konec (1:0, 0:4, 3:1)

06.04.2021, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 3.49 4.38 1.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

60:00

Bez trestů to ale rozhodčí nenechali. Dvě minuty za hrubost a desetiminutový trest za nesportovní chování dostal domácí Matt Dumba a hostující Gabriel Landeskog a Mikko Rantanen si odnesli dvě minuty za hrubost.

59:53

Tak už je asi definitivně rozhodnuto, neboť Nick Bonino se dopustil sekání a vhazovat se bude před Talbotem. K těmto dvěma minutám navíc dostal i 2+10 minut za nesportovní chování.

59:25

59:25 Kevin FIALA - 4:5

59:25

Minnesota právě vstřelila branku!
Přesilovka je využitá a už je to jen o jeden gól! Ve vytrvalém tlaku domácí natlačili vše před branku, KEVIN FIALA vystřelil kousek za kruhy a trefil se přesně k tyčce. Grubauer toho přes les hráčů moc neviděl – 4:5. Asistence: Jared Spurgeon.

58:11

Talbot je samozřejmě na střídačce, je tu přesilovka šest na čtyři.

58:11

Vyloučení na straně Colorada, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ryan Graves!

57:40

Talbot zamířil na střídačku, je tu power-play Minnesoty!

50:22

Na ledě se nám strhla krátká potyčka mezi domácím Nickem Bjugstadem a hostujícím Kylem Burroughsem. Oba borci vyfasovali pětiminutové tresty za bitku.

49:44

49:44 Marcus JOHANSSON - 3:5

49:44

Domácí na poslední chvíli využívají přesilovku, když po nastřelené tyčce akce pokračovala, po další Suterově ráně se puk dostal na levou stranu a z opravdu ostrého úhlu vystřelil MARCUS JOHANSSON. Měl hromadu štěstí, neboť tento pokus se odrazil od Toewsovy brusle za brankovou čáru a je to 3:5. Asistence: Ryan Suter, Ryan Hartman.

47:44

Další vyloučení, nyní na straně Colorada. Dvě minuty za podrážení obdržel Liam O'Brien.

47:22

47:22 Gabriel LANDESKOG - 2:5

47:22

Colorado právě vstřelilo branku!
Přesilovka je využitá a hosté opět unikají na tříbrankový rozdíl. Po rychlé kombinaci, kdy puk létal z hole na hůl, přihrál Rantanen na brankoviště, kde číhal GABRIEL LANDESKOG a tomu jen stačilo nastavit hokejku tak, aby zblízka sklepl za Talbota – 2:5. Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.

46:57

Ne ale na dlouho, neboť Kirill Kaprizov se dopustil hákování a míří tak na trestnou lavici. Druhá přesilovka pro Colorado.

44:37

Ian Cole dostal dvě minuty za vražení na hrazení a je tu vůbec první přesilovka Colorada v tomto utkání.

43:35

43:35 Nick BJUGSTAD - 2:4

43:35

Máme sníženo a domácí dramatizují zápas. Přihrávku do sóla dostal Hartman, tomu se sice zakončit nepovedlo, bleskově ale posunul puk na volného NICKA BJUGSTADA a ten neměl problém trefit odkrytou branku – 2:4. Asistence: Ryan Hartman, Ian Cole.

38:54

Minnesota se bude moci zmátořit v přesilové hře, dvě minuty za krosček dostal Mikko Rantanen.

37:52

37:52 J. T. Compher - 1:4

37:52

A další úder hostů! Puk se v útočném pásmu dostal na Makarovu hůl, ten vyslal tvrdý pokus, lehká teč J. T. COMPHERA změnila trajektorii střely a gólman Talbot lapačkou máchl do prázdna – 1:4. Asistence: Cale Makar, Liam O'Brien.

35:48

35:48 Brandon SAAD - 1:3

35:48

A tak přichází úder na opačné straně. Po akci v útočném pásmu přilétl puk před branku, kde se odrazil na hůl BRANDONA SAADA, který si udělal prostor hodně hraničním zákrokem na Spurgeona a zblízka překonal Talbota. Tohle vypadalo na jasný krosček, rozhodčí ale gól uznali a je to 1:3. Asistence: André Burakovsky, Jacob MacDonald.

33:30

33:30 Comphera vychytal připravený Talbot

33:30

Připsal si další zákrok, ke kruhům totiž dostal přihrávku Compher a mířil pod horní tyčku. Jeho střelu zastavila parádní lapačka gólmana Minnesoty.

29:31

29:31 Závar před Grubauerem

29:31

Po Johanssonově výjezdu a zakončení se před Grubauerem strhla mela, kdy se o dorážku snažil zejména Bjugstad, gólman Colorada ale nakonec puk dokázal přikrýt lapačkou a přerušit hru.

25:27

Dlouho nám ale hra v pěti na obou stranách nevydržela, hosté byli v šesti a následuje tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí André Burakovsky.

23:20

Do šance za srovnání se hrnul Fiala, dostal se i ke střele, kterou mu Grubauer lapil, jenže vše bylo s faulem a hostující Jacob MacDonald dostal dvě minuty za držení. Je tu tak druhá přesilovka Minnesoty.

21:29

21:29 André BURAKOVSKY - 1:2

21:29

Hosté už vedou! Od modré čáry nahodil Girard, Talbot neudržel puk v lapačce, před brankovištěm číhající ANDRÉ BURAKOVSKY si jej přikopl na hokejku a snadno zblízka dorazil za brankovou čáru – 1:2. Asistence: Samuel Girard, Nazem Kadri.

20:18

20:18 Nathan MACKINNON - 1:1

20:18

No tak to je opravdu ostrý vstup do druhé třetiny. Přihrávku do sóla dostal NATHAN MACKINNON a ten touto skvělou šancí nepohrdl. Rozhodl se pro švih na gólmanovu lapačku a byl přesný – 1:1. Asistence: Samuel Girard, Devon Toews.

08:40

08:40 Ryan HARTMAN - 1:0

08:40

Převaha domácích přináší první gól utkání. Po levé straně do pásma vjel Bjugstad, dobře si pokryl puk, jednoruč přihrál před branku, kde se k pohotovému bekhendu dostal RYAN HARTMAN a střelou k levé Grubauerově tyčce otevřel skóre. Asistence: Nick Bjugstad, Marcus Johansson.

06:35

06:35 Spurgeon trefil tyčku Grubauerovy branky

06:35

Po další Fialově střele a Grubauerově zákroku dorážel Spurgeon, jenže z bezprostřední blízkosti trefil pouze tyčku!

05:36

Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Devon Toews.

4:5

Branky a nahrávky: 9. Hartman (Bjugstad, Ma. Johansson), 44. Bjugstad (Hartman, Cole), 50. Ma. Johansson (Suter, Hartman), 60. Fiala (Spurgeon) – 21. MacKinnon (Girard, D. Toews), 22. Burakovsky (Girard, Kadri), 36. Saad (Burakovsky, MacDonald), 38. Compher (Makar, O'Brien), 48. Landeskog (Rantanen, MacKinnon)

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Soucy, Cole – Kaprizov, J. Eriksson Ek (A), Greenway – Bonino, V. Rask, Fiala – Bjugstad, Hartman, Ma. Johansson – Rau, Johnson, Sturm.

Colorado Avalanche: Grubauer (J. Johansson) – Girard, D. Toews, Makar, Graves, MacDonald, Burroughs (A) – Rantanen (A), MacKinnon (C), Landeskog – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jost, Ničuškin – Compher, Bellemare, O'Brien.

Rozhodčí: Dunning, Kozari – Gawryletz, Mills

Diváci: 3 000

05:36 COL 2 D. Toews, nedovolené bránění
08:40 MNS 1:0 Hartman (Bjugstad, Ma. Johansson)
20:18 COL 1:1 MacKinnon (Girard, D. Toews)
21:29 COL 1:2 Burakovsky (Girard, Kadri)