13.05.2021, 20:00 • O2 Aréna, Praha • Milan Huppert

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (22:29:01)
Střely na branku – 27:21 (8:9, 7:5, 10:6, 2:1)
Zblokované střely – 11:15
Vyhraná vhazování – 21:28
Trestné minuty – 4:10
Hity – 7:8
Češi zvládli vítězně i druhé utkání v rámci domácích hokejových her, reprezentaci Švédska porazili 3:2 po prodloužení.

Skóre se poprvé měnilo ve 2. třetině, Tre Kronor poslal do vedení střelou z pokleku Max Friberg. Domácí odpověděli v úvodu třetí dvacetiminutovky, po výborné práci Špačka skóroval Filip Zadina. Svěřenci kouče Garpenlöva po inkasované brance přidali a odměnou jim byl druhý gól, z předbrankového prostoru se prosadil Pär Lindholm. Porážku domácího výběru ovšem odmítl Filip Zadina, ten přidal svůj druhý gól v přesilové hře a poslal střetnutí do prodloužení. To trvalo necelé tři minuty, po další asistenci Špačka skóroval z mezikruží Matěj Stránský.

Pešánova družina po čtvrtečním programu vévodí tabulce Českých hokejových her se ziskem pěti bodů. Pro jistotu prvenství potřebuje proti Rusku uhrát alespoň bod. Švédi jsou poslední, stále ovšem mohou pomýšlet klidně i na druhou příčku.
Nejlepší hráči utkání: Šimon Hrubec – Adam Reideborn

62:27

62:27 Matěj STRÁNSKÝ - 3:2

62:27

Česko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, bonusový bod berou Češi! Špaček v pravém kruhu ukázal obrovský přehled ve hře. S hlavou nahoře nahrál mezi kruhy MATĚJI STRÁNSKÉMU, sedmadvacetiletý křídelník propálil marně se přesunujícího Reideborna forhendovou střelou k levé tyči. Asistence: Michael Špaček.

62:10

Jakub Flek nabral rychlost po levém mantinelu. Těsně před zakončením mu zkřížil cestu Lawrence Pilut, jenž hokejku zblokoval projektil nad bránu.

61:35

Švédský kapitán Klas Dahlbeck si udělal kolečko a půl ve středním pásmu. Nakonec vypálil od levého mantinelu, Hrubce trefil do masky.

61:11

Filip Zadina pomýšlel na hattrick, na ten si ještě bude muset počkat. Poté, co jej rozjel Filip Hronek, vypálil zápěstím o pár čísel vedle levé tyče.

60:39

První útok nastaveného času patřil Švédům. Dennis Rasmussen dlouhým pasem oslovil Lindholma, ten nezvládl těžké zpacování.

60:15

Prodloužení probíhá ve třech na obou stranách. Více volného prostoru slibuje i velké množství zajímavých příležitostí, pokud nepřijde brzké rozhodnutí.

60:01

Třetí třetina přinesla parádní hokej z obou stran. Češi nejprve vyrovnali ve 44. minutě zásluhou Filipa Zadiny, Švédům vrátil v 55. vedení Pär Lindholm. S porážkou se ovšem s chutí hrající Filip Zadina nesmířil, svým druhým zásahem poslal utkání do prodloužení.
Střely na bránu po 3. třetině: 25 – 20

60:00

3:2

Branky a nahrávky: 44. Zadina (Špaček), 57. Zadina (Hronek), 63. M. Stránský (Špaček) – 26. Friberg (P. Lindholm, Wedin), 55. P. Lindholm (Friberg, Dahlbeck)

Česko: Hrubec (Kváča) – D. Sklenička, Hronek, Hájek, Moravčík, J. Galvas, Šustr, Mašín – M. Stránský, Špaček, Lenc (A) – H. Zohorna, T. Zohorna (C), Zadina – Sekáč, Š. Stránský, Červený (A) – Smejkal, A. Musil, Flek – Blümel.

Švédsko: Reideborn (Ersson) – Dahlbeck (C), Lööv, Holm, Nygren, Pilut, Pudas – Hållander, Rasmussen (A), Eklund – Wedin, P. Lindholm, Friberg – Sylvegard, Ljungh, Olofsson – Frödén, Wingerli (A), Berggren.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Lederer, Špůr

Diváci: 1 000

04:07 SWE 2 Wingerli, hákování
07:51 SWE 2 Friberg, podrážení
25:38 SWE 0:1 Friberg (P. Lindholm, Wedin)
26:13 SWE 2 Holm, krosček