5:2

konec (3:1, 0:0, 2:1)

10.04.2021, 04:30 • SAP Center, San Jose, CA • Jiří Sameš

Tipsport: 2.23 4.06 2.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V noci se mimo jiné uskutečnily dvě výměny. Toronto získalo z Columbusu aktuálně zraněného forvarda Rileyho Nashe, výměnou za podmíněnou volbu v sedmém kole draftu v roce 2022. Colorado lovilo v Detroitu, odkud se vrací do jejich kádru zadák Patrik Nemeth.
Tři hvězdy utkání

1. Martin Jones (SJS), 2. Brent Burns (SJS), 3. Rudolfs Balcers (SJS) (07:08:24)

Statistické okénko

Střely na bránu: 29 – 34; Úspěšnost na vhazování: 42 % – 58 %; Přesilová hra: 0/3 – 0/3; Trestné minuty: 23 – 23; Rozdané hity: 23 – 18; Zablokované střely: 15 – 11
San Jose uspělo v pátém duelu z posledních šesti. Zadák Brent Burns si v dnešním měření sil připsal tři asistence. Skvělým výkonem se blýskl i Martin Jones, jenž předvedl 32 zákroků. Obě mužstva se střetnou znovu v rámci sobotního programu, což bude jejich poslední vzájemné utkání v této sezoně.

60:00

Marcus Sörensen a Andreas Athanasiou v posledních vteřinách ještě jednou shodili své rukavice a vyměnili si několik úderů.

San Jose právě vstřelilo branku!
Hotovo! Výhru Žraloků pečetil trefou do opuštěné brány soupeře Čech TOMÁŠ HERTL. Jeho dvanáctá branka v sezoně! Asistence: Evander Kane (19), Logan Couture (12)

58:14

Los Angeles ještě zkouší hru bez brankáře...

57:55

Tým San Jose Sharks hraje v plném počtu.

57:00

57:00 Dylan GAMBRELL - 4:2

57:00

San Jose skóruje při vlastním oslabení! Přečíslení dva na nikoho zakončoval DYLAN GAMBRELL, jenž si dvakrát vyměnil touš s Evanderem Kanem. Jeho čtvrtá branka v sezoně! Asistence: Evander Kane (18), Brent Burns (19)

55:55

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., vysoká hůl).

54:27

Martin Jones v posledních dnech výrazně zlepšil své výkony a rovněž dnes hodně drží své mužstvo.

53:47

Útočná akce Trevora Moorea neměla dlouhého trvání. Forvard Los Angeles uklouzl a přišel o kotouč.

52:06

Střely na bránu → SJS: 26 vs. LAK: 32

51:34

Máme za sebou reklamní přestávku. Tomáš Hertl a Blake Lizotte v souboji na vhazování po levé ruce hostujícího gólmana.

50:05

Los Angeles se na začátku třetího dějství dostalo na dostřel. Podaří se hostujícímu mančaftu ještě udeřit?

49:16

Pokus Nikolaje Knyžova od modré čáry se otřel o brankovou konstrukci.

48:29

Drew Doughty vyzkoušel pozornost domácího gólmana pokusem z pravého kruhu.

47:06

Sean Walker střílel od modré čáry do pozorného Martina Jonese.

46:45

Blake Lizotte pro své mužstvo vybojoval útočné pásmo. San Jose se vzápětí provinilo icingem.

46:16

Střely na bránu → SJS: 23 vs. LAK: 27

46:09

Další práci pro hostujícího strážce obstarali John Leonard a Rudolfs Balcers. Před námi je reklamní přestávka.

45:32

Přečíslení San Jose dva na jednoho zakončoval Kevin Labanc. Calvin Petersen zasáhl svým levým betonem.

43:36

Calvin Petersen vyrazil střelu Jeffreyho Viela do ochranné sítě.

42:32

Útočnou akci San Jose zastavila hra vysokou holí. Na opačné straně kluziště střílel Jeff Carter.

41:02

41:02 Jaret ANDERSON-DOLAN - 3:2

41:02

Los Angeles právě vstřelilo branku!
JARET ANDERSON-DOLAN svou střelou z ostrého úhlu překvapil dnes jinak skvělého maskovaného muže Sharks. Jeho třetí branka z posledních šesti duelů a celkově šestá v sezoně! Bez asistence.

40:53

40:03

Los Angeles zahajuje třetí periodu přesilovou hrou.

40:01

Nejvytěžovanějším hráčem tohoto utkání je Drew Doughty, jenž na ledové ploše strávil už 19 minut a 42 vteřin.

40:00

39:52

Až nyní se Los Angeles usadilo v útočném pásmu. Ke střele se dostal Anže Kopitar.

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:53

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:50

Ve druhé periodě jsme zatím neviděli žádnou branku. Hraje se ale velmi dobrý hokej.

37:38

Do dalšího pěstního souboje se pustili Marcus Sörensen a Andreas Athanasiou.

37:01

Tým Los Angeles Kings hraje v plném počtu.

36:30

Trevor Moore měl při vlastním oslabení velkou šanci. Martin Jones ale znovu podržel své mužstvo.

35:53

Tomáš Hertl už neudržel útočné pásmo. San Jose musí začít za vlastní bránou.

35:01

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Mikey Anderson – 2 min., vysoká hůl).

34:37

Po reklamní přestávce se vhazovalo po levé ruce domácího gólmana mezi hole Logana Couturea a Anžeho Kopitara.

34:34

Martin Jones se blýskl svou lapačkou proti bekhendovému pokusu Alexe Iafalla, jenž ujel obraně San Jose.

33:06

Střely na bránu → SJS: 14 vs. LAK: 19

32:44

Před Martinem Jonesem bylo pořádně rušno. Na brankovišti operovali Blake Lizotte či Jaret Anderson-Dolan.

32:14

31:32

Calvin Petersen si počíhal na prudkou střelu Kevina Labanca, jenž je v dnešním utkání hodně vidět.

30:38

Timo Meier se dostal k první střele v přesilové hře. Los Angeles rychle poslalo kotouč alespoň do středního pásma.

30:14

Po reklamní přestávce začne druhá početní výhoda San Jose.

30:14

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., nedovolené bránění).

30:02

Alex Iafallo přihrávkou od pravého mantinelu hledal před bránou své spoluhráče neúspěšně.

29:19

Jeffrey Viel a Kurtis MacDermid shodili své rukavice v obranném pásmu San Jose. Oba kohouti si vyměnili několik úderů a míří na trestnou lavici.

28:16

Střely na bránu → SJS: 12 vs. LAK: 14

28:06

Gólman Los Angeles schoval kotouč pod svou lapačku. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

27:28

Calvin Petersen vykopl svým pravým betonem prudkou střelu Kevina Labanca z dobré pozice.

25:40

Už dlouho se hraje bez přerušení. Ve druhé třetině jsme ale zatím viděli pouze jednu střelu na bránu.

23:32

Anže Kopitar pomohl svému gólmanovi, když zablokoval pokus z hole Brenta Burnse.

22:39

Los Angeles se nepovedlo vrátit zpět do útočného pásma. Hostujícímu mančaftu byl odpískán ofsajd.

22:30

Pokus Seana Walkera od pravého mantinelu skončil v lapačce Martina Jonese.

21:40

San Jose odehrálo touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

21:03

Na opačné straně kluziště zahrozil Erik Karlsson. Jeho pokus od modré čáry neprošel až na Calvina Petersena.

20:50

Další útočnou akci hostujícího mančaftu zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.

20:37

Los Angeles zahájilo druhou třetinu pobytem v útočném pásmu. Martin Jones však zůstal bez práce.

20:01

20:00

19:46

Nepřesná rozehrávka v podání Andrease Athanasioua skončila icingem. Vhazuje se ještě po pravé ruce Calvina Petersena.

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:32

Martin Jones před sebe vyrazil pokus Austina Wagnera z levé strany.

17:17

17:17 Rudolfs BALCERS - 3:1

17:17

Erik Karlsson dlouhou přihrávkou poslal do brejku Timo Meiera, jenž však bekhendem neuspěl. Skóroval až bekhendovou dorážkou RUDOLFS BALCERS. Jeho šestá branka v sezoně! Asistence: Timo Meier (16), Erik Karlsson (12)

16:19

San Jose se provinilo icingem. Vhazovat se tak bude za okamžik před Martinem Jonesem.

14:59

Touš si to namířil do prázdných ochozů SAP Center. Následuje další z reklamních přestávek.

14:27

Čech Tomáš Hertl řídil další útočnou akci San Jose. Calvin Petersen byl připraven na správném místě.

14:06

Střely na bránu → SJS: 7 vs. LAK: 11

13:57

Hra je přerušena kvůli ofsajdu Los Angeles. Reklamní přestávka...

13:50

13:50 Patrick MARLEAU - 2:1

13:50

Brent Burns poslal kotouč do ohně a ten se odrazil od brusle PATRICKA MARLEAUA do losangelské klece. Pro velezkušeného forvarda je to čtvrtá branka v sezoně! Asistence: Brent Burns (18), Marcus Sörensen (4)

11:42

Andreas Athanasiou se sice dostal za obranu soupeře, avšak Martina Jonese vůbec neohrozil. Kotouč mu sjel z čepele.

10:15

Los Angeles vstoupilo do dnešního duelu mnohem lépe. San Jose jednou střelou srovnalo skóre.

09:06

Střely na bránu → SJS: 6 vs. LAK: 9

08:01

08:01 Kevin LABANC - 1:1

08:01

KEVIN LABANC si nabruslil s kotoučem do útočného pásma a vzápětí s přispěním hole bránícího Drewa Doughtyho překonal losangelského gólmana. Jeho desátá branka v sezoně! Asistence: Brent Burns (17), Mario Ferraro (13)

07:50

Martin Jones má kotouč ve svém držení. Před námi je reklamní přestávka.

07:31

06:33

Drew Doughty pálil od levého mantinelu do betonů Martina Jonese. Ke střele se dostal také Dustin Brown.

05:56

Logan Couture zablokoval svou hokejkou pokus Adriana Kempeho do ochranné sítě.

05:31

Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Christián Jaroš – 2 min., držení).

05:14

Alex Iafallo měl po návratu z trestné lavice velmi dobrou šanci. Martin Jones ale podržel své mužstvo.

05:03

03:34

Erik Karlsson napřáhl k prudké střele od modré čáry. Hosté se vzápětí osvobodili a mohou prostřídat svou obrannou čtveřici.

03:03

Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alex Iafallo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

02:27

02:27 Alex IAFALLO - 0:1

02:27

Los Angeles v polovině třetí minuty otevírá skóre dnešního utkání! Dustin Brown přihrávkou z rohu našel před bránou volného ALEXE IAFALLA, jenž pohotově překonal maskovaného muže Sharks. Jeho desátá branka v sezoně! Asistence: Dustin Brown (8), Anže Kopitar (33)

00:22

Calvin Petersen měl připravenou svou lapačku proti střele Brenta Burnse od modré čáry. Hra je poprvé přerušena.

00:01

Zahajovací formace

SJS: Jones – Ferraro, Burns – Kane, Couture, Labanc

LAK: Petersen – Anderson, Doughty – Iafallo, Kopitar, Brown
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje jsou z tohoto ročníku NHL.)

Martin Jones – San Jose Sharks – CAN
→ bilance 14-8-2, průměr 3,07, úspěšnost 90,4 %, SO 1

Calvin Petersen – Los Angeles Kings – USA
→ bilance 7-9-4, průměr 2,57, úspěšnost 92,3 %, SO 0

San Jose Sharks: Jones (Dubnyk) – Ferraro, Burns, Knyžov, Karlsson, Šimek, Jaroš – Kane, Couture (C), Labanc – Balcers, Hertl (A), Meier – Donato, Gambrell, Leonard – Viel, Marleau (A), Sörensen.

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Anderson, Doughty (A), Wolanin, Walker, MacDermid, Clague – Iafallo, Kopitar (C), Brown – Grundström, Anderson-Dolan, Moore – Athanasiou, Lizotte, Carter (A) – Lemieux, Kempe, Wagner.

Rozhodčí: Rank, Kozari – Rody, Mills.

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Tomáš Hertl vinou pobytu na tzv. covidové listině zmeškal několik zápasů svého mužstva. V celkovém ohledu ale neprožívá vůbec špatnou sezonu, když v průměru sbírá 0,75 bodu na utkání. Za dosavadní tři dubnová klání si připsal dva body (1+1).

Radim Šimek – San Jose Sharks – obránce
→ 2+3, -2 účast, 22 střel na bránu, TM 6, ø čas na ledě 14:31

Tomáš Hertl – San Jose Sharks – centr
→ 11+13, -1 účast, 63 střel na bránu, TM 17, ø čas na ledě 18:54
VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Tento duel bude již předposledním vzájemným v této sezoně. Mnohem lepší bilanci má San Jose, které triumfovalo v pěti z šesti dosavadních utkání. Poslední letošní klání se hraje v rámci sobotního programu znovu v domácím stánku Žraloků.

Šesté utkání: Los Angeles Kings vs. San Jose Sharks 2:3
→ 04. 04. 2021 • Staples Center, Los Angeles, CA
Tři hvězdy utkání: E. Kane, T. Moore, K. Labanc
VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Nejslavnější hokejová liga světa v rámci pátečního hracího dne pokračuje sedmi utkáními. Zde můžete sledovat on-line přenos z duelu mezi dvěma kalifornskými soupeři, kteří jsou v tomto ročníku součástí Honda Západní divize. Příjemnou zábavu!

→ 10. 04. 2021, 04:30 SEČ • SAP Center, San Jose, CA
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

5:2

Branky a nahrávky: 9. Labanc (Burns, Ferraro), 14. Marleau (Burns, Sörensen), 18. Balcers (Meier, E. Karlsson), 57. Gambrell (E. Kane, Burns), 59. Hertl (E. Kane, Couture) – 3. Iafallo (D. Brown, Kopitar), 42. Anderson-Dolan

San Jose Sharks: M. Jones (Dubnyk) – Ferraro, Burns, Knyžov, E. Karlsson, R. Šimek, Ch. Jaroš – E. Kane, Couture (C), Labanc – Balcers, Hertl (A), Meier – Donato, Gambrell, Leonard – Viel, Marleau (A), Sörensen.

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Strand, S. Walker, MacDermid, Clague – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Grundström, Anderson-Dolan, T. Moore – Athanasiou, Lizotte, J. Carter (A) – Lemieux, A. Kempe, Wagner.

Rozhodčí: Rank, Kozari – Rody, Mills

02:27 LAK 0:1 Iafallo (D. Brown, Kopitar)
03:03 LAK 2 Iafallo, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
05:31 SJS 2 Ch. Jaroš, držení
08:01 SJS 1:1 Labanc (Burns, Ferraro)
13:50 SJS 2:1 Marleau (Burns, Sörensen)
17:17 SJS 3:1 Balcers (Meier, E. Karlsson)