07.05.2021, 01:05 • Scotiabank Arena, Toronto • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.66 4.79 3.99 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ve stejném čase byli vyloučeni Corey Perry (MTL) za podrážení a Cole Caufield (MTL) za hrubost. Dvojnásobná početní výhoda pro Toronto!

55:41

55:41 Auston MATTHEWS - 5:2

55:41

Toronto právě vstřelilo branku!
Zdá se, že je rozhodnuto. Marner na levém kruhu šikovně přenechal puk AUSTON MATTHEWS, který svou jedinečnou střelou nedal Allenovi sebemenší šanci! Matthews tak dosáhl na svůj 40. gól v sezóně. Asistence: Mitchell Marner a Jake Muzzin.

55:22

Tavares vyřešil přečíslení dva na jednoho střelou z pravého kruhu, která skončila těsně vedle!

52:36

William Nylander ujížděl sám na Allena, brankář Montrealu ale předvedl skvělý zákrok vyrážečkou!

48:47

William Nylander našel na levém kruhu nikým nehlídaného Muzzina, který ale trefil jen boční síť!

44:55

Alex Galchenyuk (TOR) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl, Montreal si zahrajee další přesilovou hru.

43:04

43:04 Artturi LEHKONEN - 4:2

43:04

Montreal právě vstřelil branku!
Že by drama? Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Campbell vyrazil Toffoliho dělovku pouze před sebe a ARTTURI LEHKONEN se z dorážky trefil přesně k tyči! Asistence: Tyler Toffoli a Jeff Petry.

35:02

TJ Brodie (TOR) zatáhl za záchrannou brzdu a zahákoval unikajícího Andersona, Montreal si tak zahraje přesilovku.

34:19

V další velké šanci se ocitl Nick Suzuki, tváří v tvář Campbellovi ale neuspěl!

33:30

33:30 Cole CAUFIELD - 4:1

33:30

Teprve druhá střela Habs na branku ve druhé třetině končí gólem. Corey Perry našel povedeným křižným pasem v předbrankovém prostoru COLEA CAUFIELDA, který už měl úlohu snadnou. Asistence: Corey Perry a Eric Staal.

29:45

Při celé této akci měli Maple Leafs ponechanou výhodu, Joel Edmundson (MTL) už zamířil na trestnou lavici za krosček.

29:45

Ilja Michejev už se radoval z gólu, rozhodčí ale rozpažili! Stefan Noesen totiž stál v brankovišti.

27:27

Artturi Lehkonen našel v předbrankovém prostoru Armiu, jenž ale protečoval kotouč nad břevno!

23:49

V obrovské šanci se teď ocitl Ilja Michejev, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ale Allen vykopl!

21:31

Jesperi Kotkaniemi málem v přesilovce snížil, ale Justin Holl doslova z brankové čáry – což poté musel potvrdit i videorozhodčí – odpálil puk pryč!

20:01

Zelenáč Cayden Primeau pro dnešek dochytal, za prakticky rozhodnutého stavu půjde do branky Jake Allen.

19:48

Pierre Engvall (TOR) půjde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění, druhá třetina tak s nejvyšší pravděpodobností začne přesilovkou Montrealu.

19:05

Pátá málem odbila! Jake Muzzin z vrcholu kruhů orazítkoval tyč!

17:21

17:21 Mitchell MARNER - 4:0

17:21

Po krásné akci MITCHELLA MARNERA je to už 4:0! Hvězdný křídelník si z pravé strany najel před Primeaua, položil si jej a zakonči. Chiarot sice puk zachytil, ale až za brankovou čarou. Asistenci si připisuje 41letý Joe Thornton, který tak boduje v sedmém utkání v řadě! Asistence: Joe Thornton a Rasmus Sandin.

11:24

V další velké šanci se ocitl Ilja Michejev, tváří v tvář Primeauovi ale neuspěl!

10:38

10:38 Pierre ENGVALL - 3:0

10:38

Tak teď si Cayden Primeau vybral slabší chvilku. Hostující brankář pouze vyrazil nepříliš nebezpečný pokus PIERREA ENGVALLA a forvard Toronta poté dorazil kotouč za jeho záda! Asistence: Jason Spezza a TJ Brodie.

07:23

Auston Matthews si udělal prostor ke střele z mezikruží, Cayden Primeau si ale tentokrát poradil!

05:55

Po pěkné individuální akci Tavarese se k dorážce z předbrankového prostoru dostal Alexander Kerfoot, jenž z ostrého úhlu trefil tyč!

05:18

Jake Evans (MTL) ve středním pásmu podrazil Noesena, Toronto si tak zahraje přesilovku.

03:24

03:24 John TAVARES - 2:0

03:24

Ve třetí minutě utkání je to již 2:0! Po nepovedené rozehrávce Canadiens se k puku dostal Jake Muzzin, nahodil černou pryž na Primeaua a JOHN TAVARES tuto střelu protečoval za jeho záda. Asistence: Jake Muzzin.

01:52

Hosté se pokoušejí o rychlou odpověď. Čtvrtá formace Habs si vytvořila závar v předbrankovém prostoru, Corey Perry ale nedokázal dostrkat kotouč do branky!

00:15

00:15 Alex GALCHENYUK - 1:0

00:15

Bleskový vstup Toronta do zápasu! John Tavares vybojoval puk u mantinelu po nepovedené rozehrávce brankáře Primeaua, načež se kotouč přes Nylandera dostal k ALEXOVI GALCHENYUKOVI, který bekhendem poslal touš z mezikruží do sítě! Asistence: William Nylander a John Tavares.

Podle sestav na ranním rozbruslení by se měl dostat do hry i Michael Frolík, který pravděpodobně nastoupí po boku dalších veteránů Erica Staala a Coreyho Perryho. Debut v dresu Maple Leafs by si pak měl připsat Stefan Noesen, jenž zamířil do Toronta jako součást komplikované trojvýměny, v rámci které Leafs získali Nicka Foligna.

5:2

Branky a nahrávky: 1. Galchenyuk (W. Nylander, Tavares), 4. Tavares (Muzzin), 11. Engvall (Spezza, Brodie), 18. Marner (J. Thornton, Sandin), 56. Matthews (Marner, Muzzin) – 34. Caufield (Perry, E. Staal), 44. Lehkonen (Toffoli, Petry)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Rittich) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Sandin, Dermott – J. Thornton, Matthews, Marner (A) – Galchenyuk, Tavares (C), W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Noesen – Engvall, Spezza, Simmonds.

Montreal Canadiens: Primeau (21. Allen) – Edmundson, Petry (A), Kulak, Chiarot, A. Romanov, Merrill – Tatar, Danault, Caufield – Toffoli (A), Suzuki, Armia – Lehkonen, Kotkaniemi, J. Anderson – E. Staal, Evans, Perry (A).

Rozhodčí: Pollock, Nicholson – Shewchyk, Brisebois

00:15 TOR 1:0 Galchenyuk (W. Nylander, Tavares)
03:24 TOR 2:0 Tavares (Muzzin)
05:18 MTL 2 Evans, podrážení
10:38 TOR 3:0 Engvall (Spezza, Brodie)
17:21 TOR 4:0 Marner (J. Thornton, Sandin)