29.03.2021, 02:10 • United Center, Chicago • Milan Huppert

Tipsport: 2.3 4.11 2.58 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:51:09)

Střely na bránu: 29 – 31 | Přesilová hra: 0/3 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 8

Malcolm Subban (CHI) –28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3%, odchytal 58:39
Pekka Rinne (NSH) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa v utkání

David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 10:41
Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 15:37

Tři hvězdy utkání

1. Roman Josi (NSH) – 1+0
2. Alex DeBrincat (CHI) – 2+0
3. Viktor Arvidsson (NSH) – 1+1
Nashville podruhé v řadě obral Chicago na jeho vlastním ledě o všechny body. Predátoři zvítězili 3:2 a hlasitě si řekli o pozornost v boji o play-off.

Zápas se od začátku vyvíjel lépe pro Predátory, kteří si v průběhu první třetiny vytvořili dvoubrankový náskok zásluhou tref Viktora Arvidssona a Calleho Järnkroka. Po bezgólové druhé třetině ale Jestřábi zabrali. Jmenovitě Alex DeBrincat, který dvěma góly v rozmezí dvou minut vrátil skóre do vyrovnaného stavu. Rozhodující moment střetnutí přišel v 56. minutě, kdy mizernou rozehrávku Dacha zachytil Arvidsson, následně Tolvanen sklepl puk pro Romana Josiho, a ten střelou k levé tyči rozhodl o vítězství Nashvillu.

Svěřenci kouče Hynese získanými dvěma body vystřídali dnešního soupeře na čtvrté pozici Centrální divize zásluhou lepšího skóre. V boji o play-off se můžeme těšit na dramatickou bitvu do posledních zápasů.

59:59

Patrick Kane musel střílet, ale byl z velkého úhlu, neměl tak Rinneho čím překvapit. Devětatřicetiletý Fin puk zachytil do lapačky a tím nejspíše zpečetil vítězství Nashvillu. Domácí jen těžko stihnou za sedm desetin vystřelit.

59:28

Dvakrát v krátkém časovém sledu hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Kouskování hry rozhodně hraje ve prospěch hostů, Jestřábi si tak nedokáží vytvořit souvislý tlak.

59:10

Nejproduktivnější hráč domácích Patrick Kane nahodil touš do útočného pásma a Malcolm Subban sprintuje na střídačku. Chicago zkouší powerplay!

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:49

Alex DeBrincat ztratil stabilitu, což hrálo do karet Dantemu Fabbrovi. Bek získal volný puk a obloučkem poslal hrací předmět do útočného pásma.

58:23

Nečekaný odraz od mantinel Subbana z rovnováhy nevyvedl. Domácí strážce svatyně rychle zareagoval a levým betonem kotouč vykopl příhodně pro spoluhráče.

57:45

Dominik Kubalík pod tlakem jen nahodil touš z obranného do středního pásma. Další cenné vteřiny pro Nashville, Harpur ujel zdržovat za vlastní bránu.

57:08

Obrana Predátorů působí neprostupným dojmem. Proniknout do šance zkusil Patrick Kane, ale Fabbro s Josim jej skřípli do kleští.

56:56

Duncan Keith hledal, komu by nahrál směrem dopředu, ale všichni spoluhráči byli obsazení. Proto do akce zapojil parťáka z obrany Murphyho.

56:21

Zasahovat musel Malcolm Subban. Kanadský gólman ve službách Chicaga šikovně zmenšil střelecký úhel Tolvanenovi, střelu příklepem schoval v lapačce.

55:44

Další útočnou akci domácího mužstva zastavil Matt Benning. Skvěle přečetl dlouhou nahrávku na Highmora, nataženou holí zabránil puku v cestě k protihráči.

55:17

Z nulového úlu zkusil gólmana zaskočit Ryan Carpenter. To by možná i vyšlo, kdyby netrefil pouze boční síť. Hraje Roman Josi.

54:39

Je jasné, že Predátoři nikam spěchat nebudou. Za brankou kvedlal s pukem Ekholm, napadat se jej vydal Kämpf. Švéd včas rozehrál na Harpura.

54:14

S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Alex DeBrincat. Radost z hattricku americkému útočníkovi překazil Pekka Rinne zákrokem vyrážečkou.

2:3

Branky a nahrávky: 48. DeBrincat (P. Kane, Suter), 50. DeBrincat (Suter) – 5. Arvidsson, 19. Järnkrok (Ekholm, Kunin), 54. Josi (Tolvanen, Arvidsson)

Chicago Blackhawks: M. Subban (Lankinen) – C. Murphy, Zadorov, Beaudin, Keith (A), Boqvist, de Haan – Kurashev, Suter, DeBrincat (A) – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Highmore, Dach, Janmark – Carpenter, Söderberg, P. Kane (A).

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen, Tolvanen – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Grimaldi, Haula, Cousins – Olivier, Sissons, Trenin.

Rozhodčí: St. Pierre, McCauley – Sericolo, Gawryletz

04:43 NSH 0:1 Arvidsson
06:35 NSH 2 Trenin, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo