ATP Bělehrad (antuka)

Jozef Kovalík – Facundo Bagnis

2:1 2:6, 6:4, 6:4

15.04.2021, 16:22 • Belehrad(Srbsko) • Čtvrtfinále • Filip Kosnáč sk

Videli sme skvelé štvrťfinále medzi Kovalíkom a Bagnisom, po ktorom sa môže tešiť náš tenista z vôbec prvého víťazstva v kariére nad týmto súperom. To dosiahol až vo štvrtom vzájomnom zápase a nerodilo sa vôbec ľahko. Prvý set Kovalíkovi napriek dobrému vstupu nevyšiel a prehral ho jednoznačne 2:6. Rozhodujúci momentom bol nepotvrdený brejk a tiež nevyužité dva brejkbaly za stavu 2:2, pretože odvtedy bol na kurte iba Bagnis. Druhý set však dokázal Kovalík brejknúť ako prvý, čo následne potvrdil a Bagnisovi zobral podanie ešte druhýkrát. Za stavu 5:2 začalo pršať, takže sa zápas dohrával po dlhej pauze. Argentínsky tenista si síce zobral jedno stratené podanie späť, ale Kovalík už druhú šancu na zisk setu využil a poslal zápas do rozhodujúceho setu. V ňom ako prvý dokázal zobrať súperovi podanie Bagnis, ale brejk nedokázal potvrdiť a Kovalík sa vrátil do zápasu. O všetkom nakoniec rozhodlo stratené podanie v predposlednej hre, ktoré zobral Bagnisovi slovenský tenista. V poslednom geme musel Kovalík odvrátiť aj jeden brejkbal, ale nakoniec využil hneď prvý mečbal a teší sa z fantastického úspechu, ktorým je postup do semifinále! V ňom sa stretne s nebezpečným tenistom z Bosny a Hercegoviny Damirom Dzumhurom. Ja vám dnes ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný večer! (20:40:44)

Koniec zápasu

6:4

Kovalík sa už tešil z víťazstva, ale empajrový rozhodca povedal, že Bagnisov úder neskončil v oute, takže sa výmena opakovala. Lenže v tej prišla už očividná chyba Bagnisa z bekhendu, takže Jozef Kovalík postupuje po obrate do semifinále na challengeri v Belehrade!

A-40

A v tejto chvíli je tu mečbal pre Kovalíka, keď Bagnisov defenzívny lob skončil za základnou čiarou!

40-40

Ale ten sa podarilo slovenskému tenistovi odvrátiť dobre pripraveným útokom.

30-40

Kovalík sa rozhodol zariskovať a jeho forehand skončil v tesnom oute, takže namiesto mečbalu je tu brejkbal.

30-30

Bagnis však pomáha ľahkou chybou z forehandu, takže je tento dôležitý gem vyrovnaný.

15-30

V dlhej výmene bol trpezlivejší Bagnis, ktorý komplikuje Kovalíkovi cestu za víťazstvom.

15-15

Ale potom sa Kovalík vybral na sieť a zahral volej len do nej.

15-0

Kovalíkovi chýbajú už len tri body po vyhodenom returne Bagnisa.

5:4

Koniec prestávky, podávať bude Facundo Bagnis.

5:4

Nasleduje prestávka a výmena strán.

5:4

Ale teraz už Bagnisov bekhend skončil v sieti a Kovalík bude po prestávke podávať na víťazstvo v zápase a postup do semifinále!

40-30

Prvú veľkú šancu nevyužil, keď jeho forehand skončil v tesnom oute.

40-15

Krásny bekhend, ktorý dopadol na pravú čiaru a Kovalík má dva brejkbaly!

30-15

Kovalík si prišiel na sieť po volej, takže bude mať šancu zabojovať o brejkbaly.

15-15

Chybu však kompenzuje esom.

15-0

Deviaty gem začína Bagnis na podaní vyhodeným forehandom.

4:4

Čistá hra pre Kovalíka, ktorému sa podarilo vyrovnať na 4:4 v rozhodujúcom sete a my ideme do finále dnešného zápasu.