Tipsport: 1.56 4.75 4.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalšího textového přenosu. Na počtenou! (22:20:51)
Střely po třetí třetině:

Česko – 23
Slovensko – 22
Nejlepšími hráči byli zvoleni Branislav Konrád na slovenské straně a Jakub Galvas na té české.
Česko zvítězili i v šestém utkání Euro hockey challenge a zopakovali včerejší vítězství proti Slovensku. Tentokrát sice dostali branku, o kterou se ve druhé třetině postaral Faško-Rudáš. Nicméně Češi se opět prosadili dvakrát, a tak berou výhru 2:1. Češi předvedli lepší výkon než včera, který brankou korunovali Adam Musil a Andrej Šustr.

59:25

59:25 Kváča svým perfektním zákrokem zachránil český tým před vyrovnávacím gólem

59:25

Nejlepší zákrok večera předvedl Petr Kváča proti Slafkovskému, kterému tygřím skokem sebral stoprocentní šanci! Jednoznačně zákrok utkání! Kváča ani neviděl, kde je puk, ale i přesto instinktivně natáhl ruku a puk dostal mezi tři tyče!

59:18

Šestice Slováků zavřela bílou pětici před Kváčou. Nicméně ten ukryl kotouč pod svou výstrojí a Češi tak mohou střídat.

58:45

Oddechový čas pro Česko.

58:38

Radan Lenc prováhal možnost na vstřelení branky. Slováci mu sebrali kotouč v situaci, kdy Češi uháněli na prázdnou branku v situaci 3 na 2. Poté Lenc zkoušel trefit branku z vlastní obranné třetiny, ale tu netrefil. Tudíž se píská zakázané uvolnění a Filip Pešán si tak bere oddechový čas.

57:57

Slováci bez brankáře!

57:45

Fominykh se ocitnul na ledě v nehokejové pozici, ale naštěstí se už zvedl a po souboji se Skleničkou je snad v pořádku.

57:25

Česko hraje v plném počtu!

57:10

Radil vyváží kotouč mimo obranné pásmo Česka a šetři vteřiny.

56:34

56:34 Hrivíkova střela na tyč

56:34

Nemec na modré čáře zastavil kotouč, předal ho Hribikovi a ten trefil tyč!

56:15

Cehlárik prováhal ideální možnost pro přihrávku a Češi jsou ve čtyřech!

55:54

Kváča lapil dorážku Cehlárika!

55:25

Vyloučení v týmu Česko (Sklenička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Velká komplikace pro Česko. Slováci budou mít početní výhodu 5 na 3.

54:27

Vyloučení v týmu Česko (Šulák – 2 min., podrážení).

53:40

Jakub Flek v obrovské šanci netrefil branku! Slovensko už hraje hodně na riziko a Češi se dostávají do velkých šancí!

53:05

Matěj Stránský našel před brankou Michala Špačka, který zakončil do plastronu Branislava Konráda.

52:25

Dvě česká "Š" (Šustr a Špaček) zklidnili hru tím, že kombinovali v obranném pásmu.

51:12

Lenc nedokázal přihrát přesně, ale i přesto se Sekáč dostal k puku a vymotal dva obránce Slovenska. Zakončení už však bylo těžké a Konrád s obtížemi celou akci vyřešil.

50:42

Vyloučení v týmu Česko (Tomášek – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Slovensko (Grman – 2 min., nedovolené bránění).

50:15

Grman si vyšlápl na Blümela. To nenechal jen tak David Tomášek, který Grmana zpracoval rukama.

50:06

50:06 Zohornu o dobrou šanci připravilo zaškobrtnutí

50:06

Sám na brankáře se řítil Hynek Zohorna, který ale v klíčové chvíli lehce zaškobrtnul, a tak se připravil o výhodnou pozici!

49:33

Tentokrát chvilku u puku Češi, kteří se snaží zklidnit hru.

48:50

Slafkovský se omlouval Kváčovi, kterého lehce sekl přes vyrážečku. Nicméně jeho omluva nestačila Liboru Šulákovi, který to Slafkovskému od plic vysvětlil.

48:08

Slováci kombinují v obranném pásmu a snaží se najít recept na přechod české konsolidované obrany.

47:14

Slováci chtějí se zápasem něco udělat. Zvýšili aktivitu zejména v útočné třetině.

45:59

45:59 Andrej ŠUSTR - 2:1

45:59

Česko právě vstřelilo branku!
ANDREJ ŠUSTR nejprve v ponechané výhodě netrefil branku, jenže k puku se dostal znovu a tentokrát trefil naprosto přesně! Česká šestice držela kotouč dlouho v obranné třetině Slovenska. Vznikla z toho nakonec situace, která vyústila ve vedoucí branku. Asistence: Libor Šulák.

45:09

Šustr na Sekáče, který stále drží pásmo. Český tým je v tlaku.

44:21

Mašín nepustil do střelecké pozice Slafkovského. Jenže ten se k puku dostal i přes snahu českého obránce. Situaci však řešil zbytnou přihrávkou na Ďalogu. S tou si Češi poradili.

43:31

Tomáše se snažil najít Galvase, jenže do přihrávky vložil výborně hůl Branislav Konrád.

42:46

Nepřesnosti v české obranné třetině vyústili ve střelu Rosandiče, kterou zblokoval Adam Musil.

41:50

Dvojici Sekáč – Radil zastavil ofsajd.

41:24

Od modré čáry střílel Jakub Galvas. Na jeho střelu však Branislav Konrád viděl a tudíž ji zvládl lapit.

40:48

Matěj Blümel se tlačil do útočného pásma, ale nedostal se dál než na modrou čáru.

40:18

Zakázané uvolnění České republiky.

40:03

První buly třetí periody pro české hráče.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině:

Česko – 11
Slovensko – 12
Nejprve to byl Adam Musil, který po výborné práci Jakuba Fleka otevřel skóre zápasu v O2 aréně. Nicméně Slováci zlepšili svůj pohyb a aktivní hrou se dostali k několika slibným příležitostem. Jednu z nich využil Martin Faško-Rudáš, který tak stanovil prozatimní skóre po druhé třetině. Do kabin se tak odchází za stavu 1:1.

40:00

39:55

Jan Ščotka se v prostoru mezi kruhy nedostal ke střele. Druhá třetina tak skončí nerozhodně.

39:35

Červený, Flek a Zohorna za brankou Slovenska. Puk se dostal na Jordána, který se ale ke střele neodhodlal.

38:58

Mašín a Cehlárik si opět vysvětlují nějakou situaci. Tentokrát se ale vylučovat nebude.

37:38

37:38 Šance Matěje Blümela

37:38

Ščotka zastavil slovenského útočníka a Češi se řitili do brejku dva na jednoho. Ten vyřešil Matěj Blümel střelou, která skončila na betonech Konráda.

36:36

Skleničkovi neposedný puk proskočil až za modrou čáru. Češi tak odevzdali puk na slovenské hole.

35:48

V útočné třetině Slovensko. Kváča si pokryl levou tyč. A vzhledem k tomu, že se jeden ze slovenských útočníků nacházel až příliš v těsné blízkosti v modrém půlkruhu, vhazuje se ve středním pásmu.

35:28

Slovensko v plném počtu.

34:48

Češi kombinují za vlastní brankou. Až teprve teď se dostávají do útoku.

33:51

Češi si tak z předchozí situace odnáší dvouminutovou přesilovku. Výborně se vrátil Radan Lenc, který odebral puk Romanovi, který se dostával před Kváču.

33:28

Vyloučení v týmu Česko (Jordán – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Slovensko (Holešinský – 2+2 min, hrubost).

33:28

Holešinský a Jordán si vyměňují názory na situaci za brankou Kváči. Oba si půjdou sednout na trestnou lavici.

32:13

Šimon Stránský našel volného Lukáše Radila! Ten však před brankou nedokázal zamířit přesně. Krátce poté ujel opět Marek Ďaloga, jehož střelu ukryl ve výstroji Kváča.

31:25

Tomášek nemohl do útočného pásma. Puk se tam však stejně nakonec dostal a bojují o něj Matěj Blümel a Martin Bučko.

30:25

U puku Andrej Šustr. Češi mají problém dostat se do pásma. To se jim povedlo až díky výborné práci Matěje Stránského.

29:50

Holešinský se chytá za hlavu! Nedokázal totiž trefit odkrytou českou branku a přestřelil! Máme tu další komerční pauzu. Slováci teď malinko zrychlili a zpřesnili hru.

29:35

Do šance se dostal také Marek Ďaloga, který nakopl své motory a přebruslil Michala Jordána. Dostal se však hodně mimo ideální úhel pro střelu.

29:05

Slafkovský se dostal do šance, ale neprosadil se. Jeho střelu pokryl Kváča.

28:21

28:21 Martin FAŠKO-RUDÁŠ - 1:1

28:21

Slovensko právě vstřelilo branku!
FAŠKO-RUDÁŠ si najel do pásma, dostal přihrávku od Miloše Romana a mezi rukou a tělem Kváči vyrovnává utkání! Všemu předcházela chyba Čechů ve středním pásmu, kvůli které se Slováci dostali lacině k puku. Asistence: Miloš Roman.

27:21

Hribik se obtočil okolo Fleka, jenže Sklenička mu puk vypíchl. Jakub Flek se snažil dostat do útočného pásma, ale Zohorna mu přejel modrou čáru rychleji. Píská se tak ofsajd.

26:13

Vyloučení v týmu Česko (Ščotka – 2 min., nedovolené bránění).

23:57

23:57 Adam MUSIL - 1:0

23:57

Jakub Flek výborně dobruslil situaci v rohu hřiště. Puk se dostal k Jordánovi, který předal opět Flekovi. Ten v rychlosti za brankou našel ADAMA MUSILA, který, ač tísněn, mezi betony prostřelil Branislava Konráda. Asistence: Jakub Flek, Michal Jordán.

22:55

David Tomášek tečoval střelu od modré čáry do betonů Branislava Konráda. Češi jsou po návratu Lence velmi aktivní.

21:58

Pardubický obránce Bučko vyslal střelu po ledě, se kterou si Kváča poradil bez větších problémů.

21:46

Česko v plném počtu.

20:40

Regenda clonil před Kváčou, který měl tak velmi ztížený zákrok proti střele Nemce. I přesto však dokázal zasáhnout. O pár vteřin později Kváča zlikvidoval i pokus od modré čáry. Češi tak mohou střídat.

20:18

Slovensko v útočném pásmu.

20:01

Střely po první třetině:

Česko – 7
Slovensko – 3
Česká reprezentace vstoupila do zápasu mnohem lépe než včera. Slováci se jen těžko dostávají z obranné třetiny a hrozí pouze z brejků. Naproti tomu si česká reprezentace vytvořila několik slibných šancí. Tu největší měl pravděpodobně Jakub Flek, kterého zastavil Branislav Konrád. Češi budou druhou třetinu začínat v oslabení, které, doufejme, potrvá minutu a 45 vteřin.

20:00

19:45

Vyloučení v týmu Česko (Lenc – 2 min., hákování). Radan Lenc zastavil unikajícího Regendu a Slováci tak dostanou možnost přesilovky.

18:52

V obranné třetině Slovenska bojuje Matěj Stránský. Puk se však dostal až za branku Čechů, odkud Ščotka puk vyváží.

16:50

16:50 Velmi slibná šance Slovenska

16:50

Už to vypadalo, že se Slováci z ojedinělé šance ujmou vedení. Jenže střela Maria Grmana skončila pouze na obou tyčích branky Petra Kváči. Po konzultaci s videem rozhodčí Pešina rozpažil a dal tak najevo, že branky nebylo dosaženo.

16:28

V dalším osobním souboji Matěj Stránský. Ten bude večer pravděpodobně hodně ledovat.

15:42

Galvas a Šustr si vyměnili kotouč. Šustr střílenou přihrávkou hledal sjíždějícího Galvase. Ten puk tečoval jen těsně mimo.

14:52

Češi vyhazují do útočného pásma ze své třetiny. Kvůli aktivitě Davida Tomáška se nepíská icing. Češi se tak lehce dostali do útočného pásma, kde kombinují. Zatím mimo dostřel branky Slovenska.

14:38

Druhá komerční přestávka první třetiny.

13:50

13:50 Zákrok slovenského brankáře Konráda

13:50

Šimon Stránský se nejprve dostal před Konráda, nezakončil přesně, poté se do šance dostal znovu, ale jeho střelu zlikvidoval právě slovenský brankář. To je zatím muž první třetiny. Češi hrají mnohem lépe než včera!

13:10

V obrovské šanci Jakub Galvas! Z mezikruží trefil ale pouze tzv. do terčíku.

12:24

Puk na hokejkách mají Češi. Konkrétně Jan Ščotka.

11:50

Nakonec se vhazovalo na puntíku ve středu hřiště. Jednalo se totiž o ofsajd.

11:49

První zakázané uvolnění zápasu. Hra se přesouvá opět před Konráda.

11:43

11:43 Střela Jakuba Fleka

11:43

Andrej Šustr našel Jakuba Fleka u levé tyče branky Branislava Konráda. Jakub Flek však, kvůli nedostatku času, nezamířil přesně a nechal tak vyniknout slovenského brankáře

11:04

Šimon Stránský se snažil objet protihráče, povedlo se mu nechat za sebou dva Slováky, ten třetí už ho ale zastavil.

10:39

Střelu sedmnáctiletého Nemce zblokoval Sklenička.

09:51

Kometa extraligy, Matěj Stránský, podstupuje mnoho osobních soubojů. Teď se mu povedlo protečovat puk do útočné třetiny.

09:27

Z prostoru mezi kruhy pálil Matěj Blümel. Konrád jeho střelu udržel ve výstroji a přerušilo se. Nás tak čeká první komerční pauza.

08:25

Jakub Flek trefil pouze zadní část těla Adama Musila. Poté se do velké šance na druhé straně dostal Sukeľ. Netrefil však branku.

07:57

Marek Ďaloga nabral rychlost na modré čáře, s pukem skončil za brankou Čechů, ale na jeho přihrávku nezareagoval nikdo v modrém. Útočí tak Češi.

07:30

Tým Slovenska v plném počtu.

06:34

Matěj Stránský kombinoval se Špačkem. Přihrávka druhého zmíněného proskákala brankoviště, avšak adresáta nenašla!

05:30

Vyloučení v týmu Slovensko (Nemec – 2 min., podrážení). Nemec za brankou podrazil Zohornu. Češi si tak vyzkouší přesilovou hru.

05:18

Šulák zastavil akci Slovenska. Češi jsou tak v útočném pásmu.

04:55

Sledujeme sérii nepřesností. Slováci musí rozehrávat z obranného pásma.

03:37

Viděli jsme první zákrok Petra Kváči, který si ho připsal po střele od mantinelu.

03:22

Situaci dva na jednoho Slováci vyřešili neslavně. Skončili s pukem v rohu.

02:50

Slováci vyhazují až teď. Jediné, co Čechům chybělo, byla střelba.

02:20

Česká reprezentace sice střídá, ale stále je velmi aktivní v obranné třetině Slováků.

01:27

Regenda ve středním pásmu zastavil Matěje Stránského, ale i přesto se Češi dostali do útočného pásma. Střelu Skleničky zblokoval jeden ze slovenských obránců mimo.

00:57

Sedmnáctiletý slovenský mladík Slafkovský se ocitnul v ofsajdu.

00:34

V útočném pásmu Ščotka s Tomáškem. Puk je však už ve středním pásmu.

00:01

Úvodní buly patří Slovákům, kteří se ihned snaží dostat do útočného pásma.

00:01

Svůj debut v seniorské reprezentaci dnes prožije Petr Kváča. Zároveň se objeví také bratři Šimon a Matěj Stránští.

Česko: Kváča – Ščotka, Šulák, Jordán, Galvas, Mašín, Sklenička, Šustr – Blümel, Hanzl, Tomášek – Lenc, Špaček, Stránský M. – Radil, Stránský Š., Sekáč – Flek, Musil, Zohorna H.

Slovensko: Konrád – Rosandič, Gernát, Ďaloga, Nemec, Kňažko, Grman, Bučko, Gachulinec – Holešinský, Hrivík, Cehlárik – Slafkovský, Sukeľ, Faško-Rudáš – Liška, Roman, Regenda – Hrehorčák, Buc, Fominykh..
Momentálně nejproduktivnějším hráčem české reprezentace je pardubický Matěj Blümel, který si dokázal v osmi zápasech připsat 8 kanadských bodů (4 + 4) a v tabulce pravdy svítí u mladého útočníka číslice +6. I tak není jisté, že se Matěj Blümel na mistrovství světa podívá.

Na straně Slovenska se v prvním zápase proti Čechům blýskl také Juraj Slafkovský. Mladičký sedmnáctiletý hokejista, který měří 192 cm, provětrával obranu české reprezentace rychlými brejky. Ty s obtíži řešil až Roman Will. Slafkovský je, zejména díky svým fyzickým dispozicím, těžko odstavitelný od puku. Jeho pravděpodobně nominace na seniorské mistrovství světa nemine.
Sestavy z minulého utkání:

Česko: Will (Růžička) – Šustr, Vitásek, Mozík, Musil D., Jordán, Mašín, Ščotka – Zohorna, Červený, Blümel, Tomášek, Hanzl, Radil, Musil A., Najman, Kousal, Lenc, Špaček, Stránský.

Slovensko: Hudáček (Tomek) – Nemec, Jánošík, Kňažko, Rosandič, Grman, Gernát, Gachulinec, Koch – Cehlárik, Hrivík, Slafkovský, Faško-Rudáš, Sukeľ, Holešinský, Regenda, Roman, Liška, Buc, Kollár, Hrehorčák.
ČESKO vs. SLOVENSKO

Druhé federální derby nabídne oběma soupeřům kvalitní prověrku v rámci přípravy na blížící se světový šampionát. Češi i Slováci mají za sebou duely s výběry Rakouska a Německa. Oba dva dnešní soupeři tyto utkání dokázali vyhrát. Včerejší společný zápas vyhráli Češi po výborné třetí třetině, ve které se v rozmezí 45 vteřin trefili Rudolf Červený a David Tomášek. Nejlepšími hráči byli v obou týmech vybráni brankáři. Na české straně Roman Will a na té slovenské Július Hudáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

2:1

Branky a nahrávky: 24. Musil (Flek, Jordán), 46. Šustr (Šulák) – 29. Faško-Rudáš (Roman)

Česko: Kváča (Růžička) – Ščotka, Šulák, Jordán (C), Galvas, Mašín, Sklenička, Šustr – Blümel, Hanzl (A), Tomášek – Lenc (A), Špaček, Stránský M. – Radil, Stránský Š., Sekáč – Flek, Musil, Zohorna H.

Slovensko: Konrád (Tomek) – Rosandič, Gernát, Ďaloga (B), Nemec, Kňažko, Grman, Bučko, Gachulinec – Holešinský, Hrivík (A), Cehlárik (A) – Slafkovský, Sukeľ, Faško-Rudáš – Liška, Roman, Regenda – Hrehorčák, Buc, Fominykh.

Rozhodčí: Pešina, Šindel – Špůr, Ganger

05:30 SVK 2 Nemec, podrážení
19:45 CZE 2 Lenc, hákování
23:57 CZE 1:0 Musil (Flek, Jordán)
26:13 CZE 2 Ščotka, nedovolené bránění
28:21 SVK 1:1 Faško-Rudáš (Roman)