Mistrovství světa

Velká Británie – Rusko

1:7

konec (1:4, 0:1, 0:2)

22.05.2021, 15:15 • Olympic Sports Centre • Skupina A • David Schlegel, Ondřej Černý

Tipsport: 60.0 60.0 1.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Olympijského centra v Rize vám přejeme pěkný večer a přihlásíme se dnes ještě jednou u zápasu, v němž změří síly Češi se Švýcary. (17:29:00)
Kromě prvních pěti minut měli Rusové celý zápas jasně pod kontrolou. Od okamžiku, kdy Burdasov v 6. minutě otevřel skóre zápasu, nebylo o vítězi pochyb. Během pěti minut vstřelili Rusové čtyři branky a pak ve druhé třetině ještě zvýšili svou územní převahu, měli ještě více střel, ale Whistlea dokázali ve druhé dvacetiminutovce překonat už jen jednou. Třetí třetina se hrála již jen z povinnosti a Rusové v ní přidali další dvě branky. Čestný úspěch Britů zaznamenal za stavu 0:4 Kirk.

59:38

Sám to na pravém mantinelu zkoušel Mark Richardson, prosadit se nedokázal a jeho tým zároveň přišel o pásmo.

59:11

Zadorov dostal přihrávku do levého kruhu a tvrdou střelou ohrozil Whistlea. Britský brankář nevěděl, kde má puk, ale nakonec ho našel ve své výstroji.

59:01

Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:16

Prostrčit puk na svého spoluhráče chtěl za brankou Ivan Morozov. Přes tři soupeře se mu to nepovedlo a o kotouč přišel.

57:28

Zápas se už dohrává. Ochota podstupovat v této fázi zápasu tvrdé osobní souboje trochu poklesla a hraje se především ve středním pásmu.

56:47

David Clements drží puk za vlastní brankou a oba celky střídají.

56:17

Lake našel Hammonda na pravé straně, ale Rusové mu hodně ztížili zakončení, takže Bočarov neměl se zákrokem problémy.

55:48

Na modré čáře chtěl nahrávat právě Rušan Rafikov, jenže jeho hodně nepovedená nahrávka skončila ve středním pásmu.

54:59

Rusové sevřeli svého soupeře v pásmu. Střela vyšla na levém kruhu stojící Rušana Rafikova, který ale pálil vedle.

53:11

Následuje komerční přestávka.

53:11

Hned po vhazování se do útočného pásma sebevědomě dostal Nikita Zadorov a zkusil vypálit. Individuální akci zakončil střelou do výstroje.

53:10

53:10 Anton SLEPYŠEV - 1:7

53:10

Rusko právě vstřelilo branku!
ANTON SLEPYŠEV dostal puk na levou stranu a překonal střelou zápěstím gólmana Whistlea. Puk však vypadl z branky tak rychle, že rozhodčí rozpažil a nechal ve hře pokračovat. Nakonec po přerušení hry šli rozhodčí prozkoumat situaci k videu a branka byla uznána. Gól padl během signalizované výhody. Asistence: Pavel Karnauchov.

1:7

Branky a nahrávky: 19. Kirk (Dowd, Connolly) – 6. Burdasov (Grigorenko, Ožiganov), 8. Grigorenko (Voronkov), 10. Burdasov (Kuzmenko, Gavrikov), 11. Tolčinskij (Barabanov), 31. P. Karnauchov (Zadorov, Zub), 50. Kuzmenko (Burdasov, Ožiganov), 54. Slepyšev (P. Karnauchov)

Velká Británie: Whistle (Bowns) – D. Phillips, O'Connor, Richardson, Tetlow, Ehrhardt, Clements, Garside – Perlini, Kirk, Connolly – Hammond, Dowd, Lake – Lachowicz, Hook, Betteridge – Myers, Ferrara, J. Phillips – Davies.

Rusko: Bočarov (Samonov) – Zub, Zadorov, Gavrikov, Provorov, Ožiganov, Rafikov, Dronov – Tolčinskij, Šalunov, Barabanov – P. Karnauchov, Grigorenko, Slepyšev – Ivan Morozov, Burdasov, Kuzmenko – Švec-Rogovoj, E. Galimov, Kameněv – Voronkov.

Rozhodčí: Sternat, Tscherrig – Merten, Seewald

04:09 GBR 2 D. Phillips, hákování
05:53 RUS 0:1 Burdasov (Grigorenko, Ožiganov)
06:23 RUS 2 E. Galimov, hákování
07:19 RUS 0:2 Grigorenko (Voronkov)
09:21 RUS 0:3 Burdasov (Kuzmenko, Gavrikov)