Tenis

French Open - ženy (antuka)

Tamara Zidanšeková – Kateřina Siniaková

2:1 0:6, 7:6 (5), 6:2

04.06.2021, 11:09 • Kurt č. 7, Stade Roland Garros, Paříž • 3. kolo • Karel Jedlička

Tipsport: 1.77 2.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:1; 6:2 - Tamara Zidanšeková

6:2

Páska vychýlila bekhend Kateřiny Siniakové mimo hřiště a vyřazuje českou tenistku z turnaje.

5:2

Zidanšeková vypálila nechytatelný křížný forhend a je už velmi blízko.

4:2

Siniaková zblízka trefuje volejem pásku. Čistá hra přibližuje Slovince senzační osmifinále.

3:2

1:1; 3:2 - Kateřina Siniaková

3:2

Kateřina Siniaková vyškolila rozjetou sokyni prohozem po čáře.

3:1

Čistá hra Zidanšekové, jejíž výkon má jasně vzestupnou trajektorii a přidává jeden skvělý úder za druhým.

2:1

Nejrychlejší hra zápasu trvala jen minutu a čtvrt a vyzněla ve prospěch Siniakové. Soupeřka po returnu pálí do sítě.

2:0

Tamara Zidanšeková potvrzuje brejk úderem do rohu, který Češka nezvládla vybrat.

1:0

A další hrubka po servisu znamená čistou hru a brejk prakticky zdarma.

7:6

1:1; 7:6 - Tamara Zidanšeková

7:6

Podruhé už Slovinka svůj tlak proměňuje, posílá míček do odkryté strany a o osmifinalistce rozhodne až třetí sada!

6:6

0:1; 6:6 - Kateřina Siniaková

6:6

Nakonec to byl opět snadný gem pro českou tenistku. Zidanšeková po returnu klopýtla a jdeme do tie-breaku!

6:5

0:1; 6:5 - Tamara Zidanšeková

6:5

Zidanšeková u sítě nezvolila nejjednodušší řešení, ale čitelný kraťas se štěstím posílá přesně na základní čáru, kterou míček jen olízl.

5:5

0:1; 5:5 - Kateřina Siniaková

5:5

Závěrečnou výměnu rozhodla Siniaková tvrdým křížným bekhendem.

5:4

Přímý bod na závěr. Siniaková znovu nevyužila brejkbol a bude podávat na udržení v setu.

4:4

0:1; 4:4 - Kateřina Siniaková

4:4

Forhend 85. hráčky světa dopadl za čáru. Kateřina Siniaková hladkou čistou hrou vyrovnává.

4:3

Přímý bod z podání. Slovinka otočila z 0:40 pěti fiftýny v řadě.

3:3

0:1; 3:3 - Kateřina Siniaková

3:3

Větší komplikace již Češka nepřipouští a tvrdým bekhendem ven z kurtu si konečně ve druhé sadě podržela podání.

3:2

0:1; 3:2 - Kateřina Siniaková

3:2

Počtvrté v řadě vyhrává gem tenistka na příjmu. Siniaková proměňuje druhý brejkbol po tvrdém returnu nechytatelnou ranou do stejného rohu.

3:1

0:1; 3:1 - Tamara Zidanšeková

3:1

Kateřina Siniaková z tlaku přetáhla bekhend o centimetr a ztrácí své podání čistou hrou.

2:1

0:1; 2:1 - Kateřina Siniaková

2:1

Neuvěřitelná obrana Siniakové, která oběma rukama vyškrábla prudký tenisák z rohu a následně soupeřku zničila z druhého kouta křížným prohozem. Stoprocentní úspěšnost brejkbolů trvá.

2:0

A ten také proměňuje. Siniaková přestřeluje z bekhendu a už má dvakrát tolik nevynucených chyb než za celý první set.

1:0

0:1; 1:0 - Tamara Zidanšeková

1:0

Tamara Zidanšeková si oběhla return na forhend a křížným úderem napříč celým dvorcem získává první gem v zápase.

0:6

0:1; 0:6 - Kateřina Siniaková

0:6

Zidanšeková si ranou do zadního rohu kurtu vypracovala lepší pozici, kterou následně znehodnotila lehkým forhendem do sítě. Siniaková oplácí soupeřce kanára z posledního vzájemného zápasu!

0:5

0:0; 0:5 - Kateřina Siniaková

0:5

Kateřina Siniaková skvěle oběhala dvorec, včas byla i u kraťasu a křížnou ranou míří po dalším brejku za kanárem!

0:4

Kateřina Siniaková potvrzuje i druhý brejk přímým bodem.

0:3

0:0; 0:3 - Kateřina Siniaková

0:3

Skvěle hrající Siniaková vypálila tvrdý return a následně nemilosrdně zabila krátkou výměnu do opačné strany. Čeka proráží čistou hrou i další podání soupeřky.