Mistrovství světa

Švédsko – Česko

2:4

konec (2:0, 0:0, 0:4)

27.05.2021, 19:15 • Olympic Sports Centre, Riga • Skupina A • Ondřej Belák, Ondřej Černý

Tipsport: 2.22 4.38 2.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Od nás to je pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásnou dobrou noc! (21:33:05)
Další zápas Česko odehraje v sobotu od 11:15 proti nevyzpytatelné Velké Británii.
Neuvěřitelný obrat, klobouk dolů před českým týmem! Ten po čtyřiceti minutách existenčního zápasu prohrával 0:2, jenže v závěrečné třetině přišel radikální zlom.

Jakub Vrána s Janem Kovářem parádními střelami využili přesilovky, Lukáš Klok poslal Čechy do vedení a neúnavný Jakub Flek v závěru dotlačil kotouč do prázdné brány.

Svěřenci Filipa Pešána ukázali obrovský charakter, na turnaji poprvé zvítězili za tři body a postupovou situaci mají ve svých rukách. Švédsko se naopak o svoji účast v play-off bude muset strachovat, momentálně mu totiž patří poslední místo.

59:47

Ještě jednou se bude vhazovat před českou brankou, Lukáš Klok totiž odeslal kotouč na zakázané uvolnění. Už to vypadá opravdu dobře!

59:29

Kovář drží puk v útočném pásmu a jeho tým je hodně blízko první výhře v základní hrací době.

59:01

Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:40

Švédský tým to opět zkouší v šesti mužích. Adam Reideborn na střídačce.

58:40

Andrej Šustr dokázal vyhodit puk pouze na vlastní střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:26

58:26 Jakub FLEK - 2:4

58:26

Česko právě vstřelilo branku!
Hra bez gólmana se Švédům nevyplatila! JAKUB FLEK prodal své výborné bruslení a byl jako první a volného puku v útočném pásmu. Pak už ho zblízka neomylně poslal do sítě! Asistence: Dominik Kubalík.

58:18

Zakázané uvolnění Česka.

58:08

Dominik Kubalík se už ze středního pásma chystal hledat prázdnou bránu, přičemž byl atakován na hraně pravidel. Vylučovat se ovšem nebude.

57:55

Dobrou práci odvedl na mantinelu v obranném pásmu Jan Kovář a puk míří z obranné třetiny českého týmu.

57:23

Češi drží Švédy daleko od Hrubce.

2:4

Branky a nahrávky: 13. Wingerli (Friberg), 16. Rakell (A. Kempe, Nygren) – 42. J. Vrána (M. Stránský), 45. Jan Kovář (Sekáč, D. Kubalík), 49. Klok (Jan Kovář), 59. Flek (D. Kubalík)

Švédsko: Reideborn (Fasth) – Pudas, Tömmernes (C), Lööv, Pilut, Nygren, Dahlbeck (A), Sellgren – O. Lindberg, P. Lindholm, Rakell – Rasmussen, A. Kempe, M. Kempe – Sörensen, Lundeström, Olofsson – Frödén, Wingerli, Friberg.

Česko: Hrubec (Will) – Hronek (A), D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, Šustr, D. Sklenička – D. Kubalík, Jan Kovář (C), Zadina – Sekáč, Chytil, Blümel – M. Stránský, Špaček, Lenc – Smejkal, R. Hanzl (A), Flek – J. Vrána.

Rozhodčí: Gofman, Romasko – Lazarev, Shalagin (všichni RUS).

01:51 SWE 2 Pilut, držení
12:08 SWE 1:0 Wingerli (Friberg)
13:53 CZE 2 Klok, krosček
15:02 SWE 2:0 Rakell (A. Kempe, Nygren)
24:36 SWE 2 Tömmernes, hrubost