Damir Džumhur – Jozef Kovalík

2:1 3:6, 6:3, 6:3

16.04.2021, 14:49 • Belehrad, Srbsko • Semifinále • Filip Kosnáč sk

6:3

Ale presný forehand na pravú čiaru od Džumhura končí toto semifinále, po ktorom sa z postupu nakoniec raduje bosniansky tenista a Jozef Kovalík končí na challengeri v Belehrade pred bránami finále!

40-15

Ale po Kovalíkovej dvojchybe má Džumhur hneď dve možnosti na ukončenie zápasu!

4:3

Tento brejkbal sa už Kovalíkovi nepodarilo odvrátiť a Džumhur je znova o veľa bližšie k postupu do finále, keďže v treťom sete vedie 4:3 a bude podávať.

A-40

Po ďalšom nepresnom údere sa dostáva Džumhur k veľkej príležitosti.

A-40

Škoda z pohľadu Kovalíka, ktorého lob z defenzívy nebol úspešný a Džumhur má tretí brejkbal.

40-15

Džumhur pridáva aj víťazný return z forehandu a má tiež dva brejkbaly.

2:2

Ale Džumhur vyhadzuje ľahký forehand, takže Kovalík vyrovnáva na 2:2 v rozhodujúcom sete.

15-40

Výborný obranný úder, ktorý Džumhur nedostal cez sieť a Kovalík má dva brejkbaly.

1:0

Džumhur ho bohužiaľ využíva perfektným obhodom z bekhendu a a vstupuje do rozhodujúceho setu ideálnym spôsobom.

40-30

Ale predsa len sa Džumhur dostáva k brejkbalu hneď na začiatku tretieho setu po neúspešnom voleji Kovalíka.

6:3

Odvracať setbaly sa nedá donekonečna a Džumhur už uzatvára druhý set, takže posiela toto semifinále do rozhodujúceho tretieho setu.

A-40

Lenže brejkbal stále neprichádza a Džumhur má tretí setbal v tomto geme po víťaznom voleji.

A-40

Tretia možnosť pre Džumhura prichádza po priamom bode.

40-30

Kovalík sa rozhodol prejsť na sieť, ale Džumhur ho prehodil z forehandu a má druhý setbal, lenže teraz pri svojom podaní.

40-30

K prvému setbalu sa dostáva Džumhur po vyhodenom forehande od Kovalíka.

40-A

Džumhur prehráva aj tretiu výmenu za sebou a Kovalík má ďalší brejkbal na vrátenie sa do druhého setu.

A-40

Prvá dvojchyba Kovalíka darovala ďalší brejkbal Džumhurovi.

40-30

Džumhur si vypracoval možno rozhodujúci brejkbal po Kovalíkovom ustrelenom forehande.

40-A

Prichádza aj druhá šanca pre slovenského tenistu, lebo Džumhur znova výmenu až príliš pretaktizoval.

30-40

Ale veľmi zlé riešenie od Džumhura, ktorý chcel nepochopiteľne hru skrátiť a daroval brejkbal Kovalíkovi.

3:1

Žiaľ Džumhur nachytal nepripraveného Kovalíka na sieti a využíva hneď svoju prvú šancu, dostáva sa do vedenia 3:1 v druhom sete.

A-40

Po nevyužitých šanciach Kovalíka má prvý brejkbal Džumhur, ktorý je odmenený za svoju trpezlivú hru.

30-40

Perfektné skrátenie od Kovalíka, ktoré Džumhur nečakal a je tu brejkbal.

3:6

Na záver prvého setu triafa Kovalík druhé eso a je bližšie k postupu do finále, pretože úvodný set semifinále ovládol nad Džumhurom pomerom 6:3!

0-40

Do tretice presný forehand na pravú čiaru a Kovalík má tri setbaly!

3:5

Kovalík fantasticky dobehol skrátenie od Džumhura a zahral ešte krajší víťazný úder, čo znamená brejk a za stavu 5:3 pôjde podávať na víťazstvo v prvom sete!

40-A

Dvojchyba v dôležitý moment prináša veľkú šancu pre Kovalíka na brejk.

3:4

Kovalíkovi sa už nepodarilo odvrátiť druhú šancu, pretože sa dopustil chyby a Džumhur sa tak vracia do boja o úvodný set, je znížené na 3:4.

A-40

Ale hneď si dokázal vybojovať aj druhý brejkbal, keď Kovalíka naháňal a aj ho uštval.

A-40

A je tu prvý problém pre Kovalíka na podaní, keďže prehral aj tretiu výmenu v rade a bude čeliť prvému brejkbalu.

30-40

Ďalší úder Džumhura končí v oute a Kovalík má veľkú možnosť možno definitívne rozhodnúť prvý set.

1:3

Ten je už premenený vďaka chybe Džumhura z bekhendu a Kovalík vedie v úvodnom sete 3:1.

30-40

Ale Kovalík je naďalej aktívny a teraz po víťaznom forehande má druhý brejkbal v zápase.