Hod diskem Ž
19:30 Skok o tyči Ž
19:45 Vrh koulí M
20:03 400m př. Ž
20:10 Skok do výšky M
20:13 400m M
20:20 3000m M
20:42 100m př. Ž
20:50 Skok do dálky Ž
20:55 110m př. M
21:05 1500m Ž
21:15 200m Ž
21:23 5000m M
21:48 100m M
Ke změnám ovšem došlo v již zmíněné kouli a skoku do dálky. Mezi koulaři vedl po pěti sériích Leonardo Fabbri, jenže poslední pokus mu nevyšel a skončil tak třetí, zvítězil Tomas Walsh. Ve skoku do dálky žen také zvítězila atletka, jež do závěrečných pokusů postoupila až ze třetího místa. Ivana Spanovićová nepřevedla svůj nejlepší výkon, jenže těžila z faktu, že jedna ze soupeřek přešlápla, druhá pod tlakem předvedla velmi podprůměrný skok.
Čtvrteční program přinesl i několik rekordů. Vítězná Femke Bolová na čtvrtce vylepšila nizozemský národní rekord, Soufiane El Bakkali z Maroka v závodě na 3000m přes překážky vytvořil nové sezónní maximum. Rekord mítinku překonala Jasmine Camachová-Quinnová ve sprintu žen na 100 metrů přes překážky. Stejného úspěchu dosáhl i Jamajčan Omar McLeod v zápolení na 110m přes překážky, Sifan Hassanová na kilometru a půl a Dina Asherová-Smithová na dvoustovce.
Samostatný odstavec si pak zaslouží výkon norského mladíka Jakoba Ingebrigtsena na pěti kilometrech. Rodák ze Sandnesu pokořil velký počet afrických konkurentů a časem 12:48,45 min stanovil nový evropský rekord. (22:18:56)
1. Akani Simbine (RSA) 10,08 s
2. Chijindu Ujah (GBR) 10,10
3. Emmanuel Matadi (LBR) 10,16
4. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI) 10,16
5. Michael Rodgers (USA) 10,25
6. Arthur Cissé (CIV) 10,35
7. Cejhae Greene (ANT) 10,39
8. Jak Ali Harvey (TUR) 10,46
100mM
Závod na 100m mužů
100mM
100mM
1. Yupun Abeykoon Mudiyanselage (SRI)
2. Cejhae Greene (ANT)
3. Chijindu Ujah (GBR)
4. Michael Rodgers (USA)
5. Akani Simbine (RSA)
6. Arthur Cissé (CIV)
7. Emmanuel Matadi (LBR)
8. Jak Ali Harvey (TUR)
1. Ivana Spanovićová (SRB) 6,74 m
2. Malaika Mihambová (GER) 6,82 m
3. Maryna Bechová-Romančuková (UKR) 6,79
4. Chantel Maloneová (IVB) 6,65
5. Nastassija Mirončiková-Ivanovová (BLR) 6,61
6. Larissa Iapichinová (ITA) 6,45
7. Laura Stratiová (ITA) 6,29
8. Caterine Ibargüenová (COL) 6,10
DálkaŽ
Vítězný skok Ivany Spanovićové
DálkaŽ
DálkaŽ
1. Jakob Ingebrigtsen (NOR) 12:48,45 min
2. Hagos Gebrhiwet (ETH) 12:49,02
3. Mohammed Ahmed (CAN) 12:50,12
4. Mohamed Katir (ESP) 12:50,79
5. Justyn Knight (CAN) 12:51,93
6. Joshua Cheptegei (UGA) 12:54,69
7. Birhanu Balew (BRN) 12:57,71
8. Robert Kiprop Koech (KEN) 13:12,56
9. Yemaneberhan Crippa (ITA) 13:17,96
10. Telahun Haile Bekele (ETH) 13:18,29
11. Stewart McSweyn (AUS) 13:20,11
12. Isaac Kimeli (BEL) 13:21,66
13. Muktar Edris (ETH) 13:25,98
14. Iliass Aouani (ITA) 13:28,09
15. Matthew Ramsden (AUS) 13:32,37
Ryan Gregson (AUS)
Abdelaati Iguider (MAR)
Henrik Ingebrigtsen (NOR)
5000mM
5000mM
Závěr závodu na 5000m mužů
5000mM
5000mM
1. Anželika Sidorovová (ANA) 4,91 cm
2. Irina Žuková (BLR) 4,71
3. Katerina Stefanidiová (GRE) 4,66
4. Angelica Bengtssonová (SWE) 4,66
4. Holly Bradshawová (GBR) 4,66
6. Robeilys Peinadová (VEN) 4,66
7. Tina Šutejová (SLO) 4,56
8. Angelica Moserová (SUI) 4,56
Roberta Bruniová (ITA) bez měřeného pokusu
5000mM
VýškaM
5000mM
1. Henrik Ingebrigtsen (NOR)
2. Abdelaati Iguider (MAR)
3. Iliass Aouani (ITA)
4. Isaac Kimeli (BEL)
5. Matthew Ramsden (AUS)
6. Justyn Knight (CAN)
7. Birhanu Balew (BRN)
8. Yemaneberhan Crippa (ITA)
9. Mohammed Ahmed (CAN)
10. Mohamed Katir (ESP)
11. Hagos Gebrhiwet (ETH)
12. Muktar Edris (ETH)
13. Telahun Haile Bekele (ETH)
14. Stewart McSweyn (AUS)
15. Jakob Ingebrigtsen (NOR)
16. Joshua Cheptegei (UGA)
17. Robert Kiprop Koech (KEN)
18. Ryan Gregson (AUS)