30:25

konec (18:9)

08.05.2021, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • 5. kolo • Tomáš Kalas (@tomascipy)

TJ Sokol Nové Veselí – SHC Maloměřice – Brno 30:25 (18:9)
Nejvíce branek: Melichar 5, Korbel 4, Gregorovič 4 – Jirák 7, Hlípala 3, Havlát 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/1. Vyloučení: 3:2. (18:41:25)
Z mé strany je to dnes, potažmo za celý ročník, již vše. Bylo mi ctí vás velkou částí letošního ročníku provázet a doufám, že se příští sezonu zde opět sejdeme, avšak s tradiční bouřlivou diváckou podporou, jak jsme ve Veselí zvyklí. Do té doby užívejte léta a v srpnu se na vás ze ZDT Arény budu těšit opět na počtenou!
Pro brankáře Michala Studeného je to dnes emotivní loučení. Kvůli rodinným důvodům se rozhodl pro ukončení kariéry a během pozápasového rozhovoru se mu od spoluhráčů dostalo dortu a speciálního šampaňského. Snad jenom opravdu škoda, že se hraje stále bez diváků.

Celkově je to tak pro Veselí povedené loučení s ročníkem. Výhra o pět branek znamená poskočení na konečné 10. místo, k tomu, aby ale zůstali na tomto fleku, musí doufat, že Maloměřice na domácí půdě za týden porazí Hranice. Pak by Veselí díky lepším vzájemným zápasům skončilo na konci první desítky.
I když to dlouho ve druhém poločase nevypadalo, bylo z toho pořádné drama až do konce! Lámat se to začalo na začátku druhé desetiminutovky, to ještě Sokol vedl o 10 (23:13) a všechno směřovalo k výrazné výhře. Jenže se mu hrubě nepovedly další minuty, od 48. do 55. minuty vybouchl pasáží 0:5, a když se Majlont v 55. minutě přiblížil zásluhou Jiráka na tříbrankový rozdíl, vypadalo to s Veselím všeljak.

Domácí to však srdcem ubojovali, díky povedenému závěru si došli pro výhru 30:25 a mohou slavit s hrstkou partnerů, kteří na poslední souboj ročníku v Novém Veselí zavítali.

Konec zápasu. (30:25)

60

Nakonec z toho bylo 30 veselských branek v posledním zápase sezóny, poslední branku Veselí v tomto ročníku dal Marek Korbel! (30:25)

60

Koubek se půl minuty před koncem ještě obtočil okolo Štohanzla a zavěsil, už je to ale jenom labutí píseň pro hosty. (29:25)

59

Na druhé straně si ale poradil Filip Bartůněk, který šlajsem nad padajícího Mazače definitivně rozhoduje o tom, že Veselí zakončí sezónu výhrou! (29:24)

59

Ještě to hosté zkouší. Zblokovaný podstřel Korbela nastartoval Jiráka na pravém křídle, který přidává už sedmou branku v zápase. (28:24)

58

Korbel potahal čas soubojem, po kterém byl odpískán faul. Veselí zkouší variantu bez brankáře, ale tohle si již pohlídá. (28:23)

57

Maloměřice házely první sedmičku po faulu na Vojtu Číže až tři minuty před koncem, Kučera proměnil podél stojné nohy Studeného. (28:23)

57

Ševčík pustil na středu ideálně míč pro zaběhnutého Korbela, který si ze šestky už poradil. (28:22)

57

Koubek vlétl při zakončení do Parollyho za cenu útočného faulu a vypadá to, že Veselí si to nakonec pohlídá! (27:22)

57

Tak snadné to ale Veselí ještě mít nebude. Melichar dostává dvě minuty a hosté berou oddechový čas, čtyři a půl minuty před koncem! (27:22)

56

Koubek navíc následný útok neproměnil. Veselí podržel Studený a Ševčík ze střední spojky prostřelil Mazače, navíc se jedná o jeho první branku v extralize! (27:22)

55

Veselí proměňuje útok až po necelých osmi minutách! Melichar to prostě urval na sílu a zakončil z pravé spojky přesně k tyči. (26:22)

55

A je to už jenom o tři! Jirák zachytil odražený míč po Kučerově střele a dopravil jej za záda Studeného! (25:22)

54

Mazač to ustál, pokus mezi nohama nepustil a Majlont z toho může ještě udělat pořádné drama! (25:21)

54

Přes Kocicha si nakonec došel Sokol pro sedmičku, na kterou jde tentokrát Flajsar! (25:21)

30:25

TJ Sokol Nové Veselí: Studený, Šimovček – A. Tomášek, F. Bartůněk, Korbel, Miroslav Štohanzl, Dodica, Bartůněk, Veselý, Ševčík, Gregorovič, Melichar, Parolly, Kocich, J. Flajsar, Halíček.

SHC Maloměřice Brno: Zaplatílek, Mazač – Hlípala, Havlát, Kolář, M. Jirák, Drásal, R. Číž, Koubek, Žďánský, Popela, Hajčman, Kučera, Černý, F. Zeman, V. Číž.

Rozhodčí: Friedel, Kučerka