02.04.2021, 04:30 • T-Mobile Arena, Las Vegas, NV • Jiří Sameš

Tipsport: 1.98 4.28 3.09 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Nosek (VGK) – 0+0, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:50

Robin Lehner (VGK) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 65:00

Cam Talbot (MIN) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 64:56
Dnešní utkání sledovalo 3 950 diváků.
Statistické okénko

Střely na bránu: 37 – 37; Úspěšnost na vhazování: 51 % – 49 %; Přesilová hra: 0/4 – 1/3; Trestné minuty: 8 – 10; Rozdané hity: 21 – 13; Zablokované střely: 17 – 19
Gólman Cam Talbot se v rámci čtvrtečního hracího dne blýskl minimálně dvěma fantastickými zákroky a výrazně pomohl Minnesotě k důležité výhře v poměru 3:2 po samostatných nájezdech na horkém ledě Vegas. O bonusovém bodu pro hostující Divočinu rozhodl Kevin Fiala.

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
Autorem vítězné branky je KEVIN FIALA.

3. série 0:1

Alex Tuch si nepřišel na dnes vynikajícího Cama Talbota a Minnesota získává bonusový bod!

2. série 0:1

Kevin Fiala uspěl rychlou přízemní střelou. Alex Tuch na opačné straně musí proměnit!

2. série 0:0

Shea Theodore zkusil své štěstí blafákem do bekhendu, jenž byl neúspěšný.

1. série 0:0

Mats Zuccarello krásně vymíchal vegaského gólmana, avšak neuspěl.

Jonathan Marchessault najížděl velmi pomalu a minnesotského gólmana neprostřelil.

Samostatné nájezdy začínají.
Prvním exekutorem samostatných nájezdů bude Jonathan Marchessault z Vegas.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:59

Minnesota strávila poslední minutu prodloužení v útočném pásmu. Dobrou šanci měl Kirill Kaprizov.

64:01

Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:36

Robin Lehner si ponechal kotouč ve svém držení. Následuje vhazování po jeho levé ruce.

62:33

Až do přerušení hry se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

62:28

Pokus z hole Alexe Pietrangela byl sražen do ochranné sítě. Pět vteřin do návratu Joela Erikssona Eka z trestné lavice.

61:38

Cam Talbot se stihl přesunout proti střeleckému pokusu Maxe Paciorettyho a schoval touš ve své lapačce.

60:55

Mark Stone před bránou našel volnou hokejku Williama Karlssona, jenž ale střílel do připraveného Cama Talbota.

60:33

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

60:01

Střely na bránu → VGK: 32 vs. MIN: 34
Po šedesáti minutách základní hrací doby vítěze neznáme. Rozhodne tedy pětiminutové prodloužení tři na tři. V případě nutnosti se ještě mohou dostat ke slovu samostatné nájezdy.

60:00

59:47

Nick Bonino z levého kruhu netrefil odkrytou bránu. Na obranu minnesotského forvarda pálil z těžké pozice.

59:01

Minnesota se provinila icingem a bere si oddechový čas.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:48

Obě mužstva se už podle všeho chystají na prodloužení. Sledujeme totiž poměrně klidný závěr třetího dějství.

56:46

Vegas odehrálo kotouč na zakázané uvolnění. Dozvíme se vítěze ještě v základní hrací době, nebo rozhodne až prodloužení?

56:06

Střely na bránu → VGK: 30 vs. MIN: 34

55:35

Necelých pět minut před koncem třetího dějství proběhne reklamní přestávka.

55:35

Cam Talbot znovu podržel své mužstvo. Útočnou akci domácího mančaftu řídili Jonathan Marchessault a Reilly Smith.

54:44

Tomáš Nosek se tlačil s kotoučem do ohně. Hostující obrana si ovšem dala na českého forvarda velký pozor.

53:40

Pokus z hole Ryana Sutera od modré čáry skončil na zadním mantinelu. Už dlouho se hraje bez přerušení...

52:06

Střely na bránu → VGK: 28 vs. MIN: 32

51:34

Tým Minnesota Wild hraje v plném počtu.

50:29

Marcus Johansson měl velmi dobrou šanci při vlastním oslabení. Robina Lehnera zachránila branková konstrukce.

50:12

Alex Pietrangelo zkusil své štěstí od modré čáry. Minnesota se vzápětí zásluhou Jonase Brodina osvobodila.

49:34

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:34

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., hákování).

48:57

Zakázané uvolnění minnesotského celku vrátí hru zpátky před Cama Talbota.

48:11

Zpět do akce! Vhazovalo se po pravé ruce hostujícího gólmana.

48:08

William Carrier najížděl po levé straně a svou střelou zaměstnal Cama Talbota. Následuje reklamní přestávka.

Minnesota právě vstřelila branku!
Minnesota využívá přesilovou hru 4 na 3! Ujala se nechytatelná střela JAREDA SPURGEONA, jenž napřáhl z levého kruhu. Jeho čtvrtá branka v této sezoně! Asistence: Kevin Fiala, Kirill Kaprizov.

44:31

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., podrážení).

43:34

Oba kohouti si vysloužili dvouminutový trest za hrubost. Sledovat budeme hru ve čtyřech.

43:34

A další výměna názorů před bránou Vegas. Hodně aktivní byli Nicolas Hague a Kyle Rau.

43:21

Kotouč opustil hrací plochu. Před domácí střídačkou se ještě postrkuje několik hráčů.

41:45

Sekundární asistenci u druhého gólu Vegas si připsal Čech Tomáš Nosek, jenž potvrdil svou skvělou aktuální formu.

41:39

41:39 Brayden MCNABB - 2:1

41:39

Golden Knights právě vstřelili branku!
BRAYDEN MCNABB dostal z rohu přihrávku od Williama Carriera a rychlou střelou překonal minnesotského gólmana. Jeho první branka od 21. listopadu 2019! Asistence: William Carrier.

40:48

Jared Spurgeon se dostal ke střele na pravé straně, na kterou si Robin Lehner přece jen sáhl.

40:01

Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání je Alex Pietrangelo, jenž na ledové ploše strávil už 16 minut a 38 vteřin.

40:00

39:01

Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:13

Joel Eriksson Ek na brankovišti pohotově dorážel střelu spoluhráče. Robin Lehner se zaskvěl svým pravým betonem.

37:42

Alex Tuch se najednou ocitl za obranou soupeře. Jenže Cama Talbota nedokázal prostřelit.

36:16

Ve druhé třetině jsme zatím neviděli žádnou branku. Cam Talbot se ovšem blýskl dvěma vynikajícími zákroky.

36:13

Robin Lehner si pohlídal i další útočnou akci soupeře. Před námi je reklamní přestávka.

35:25

Kirill Kaprizov napřáhl k prudké střele na levé straně. Robin Lehner byl připraven na správném místě.

34:06

Střely na bránu → VGK: 21 vs. MIN: 19

33:43

33:03

Alex Pietrangelo od modré čáry pálil do betonů Cama Talbota.

32:51

Reilly Smith ani William Karlsson svými střelami nezaměstnali hostujícího gólmana.

31:43

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nick Bonino – 2 min., sekání).

31:06

Střely na bránu → VGK: 19 vs. MIN: 19

29:58

Keegan Kolesar měl na své hokejce další velkou šanci. Znovu si však vylámal zuby na fantastickém Camu Talbotovi!

29:51

Keegan Kolesar zakončoval další přečíslení Vegas do odkryté klece. Cam Talbot se blýskl skvělou lapačkou!

29:25

Prudkou střelu Ryana Hartmana schytal spoluhráč Matt Dumba, jenž odjíždí v bolestech na střídačku.

28:44

Přečíslení Vegas dva na jednoho při vlastním oslabení zakončoval William Karlsson nepřesnou střelou.

28:05

Kevin Fiala a Victor Rask už obstarali práci pro Robina Lehnera, jenž schoval kotouč ve své lapačce.

27:36

Druhá přesilová hra Minnesoty začne až po reklamní přestávce.

27:36

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., držení).

26:52

Marcus Johansson se blýskl skvělým obranným zákrokem proti přečíslení soupeře, které řídil Mark Stone.

25:45

Oběma mančaftům bylo v krátkém sledu odpískáno postavení mimo hru.

24:39

Jared Spurgeon zkusil své štěstí od pravého mantinelu. Jeho střela ovšem neprošla až na Robina Lehnera.

23:58

Hra je přerušena pro ofsajd minnesotského mančaftu. Vegas má na svém kontě už pět střel na bránu ve druhé třetině.

22:21

Další pokus vegaského celku obstaral Čech Tomáš Nosek. Domácí poměrně dlouho kombinovali v útočném pásmu.

21:58

Nicolas Roy vyzkoušel pozornost Cama Talbota. Hostující gólman neudržel touš ve svém držení.

20:30

Oba jmenovaní hokejisté měli prsty u prvního gólu minnesotského mančaftu.

20:22

Kirill Kaprizov útočil po levé straně a před bránou operoval ještě Jordan Greenway.

20:01

20:00

19:01

Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:56

Také na opačné straně zvonila branková konstrukce. Ke střele se dostal Victor Rask.

17:55

Vegas v přesilové hře nevyprodukovalo ani jednu střelu na bránu.

17:47

16:10

Minnesota je na krásném pátém místě při hře v oslabení. Vegas má naopak až 21. nejlepší početní výhodu.

15:47

Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Matt Dumba – 2 min., hákování).

15:06

Střely na bránu → VGK: 7 vs. MIN: 9

14:46

Pokračujeme. Nicolas Roy a Victor Rask podstoupili vhazování po levé ruce hostujícího gólmana.

14:43

Čech Tomáš Nosek pálil ze zajímavé střelecké pozice. Cam Talbot měl ovšem připravenou svou lapačku.

12:49

Mark Stone z pravého kruhu zakončoval přečíslení Vegas dva na jednoho do připraveného Cama Talbota.

12:18

Máme za sebou další reklamní přestávku. Obě mužstva se dnes už jednou dokázala prosadit.

12:15

Prudká střela Braydena McNabba od modré čáry se otřela o brankovou konstrukci.

11:06

Střely na bránu → VGK: 5 vs. MIN: 7

10:26

10:23

Robin Lehner schoval touš ve své lapačce. Následuje teprve první reklamní přestávka.

07:57

07:57 Kirill KAPRIZOV - 1:1

07:57

KIRILL KAPRIZOV před bránu nastavil svou hokejku, aby usměrnil nabídku od Jordana Greenwaye do odkryté klece. Jeho třináctá branka v této sezoně! Asistence: Jordan Greenway, Jonas Brodin.

07:48

Brayden McNabb napřáhl ke dvěma střelám od modré čáry. Hostující gólman však zůstal bez práce.

07:06

Střely na bránu → VGK: 3 vs. MIN: 4

06:53

Tým Vegas Golden Knights hraje v plném počtu.

06:32

Vegas poslalo kotouč až k hostujícímu gólmanovi. Své první oslabení zvládá velmi dobře.

05:39

Alec Martinez zablokoval další pokus soupeře. Tentokrát zkusil své štěstí Victor Rask.

05:00

Jared Spurgeon se dostal k první střele v přesilové hře, která však byla sražena domácí obranou do ochranné sítě.

04:53

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 2 min., vysoká hůl).

04:05

Čároví zastavili útočnou akci Vegas kvůli ofsajdu.

03:29

03:29 William KARLSSON - 1:0

03:29

Vegas v polovině čtvrté minuty otevírá skóre dnešního klání! WILLIAM KARLSSON se na pravé straně dostal k odraženému puku a svou rychlou střelou nedal minnesotskému gólmanovi žádnou šanci. Jeho druhá trefa ve dvou dnech a celkově desátá v této sezoně! Asistence: Shea Theodore, Alec Martinez.

02:51

Nicolas Roy se krásně prokličkoval až před Cama Talbota. Hostující gólman měl však připravený svůj levý beton.

02:36

Vegas se dvakrát v krátkém sledu provinilo icingem. Vhazuje se po pravé ruce Robina Lehnera.

01:15

Minnesotě se nepovedl přechod do útočného pásma. Hra je poprvé přerušena.

00:20

Vegas do dnešního utkání nastoupilo pouze se šestnáctkou hráčů v poli.

00:03

Joel Eriksson Ek uspěl na úvodní vhazování proti Williamu Karlssonovi.

00:01

Zahajovací formace

VGK: Lehner – Martinez, Theodore – Marchessault, Karlsson, Smith

MIN: Talbot – Brodin, Dumba – Greenway, Eriksson Ek, Kaprizov
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje jsou z tohoto ročníku NHL.)

Robin Lehner – Vegas Golden Knights – SWE
→ bilance 6-1-1, průměr 2,35, úspěšnost 90,6 %, SO 0

Cam Talbot – Minnesota Wild – CAN
→ bilance 9-5-2, průměr 2,37, úspěšnost 92,5 %, SO 2

Vegas Golden Knights: Lehner (Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo (A), Hague, Coghlan – Pacioretty, Roy, Stone (C) – Marchessault, Karlsson, Smith (A) – Carrier, Nosek, Tuch – Kolesar.

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Suter (A), Spurgeon (C), Brodin (A), Dumba, Cole, Soucy – Kaprizov, Rask, Zuccarello – Johansson, Hartman, Fiala – Greenway, Eriksson Ek, Bonino – Rau, Johnson, Bjugstad.

Rozhodčí: Chmielewski, Brenk – Fournier, Racicot.
ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

Čech Tomáš Nosek z vegaského týmu neměl příliš dobrý vstup do tohoto ročníku. Ovšem z posledních osmi duelů si připsal celkem sedm bodů (2+5), což je na hokejistu ze čtvrté útočné formace více než solidní vizitka.

Tomáš Jurčo – Vegas Golden Knights – pravé křídlo
→ 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, ø čas na ledě 07:56

Tomáš Nosek – Vegas Golden Knights – levé křídlo
→ 4+6, +1 účast, 37 střel na bránu, TM 6, ø čas na ledě 13:00
VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Tento duel bude již pátým vzájemným v současné sezoně. Obě mužstva si zatím připsala po dvou výhrách na vlastním ledě. Poslední vzájemné utkání vyhrála Divočina v poměru 4:3. Oba dnešní soupeře dělí v tabulce pouze pět bodů.

Minnesota Wild vs. Vegas Golden Knights 4:3
→ 11. 03. 2021 • Xcel Energy Center, St. Paul, MN
Tři hvězdy utkání: J. Eriksson Ek, K. Kaprizov, C. Soucy
VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Nejslavnější hokejová liga světa v noci na pátek pokračuje celkem devíti utkáními. Zde proběhne on-line přenos z duelu mezi dvěma mančafty, které jsou v tomto ročníku součástí 'Honda' Západní divize. Příjemnou zábavu!

Vegas Golden Knights vs. Minnesota Wild
→ 02. 04. 2021, 04:30 SEČ • T-Mobile Arena, Las Vegas, NV
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

2:3

Branky a nahrávky: 4. W. Karlsson (Theodore, Martinez), 42. McNabb (W. Carrier) – 8. Kaprizov (Greenway, Brodin), 46. Spurgeon (Fiala, Kaprizov), rozh. náj. Fiala