29.04.2021, 18:00 • 21. kolo • Martin Vavruša

Tipsport: 7.11 14.3 1.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Loučím se s Vámi a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z házenkářské MOL ligy žen, na viděnou! (19:26:47)
DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 24:33 (10:14)
Nejvíce branek: Fryčáková 6, Kuxová 5/2, Kašpárková 3 – Cholevová 6, Borovská 5, Andrýsková 3. Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/1. Vyloučení: 3:3.
A je tady konec dnešního zápasu! Baníku se podařil vstup na výbornou také ve druhém poločase a po celý zbytek utkání si držel bezpečný desetibrankový náskok. Zoru nakonec poráží 33:24, což však na postavení v tabulce nebude mít už žádný vliv.

Konec zápasu. (24:33)

60

Poláková v posledních vteřinách zabíhala za obranu soupeře, ale přihrávka na ni byla příliš dlouhá. (24:33)

60

Střela hostů šla nad a Zora má asi poslední šanci na útok. (24:33)

59

A hned vzápětí se přidává i Tereza Fryčáková, která se dostala za obranu soupeře. (24:33)

59

Na druhé straně odpověděla Tatiana Gajdošíková. (23:33)

59

Veronika Mikulášková šla opět sama proti Poláčkové a také tentokrát uspěla. (22:33)

58

Vzápětí se ale trefuje Andrýsková Veronika. (22:32)

58

Tereza Fryčáková si opět dokázala z úhlu najít místo a prostřelila Bezpalcovou. (22:31)

57

Veronika Mikulášková si našla místo mezi domácími hráčkami, proběhla až před branku a tváří v tvář Poláčkové přidává další branku. (21:31)

56

Gajdošíková se zkoušela protlačit mezi soupeřkami, ale marně. (21:30)

55

Mikulášková Veronika využila toho, že je Poláčková daleko z branky a přehodila ji vysokým obloučkem ze sedmimetrového hodu. (21:30)

55

Tatiana Gajdošíková střelou do šibenice načíná třetí desítku branek domácích. (21:29)

54

O rychlou odpověď se postarala Tereza Fryčáková. (20:29)

53

Charlotte Cholevová zamířila přesně do šibenice. (19:29)

53

Natálie Kuxová už ale prostřelila vše, co před ní stálo. (19:28)

52

Gajdošíková neprostřelila blok soupeře. (18:28)

51

V situaci jeden na jednoho ale rychle odpovídá Valerie Smetková. (18:28)

51

Tereza Fryčáková z těžkého úhlu překonává brankářku hostů! (18:27)

49

Charlotte Cholevová ale střelou nad nohu domácí brankářky vrací úder. (17:27)

49

Tereza Fryčáková prudkou střelou snižuje. (17:26)

48

Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Adéla Protivánková). (16:26)

48

Na druhé straně ale bleskově odpovídá Valerie Smetková! (16:26)

48

Magda Kašpárková prostřelila brankářku hostů! (16:25)

48

Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Veronika Andrýsková). (15:25)

47

Marie Poláková si vyběhla z rohu a trefuje se přesně! (15:25)

47

Následný sedmimetrový hod ale využívá Tatiana Gajdošíková. (15:24)

46

Kašpárková v pádu trefila jen nohy brankářky. (14:24)

46

Proti střele Cholevové vytáhla Poláčková famózní zákrok. (14:24)

46

A Tereza Fryčáková toho nakonec využívá! (14:24)

45

Kapsová ani na dvakrát neprošla přes soupeřovu obranu, ale domácí drží míč i nadále. (13:24)

44

Na druhé straně si Müllnerová pohlídala střelu na bližší tyč. (13:24)

44

Dominika Zachová si vyběhla z rohu a pod nohou Poláčkové poslala míč do sítě. (13:24)

43

Zachovou v sedmimetrovém hodu vychytala Poláčková! (13:23)

42

Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Denisa Krajčovičová). (13:23)

42

Adéla Protivánková dostala přihrávku za obranu soupeře a přesnou střelou snižuje. (13:23)

41

Veronika Andrýsková utekla domácím hráčkám a tváří v tvář Poláčkové byla úspěšná. (12:23)

41

Petra Maňáková posílá míč střelou do horní tyče a do branky. (12:22)

40

Gajdošíková mířila vedle, ale její pokus tečovala brankářka a domácí zůstávají na míči. (12:21)

39

Střelu Stříškové z rohu zastavila Poláčková. (12:21)

39

Tereze Kubáčkové se ale daří okamžitě odpovědět. (12:21)

38

Rychlý kolotoč před brankou zakončila Charlotte Cholevová střelou do spodního rohu. (11:21)

37

Prudkou střelu Kubáčkové zastavila Müllnerová rukou. (11:20)

37

Oddechový čas pro domácí. (11:20)

37

Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Michaela Borovská). (11:20)

36

Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Dominika Zachová). (11:19)

35

Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Michaela Borovská). (11:18)

34

Kostelná trefila tyč! (11:17)

33

Neproměněný sedmimetrový hod týmu DHK Zora Olomouc (Natálie Kuxová). (11:17)

32

Charlotte Cholevová ale rychle odpovídá. (11:17)

32

Magda Kašpárková zamířila přesně do šibenice! (11:16)

32

Katarína Kostelná hned vzápětí navyšuje a domácí střídají brankáře. Nastupuje Anita Poláčková. (10:16)

31

Lucia Mikulčík z úhlu přidává patnáctou branku! (10:15)

31

Začal druhý poločas. (10:14)
Hráčky už nastupují na hřiště, druhý poločas za malou chvíli začne.
Je za námi první poločas rozhodně zajímavé bitvy! Most si sice z kraje utkání vypracoval malý náskok, nicméně domácí hráčky se stále drží na dostřel a druhý poločas může přinést leccos.

30

První poločas skončil. (10:14)

30

Z domácích už zůstala na hřišti jen Natálie Kuxová, která obloučkem poslala míč do branky! (10:14)

30

V poslední vteřině musela Müllnerová hasit tvrdou ránu domácích. Ti mají ještě jednu rozehrávku. (9:14)

30

Následně Most navyšuje vedení poté, co Adéla Stříšková nachytala brankářku domácích! (9:14)

30

Müllnerová teď dvěma fantastickými zákroky podržela svůj tým! (9:13)

29

Střela Eksteinové se odrazila od brankářky do branky, ale Haládiková míč zastavila na brankové čáře! (9:13)

28

Následný sedmimetrový hod ale využila Natálie Kuxová! (9:13)

28

Sovová v pádu trefila jen brankářku. (8:13)

27

Rychlou akci hostů zakončuje opět Michaela Borovská! (8:13)

27

Domácí marně hledají prostor ke střele, ale drží se na míči. (8:12)

27

Oddechový čas pro domácí. (8:12)

26

Valerie Smetková poslala na Haládikovou nechytatelnou střelu. (8:12)

25

Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Tereza Fryčáková). (8:11)

25

Vyloučení v týmu DHK Zora Olomouc (Natálie Kuxová). (8:11)

25

Na druhé straně Fryčáková narazila na brankářku hostů. (8:11)

25

Smetková mířila jen mimo tři tyče. (8:11)

24

Prudkou střelu Kapsové zastavila Müllnerová. (8:11)

24

Mikulčík neprošla přes domácí obranu a zaútočit tak může Olomouc. (8:11)

23

Oddechový čas pro hosty. (8:11)

23

Klára Kubálková vysokým obloučkem překonává Müllnerovou. (8:11)

22

Hosté nepřesnou přihrávkou darovali míč domácím. (7:11)

22

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Natálie Kuxová).
(7:11)

22

Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Michaela Borovská). (7:11)

21

Tereza Kubáčková neuspěla ze sedmimetrového hodu. (6:11)

21

Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Veronika Mikulášková). (6:11)

20

Charlotte Cholevová prostřelila Haládikovou u pravé tyče. (6:11)

19

Magda Kašpárková utekla soupeřkám a i trochu se štěstím prostřelila Müllnerovou. (6:10)

19

Další střela Andrýskové už šla mimo. (5:10)

18

Veronika Andrýsková také trefila tyč, ale jí se míč odrazil do brány. (5:10)

18

Kuxová trefila tentokrát jen tyč. (5:9)

17

Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Adéla Stříšková). (5:9)

17

17

Natálie Kuxová ovšem našla rychlou odpověď. (5:9)

16

Žlutá karta pro tým DHK Zora Olomouc (Magdaléna Kašpárková). (5:9)

16

Adéla Stříšková se dostala osamocená před branku Haládikové a nemýlila se. (4:9)

15

Haládiková teď vytáhla perfektní zákrok, když se ji hostující hráčka pokusila přehodit vysokým obloukem. (4:8)

15

Fryčáková zamířila jen do brankářky. (4:8)

14

Hostům se nabízel prostor pro únik, ale hráčka Baníku zpracovala míč nohou. (4:8)

13

Dominika Zachová byla v rohu osamocená a pod nohou brankářky poslala míč do branky! (4:8)

13

Kubálková z úhlu sice neuspěla, ale odražený míč našla Adéla Protivánková a poslala ho do sítě! (4:7)

12

Cholevová šla tentokrát sama na brankářku, ale minula! (3:7)

11

Zato Cholevová Charlotte na druhé straně byla přesná! (3:7)

11

Kapsová trefila tyč! (3:6)

9

Lucia Mikulčík ale okamžitě odpovídá další brankou Mostu. (3:6)

9

Žlutá karta pro tým DHK Baník Most (Veronika Mikulášková). (3:6)

9

Hostující brankářka teď měla zákrok na dosah, ale Tereza Kubáčková ji překonává! (3:5)

8

Klára Sovová z podobné situace jako před chvílí Borovská opět snižuje! (2:5)

8

Smetková zamířila jen nad horní tyč. (1:5)

7

Borovská se dostala za obranu domácích a přidává další branku! (1:5)

6

A je tady další branka hostů! Na 1:4 upravuje Michaela Borovská. (1:4)

5

Fryčáková znovu střílela z úhlu, ale opět neuspěla. (1:3)

4

Hosté si berou vedení bleskurychle zpět. Trefila se Petra Maňáková. (1:3)

4

Tereza Kubáčková v pádu snižuje! (1:2)

4

Další střela hostů už ovšem mířila vedle branky. (0:2)

3

Na druhé straně ze stejné pozice střílela Lucia Mikulčík, která byla úspěšná! (0:2)

2

Z úhlu to zkoušela Fryčáková, ale brankářka Mostu ji vychytala. (0:1)

2

Hosté se opět zmocnili míče, ale Maňákové tentokrát přihrávka nevyšla. (0:1)

1

Hosté jdou po rychlém brejku do vedení! Trefila se Petra Maňáková! (0:1)

1

Domácí hráčky zatím kombinují na polovině soupeře. (0:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

DHK Zora Olomouc: Poláčková, Haládiková, Polášková – Kapsová, Sovová, Protivánková, Kašpárková, Přikrylová, Krajčovičová, Kuxová, Gajdošíková, Řezníčková, T. Fryčáková, Možíšová, Kubálková, Kubáčková.

DHK Baník Most: Bezpalcová, Müllnerová – Borovská, Stříšková, Pazderová, Andrýsková, Šípová, Mikulčík, Cholevová, Eksteinová, Smetková, Maňáková, M. Poláková, Kostelná, Zachová, Mikulášková.

Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří.
Podaří se Olomouci vrátit Mostu porážku z podzimu? Nebo Baník potvrdí své vítězství také na hřišti Zory? Začínáme v 18:00!
Nejlepší střelci:
Tereza Kubáčková (DHK Zora Olomouc) – 89 branek
Dominika Zachová (DHK Baník Most) – 114 branek
Vzájemná utkání:
DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 40:21
Přestože v tabulce mají oba týmy podobné postavení, dosud jediné letošní vzájemné utkání mělo zcela jasného vítěze. Zora dokázala držet se soupeřem tempo jen prvních sedm minut, poté si hráčky Baníku začaly budovat bezpečný náskok a v poločase vedly už o deset branek. Z kraje druhého poločasu svůj náskok ještě navýšily a konečné skóre se zastavilo na výsledku 40:21. Nejlépe se na straně Mostu vedlo osmigólové Dominice Zachové a po pěti brankách si připsaly také Michaela Borovská a Charlotte Cholevová. Na pět branek dosáhla i Tereza Fryčáková z Olomouce, které sekundovaly čtyřbrankové střelkyně Martina Přikrylová a Tatiana Gajdošíková.

DHK Baník Most – 1. místo (38 bodů)
Skóre: 690:455
Obhájce titulu z předloňského roku patří každoročně k aspirantům na vítěze ligy a za stejným cílem si jde suverénně také letos. Před koncem základní části už nemůže jeho prvenství mezi českými týmy ohrozit nikdo, soupeřem v tabulce mohou být Baníku jen Michalovce, které odehrály o zápas více a dosáhly na stejný počet bodů. Oba týmy ještě čeká jeden vzájemný zápas. Mostecké hráčky letos vyhrály všechna utkání s výjimkou domácího zápasu proti Dunajské Stredě, na hřiště Zory tak dorazí na vlně šesti vítězství.

DHK Zora Olomouc – 4. místo (28 bodů)
Skóre: 578:535
Domácí za sebou mají povedenou sezónu, která jim už na jisto vynese druhé místo po základní části mezi českými týmy. Lépe už si vedl jen jejich dnešní soupeř. V úvodním utkání sice hráčky Zory nestačily na soupeřky z Písku, nicméně poté už byly téměř k nezastavení a až do konce ledna prohrály jediné utkání právě s Mostem, kterému dnes budou chtít porážku vrátit. Do utkání půjdou domácí posíleny vítězstvím z Prešova 34:26.
Příjemný čtvrteční večer, vítejte u textového online přenosu z utkání házenkářské MOL ligy žen mezi DHK Zora Olomouc a DHK Baník Most.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.