Danilo Petrovič (5) – Lukáš Rosol

2:0 6:1, 6:3

05.04.2021, 14:11 • Centrální kurt, Split (CRO) • 1. kolo • David Suchý

Tipsport: 2.05 1.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec! Dnešní duel sice sliboval vyrovnanou podívanou, avšak nakonec tomu tak nebylo. Danilo Petrovič předvedl naprosto dominantní výkon, díky kterému vítězí hladce 6:1 a 6:3. Český tenista v úvodní sadě přišel dvakrát o své podání a po necelých patnácti minutách bylo hotovo. Lukáš Rosol měl na servisu obrovské problémy také v průběhu druhého setu, kde nakonec přeci jenom jedinkrát přišel o servis, což Petrovićovi stačilo k pohodlnému doservírování. (15:08:24)

Konec zápasu

2:0; 6:3 - Danilo Petrovič

6:3

Lukáš Rosol sice v tomto gemu vedl už 40:0, přesto o své podání nakonec přichází. V závěru jsme sledovali nepovedenou snahu o trefení pravého rohu.

A-40

Mečbol pro Srba!

40-40

Jenomže Danilo Petrovič vyšvihl další winner při returnu k autové lajně.

40-A

Lukáš Rosol nyní zvolil famózní forhend do protipohybu a po delší době si tak připisuje vítězný úder.

40-40

Lukáš Rosol má komplikace i v tomto gemu, znovu se po chyb dostáváme ke shodě.

30-40

A dvojchyba.

15-40

Až nyní se Danilo Petrovič předvedl ukázkovým returnem do levého odkrytého rohu.

0-40

Lukáš Rosol se konečně opírá o své podání, zatím jsme se nedostali k žádné mezihře.

0-30

A posléze nedobře trefený return z rakety Srba, který přeci jenom mířil za baseline.

0-15

Lukáš Rosol si pomohl esem ven z kurtu.

5:3

Danilo Petrovič získává i tento gem a sám je pouze jednu hru od celkového vítězství v tomto duelu.

40-15

Těsný aut, při snaze o hrání forhendu podél autové lajny.

40-0

Přímý bod, je tu náběh na čistou hru.

30-0

Český tenista se snažil za každou cenu uspět při snaze o winner, jenomže z jeho strany přichází další nevynucená chyba.

15-0

Danilo Petrovič sice musel před druhé podání, jenomže soupeř přesto mířil pouze do zámezí.