01.05.2021, 04:00 • Honda Center, Anaheim • David Suchý

Tipsport: 2.72 4.05 2.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3. Jonathan Quick (LAK) 33 zákroků (06:36:59)

John Gibson (ANA) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92%, odchytal 59:05
Jonathan Quick (LAK) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1%, odchytal 60:00
Česká a slovenská stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Los Angeles, které svého soupeře porazil výsledkem 2:1. Poslední perioda nebyla zrovna nejatraktivnější, za celou dobu jsme se nedočkali moc vyložených šancí. Králové se pokoušeli s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenomže přes dobře fungující obranu soupeře to dlouho dobu nešlo. Koncovka přeci jenom patřila hostům, ti pět minut před koncem třetiny srovnali, načež v poslední minutě o vítězství rozhodl sám kapitán Anže Kopitar.

59:12

Gibson je na střídačce!

59:04

59:04 Anže KOPITAR - 1:2

59:04

Los Angeles právě vstřelilo branku!
V poslední minutě jdou hosté do vedení! Králové totiž udrželi útočnou třetinu a posléze si před brankáře sjel ANŽE KOPITAR, který si šikovně přehodil puk do bekhendu, načež se mu povedlo překonat Gibsona. S pukem do branky dojel i Kopitar.
Asistence: Dustin Brown, Mikey Anderson.

58:13

Po odehrání u mantinelu skončil na zemi hostující Anderson, ke kterému míří lékař týmu. Následuje poslední komerční přestávka této třetiny.

57:10

Anaheim je vyrovnávací brankou zaskočen a znovu se musel bránit. Z velkého úhlu to zkoušel hostující kapitán Kopitar, kterému se nepovedlo trefit branku.

56:20

Do protiútoku se posléze dostával hostující Kempe, který se dokonce prodral do přečíslení, jenomže nahrávku do tandemu poslal Byfieldovi za brusle.

55:15

Na opačné straně se do pásma soupeře prodral Iafallo, kterému ještě přispěchal na pomoc Kopitar. Elitná formace Kings nakonec neudržela útočnou třetinu.

54:56

54:56 Lias ANDERSSON - 1:1

54:56

Hostující celek přeci jenom vyrovnává! Králové se totiž dokázali udržet v pásmu soupeře, kde to u branky skvělým způsobem provedl Vilardi, kterému se hezkou zadovkou povedlo najít nekrytého LIASE ANDERSSONA, který měl před sebou prázdnou branku.
Asistence: Gabriel Vilardi, Trevor Moore.

54:05

Nahození podél mantinelu nakonec dokázal dojet domácí Volkov, který ihned poté nahazoval zpět do pásma. Tam po hezké kombinaci pálil vedle Carrick.

53:15

Anaheim se snaží hrát maximálně jednoduše. Nyní znovu odeslal puk z vlastního pásma pouze o mantinel, posléze se Los Angeles Kings prezentovalo ofsajdem.

52:08

Domácí znovu pouze nahazovali do pásma soupeře, kde se k volnému předmětu jako první dostal hostující obránce Anderson, kterému se povedlo rozehrát.

51:26

Králové se znovu dostali do pásma soupeře, kde po zpětné nabídce pálil od modré čáry Doughty. Jeho rána trefila pouze protihráče, Gibson měl naprosto zakrytý výhled.

50:11

Za volným pukem se jako první dostal hostující Wagner, který ho pouze nahrnul pod Gibsona.

1:2

Branky a nahrávky: 6. H. Fleury (Zegras) – 55. L. Andersson (Vilardi, T. Moore), 60. Kopitar (D. Brown, M. Anderson)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Ja. Larsson, Fowler (A), Shattenkirk (A), Benoit, Drysdale, H. Fleury – Terry, Zegras, Comtois – Rakell (A), Lundeström, Volkov – Carrick, Steel, Jones – Heinen, D. Grant, Deslauriers.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), Björnfot, Roy, M. Anderson, S. Walker, Määttä – D. Brown (A), Kopitar (C), Iafallo – A. Kempe, Byfield, T. Moore – Athanasiou, Vilardi, L. Andersson – Wagner, Anderson-Dolan, Lemieux.

Rozhodčí: Anderson, Hanson – Knorr, Sericolo