To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (05:48:42)

Střely na bránu: 27 – 29 | Přesilová hra: 1/4 – 2/6 | Trestné minuty: 12 – 8

Jacob Markström (CGY) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 56:12
Connor Hellebuyck (WPG) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%, odchytal 60:00

Tři hvězdy utkání

1. Connor Hellebuyck (WPG) – 25 zákroků
2. Paul Stastny (WPG) – 1+1
3. Noah Hanifin (CGY) – 0+2
Hokejisté Winnipegu potvrdili výbornou formu z posledních zápasů, na ledě Calgary vybojovali v dramatické bitvě těsné vítězství 3:2.

V prvních dvou třetinách stříleli do černého pouze hosté. Jako první skóroval kapitán Blake Wheeler, jenž v 10. minutě využil přesilovou hru. Také prostřední dějství mělo jediného střelce, a sice Kylea Connora, který nadvakrát přetavil v gól svůj únik.

Nejvíce vzruchu přinesla třetí třetina. Milan Lucic nejprve snížil v přesilovce, načež Tryskáčům vrátil dvougólový náskok Paul Stastny, rovněž gólem z početní převahy. V závěru domácí sáhli ke hře bez gólmana a při powerplay vstřelil kontaktní gól Matthew Tkachuk. Vyrovnat se už Plamenům ale nepodařilo.

Svěřenci kouče Mauriceho se vítězstvím dotáhli na lídra Severní divize z Toronta. Calgary zůstává šesté se čtyřbodovým odstupem za čtvrtým Montrealem.

59:48

Winnipeg je blízko vítězství. Nahození Marka Giordana nedokázal nikdo ze spoluhráčů ani protihráčů tečovat, gólman tak zapsal snadný zákrok. Sean Monahan nyní musí vyhrát buly, jinak je rozhodnuto.

59:21

Connor Hellebuyck skvěle zasáhl pravým betonem proti pokusu Mikaela Backlunda. O dorážku zabojovali Ryan a Tkachuk, ale hostující defenziva si poradila, do rohu kluziště bruslí odkopl Poolman.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:07

Krátce pro buly se autor zatím rozhodujícího gólu Paul Stastny dopustil podrážení proti Tkachukovi. Dvě minuty a velká příležitost pro Calgary k vyrovnání.

58:01

58:01 Matthew TKACHUK - 2:3

58:01

Calgary právě vstřelilo branku!
Rozdíl ve skóre je znovu jednogólový! Lindholm našel na hraně brankoviště MATTHEWA TKACHUKA, k němuž přistoupil Pionk pozdě, za střelou do levého horního rohu natahoval Hellebuyck lapačku marně. Asistence: Elias Lindholm a Noah Hanifin.

57:30

Není nač čekat. Johnny Gaudreau nahodil puk do útočného pásma a domácí trenér dal signál Markströmovi, jenž míří na střídačku. Calgary zkouší powerplay.

57:07

Mason Appleton si hodil puk kolem Ramuse Anderssona, ale černou gumu sám nedojel. Za bránou byl u hracího předmětu nejrychleji Juuso Välimäki.

56:35

Švédský bek rozjel rychlou akci na duhou stranu. Nahrál do jízdy Seanu Monahanovi, jenž střílel z levého kruhu z bodu pro vhazování těsně nad břevno.

56:20

Trevor Lewis si vyměnil touš s Forbortem a pokračoval v jízdě po pravém mantinelu. Ztroskotal až u útočné modré, klička proti Anderssonovi se nesetkala s úspěchem.

55:19

Ještě pokračuje klasická přesilovka pěti proti čtyřem. Tvrdou dělovku vypálil od modré čáry Neal Pionk. Jacob Markström spatřil touš na poslední chvíli. Stihl máchnout lapačkou a černou gumu v ní udržel.

54:54

54:54 Paul STASTNY - 1:3

54:54

Winnipeg právě vstřelil branku!
Přesilovka pěti proti třem využita, hosté se výrazně přiblížili vítězství. Scheifele našel Wheelera, který z první nahrál před branku PAULOVI STASTNYMU a nepokrytý americký útočník z bezprostřední blízkosti našel mezeru v postavení Markströma. Asistence: Blake Wheeler a Mark Scheifele.

54:37

Hosté mají k dispozici minutu a půl dlouhou početní převahu pěti proti třem! Jacob Markström chtěl pomoci spoluhráčům, jenže puk vyhodil mimo hru bez doteku plexiskla, obdržel tak dvě minuty za zdržování hry.

54:15

Hokejisté v černých dresech se úspěšně ubránili. Mark Giordano v osobním souboji přetlačil Andrewa Coppa a vyhodil přes všechny čáry.

2:3

Branky a nahrávky: 47. Lucic (Backlund, Hanifin), 59. M. Tkachuk (E. Lindholm, Hanifin) – 10. Wheeler (Stastny, Connor), 26. Connor (Poolman), 55. Stastny (Wheeler, Scheifele)

Calgary Flames: Markström (Rittich) – R. Andersson, Giordano (C), Ch. Tanev, Hanifin, N. Nestěrov, Välimäki – E. Lindholm, Monahan, J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, M. Tkachuk – Dubé, S. Bennett, Lucic – Leivo, D. Ryan, Nordström.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Joannette, Schlenker

02:49 WPG 2 Dubois, krosček
09:05 CGY 2 Dubé, vysoká hůl
09:13 WPG 0:1 Wheeler (Stastny, Connor)
14:07 CGY 2 Hanifin, držení
14:51 WPG 2 Scheifele, nedovolené bránění