Střely na bránu: 25 – 31 | Přesilová hra: 0/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Kevin Lankinen (CHI) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1%, odchytal 59:35
James Reimer (CAR) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,0%, odchytal 60:00

Dominik Kubalík (CHI) – 1+0, 0 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:11
David Kämpf (CHI) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:35
Martin Nečas (CAR) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:15

Tři hvězdy utkání

1. Jesper Fast (CAR) – 1+1
2. Warren Foegele (CAR) – 2+0
3. Dominik Kubalík (CHI) – 1+0
Skončilo nám utkání mezi Chicagem a Carolinou, ve kterém byla rozhodně nejzajímavější třetí třetina. V celkovém součtu utkání ale vyhrála Carolina asi zaslouženě, neboť hlavně první třetinu měla jasně pod kontrolou. Rozhodující gól utkání nakonec padl 29 sekund před závěrečnou sirénou z hole Jespera Fasta. O jedenáct vteřin dříve měl ale obrovskou šanci na hokejce Dominik Kubalík, avšak James Reimer jej vychytal s velkou parádou. Nicméně Kubalík se do listiny střelců dnes zapsal, vstřelil první gól svého celku v utkání. Dva body ale po výhře 4:3 putují do moci Caroliny.

59:55

Chicago se sice usadilo v pásmu, ale do střel se už dostává obtížně.

59:31

Domácí si pochopitelně vzali oddechový čas, ale moc času na reakci už nemají.

59:31

59:31 Jesper FAST - 3:4

59:31

Carolina právě vstřelila branku!
Tohle je těžký úder pro Chicago! Devětadvacet sekund před koncem třetí třetiny dostává branku na 3:4. Střela Vincenta Trochecka byla lehce tečovaná, a proto se odrazila od betonu Lankinena přímo před dorážejícího JESPERA FASTA. Posledně jmenovaný v pádu dokázal přesně zamířit. 3:4. Asistence: Vincent Trocheck a Brett Pesce.

59:20

Dominik Kubalík měl na hokejce rozhodnutí! Patrick Kane mu poslal brilantní žabičku před brankoviště, ale český útočník mezírku mezi rychlými betony Jamese Reimera nenašel. Brankář Hurricanes se opravdu zaskvěl.

59:01

Ohlášena byla poslední minuta třetí třetiny. V útočném pásmu pobývá Carolina.

58:12

Jordan Staal vybruslil zpoza brány a následně se k zakončení dostal. Kevin Lankinen ale veškerý prostor u bližší tyče utěsnil.

57:36

Andrej Svečnikov po spolupráci s Jesperem Fastem dlouho míchal s kotoučem v rohu kluziště. Posléze načasoval přihrávku pro Trochecka, který ale bránu z prostoru mezi kruhy minul.

56:52

Martin Nečas se na poslední chvíli vyhnul bodyčeku, který by jej zřejmě společně s přechodem do útočného pásma čekal. Kotouč dal rychle od hokejky.

56:07

Reimer zastavil puk za svou bránou, aby mohl co nejrychleji založit útočnou protiakci Caroliny.

55:32

Lankinen musel dávat pozor proti střele z velkého úhlu. Vše ale v tuto chvíli zvládl.

55:06

Na druhé straně se zase připomněl Vincent Trocheck. Určitě je pro nestranné fanoušky skvělou zprávou, že se hraje nahoru a dolů. Oba týmy chtějí vyhrát už po základní hrací době.

54:32

Hurricanes své oslabení přežili, ale rozhodně se museli strachovat. Po skončení trestu ale zatím nevystřídali, neboť pouze vyhodili na zakázané uvolnění.

53:38

Carolina nyní přežila kritickou chvíli. Nejprve na brankovišti promáchl Philipp Kurashev a poté ani Dominik Kubalík nepropálil hráz těl před svatyní hostů. Dorážka se nepovedla ani Patricku Kaneovi.

52:40

Tak nakonec se o tyč nejednalo. Dylan Strome tečoval Boqvistovu střelu těsně před Reimerem přímo do ramene gólmana Caroliny.

52:40

Po střele od modré čáry zřejmě za Reimerem zazvonila tyč! Chicago nebylo daleko od otočení průběžného skóre.

52:14

Domácí byli ihned vyhoštěni z útočného pásma. Záhy se do něj ale pokusí znovu dostat.

51:52

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., nedovolené bránění).

51:40

Zásah si na druhé straně musel připsat i James Reimer. Před námi je více než osm minut a oba týmy mají stejně daleko i blízko k výhře.

51:24

Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:24

Průnik Jespera Fasta levým křídlem byl pro domácí hokejisty včas zablokován. I tak ale Fast vracel kotouč z rohu kluziště před brankoviště, ovšem Lankinen přikryl černou gumu pod lapačku.

50:24

50:24 Dylan STROME - 3:3

50:24

Chicago právě vstřelilo branku!
Znovu je srovnáno! Na brankovišti si skvěle počínal DYLAN STROME, který v osobním souboji přetlačil Skjeie a následně puk i velmi dobře tečoval přímo mezi Reimerovy betony. Asistenci si na tomto gólu připsal Connor Murphy, jenž se postaral o nahození od modré čáry. 3:3. Asistence: Connor Murphy a Mattias Janmark.

49:31

Alex DeBrincat si sice v rychlosti přebral touš, ale moc dobře s ním naložit ani nemohl. I on byl obklíčen pozornými zadáky.

48:42

Nečas chtěl z mezikruží okamžitě zakončovat, ale bránící hráči Blackhawks mu dokázali vložit hole do dráhy střely.

48:02

Warren Foegele je dnes při chuti a rozhodně se pokusí zaútočit na hattrick. Nyní dokázal vystihnout pokus o dlouhou přihrávku Patricka Kanea.

47:22

Po komerční přestávce už pokračujeme ve hře. Poslední sekundy nám nabídly opravdu zajímavou podívanou.

46:54

46:54 Warren FOEGELE - 2:3

46:54

Odpověď Caroliny ale na sebe nenechala dlouho čekat. Po odrazu od mantinelu se kotouč dostal k WARRENU FOEGELEMU, jenž jej bekhendem prostrčil mezi bruslemi směrem na bránu. Posléze si puk přesunující se Kevin Lankinen srazil do sítě. 2:3. Asistence: Nino Niederreiter a Jordan Staal.

45:46

45:46 Brandon HAGEL - 2:2

45:46

Domácí vyrovnávají stav utkání a v tuto chvíli začínáme od nuly! Po celkem nečekaném odrazu se kotouč objevil před BRANDONEM HAGELEM, jenž číhal u zadní tyče. Puk poté bez potíží doklepl do branky. 2:2. Asistence: Kirby Dach.

45:16

Martin Nečas vystřelil ve velké rychlosti hned po vyhraném vhazování. Lankinen měl co dělat, aby ránu českého útočníka nepustil za záda. Nakonec ji vyrazil ramenem.

44:53

Carolina si situace ve vlastním pásmu rozhodně nekomplikuje. Kotouč posílá vždy obloučkem co nejdále od Reimerovy klece.

44:24

Dougie Hamilton hledal Jespera Fasta, jenž se ale rychlou kličkou mezi dva obránce nepropracoval.

43:52

Rozjetý Dominik Kubalík přenechal Patricku Kaneovi, který se snažil zpoza brány obtočit a následně zakončit. Druhá zamýšlená věc mu ale nevyšla.

43:18

David Kämpf si dlouho hledal prostor v rohu kluziště, ale obránci Caroliny mu nakonec přihrávku před bránu nepovolili.

42:29

Jeden z hostujících hráčů se tlačil ke střele hned po přejetí modré čáry, ale neposedný kotouč mu přeskočil čepel.

42:00

Ryan Carpenter přešel přes útočnou modrou čáru až příliš pozdě. Chicagu byl odpískán ofsajd.

41:38

Chicago přitlačilo v útočném pásmu, ale zatím se do žádných vyloženějších pozic nedostává.

40:56

Aho byl připoután na Dachovi a vůbec mu nepovolil se natlačit k zakončení. Nicméně sledujeme aktivní vstup obou celků do třetí třetiny.

40:26

Skjei dokázal přetlačit Kubalíka, avšak Carolina z toho nic neměla, jelikož puk putoval zpět na hokejky Jestřábů.

40:07

Dougie Hamilton posunoval kotouč k teči, ale ta bohužel pro něj nepřišla. Po sedmi vteřinách se tak bude vhazovat rovnou před Reimerem, neboť se pískalo zakázané uvolnění.

40:01

Ve druhé třetině Chicago srovnalo hru, ta první se mu totiž hrubě nepovedla. Carolina sice šla do dvoubrankového vedení díky brance Foegeleho, ale ve 36. minutě se postaral o snížení Dominik Kubalík. Uvidíme, co nám nabídne třetí dějství, které odstartuje zhruba ve 4:01.

Střely na bránu po 2. třetině: 14 – 21

40:00

39:39

Patrick Kane napřáhl vší silou z pravého kruhu. Jeho rána příklepem ale skončila nad horní tyčí.

39:22

Poslední minuta druhé části je v plném proudu. Důrazně se před bránu Caroliny tlačil Hagel, jenže lapačka Reimera byla v danou chvíli rychlejší.

38:38

Strome zachytil puk rukavicí a poté se pokusil zaútočit. Okolo bránícího Hamiltona ale až ke střele neprošel.

38:04

Na icing odpálili hosté. Těžiště hry se tak opět dostane před brankáře Jamese Reimera, který je ve druhé části rozhodně ve větší permanenci než v té první.

37:45

Nyní se hrálo převážně ve středním pásmu. Ani jednomu z celků se nevyvedly pokusy o rozehrávku.

37:04

Po nepříjemném odrazu od bruslí hráčů raději Kevin Lankinen přikryl touš pod lapačkou. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.

36:20

Domácí rozhodně vycítili příležitost. Znovu se hnali dopředu, tentokrát i ve třech hráčích, ale finální pas jim nevyšel.

35:21

35:21 Dominik KUBALÍK - 1:2

35:21

Domácí snižují a navíc se prosazuje český útočník DOMINIK KUBALÍK! Forvard s číslem 8 na dresu si nabruslil za obranu na velmi pěknou přihrávku Wyatta Kalynuka. Přestože nebyl v úplně komfortní pozici, tak stačil bekhendem zakončit. A kotouč nakonec prostrčil pod vyrážečkou Jamese Reimera. 1:2. Asistence: Wyatt Kalynuk a Calvin de Haan.

34:44

Jordan Martinook srdnatě bojoval u mantinelu, s kotoučem na holi ale vyjel obránce Adam Boqvist.

34:02

Sledujeme zřejmě nejdelší pasáž bez přerušení v tomto utkání. Útočné plány nyní spřádají domácí.

33:24

Sebastian Aho počkal v útočném pásmu, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat. Poté kotouč nahodil, protože si už také potřeboval odpočinout.

32:48

Alex DeBrincat je hlavně ve druhé periodě hodně vidět. Také nyní vystřelil z pravé strany, ale opět zařízení netrefil.

32:01

Svečnikov velice chytře přihrával do míst před brankovištěm. Chyběla tomu ale větší přesnost, neboť puk propadl těsně vedle hokejek jeho spoluhráčů.

31:37

Vincent Trocheck se snažil zpracovat v mezikruží přihrávku, ale do koncovky se střelec první branky utkání nakonec nedostal.

31:15

Hamilton se vrátil na led znovu po dvou minutách. To tedy znamená, že početní výhoda Chicaga využita nebyla.

30:46

Teď už jsou Hurricanes z nejhoršího venku. Vyhodili přes všechny čáry a mohou na led poslat čerstvé síly.

30:27

Alex DeBrincat se zjevil úplně sám na pravém kruhu. Bránu Caroliny jen o kousek minul. Znovu nebyli domácí daleko ke vstřelení své první branky v utkání.

30:00

Zatím však domácí kombinují pouze okolo mantinelu. Hlavní úlohu si bere na svědomí Patrick Kane.

29:33

Chicago zahájilo další přesilovku. Uvidíme, jestli ji tentokrát dotáhne do gólového konce.

29:15

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., vysoká hůl).

28:37

Brandon Hagel obral o kotouč Beana a poté zakombinoval se spoluhráčem DeBrincatem. Hagel dostal kotouč zpět mezi kruhy a před sebou měl opravdu ideální pozici ke skórování. Reimer se ale zaskvěl a kotouč do teploměru nepustil.

28:10

Nikita Zadorov přihrál velice nepřesně. Domácím se zatím rozehrávky z vlastní třetiny vůbec nedaří.

27:34

Nino Niederreiter neměl podporu spoluhráčů po stranách, a tak pouze černou gumu nahodil za bránu Chicaga. Carolina si je vědoma svého náskoku a rozhodně se nikam nežene.

27:02

Útočná akce Caroliny na druhé straně byla kvůli postavení mimo hru zastavena. Čeká nás buly ve středním pásmu.

26:42

Hned po vyhraném vhazování si Dominik Kubalík našel volný prostor mezi kruhy, ale jeho prudká střela po ledě skončila na betonech Jamese Reimera.

26:28

25:33

Rychlý průnik domácích byl ale pořádně nebezpečný. Reimer dokázal zasáhnout, když se pro kotouč natáhl holí.

25:08

Brock McGinn výborně zapracoval na vlastní modré čáře. Kotouč tedy znovu odpálil až do pásma Chicaga.

24:40

Hned po vhazování se hosté osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

24:28

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jordan Martinook – 2 min., podrážení).

23:47

Patrick Kane díky rychlému sprintu dokázal zneutralizovat zakázané uvolnění. Nicméně elitní hráč Chicaga se nakonec ke střele nedostal.

22:22

22:22 Warren FOEGELE - 0:2

22:22

Hurricanes odskakují do dvoubrankového vedení! WARREN FOEGELE nahodil kotouč před bránu a i s trochou štěstí se mu povedlo překonat Kevina Lankinena. Zřejmě došlo k nešťastnému odrazu od hokejek domácích hráčů. 0:2. Asistence: Jordan Staal a Nino Niederreiter.

22:04

Nečas naservíroval Ahovi opravdu kvalitní palebnou pozici, ale Lankinen se včas přemístil a zasáhl.

21:29

Pius Suter měl velkou možnost k vyrovnání. James Reimer si totiž vybruslil až příliš daleko od brankoviště a málem toho litoval. Forvardovi Jestřábů se ale puk nepovedlo zastrčit za brankovou čáru.

20:55

Už po skončení trestu málem hosté dokonale vyšachovali obranu Chicaga, jenže kotouč jim nakonec v rozhodující chvíli přeskočil čepel.

20:20

Tvůrčí roli si vzal hned na začátku druhé třetiny Vincent Trocheck. Sluší se připomenout, že Carolina stále hraje přesilovku.

20:01

I z počtu střel na bránu lze vyčíst, že první třetina patřila Carolině, která tedy vede naprosto zaslouženě. Dostávala se do více nebezpečnějších pozic a v 10. minutě se ujala vedení zásluhou útočníka Trochecka. Chicago bude muset ve druhé třetině něco změnit, neboť podobným stylem by dnes nemělo nárok na zisk bodů.

Střely na bránu po 1. třetině: 3 – 13

20:00

19:58

V poslední sekundě první periody se také Chicago dostalo do zajímavé střelecké pozice. Mattias Janmark ale trefil před bránou stojícího spoluhráče.

19:29

Nepřesnou přihrávku Nečase zastavil Duncan Keith, který posléze puk vyhodil do třetiny Caroliny.

18:56

Sebastian Aho si odskočil mezi kruhy k rychlé střele, ale rameno Kevina Lankinena zapracovalo pohotově. Domácí brankář kotouč vyrazil do ochranné sítě.

18:49

Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Alex DeBrincat – 2 min., hákování).

18:18

Martin Nečas se rychle vytočil a poté krásnou zpětnou přihrávkou vybízel Aha, kterému ale černá guma utekla pod bruslí. Do vyložené pozice se nyní Carolina nedostala.

17:56

Jordan Staal vyrážel proti třem hráčům Chicaga. Bylo předem jasné, že neměl šanci, ale alespoň to zkusil.

17:26

Hru přerušuje další zakázané uvolnění, tentokrát ze strany domácího celku. Hokejisté Chicaga se zatím trápí.

17:00

Jordan Martinook nastavil svou hůl před brankovištěm velice šikovně. Hamilton mu ji trefil, čímž došlo k nebezpečné teči. Lankinen ale včas zareagoval.

16:47

Kevin Lankinen raději ukryl puk ve své lapačce, neboť laviny v bílých dresech se znovu řítily před něj.

16:21

Warren Foegele mohl potrestat ztrátu Murphyho ve středním pásmu. Obránce Chicaga se ale nakonec stačil vrátit a svou hrubku napravil.

15:46

Domácí si přihrávají ve vlastním pásmu. Zároveň hledají vhodné cesty k možné přihrávce.

15:14

Pius Suter byl málem odměněn za své ukázkové napadání. Od jeho brusle se kotouč odrazil těsně vedle brány hostujícího týmu.

14:35

Dylan Strome předvedl dobrou individuální akci, při které přihrával lépe postavenému Dachovi. Druhý jmenovaný si ale touš nepřebral ideálně.

13:55

Cédric Paquette vybídl na modré čáře Fleuryho, jehož pokus byl šikovně skrytý. Až k Lankinenovi ale nedoputoval.

13:17

Ale ani na druhé straně to není žádná ofenzivní sláva, přestože Carolina už jednu branku vstřelila.

12:46

Chicago se zatím marně dostává blíže k Reimerovi. Aktivita domácích hokejistů zatím v žádném případě nepřichází.

11:54

DeBrincat přihrál Kaneovi, který manévroval na vrcholu kruhu. Kotouč mu však byl hostujícími hráči vypíchnut do neutrální zóny.

11:26

Na řadu přichází komerční pauza. Pokračovat tedy budeme za pár chvil.

11:05

Domácí chtěli odpovědět. Dostali se i ke střele, ale Reimer si připsal úspěšný zákrok. Stále platí, že v úvodu moc v permanenci není.

09:48

09:48 Vincent TROCHECK - 0:1

09:48

První branku utkání střílí hostující Carolina! VINCENT TROCHECK si zpracoval přesnou pobídku, která mu letěla přímo na hokejku na levý kruh. Centr druhého útoku Hurricanes poté odrazil puk od tyče za brankáře Lankinena. 0:1. Asistence: Dougie Hamilton a Jesper Fast.

09:31

Haydn Fleury odehrál puk pouze na střídačku domácího celku. Puk opět opustil hrací plochu.

08:59

Další útočný postup hostů zastavil ofsajd. Střelecky aktivnější byla v prvních devíti minutách Carolina, která vypálila na bránu třikrát. Blackhawks vystřelili pouze jednou.

08:39

Jordan Staal svedl důrazný souboj u mantinelu, přesnou přihrávku ale v obležení hned tří hráčů Chicaga nevyprodukoval.

08:05

Také Martin Nečas se objevil nebezpečně blízko k bráně domácích. Carolině se uplynulé střídání opravdu povedlo.

07:36

Carolina ukázala, jak nebezpečný je její přechod do útoku. Lankinen ale rychlým přesunutím zachránil svůj tým.

06:50

Viděli jsme poměrně komickou situaci v pásmu Caroliny. Čárový rozhodčí vhazoval buly na několik pokusů, nakonec se mu to po dlouhé době povedlo.

06:27

Při Hamiltonově střele toho domácí brankář moc neviděl. Měl velkou kliku, že tečovaný kotouč mu nezapadl do brány.

06:03

Carolina chtěla zrychlit přechod do útoku, ale zrovna precizně se jí to nepovedlo. Znovu tedy přichází na řadu odpískání icingu.

05:49

Wyatt Kalynuk zkusil štěstí od modré čáry, ale James Reimer si jeho pokus bez problémů našel.

05:32

Jake Bean se dostával kupředu po pravé straně, ale nakonec byl zastaven. Možná se mohl pískat faul, ale hlavní rozhodčí tuto situaci nevyhodnotili jako faul.

04:43

Mattias Janmark se snažil prostrčit černou gumu do strany, ale hokejisté v bílých dresech se znovu rychle vrátili do svého defenzivního postavení.

04:22

Kevin Lankinen musel rychle odehrávat puk před svým brankovištěm, neboť Brock McGinn jej vysoko napadal. Brankář Chicaga ale situaci bez úhony zvládl.

03:49

Hagel byl opět v solidní rychlosti, jenže pro změnu jej tentokrát zastavil ofsajd.

02:58

Nino Niederreiter operoval v předbrankovém prostoru. Hurricanes si vytvořili závar před brankou Blackhawks, avšak Kevin Lankinen i v leže odolal.

02:40

Také tentokrát kotouč po odrazu opustil hrací plochu. V úvodu se nám utkání kouskuje.

02:13

Brandon Hagel šikovně pronikal pravým křídlem, jenže obránce Fleury mu touš srazil na střídačku Caroliny. Hra se tedy musela přerušit.

01:27

Alex DeBrincat se obtočil na levé straně a poté se snažil zajímavě posunovat touš do středu. Tam však byly připravené pouze hole hostů.

01:04

Dougie Hamilton si dokázal dojet jako první nepřesnou rozehrávku domácího celku z vlastní třetiny. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Lankinenem.

00:24

Chicagu vyšla předávka ve střední třetině. Z toho tak těžil Kirby Dach, jehož rána zápěstím z vrcholu kruhu skončila vedle Reimerovy tyče.

00:01

United Center ještě zní hymna Spojených států amerických. Klání začne za pár minut.

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – C. Murphy, Zadorov, Boqvist, Keith (A), Kalynuk, de Haan – P. Kane (A), Suter, DeBrincat (A) – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – D. Strome, Dach, Janmark – Kurashev, Söderberg, Carpenter.

Carolina Hurricanes: Reimer (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, H. Fleury – Nečas, Aho, B. McGinn – Fast, Trocheck, Svečnikov – Foegele, J. Staal (C), Niederreiter – Martinook (A), Lorentz, Paquette.

Rozhodčí: MacDougall, Walsh – Tobias, R. Galloway.

Vzájemné zápasy

Oba týmy v této sezoně změřily síly už čtyřikrát. O chlup lepší čísla má Chicago, které zvítězilo 2:1 a 6:4, přičemž jednou vybojovalo bod za prohru 3:4 po nájezdech. Carolina zvítězila po základní hrací době jednou, a to poměrem 5:3.
Česká a slovenská stopa

Dominik Kubalík (Chicago) – 37 zápasů, 26 bodů (11+15)
David Kämpf (Chicago) – 37 zápasů, 8 bodů (0+8)
Petr Mrázek (Carolina) – 4 zápasy, 95,46% úspěšnost zákroků
Martin Nečas (Carolina) – 31 zápasů, 28 bodů (9+19)

CAROLINA HURRICANES

Hurricanes se momentálně řadí mezi nejlepší týmy celé soutěže, ale to lze říct o celém jejich průběhu sezony. V divizi jsou sice až třetí, avšak odehráno mají nejméně zápasů z celého čela tabulky. Carolina dosud nasbírala 49 bodů ve čtyřiatřiceti duelech. Jen bod tedy ztrácí na čtyři nejlepší týmy NHL, kterými jsou Colorado, Washington, Tampa a Florida. Díky dvěma výhrám nad Columbusem a následném skalpu Tampy se Carolina mohla těšit ze tří vítězných zápasů v řadě, jenže v již zmíněném předešlém zápase Chicagu podlehla 1:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Fin Sebastian Aho. Na druhém místě týmové produktivity pobývá ve skvělé formě hrající český útočník Martin Nečas.

CHICAGO BLACKHAWKS

Jestřábi figurují někde na hranici postupu do play-off. Momentálně jsou na páté příčce, když vytěžili 39 bodů ze sedmatřiceti klání. Úplně stejnou bilanci ale má i čtvrtý Nashville, takže svěřenci kouče Jeremyho Collitona žádnou ztrátu na vyřazovací boje nemají. Když se podíváme na posledních pět vystoupení Chicaga, tak zjistíme, že třikrát vyhrálo. Dvakrát porazilo Floridu a jednou přemohlo právě Carolinu. Mezitím ale ve dvou duelech nestačilo na zvedající se Nashville. Pozitivní zprávou pro Chicago je fakt, že se mu de facto vyprázdnila marodka, se kterou se muselo od počátku sezony vypořádávat. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Patrick Kane, jenž se už dnes může posunout na metu padesáti získaných kanadských bodů v tomto ročníku.
Přeji příjemné brzké páteční ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi Chicagem Blackhawks a Carolinou Hurricanes. Start duelu je naplánován na 2:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:4

Branky a nahrávky: 36. D. Kubalík (Kalynuk, de Haan), 46. Hagel (Dach), 51. D. Strome (C. Murphy, Janmark) – 10. Trocheck (D. Hamilton, Fast), 23. Foegele (J. Staal, Niederreiter), 47. Foegele (Niederreiter, J. Staal), 60. Fast (Trocheck, Pesce)

Rozhodčí: MacDougall, Walsh – Tobias, R. Galloway

Diváci: bez diváků

09:48 CAR 0:1 Trocheck (D. Hamilton, Fast)
18:49 CHI 2 DeBrincat, hákování
22:22 CAR 0:2 Foegele (J. Staal, Niederreiter)
24:28 CAR 2 Martinook, podrážení
29:15 CAR 2 D. Hamilton, vysoká hůl
35:21 CHI 1:2 D. Kubalík (Kalynuk, de Haan)