11.03.2021, 05:00 • Rogers Arena, Vancouver, BC • Jiří Sameš

Tipsport: 3.08 4.32 1.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Jeff Petry (MTL), 2. Jesperi Kotkaniemi (MTL), 3. Shea Weber (MTL) (07:41:05)

Tomáš Tatar (MTL) – 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:18
Kdo se postavil do brankoviště?

Thatcher Demko (VAN) – 40 zákroků, 5 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 60:00

Carey Price (MTL) – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8 %, odchytal 59:15
Statistické okénko

Střely na bránu: 24 – 45; Úspěšnost na vhazování: 58 % – 42 %; Přesilová hra: 1/3 – 1/5; Trestné minuty: 15 – 11; Rozdané bodyčeky: 18 – 24; Zablokované střely: 19 – 10
Montreal si s velkým přehledem dokráčel pro vítězství na ledě Vancouveru a vrátil tak soupeři pondělní nájezdovou porážku. Jesperi Kotkaniemi se podílel na úspěchu svého mančaftu gólem a asistencí. Domácím skončila vítězná šňůra na třech zápasech.

59:52

Jordie Benn už pouze čeká s kotoučem ve vlastním pásmu na závěrečnou sirénu...

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:48

Vancouver povolil dnešnímu soupeři už 44. střelu na bránu a je pouhé dvě střely od vyrovnání nelichotivého sezonního rekordu.

58:10

Nils Höglander se dostal k odraženému kotouči na pravé straně, avšak nemířil přesně.

57:16

Střely na bránu → VAN: 23 vs. MTL: 43

57:04

Vancouveru se nepovedl přechod do útočného pásma. Proběhne ještě jedna reklamní přestávka.

56:00

Domácí gólman měl připravenou svou vyrážečku proti střele Shea Webera z pravé strany.

54:35

Montreal počtvrté v sezoně pokořil hranici 40 střel na bránu v jednom utkání.

53:49

53:49 Phillip DANAULT - 1:5

53:49

Montreal právě vstřelil branku!
Obrovská radost na straně Montrealu! PHILLIP DANAULT si totiž počínal velmi dobře na brankovišti soupeře a ukončil svůj střelecký půst. Jeho první branka v sezoně! Asistence: Joel Edmundson, Joel Armia.

1:5

Branky a nahrávky: 25. Boeser (Q. Hughes, J. T. Miller) – 16. Kotkaniemi (Toffoli), 23. Perry (Byron, Evans), 35. S. Weber (Drouin, J. Anderson), 47. Petry (Kotkaniemi, Toffoli), 54. Danault (Edmundson, Armia)

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Edler (A), Schmidt, Q. Hughes, Hamonic, Jo. Benn, T. Myers – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Pearson, Horvat (C), Virtanen – Michaelis, B. Sutter (A), Gaudette – Roussel, Beagle, Hawryluk.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, Kulak, A. Romanov – Drouin, Suzuki, J. Anderson – Toffoli, Kotkaniemi, Gallagher (A) – Tatar, Danault, Armia – Byron (A), Evans, Perry.

Rozhodčí: Furlatt, Markovic – Murchison, Mills