0:2

konec (15:21, 17:21)

05.06.2021, 16:00 • Čtvrtfinále • Vít Schück (@VitSchuck)

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem jsou na domácím turnaji v semifinále!

Ve velmi vyrovnaném čtvrtfinálovém duelu proti kvalitnímu italskému páru Paolo Nicolai, Daniele Lupo rozhodovaly maličkosti. V úvodním setu vyšla českému páru střední část, ve které unikl na rozdíl čtyř bodů a ten ještě v závěru navýšil. Podobně probíhala i druhá sada, Italové se drželi v odstupu o jediný bod až do stavu 14:15, poté ale přišla minisérie českého páru, která stačila k postupu do bojů o medaile.

V zítřejším dopoledním semifinále se česká dvojice střetne s vítězi duelu Krasilnikov, Stojanovskij – Kantor, Losiak. (16:40:34)

Konec zápasu

17:21

Perušič se Schweinerem jsou v semifinále! Poslední slovo měl útokem po lajně Ondřej Perušič.

17:20

Italové odvrací konec zápasu. Nicolai zasmečoval nad blokem do zadní části kurtu.

16:20

Čtyři mečboly! Nicolaiův servis našel Schweinera, který se na první pokus neprosadil. Vše zachránil v poli Perušič, který také smečí zakončil výměnu.

16:19

Ondřej Perušič pokračoval na podání. Italové odpovídají útokem Nicolaie na postranní čáru.

15:19

O druhém setu je nejspíše rozhodnuto. Nicolai napálil míč vší silou jen do autu.

15:18

Právě Daniele Lupo se postavil na podání, ale Perušič si zahrál na druhou přes a byl přesný.

15:17

Po podání Schweinera zasmečoval Lupo o ruce blokujícího hráče.

14:17

Češi odskakují na tři body a jsou velmi blízko postupu do semifinále. Lupo se neprosadil v útoku, naopak Schweiner byl nekompromisní.

14:16

Ztrátování nemá ve druhém setu konce. Perušič znovu zasmečoval dokonale mimo dosah protihráčů.

14:15

Po změně stran přichází další snížení. Nicolai lehce přehodil blok Schweinera.

13:15

Také Daniele Lupo se postavil na podání. Češi ale odskakují na dva body po útoku Perušiče.

13:14

Italové jsou i nadále v kontaktu. Nicolai s nouzové pozice trefil prostor mezi českými hráči.

12:14

Nicolai podával na Perušiče, který také vytloukl blok soupeře.

12:13

Perušičův servis přihrával Lupo, který poté zasmečoval nejprve do bloku a až Nicolai prorazil Schweinera.

11:13

Ale i domácí dvojice se zatím může spolehnout na útok. Smečí se předvedl na síti Schweiner.

11:12

Přetahovaná o každý bod pokračuje i ve druhé části setu. Nicolai přehodil blok Schweinera.

10:12

Po podání Nicolaie se nehrálo, balon dopadl do autu.

0:2

Nicolai, Lupo: Paolo Nicolai Stát: Itálie Datum narození: 6.10. 1988 Věk: 32 let Místo narození: Ortona Výška: 204 cm Ruka: pravá Pozice: blokař Daniele Lupo Stát: Itálie Datum narození: 6.4. 1991 Věk: 30 let Místo narození: Řím Výška: 196 cm Ruka: levá Pozice: polař

Perušič, Schweiner: Ondřej Perušič Stát: Česká republika Datum narození: 26.9. 1994 Věk: 26 let Místo narození: Praha Výška: 191 cm Ruka: pravá Pozice: polař David Schweiner Stát: Česká republika Datum narození: 1.6. 1994 Věk: 27 let Místo narození: Praha Výška: 200 cm Ruka: pravá Pozice: blokař