Střely na bránu: 31 – 36 | Přesilová hra: 1/3 – 0/1 | Trestné minuty: 7 – 21

Joey Daccord (OTT) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 60:00
Michael Hutchinson (TOR) – 1 zákrok, 2 OG, úspěšnost 33,3%, odchytal 6:13
Frederik Andersen (TOR) – 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 49:35

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Drake Batherson (OTT) – 2+0
2. Zach Hyman (TOR) – 2+0
3. Joey Daccord (OTT) – 91,7% úspěšnost zákroků (02:43:57)
Skončil nakonec velmi dramatický zápas mezi Ottawou a Torontem. Senátoři vedli po dvou třetinách poměrem 4:1, ale měli nakonec velkou kliku, že zápas nešel do prodloužení. Nejprve nebyl hostům v 51. minutě uznán gól kvůli nedovolenému bránění brankáři, ale finiš byl velmi zajímavý. V 55. minutě se dokázal prosadit Zach Hyman a o tři minuty později také William Nylander. V poslední minutě měl ještě dobrou šanci Mitchell Marner, ale ten z dobré pozice bránu minul, a tak Senátoři slaví po těsném vítězství, které se zrodilo především ve druhé třetině.

59:50

Hosté nahazují kotouč za bránu Senátorů.

59:27

Mitchell Marner nyní zachránil zákrokem situaci pro hosty, když kotouč, který směřoval do brány, zastavil svou holí.

59:00

Z levého kruhu vypálil Mitchell Marner, ale jeho rána nebyla přesná.

58:39

Thomas Chabot vybojoval kotouč a dostal jej obloučkem do středního pásma.

58:20

Hosté to zkoušejí do třetice bez brankáře!

57:48

57:48 William NYLANDER - 4:3

57:48

Toronto právě vstřelilo branku!
Na útočné modré čáře se puk dostal na hůl Mitchella Marnera, po jehož ráně se kotouč odrazil na hůl WILLIAMA NYLANDERA, který Joeyho Daccorda překonal dorážkou z bezprostřední blízkosti. Asistence: Mitchell Marner a Morgan Rielly.

57:05

Kotouč se opět ocitá ve středním pásmu, a tak budou muset hosté založit novou akci.

56:40

Kotouč vyvezl do středního pásma Brady Tkachuk, který z útočné modré čáry minul prázdnou bránu!

56:00

Hosté to zkoušejí opět v šesti v útočném pásmu!

54:40

54:40 Zach HYMAN - 4:2

54:40

Hosté hru v šesti zužitkovali! Po velkém tlaku si kotouč za bránou soupeře vzal na svou hůl William Nylander, který vyzval ke střele z první ZACHA HYMANA, jenž pálil do poloodkryté brány. Asistence: William Nylander a John Tavares.

54:05

Rána Morgana Riellyho od modré čáry byla zblokována, ale hosté v tlaku pokračují.

53:37

Hosté to zkoušejí v šesti hráčích v útočném pásmu!

53:25

Hra je vinou hraní vysokou holí domácími hokejisty přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Senátorů.

52:45

Na opačné straně si do mezikruží vybruslil Zach Hyman, ale jeho následná rána bránu soupeře minula.

4:3

Branky a nahrávky: 7. B. Tkachuk, 7. Dzingel (C. Bishop, Reilly), 25. Batherson (Stützle, B. Tkachuk), 26. Batherson (Wolanin, Tierney) – 12. Hyman (Matthews, Rielly), 55. Hyman (W. Nylander, Tavares), 58. W. Nylander (Marner, Rielly)

Ottawa Senators: Daccord – Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Zub, Wolanin, Gudbranson (A) – B. Tkachuk (A), Norris, Co. Brown – N. Paul, White, Dadonov – Stützle, Tierney, Batherson – Dzingel, C. Bishop, Watson.

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (7. Andersen) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Dermott, Bogosian – Hyman (A), Matthews, Marner – J. Thornton, Tavares (C), W. Nylander – I. Michejev, Engvall, Kerfoot – Vesey, Boyd, Spezza.

Rozhodčí: Skilliter, Markovic – Nansen, Barton

06:06 OTT 1:0 B. Tkachuk
06:13 OTT 2:0 Dzingel (C. Bishop, Reilly)
06:13 TOR -Hutchinson +Andersen (Střídání)
06:41 OTT 5 Watson, bitka