Radko Gudas (FLA) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 16:20

Filip Hronek (DET) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 24:25
Filip Zadina (DET) – 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:49
Chris Driedger (FLA) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6 %, odchytal 60:58
Thomas Greiss (DET) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7 %, odchytal 61:16
Střely na branku – 36:27 (9:11, 19:8, 7:8 – 1:0)
Zblokované střely – 15:9
Vyhraná vhazování – 33:33
Trestné minuty – 16:20
Hity – 32:21
Florida nakonec i podruhé zdolala Detroit, tentokrát 3:2 až v prodloužení. Hosté dvakrát vedli. Na zásah Adama Erneho z 5. minuty odpověděl ještě v první části Noel Acciari. Ve 47. minutě ujel obraně Panterů Anthony Mantha, ovšem domácí srovnali v přesilovce díky rychlé souhře a ráně Franka Vatrana. Prodloužení pak trvalo 85 sekund, než po spolupráci s Gustavem Forslingem trefil Cats druhý bod Alexander Wennberg.

61:25

61:25 Alexander WENNBERG - 3:2

61:25

Florida právě vstřelila branku!
Domácí v prodloužení vítězí! Wennberg z levé strany zamířil za branku, kterou v rychlosti objel a nahrál na osu kluziště Gustavovi Forslingovi. Ten mu kotouč okamžitě vrátil a ALEXANDER WENNBERG trefoval z pravého kruhu poloodkrytou klec. Puk dokázal zvednout mimo dosah přesouvajícího se brankáře Greisse. Asistence: Gustav Forsling a Frank Vatrano.

60:47

Weegar měl před sebou v útočném pásmu otevřený prostor. Zápěstím těsně minul pravou tyčku z pohledu brankaře Red Wings!

60:01

Střely na branku – 35:27 (9:11, 19:8, 7:8)
Základní hrací doba nerozhodla. Ve třetí třetině přiblížil hosty k výhře Anthony Mantha, ale panteři srovnali v přesilovce zásluhou Franka Vatrana. Uvidíme tedy prodloužení.

60:00

59:37

Hosté jsou v závěru lepší. Po nahození Nemetha od levého mantinelu se natahoval Dylan Larkin. Puk drží Driedger.

59:20

Anthony Mantha nahodil puk na Driedgera od pravého mantinelu. Domácí brankář kotouč raději podržel v lapačce.

59:05

Zakázané uvolnění domácích.

59:01

Začala už poslední minuta třetí dvacetiminutovky.

58:41

Larkin vyhrál buly na Filipa Hronka. Tomu padl do střely Ryan Lomberg, který puk srazil mimo hrací plochu.

58:19

Kotouč byl sražen na střídačku Floridy. Do konce třetí části schází 101 sekund.

57:56

Nyní se dostal ke skákavému puku Filip Zadina, který vypálil do připraveného Chrise Driedgera.

57:41

Hronek našel Dylana Larkina. Ten pálil od pravého mantinelu vedle bližší tyčky.

56:51

Střely na branku – 34:25

56:15

Hosté jsou teď docela hladoví. V závěrečných minutách působí živěji než soupeř.

55:19

To mohl změnit Robby Fabbri! Hostující útočník se objevil sám před Driedgerem, potáhl si kotouč do strany, ovšem jeho zakončení brankář Floridy vytěsnil do ochranné sítě! Velká šance Red Wings.

55:03

Pět minut do konce řádné hrací doby. Stále platí nerozhodný stav.

53:56

Dobrá střela Rileyho Stillmana od modré čáry. Puk prolétl jen těsně vedle hostující klece.

53:04

Hosty zastavilo odpískané postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

52:15

Dobré střídání čtvrté hostující formace. Teď už se Florida vymanila a přechází dopředu.

51:51

Givani Smith vyzkoušel Driedgera střelou po přejetí útočné modré. Domácí brankář nalezl puk ve výstroji.

50:38

50:38 Frank VATRANO - 2:2

50:38

Domácí tentokrát bleskově využívají přesilovou hru a vyrovnávají! Jonathan Huberdeau posunul od mantinelu bekhendem puk na Cartera Verhaeghea, který nabil na pravý kruh FRANKOVI VATRANOVi a Greiss se proti jeho voleji nestačil včas přesunout – 2:2. Asistence: Carter Verhaeghe a Jonathan Huberdeau.

50:35

John Merrill se vrátí na trestnou lavici! Tentokrát je vyloučen za zdržování hry, jelikož odehrál puk přímo do hlediště. Další přesilovka Panthers začne po reklamní pauze.

49:34

Huberdeau nahrál doprava Frankovi Vatranovi. Ten branku netrefil.

48:57

Od modré vypálil Keith Yandle. Greiss si našel kotouč i přes clonící hráče a přerušil hru.

48:27

John Merrill sekl oběma rukama Huberdeaua a půjde na trestnou lavici. Cats mají k dispozici přesilovku.

48:06

Alexander Wennberg od modré nahazoval puk na branku. Zamířil vedle vzdálenější tyčky.

47:53

Hosté se dostali do postavení mimo hru.

46:38

Puk opustil hrací plochu a tak je tu čas na reklamní přestávku.

46:07

46:07 Anthony MANTHA - 1:2

46:07

Detroit právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení! ANTHONY MANTHA přebral puk na útočné modré a využil otevřeného prostoru na levé straně. Dostal se tak až před Driedgera, kterého překonal zakončením na bližší tyčku – 1:2. Asistence: Michael Rasmussen a Patrik Nemeth.

45:38

Zadina vyhrál přetlačovanou o puk za domácí brankou. Jeho přihrávku však nedokázal trefit Fabbri a hrací předmět vyjel z útočného pásma Detroitu.

44:48

Robby Fabbri nabral rychlost ve středním pásmu a na levé straně se dostal až do střelecké pozice. Puk je ve výstroji Chrise Driedgera.

43:38

Huberdeau naskakoval po návratu z trestné lavice do brejku, ovšem přihrávka k němu nakonec neprošla.

43:28

42:55

Detroitu se nepodařilo vrátit do pásma. Pískáno postavení mimo hru.

42:47

Domácí tenhle tlak soupeře přežili a vyhodili puk.

42:25

Hronek nahrál doleva Dylanovi Larkinovi. Ten branku minul.

41:27

Jonathan Huberdeau je vyloučen za hákování. Přesilovku si zahrají Red Wings. Mimochodem, pro domácí dobrá zpráva, že se Huberdeau vrátil do hry po hitu, který schytal na konci druhé třetiny.

40:46

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Riley Stillman – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Givani Smith – 5 min., bitka).

40:46

Bitka mezi Rileyem Stillmanem a Givanim Smithem! Oba borci si to viditelně domluvili předem a téměř současně zahodili rukavice.

40:35

Anthony Mantha pálil hned po buly hodně nebezpečně! Driedger jeho dělovku vyrazil před sebe a měl štěstí, že se nikdo z hostů nedostal k dorážce.

Hity – 21:14
Ve druhé dvacetiminutovce se skóre neměnilo. Florida tak stále hraje s Detroitem nerozhodně 1:1. Nutno ale říci, že hokej to je zajímavý a šancí se urodilo dost. Panteři v uplynulé třetině soupeře dvojnásobně přestříleli, ale i Red Wings mohli skórovat. Vždyť Filip Zadina trefil hned pár sekund po zahájení hry tyčku.

V závěru třetiny schytal tvrdý hit Jonathan Huberdeau, který kulhá do šaten. No, to už by byla velká smůla, pokud by Panteři ztratili po Barkovovi nebo Ekbladovi také Huberdeaua. Aktuálně se jedná o nejproduktivnějšího hráče Floridy.

40:00

39:32

Ryan Lomberg se dokázal natlačit do zakončení. V tísni ale uklidil puk jen pod Greisse.

39:20

Od modré střílel Danny DeKeyser, Driedger vyrazil jeho pokus.

39:12

Dobrý bekčekink domácího útočníka Cartera Verhaeghea, který vložil hůl do střely protihráče a srazil puk do ochranné sítě.

39:01

Ohlášena poslední minuta druhé části zápasu.

38:06

Hosté jsou v plném počtu. Po delší době se hraje v pěti na obou stranách.

37:51

Dobrou příležitost měl ještě Frank Vatrano, kterého uvolnil Tippett. Greiss ale drží.

37:37

36:38

Teď už Florida hraje klasickou početní výhodu 5 na 4.

36:33

Hned dvakrát pálil v krátkém sledu Jonathan Huberdeau. Greiss obě rány pokryl.

36:06

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., hrubost). Domácí budou hrát zhruba půl minuty přesilovku 4 na 3.

36:06

Domácí obránce Riley Stillman se z pravé strany řítil proti Greissovi, kterého neprostřelil! Následně ho poslal hlavou na mantinel Dylan Larkin, který bude za svůj zákrok vyloučen.

35:15

Forsling ztratil rovnováhu a hosté se dostali do přečíslení 2 na 1! Anthony Mantha chtěl nahrát před odkrytou klec Naměstnikovi, ovšem přihrávku zablokoval Weegar a volný kotouč zalehl brankář Driedger.

34:37

Tak Gudas i Fabbri si vysloužili tresty za hrubost. Hrát se tedy bude ve čtyřech na obou stranách.

34:37

Radko Gudas vedl nějakou diskuzi s Robbym Fabbrim. Ten evidentně neměl o víc než slovní konfrontaci zájem a oba hráči se tak nakonec rozjeli ke střídačkám. Reklamní přestávka.

34:17

Florida je už v plném počtu.

33:58

Domácí se osvobozují dalším vyhozením.

33:10

Rasmussen posunul puk k Dylanovi Larkinovi. Hostující útočník ho ale při střele netrefil čistě a Driedger tak měl svůj zákrok ulehčený.

32:41

Noel Acciari vyhazuje.

32:25

Domácí po buly dostali puk ze svého obranného pásma.

32:16

Po reklamní přestávce si zahraje přesilovku Detroit. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Juho Lammikko.

31:45

Juho Lammikko z pravého kruhu nepřekonal Greisse. Hostující brankář pro svůj tým drží nerozhodný stav.

30:52

30:36

Noel Acciari teď nemůže věřit tomu, co neskončilo gólem! Domácí útočník se snažil z bezprostřední blízkosti dostat kotouč přes natažený levý beton Greisse, který odolával a nakonec mu pomohl i Patrik Nemeth. Ten obětavě skočil do brankoviště.

29:59

Od modré nahodil puk na branku Keith Yandle. Greiss schoval puk do lapačky.

29:45

Hosté dokázali vyhodit.

29:16

Huberdeau nabil Frankovi Vatranovi, proti jehož ráně z pravého kruhu se Thomas Greiss bleskově přemístil!

28:51

Vladislav Naměstnikov poslal na mantinel Forslinga a dostává trest za vražení. Přesilovka pro Pantery.

28:33

Z levého kruhu střílel Vladislav Naměstnikov. Tentokrát musel zasahovat Driedger.

28:21

Filip Hronek si vyměnil na modré čáře puk se spoluhráčem a poté pálil z voleje vedle branky.

27:58

Zakázané uvolnění domácích. Přitom se zdálo, že Wennberg stačil přebruslit zadáky Detroitu a pískat se tedy asi nemuselo.

27:04

Hned po vhazování pálil Anton Strälman. Greiss byl byl na místě a přerušil hru svým zákrokem.

26:59

Nahození Franka Vatrana od levého mantinelu pokryl Greiss. Spoluhráči z útoku byli moc daleko a nestihli tak kotouč před brankářem Detroitu tečovat.

26:20

Puk vypadl z hrací plochy. Čas na reklamní přestávku.

26:05

Hraje se živelný hokej ve slušném tempu. Hra se přelévá ze strany na stranu.

24:55

Další šance domácích! Verhaegheovu nabídku tečoval zblízka jen do Greisse Noel Acciari.

24:04

Carter Verhaeghe přebruslil na pravé straně hostující obranu a dostal se před Greisse. Ten se prostřelit nenechal!

23:25

Ve velké šanci se objevil Michael Rasmussen. Domácí útočník zblízka nepřekonal Driedgera!

22:32

Frank Vatrano poslal krosčekem k ledu Marca Staala. Rozhodčí to domácímu útočníkovi odpustili a vylučovat nebudou.

21:47

Nahození Radka Gudase od modré čáry bylo sraženo hostující obranou mimo Greissovu svatyni.

21:02

Domácí obránce Weegar z půlky nahodil puk na Greisse, aby mohl se svými spoluhráči vystřídat.

20:16

20:16 Zadina trefil v obrovské šanci tyčku.

20:16

Obrovská šance hostí! Fabbri nahrál Filipovi Zadinovi před odkrytou branku, který však trefil jen tyčku!

Hity – 14:7
První třetina nabídla po gólu na každé straně. Do vedení šel v 5. minutě hostující Detroit. Zasloužil se o to pohotovou tečí Adam Erne, který usměrnil nad Driedgerovo rameno nástřel Stechera. Panteři odpověděli ve 13. minutě, kdy akci Verhaeghea dokončil doklepnutím z brankoviště Noel Acciari. Skóre 1:1 odpovídá průběhu hry, zatím je to vyrovnaná partie.

20:00

19:43

Ryan Lomberg se z pravé strany protáhl k bekhendovému zakončení, které vyrazil Greiss.

19:29

Domácí brankář Driedger měl problém s napadajícím hráčem za brankou. Pomohl mu ale obránce Gudas.

19:00

Začala poslední minuta první třetiny.

17:56

Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

16:43

A byl z toho nebezpečný útok. Driedger musel zasahovat proti střele, kterou tečoval Dylan Larkin a pak proti pokusu Filipa Zadiny. Domácí pak zahráli na zakázané uvolnění.

16:02

Ránu Franka Vatrana vyrazil Greiss. K puku se dostávají hosté.

15:45

Forslingův dlouhý pas stačil Wennberg alespoň tečovat. Proti domácím se tak nemůže pískat icing.

14:47

Noel Acciari nebyl daleko od svého druhého zásahu v utkání! Protáhl se do šance a těsně minul levou tyčku z pohledu Greisse.

14:27

Darren Helm přenesl pěknou přihrávkou hru na Marca Staala. Ten pálil z první, nalezl však připraveného Driedgera.

14:07

Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

13:13

Robby Fabbri vyzkoušel Driedgera střelou z levé strany. Domácí brankář puk vyrazil.

12:09

Od modré čáry pálil Markus Nutivaara. Greiss si připsal úspěšný zákrok.

11:55

11:55 Noel ACCIARI - 1:1

11:55

Domácí vyrovnávají! Keith Yandle poslal nahrávku do mezikruží na Cartera Verhaeghea. Ten si stáhl puk na bekhend, objel obránce a poté i brankáře Greisse. Sice se už dostal s kotoučem za úroveň brankové čáry, vyřešil to ale výborně, když vrátil hrací předmět do brankoviště, kde byl připravený NOEL ACCIARI a ten už to měl snadné. Asistence: Carter Verhaeghe a Keith Yandle.

11:30

Ránu Noela Acciariho ztlumil Greiss ve výstroji. Následuje další reklamní přestávka.

11:07

Zakázané zvolnění Detroitu. Vhazuje se před Greissem.

10:23

Dobré střídání první lajny Red Wings s Filipem Zadinou. Střelu Patrika Nemetha od modré čáry vyrazil Driedger.

09:09

MacKenzie Weegar vysunul krásnou dlouhou přihrávkou Cartera Verhaeghea, který se řítil sám na branku Detroitu. Udělal bekhendovou kličku, po níž ale poslal kotouč nad horní tyčku! Zatím největší šance Cats v utkání.

07:57

Juho Lammikko tvrdě pálil od pravého mantinelu. Branku hostí ale netrefil.

07:40

Filip Hronek se ocitl až za brankou soupeře, odkud puk centroval do ohně. Florida se ubránila.

07:11

Alexander Wennberg posílal před branku dobrou nabídku, za kterou se natahoval Jonathan Huberdeau. Příkladným bekčekinkem se však prezentoval Adam Erne, jenž do přihrávky vložil svou hokejku.

06:21

Po střele Cartera Verhaeghea přerušil hru Greiss. Následuje reklamní přestávka.

05:50

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ryan Lomberg – 5 min., bitka).

05:50

Bitka mezi domácím Ryanem Lombergem a Givanim Smithem! Teď už rozhodčí oba kohouty oddělili.

04:21

04:21 Adam ERNE - 0:1

04:21

Hosté se ujímají vedení! Troy Stecher vypálil od pravého mantinelu, letící puk pohotově tečoval v prostoru mezi kruhy ADAM ERNE a kotouč pak zapadl nad pravým ramenem Driedgera do sítě. Asistence: Troy Stecher a Patrik Nemeth.

03:53

Connolly byl s pukem natlačen k mantinelu. Odsud hrací předmět vydolovali hostující hráči.

02:47

Vylučovat se za to nebude.

02:47

Od modré čáry vypálil Filip Hronek, puk byl sražen do ochranné sítě. Po přerušení hry se pustil Radko Gudas do Givaniho Smithe. Českému obránci se asi nelíbilo počínání útočníka Detroitu před brankářem Driedgerem.

01:20

Tentokrát pískána přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

00:57

Hostující pokus o brejk zastavil ofsajd.

00:35

První šance Panterů! Jeden z hostujících hráčů poslal od zadního mantinelu puk před svou branku a namazal Masonovi Marchmentovi. Jeho střelu však pokryl krásným semaforem Thomas Greiss, jenž tak zachránil Rudá Křídla.

00:08

Domácí hned po buly ve středovém kruhu hrnuli puk na branku Detroitu. Greiss ho raději přikryl.

00:01

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Weegar, Forsling, Gudas, Yandle (A), Strälman, Stillman, Nutivaara – Connolly, Wennberg, Huberdeau (A) – Verhaeghe, Acciari (A), Marchment – Tippett, Lammikko, Vatrano – Luostarinen, Lomberg.

Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, DeKeyser, Merrill, M. Staal, Nemeth, Stecher – Zadina, D. Larkin (C), Fabbri – Rasmussen, Naměstnikov, Mantha – Erne, Glendening (A), Helm – Smith, Nielsen (A), Svečnikov..

Radko Gudas (FLA) – 35 zápasů, 5 bodů (0+5)

Filip Hronek (DET) – 37 zápasů, 21 bodů (2+19)
Filip Zadina (DET) – 30 zápasů, 14 bodů (4+10)
Florida Panthers:
Hokejisté Floridy odehráli 36 zápasů, nasbírali 50 bodů a v tabulce Centrální divize nacházejí jen o skóre na druhém místě za lokálním rivalem Tampou. Cats mají na kontě tři výhry v řadě. V Dallasu zvítězili 4:3 v prodloužení a 4:1. Stejným výsledkem pak doma zdolali i Detroit, s nímž je dnes čeká odveta. Ve druhém utkání v Dallasu Panteři přišli o klíčového obránce Aarona Ekblada, který si zlomil nohu. V prvním duelu proti Detroitu se zranil také Anthony Duclair a ani dnes zřejmě ještě nebude hrát kapitán Aleksander Barkov.